Autorent läbi booking.com

Tere
Mallorcale mais minek ja booking.com kaudu sai päris normaalse hinnaga rendiauto. Broneerisin/ostsin ära ja siis sattusin lugema, et hull scam on nende kaudu võtmine:
https://www.trustpilot.com/review/cars.booking.com
Kas on kellegi kogemusi? Kas tasuks cancel panna ja võtta 100 euri kallim, aga kindlam diil?(Terry's või Hiper ren a car näiteks)
Tänud!

1
23

Ma olen Booking.com vahendusel autot rentinud Mehhikos ja Rumeenias. Mõlemal korral oli OK. Arvestama peab et Booking on vaid vahendaja, kogemus sõltub palju sellest, milline on kohapealne firma ning millised nende reeglid. Bookingu kaudu läheb ju vaid rendimakse, kõik muud tagatised ja kriimulugemised teeb ikka kohapealne firma. Mõlema variandi puhul tasub kindlustustingimused läbi lugeda (nt tagatisraha suurus), siis ei tule ka kohapeal halbu üllatusi. Ka reisikindlustuse lisana rendiauto omavastutuse kindlustus ei tee paha.

4
0

Ma võtsin full insurance ka. Nagu aru saan see Bookingu enda mingi kindlustus vist, mitte rendifirma oma. See nagu peaks kriimustused ja jutud katma, aga siis jääb asi ikka selle taha kas booking scam-ib või mitte...

0
1

Vahendajalt võetud lisakindlustus tähendab seda, et rendifirmalt pole lisakindlustust võetud. Kui omavastutus on näiteks 1200 eurot, siis võimalike kahjude korral võetakse see sinu kaardilt ja kui kõik vastab lepingutingimustele, siis maksab vahendaja pakutud kindlustusfirma kulud kinni vastavalt lepingule. Sama on ka kõigi teiste vahendajatega. Kui sa soovid lisakindlustust, mida pakub rendifirma, siis võta alati vahendajalt auto ilma igasugu lisakindlustusteta ja osta need alles autot saades juurde.

Trustpiloti lehed ongi kasutusel põhiliselt vingumiseks ja mitte liigselt kiitmiseks, aga sealt bookingu autorendi lehte vaadates midagi kena küll ei paista.

2
0

Eks kui Booking maksaks kulud kinni nii nagu vaja siis Ok. 55 euri oli kindlustus 9 päeva peale, kahtlustan et kohapeal rendifirma kruviks 150.

Rendifirma ise muidu ka päris palju kriitikat saanud, aga samas rentalcars ja taolistes on keskmine hinne ikka 7/10 kanti. Ok Mobility firmaks.

Otse nendelt või läbi rentalcars oleks hinnaks olnud ligi 400, aga booking pakkus 250-ga.

1
0

No ma ise kasutan otse kindlustuselt ostetud omavastutuse kindlustust. Hind on soodsam kui rendifirmal ja vahendajatel. Vajadusel peab asju ikka kindlustusfirmaga ajama. Samas ma väldin tihti igasugu väikseid ja kohalikke firmasid, sest kogemuste järgi on suurte kettidega hind pikalt ette broneerides vaid veidi kallim, aga igasugu lisade ja kriimudega tegelemist oluliselt vähem. Samas kõik on suhteline ja Vahemere saartel eriti autosid rentinud ei ole. Seega seal firmade osades eriti sõna ei võtaks.

0
0

Võtsin aprillis Cran Canarial läbi bookingu auto. Rendifirmaks oli Avis.Väga positiivne kogemus. Ühtegi lisa kindlustust ei ostnud,deposiit krediitkaardile tehti 0,05 eur.

Broneeringut tehes tundus,et otsingu leht on kahtlaselt sama kujundusega nagu rentalcars.com.

Kas võib olla,et tegu on sama ettevõttega?

0
0

Kanaaridel käivad üldse asjad lihtsalt jah, keegi autot üle ei kontrolli ja hinnad väga muhedad(vähemalt koroona eelselt olid, koroonaga tõusid).
Ise AutoReisenit ja Pluscari kasutanud kanaaridel, aga paraku samaväärseid firmasid ei tundu Mallorcal olema, kus kõik kohe hinnas ja hind normaalne.

Aga vähemalt on positiivseid kogemusi teil siin, et kohe cancel ei pane ja mõtleb veel :D

1
0

Mõlemad kuuluvad samale korporatsioonile. Kõiki neid rendilehti haldab Booking.com Transport Limited. Sama ka paljude lennufirmade, näiteks Ryanair, rendilehtedega. Tõenäoliselt saab Ryanair mingi komisjoni sellelt, kui nende lehe kaudu autorendini jõuad jne. Sama siis booking.com-i kaudu rentides. Lihtsalt komisjonid liiguvad sama korporatsiooni erinevate firmade vahel vms.

0
0

Bookingu üheks plussiks ongi tavaliselt see et broneeringut saab isegi 48h ette canceldada. Kui päris kindel pole, saad veel ringi vaadata ja parema variandi puhul Bookingu paari klikiga tühistada.

Mina rentisin Mallorcal rendika muidu Centaurost. Oli sellega varem positiivne kogemus Malagast ja seepärast valisin nad ka Palmas. Jäin rahule, rendi ajal sõitsin mingite klaasikildude otsas rehvi katki, aga panin varuratta alla, sõitsin Centaurosse, seal pandi uus rehv kohe alla. Maksma läks mingi 70€, aga see oli nii ka lepingus kirjas ja omavastutuse kindlustus selle kattis, seega nurisemiseks polnud põhjust. Googles neil Palma kontori hinne 4.1 (võrdluseks Goldcari 2.5 või Europcar 3.7).

1
0

Rendiautodega on suht kindel reegel, et kui sa võtad nullkasko ehk täiskindlustuse otse autorendifirmalt, siis nad väga ei kobise mõne väiksema kriimu või vigastuse üle, sest.. raha laekub otse neile. Ja raha on ju tähtsaim element autorendiäris.
Paar kriimu siin-seal, pole probleemi, sest kui igalt kliendilt kogud 100 euro kaupa kaskoraha, siis tulu ju ikkagi suureneb, need paar kriimu elab üle.
Kui aga teed kaskokindlustuse (zero excess) läbi vahendaja, siis ei teeni autorendifirma selle pealt sentigi ja tekib kindlasti ahvatlus kõik kriimud ja vigastused panna kliendi kraesse, sest küll see vahendusfirma siis maksab.
Edit: kui teed kindlustuse otse autofirmalt, siis vaadatakse väiksematele vigastustele kui tühistele vigastustele ja endast lugupidav firma ei tee teist nägugi. Kui aga tellid selle teenuse kuskilt vahendajalt, siis arvesta, et autorendifirma ei jäta ühtegi kriimu tähelepanuta, sest tekib ju võimalus iga kriimu eest raha välja nõuda.
Miks ma selles nii kindel olen, sest olen ise teinud alati kõik "zero excess" kindlustused otse autorendifirmadest ja pole mitte kunagi, mitte kordagi pidanud mingit kriimu tõestama või kinni maksma, kuigi neid kriime on ka päriselt tekkinud.
Aga mitmed minu tuttavad, kes on teinud kindlustused läbi vahendajate, neil on alatasa probleeme "kriimuga siin ja mõlgiga seal".. Küll on veljel vigastus ja stangel täke ja kapotil täke... Sa lihtsalt ei suuda kogu autot üles pildistada, kõiki defekte fotodele jäädvustada. Aga autorendifirma haistab kerget teenistust. Just business, ei midagi isiklikku.

Nii et lihtsam ja rahulikum valem on - tee kõik rendid ja kindlustused otse autorendifirmast.

0
0

Väike Lotti jutt on üldiselt õige, aga oma kogemus ütleb, et kui võtad selle täiskasko billigerilt või autoeuropelt, siis pole olnud kordagi mingit probleemi. Azooridel lõhuti peegel ära jne, aga kordagi pole pidanud vahendajaga asju ajama. Ilmselt ei taheta suure vahendajaga tülli minna. Viimati jah Sitsiilias lasin kohalikuk firmal endale 100 euri eest murevaba kindlustuse müüa, aga no eelnev hind oli ka a la 20 euri päev, st ei viitsinud endale peavalu tekitada. Kui endale kindlaks jääd ja on olemas mingi kaardifirma autorendi omavastutuse kindlustus, siis ilmselt ei tasu end hirmutada lasta jne.

1
0

See väikeste kriimude arvestamine või mitte arvestamine sõltub ka firmast. Paljudel ülisoodsatel puhkusesihtkohtadele keskendunud kettidel pole võib-olla tõesti vastavaid reegleid. Nende peamine teenimiskoht oli vähemalt enne koroonat tõenäoliselt just kõva juurdehindlustega kindlustuste müük. Saad nädalaks keskmise suurusega auto 100 euroga ja maksad lisakindlustuse eest juurde näiteks 150-200 eurot. Reaalne kindlustus on autol tõenäoliselt niigi terveks aastaks peal ja maksab oluliselt vähem. Kui ostad kindlustuse, siis on kasum käes. Kui ei osta, siis tuleb kasum võtta suvalise kolm aastat vana kriimu eest, mis asub esistange alumisel küljel. Kuulduste järgi oli sellistes kontorites vahel vastav andmebaas, kust sai kindlustusest keeldunutele kiirelt leida võimalikud vanad väiksed kahjustused ja neilt omavastutuse täissummas välja võtta (näiteks stange parandus 895 eurot). Reaalselt keegi midagi parandama ei hakanud ja sama kahju eest võeti järgmiselt kindlustusest loobujalt uus kasum sisse.

Aga nendel suurematel vanematel kettidel on paljudes riikides isegi vastavad tabelid olemas, kus on kirjas kõikvõimalikud minimaalsed kahjud. Vahel on osa neist ka rendilepingul näidetena toodud. Umbes nii, et kuni 1 cm pikkune kriim, mis värvi ei läbista, läheb loomuliku kulumise alla jne. Sama mingi väikse täkkega, mis värvi ei läbista, praoga stanges jne. Kuna nende rendihinnad on kõrgemad, kui ülisoodsatel kettidel, siis nad reaalselt ka ei hakka mõõtma, kas kriim on 1 cm või 1,5 cm. Ilma rendifirma lisakindlustusteta autot võttes ja kahjusid kontrollides on mitmel korral öeldud, et nad reaalselt nende väikeste kahjude eraldi paberile märkimisega ei hakka tegelema. Märgivad peale, et kogu kapott, stange, veljed vms on väikeste kahjustustega kaetud ja asi korras. Kui sa siis mõne kriimu juurde saad, siis sellest midagi ei juhtu ja keegi norima ei hakka. Vaadatakse kiirelt, et kuskil suuremaid mõlke ja jõhkraid naeltega veetud kriime pole tekkinud, ja ongi asi korras. Kuna rendihind on kallim, siis saab sellega juba mingi kasumi kätte ja ei pea lisade müügi ja vanade kahjude otsimisega tegelema.

0
0

Mul paar juhust olnud, kus auto kätteandmisel vend seletab, et 2€-st väiksemat kriimu ei arvestata, kuid samas keeldub või siis ülima vastumeelsusega kinnitab selle paberile. Ise olen enamasti teinud autole nn ostuülevaatuse vältimaks hilisemaid probleeme.

0
0

Võibolla tasub siis kõige odavam masin võtta ja teha worldwideinsure lehel ca 35 naela eest deluxe kindlustus reisi ajaks - nad ilmselt maksavad kõik tagasi, mis autorendifirma kasseerib?(v.a trahvid)

0
0

Tavaliselt on nii,et kui on 3 osapoole kindlustus siis rendfirma võtab krediitkaardilt deposiidi 1500+ eur

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased