Autorent Portugalis

Tere!

Läheme aastalõpus Portugali ning plaanis on ka rendiauto võtta (broneeritud). sooviksin teada, et mida see nn TOLL FEE tähendab seal. Kas see säästab osadest kiirteedemaksudest või on lihtsam see soodsam? (Plaanime ka käia Hispaanias korra Sevillas.)

1
2

See on tõenäoliselt Via Verde karp (http://www.viaverde.pt), millega saad peatumata tasuda kiirteemakse, ka nendel teedel, kus on ainult elektrooniline tasumine. Kui on plaanis kasutada Algarve rannikul olevat A22-te (näiteks Sevillasse sõiduks), siis seal saab ainult elektooniliselt tasuda. Toll fee ei tähenda seda, et võid tasuta kiirteedel sõita, vaid ainult Via Verde renti. Kõik teemaksud võetakse sul hiljem krediitkaardilt maha.

Portugali teemaksud - http://www.portugaltolls.pt/en/web/portal-de-portagens/home Kaartidelt on näha, millistel teedel on ainult elektrooniline tasumine. Portugali rendiautoga saab elektroonilist masku tasuda ainult Via Verdega või siis peale tee kasutust teatud päevade jooksul postkontoris vm http://www.ctt.pt/financas-e-pagamentos/portagens/apresentacao/pagamento-de-portagens.html

Kas Via Verde rent tasub ära, seda peate ise mõtlema. Sõltub eriti sellest kui palju elektroonilise tasumisega teedel on plaanis sõita. Ja sellest, kas saaksite need tasud vajadusel õigel hetkel postkontoris vm ära tasuda (sellel on mitmeid olulisi piiranguid, mis tingimustes kirjas). Kõik tasumata jäänud teemaksud võetakse pärast koos rendifirma teenustasudega kaardilt maha.

1
1

Lisaks on Portugalis ka kohustuslik automaks, mis on alati rendihinnas, aga seda märgitakse tavaliselt road tax-ina. Et kui see toll fee on juba hinnas ja seda maha võtta ei saa, siis võib tegemist olla hoopis automaksuga. Lisatasu eest võetuna tõenäoliselt Via Verde karp.

0
0

Kust te auto rendite? Ma ka samal ajal samas kandis, nii et mõistliku hinnaga ja asukohaga (Lissaboni kesklinn(a lähedal)) kohtade viidad oleks teretulnud.

0
0

Eelmiseks suveks sain parima hinna soovitud tingimustega (vajalik auto suurus, lisajuht jne) autoeurope-i kaudu Europcarist. Rentides välistasin kohe hispaanlaste odavad firmad (Gold Car jms), sest nende kohta on palju negatiivset kirjutatud ja kuna lisakindlustuse võtsin kindlustusfirmast, siis ei tahtnud riskida, et suvaliste täkete eest hakatakse pärast sadu eurosid küsima. Muidu on sellistel firmadel kõige soodsamad hinnad.

0
0

Tänud :)

0
0

Tere! Tänan vastamast! Tegelikult tahaks me sõita võimalikult palju tava teid, sooviks ka midagi näha. Auto on meil renditud Europcar'ist. Algul oli Sixty, kuid nemad saatsid tühistus kirja ja nüüd siis, küsisid, miks me tühistasime? Aga see selleks. Europcar'ist saime 100 euri odavamalt ka. Eks see auto hind oleneb sellest, mida juurde vaja on, lisajuht, toll fee jne. Hinnad sellel perioodil kallimad nagu nii. Kevadel saime odavamalt, Sixty hindadega võrreldes kuskil 200euri.

0
0

Suvel oleme Portugalis käies kasutanud kohalike rendiettevõtete teenuseid kuna rahvusvahelistel rendifirmadel on hooajal mitte just kõige soodsamad pakkumised. Lissabonis julgen soovitada Ausocari nimelist ettevõtet ja Faros Lagorenti.Hinnavahe oli turismihooajal märkimisväärne. Kriipse üle ei loeta ning auto tuuakse lennujaama, kontorit nad lennujaamas ei oma.

0
0

Vaatasime ka seda firmat Ausocar, seal on hinnad soodsamad. Kuid kas seal võetakse suurem broneering maha, kui lihtsalt rendihind? See koduleht kuidagi võõras. Ja kas sellega on võimalik ka Sevillasse minna (Hispaaniasse)?

0
0

Ma küll ei mäleta, et nad mingi eraldi summa oleksid broneerinud...kohalike firmadega on suhtlus lihtsam,saadad meili millise lennuga tuled ning mis autot soovid, kohapeal maksad kaardiga ära.Miks ei peaks saama Hispaaniasse minna? Peaasi et kindlustus kehtiks. Seda kiirteemaksukogujat meie autos seekord ei olnud, mugavam muidugi kui see on ,ei pea putkades arveldama.

0
0

Kui suur seal Ausocaris omavastutuse summa oli? Ja kas mingi kindlustuspaketiga annaks seda omavastutust ka 0ks muuta?

0
0

Broneerisin auto (väike keskklass, Lancia Ypsilon) jaanuaris läbi www.billiger-mietwagen.de ja 8 päeva maksis 80 EUR. Tehke järgi :-) Mingeid probleeme polnud, lennujaama tuldi vastu ja viidi ära, sest rendifirma asus mõni kilomeeter eemal.

0
0

Tahan broneerida Lissaboni lennujaamast autot 8 päevaks juuni kuus (5 inimest,nt.Ford Focus) aga ajab segadusse ikkagi see täiskindlustus ja teemaksud. Täiskindlustus on küllaltki kallis(86eur, samas auto ise 175-190eur), kas täiskindlustust saab kuidagi odavamalt ka?.Saan aru, et kui ma täiskindlustust ei võta siis panevad raha kaardi peal kinni.Eelloetud kommentaaridest jäi mulje, et nendel ei broneeritud kaardil raha. Teine küsimus selle teemaksukaardi saamise kohta, kes selle väljastab. Igasugune värske info on teretulnud. Sihvka29,millist kohaliku firmat sa kasutasid?

0
0

Omavastutuse lisakindlustus tasub võtta eraldi kindlustusfirmast. Olen võtnud ise siit - https://www.worldwideinsure.com. Vaja pole seni läinud. Erinevalt rendifirmade lisakindlustustest katab see ka klaasid, katuse, peeglid jms, mille eest rendifirmad tahavad juba teist või kolmandat lisakindlustust teha. Kui lisakindlustus on võetud mujalt, siis on rendifirmal õigus broneerida omavastutuse summa krediitkaardilt. See ja lisaks vee mingi summa kütuse vms eest peab siis kindlasti krediina olemas ka olema.

Osad rendifirmad annavad Via Verde lisatasu eest. Osad ei anna ja sel juhul ei saa sa seda ka ise mujalt rentida. Sel juhul on elektrooniliste teemaksude tasumiseks muud võimalused. Lingid neile peaks tripis mõnes Portugali teemas olemas olema. Kui rendifirma hinnakirjas Via Verde karpi mingi nimetuse all ei ole, siis võib igaksjuhuks ka otse neilt eelnevalt üle küsida, kas nad seda pakuvad. Odavamatel firmadel kõigil seda võimalust pole.

0
0

Rentisin auto paariks päevaks. Garantii 600 eurot blokeeriti.

Auto kättesaamisel ülevaatust ei tehtud, öeldi, et pime on ja niikuinii ei näe.

Paari päeva pärast tagasi andes jätsime auto firma ette seisma, kuna büroo oli kinni, ja ootasime oma nn ôiget aega. Seni, kuni auto seal seisis, oli tekkinud juhipoolsele uksele kriips (ise kahtlustan, et rendileandja tegi sel ajal, kui me eemal olime ja oma aega ootasime, sest hotellist lahkudes uksel mingit värsket kriipsu polnud) ja paluti mul tasuda kahju.

Keeldusin, kuna autot kätte saades autot üle ei vaadatud – seega polnud alust kindel olla, et see kriips on minu poolt tekitatud.

Vihaga andis rendileandja allkirja rendilepingule, mingeid kahjustusi vms juurde märkimata.

Kodus tagasi, selgus, et nad olid mu kontolt, st tagatisrahast 120 eurot maha arvanud.

Kuidas edasi käituda?

0
1

Läheme septembris Algarvesse ja täiesti segaduses autorendi valikul. Otsime 7 päevaks Polo, Clio vmt autot. Segadusse ajab põhiliselt see, et hinnad on niivõrd erinevad, alates 70 eurost nädal (economycarrentals) kuni 300+ euroni (europcar). Pluss lisaks veel hulk vahepealseid variante. Avis pakub 130 euroga, samas ei suuda ma nende lehelt leida, kui kallis on lisakindlustus või kui suur summa krediitkaardilt tagatiseks võetakse. Farocari lehel tegime broneeringu, aga pole nädala jooksul vastust saanud.

Palun jagage oma kogemusi, millist firmat te soovitate/ ei soovita. Kas vahendaja kasutamine on väga loll mõte?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased