Autorent Rijeka lennujaamas

Kes on rentinud auto Rijeka lennujaamas? Seal on neid rendifirmasid üksjagu, aga äkki on kellelgi eriti hea kogemus mingi kindla firmaga, või vastupidi, oskate hoiatada mõne ettevõte eest, kelle käest pole kindlasti mõtet autot rentida? Auto on plaanis rentida laupäeva varahommikul ja ilma ette tellimata. Mina tänan :)

Reeglina on autorent soodsam ette tellides - pealegi teeb see ka auto kätte saamise mugavamaks. Kui kindel soov autot saada ei saa aru miks kohapealse õnne peale lootma jääda.

rentisin sealt Sixti auto, tellisin ette ja täitsin kõik lisainfo weebis, et üleandmine sujuks maksimaalselt kiiresti jne. reaalsus oli ikkafi 1h järjekorda kuigi oli 3 teenindajat. teistes olid sabad lühemad ja üks teenindaja kuid asjaajamine venis ka neil sama pikaks. oli olemas ka paar kohalikku pakkujat ja kirjas ilma krediitkaardita kuid ei tea, ei julge soovitada. keegi seal sabas ka ei seisnud. kui aega on, käi uuri erinevad variandid läbi. Sixti võtsin ise sellepärast et oli tunduvalt odavam, sealt ka see järjekord... auto muidugi oli hea. samas soovisid tagatist ka täiskindlustuse puhul koos rendihinnaga 850eur. kauplesin 550le kui väitsin et mul pole krediitkaartil rohekm kui 600 :) auto läks nädalaks 440. kere + rehvid klaasid kindlustatud. automaadiga Astra unikas. lennujaam on ise väga väike ja asub KRK saarel mitte Rijekas. Rijeka sealt ca 45 km.

Ma ei näe põhjust auto ette tellida sellepärast, et varem reisides oleme igakord seda teinud ja ikka oleme saanud hoopis teise auto, kui soovisime. Asjaajamine võtab ka alati aega ja parem valin siis auto juba kohapeal ja olemasolevate seast!

Seda ma tean, et lennujaam asub Krk-i saarel, me jäämegi sinna saarele :)

  1. augustil pärast Nordica maandumist oli mitme rendikontori ukse taga saba. Olime eelnevalt bronninud rendifirmast Fleet Skoda Fabia (saime parema ehk uue Octavia). Fleet avas uksed vist alles kl 9, nii et pidime ootama. Bronni olin teinud Ryanairi lehel (ryanair.com/gb/en/plan-trip/travel-extras/ryanair-car-hire), kus bronni väljatrükis oli kirjas, et tagatis on nädalaks ajaks 1093 eurot. Kohapeal selgus, et peab olema üle 1300 euro. See alanes 500 eurole, kui võtsin lisakindlustuse. Viimane pidanuks maksma meie perioodiks 150 eurot, ent sain 120ga.

Käisime eelmisel aastal, võtsime Sixt-ist. Kiirustasime peale maandumist ja olime teised järjekorras, ootasime umbes 20min. Tellisime ette 4-ustega kõige odavama auto, saime nädala aega vana Renault Capture, mille läbisõit oli alla 1000km, sisseehitatud navigaatoriga. Kokku koos kindlustusega läks 180 eur/nädal. Teenindus ja auto olid korras, mingil hetkel ise ei saanud hakkama võtmega, kutsusime autoabi, tasuta tegi korda ja selgitas lahti, mis juhtus.

Ma ei tea kas selline võimalus kohapeal avaneks aga ise näen võimalust koolivaheaja nädalaks saada EUR 180 eest Hyundai i30 (väikseim auto, mis sobilik 4le) ning hind sisaldab piiramatut läbisõitu, lennujaamamakse, vastutuskindlustust EUR 1,7 million ulatuses, varguskindlustust, täiskasko. Kõik kindlustused omavastutuseta.

tundub ahvatlev, kus pakutakse?

Tegelikult saab ka veel odavamalt. Nt www.billiger-mietwagen.de pakub 21-28.oktoober Rijeka lennujaamast Opel Astra või Renault Megane tüüpi autot nullomavastutusega ja piiramatu läbisõiduga alates 76€. Või www.cardelmar.de, www.mietwagenmarkt.de jne jne

Just tulime. Auto tellisime Oryx rendist ette. Saime parema auto, kui tellitud, ehk siis uue Wolkswagen Golfi hinnaga 60.- nädal. Paberimajandus sujus enam-vähem kiirelt, vaid ise lasime veel mõned kahtlasemad kriimud kirja panna, et võimalikke probleeme vältida. Krediitkaardilt bronniti üle 1000, kuna olime kindlustuse võtnud vahendaja kaudu - oleks otse võtnud, oleks summa väiksem olnud. Oryx asub lennujaamas ja poiss jõudis kohale 8:30.