trip-krainetrip-ukraine-dark
Autorent Varaderos ja Varadero ümbrus

Hei! Kas kellelgi on kogemust auto rentimisega Varaderost, on neid seal üldse saadaval? Jääme 7ks päevaks Varaderosse, kuid oleks soov minna päevaks autoga ise natukene maad avastama. Kellelgi äkki mingeid ideid/huvitavaid kohti/kauneid randu mis poleks Varaderost väga kaugel (150km raadiuses), et saaks päevaga ära käidud. Voi siis päevase-tripi soovitusi?

Autorendid Varaderos'es olemas ja võimalik et tihedamalt kui kusagil mujal Kuubal. Isiklik soovitus oleks see, et kui soovid Kuubat näha ja tunda saada, hoia Varaderost eemale. Tegemist siiski vaid turistidele suunatud piirkonnaga (kui eesmärk pole tõesti vaid hotell ja rand).

Meil ka minek Kuubale nädalaks. Soovime ära näha peale Varadero ka Havanat, Vinalest ja Trinidadi ☺️ Võibolla tasuks teilgi uurida Havanat ja Trinidadi, jäävad Varadero lähemale, kui Vinales. Nii palju kui lugenud olen, siis Varadero jah tõeline turistide kuurort linn, justnagu eelkirjutada kirjutas.

Kui nüüd hiljuti pole muudatusi toimunud siis suurim probleem autorendiga on isegi põhimaantedel puuduv sildistus, et midagi üles leida - kaasaarvatud turismi atraktsioonid. Loota, et tee ääres kelleltgi inglise või vene keeles tarkusi saab pole ka väga realistlik - põhiline keel mida osatakse on hispaania. Varadero-Havana on umbes 150 km (kusagil selle tee ääres on koht kus saab värsket pina coladat - tops mahla maksab 2 dollarit ja rumm valatakse peale peale kauba). Eeldan, et endiselt on käigus buss, mis eeldavasti ka endiselt 10 dollarit üks suund maksab. Kaugemale jäävad Cienfuegos, Topes de Collantes rahvuspark ja Trinidad kui ka Santa Clara kus Che Guevara maoseleum ja muu temagi seonduv.

Varadero-Havanna otsa võite teha selle rongiga: https://goo.gl/XPHIXI Jaanuaris, kui meie seal olime, oli sama raudteeots veel remondis. Varaderolt raudteejaama mingi 30-40km vist, targem on lasta oma öömajaperel sinna ette helistada ja üle küsida (meie õnneks nii tegime). Youtube's paar ägedat videot ka selle rongisõidu kohta.

Vastuseks Mehisele: enne Kuubat teadsin ka mina, et sildindus puudub jne, ja kohapeal isegi jälgisin teemat. Me küll kasutasime taksosid ja busse, aga minu arust ikka suunavaid silte oli. Ja mis hispaania keel? Käed otsas ja küsida, kuidas Trinidadi sõita, ikka selgeks oskab teha :) Me oleme ilma hispaania keele oskuseta Kuuba läbi käinud, Mehhiko ja väga hästi hakkama saanud. Käed-jalad otsas ja nupp peab nokkima (et aru saada, mida sulle vastatakse) :)

Varadero rand on kümned kilomeetrid ilusat ja praktiliselt inimtühja randa osades kohtades. Kui võtta kodumajutus kohe Varadero algusesse, siis seal on täitsa kohalik elu olemas, palju söögikohti ja tänaval kohviputkasi. Muidugi kui oled kusagil AI kombinaadis, sis suurt vahet ei ole eri riikides:) Seega mina Varaderot nii maha ei teeks, kui tahtmine mõned päevad rannas olla, rummi libistada ja niisama hästi end tunda, siis täitsa normaalne koht.

Varadero ilus koht tõesti, mingi 20km oli vist randa, aga see tõesti vaid rannas olemise koht. Mingi delfinaarium on seal, taga lõpus jahisadam, hunnik söögikohti ja kõik põhimõtteliselt. Rannapuhkuseks väga ok koht Mõned pildinäited rannast meie käigust:

[[27194]]

[[27196]]

[[27195]]

Andres - mõistagi saab kõikjal kätte/jalgade või piltide joonistamisega asju selgeks teha. Olin ise agendireisil ehk bussitäie reisikonsultantidega teel. Väheseid hetki, mis meil jäi ebaametlikult kohalikega suhtlemiseks viitasid, et hispaania keel on põhiline. Vinalese kaljumaalingu juurde sõites igatahes kahe maantee risti juures polnud mingit viita, et see oleks tee, mis sinna viib. Esimene silt selle jaoks oli parkla juures. Aastaid väga ammuseid tagasi Guatemalas olles koos vanematega olime ka hispaania keelt natukene endale varunud. Esitasime perfektselt üles ehitatud küsimuse ja saime vastuse millest mõhkugi aru ei saanud. Saime kiiresti aru, et peame viletsas keeles küsima, et seda ka viletsas keeles vastuse. Kõrgel mägedes juba osati ainult mingeid kohalike keeli kuid hakkama saime.

Meie rentisime Varaderos auto ja julgen soovitada teistelegi.Auto tuleks bronnida ette,et saada soovitud mudel ja norm. hinnaga.Üheks päevaks ei tahata rentida.Auto renditakse täispaagiga ja tagastatakse tühjalt. Kasutasime Sygic gps-i ja töötas üle ootuste hästi.Kordagi ei eksinud ära.Sõitsime Varadero-Santa Clara-Trinidad-Cienfuegos-Havanna.Auto tagastasime Havannas. Varadero lähedal käisime Saturno koopas.See on selline turistikas,et polnud külastust väärt. Varadero läheduse tõttu oli see ülerahvastatud ja põgenesime sealt kähku Santa Clara suunas.Ega seal Varaderos midagi erilist vaadata olegi.Rand on põhjus miks sinna minna.Valge liiv,sinine vesi ja vähe rahvast,kui just ei ööbi poolsaare lõpus asuvates rannahotellides. Mulle väga meeldis Trinidadi lähedal El Cubano Natural Park ja Cinfuegoses olles käisime El Nicho juga vaatamas.Neid kahte kohta julgen teistelegi soovitada.

Tõesti see viitade ja siltide teema natuke üle võimendatud. Eks kindlasti mingite vaatamisväärsuate juurde juhendavate siltide osas on puudusi, kui sõiduteedel linnade ja külade viidad kõik kenasti olemas ja probleeme ei tekitanud. Ja gps saab alati kasutada.

Täpselt ei kontrollinud kuid minu Kuuba kogemus on kusagil aasta 2002 paiku (+/- 1 aasta). Sel hetkel polnud ühelgi maanteel märgistatud väljasõite ega ka viiteid, mis asumi juures ollakse või kui kaugel järgmine asum võiks asuda. Ainsad märgid olid kiiruspiirangud ja ridade lõppude hoiatused. Kommentaarid mida siin tehakse viitavad, et asi on muutunud!

Minu Kuuba-kogemus jääb aastasse 2009 ja eredaim hetk ise roolis olles oli siis, kui maantee, mis kaardi järgi pidi viima sadade kilomeetrite kaugusele, kui õigesti mäletan, siis suisa saare teise otsa, lõppes äkki nagu noaga lõigatult mingil kruusasel platsil. Kohalikud teadsid rääkida, et sel hetkel oli lõppenud rahavoog Nõukogude Liidust. Aga kaardile oli tee jõudnud ja huvitavalt kombel püsinud seal aastaid. Ehk loodeti iga kord uusi kaarte trükkides, et varsti õnnestub tee lõpuni ehitada?

Üldmulje oli aga selline, et vaatamisväärsused olid suhteliselt hästi sildistatud ja viidatud, probleeme tekkis lihtsalt niisama ringi sõitmisega, ühest asulast teise jõudmisega.

Hispaania keel oli hädavajalik, aga eks aastast 2009 ole ka üsna palju vett juba merre voolanud. Kuuldavasti olevat Havannas juba mitu kohta, kust kaardiga sularaha saab võtta.

Unustasin mainida, et Havanasse oligi plaan nagunii minna :D

Berlyka:

Kust bronnsid auto ette, kohapeal paar päeva varem, voi kuskilt läbi neti? Milliselt firmalt votsid? kas tahavad pandiks passi v midagi ka? Hea teada, et tühja paagiga vóib tagastada, kas see on üldine reegel neil, või oskab keegi öelda, kas see rendifirmade vahel erineb?

Mis hinnaga rendiautod?

Kuidas sõit Varaderost Cienfuegosse, kui kaua umbes läks kohale jóudmiseks (autoga), google maps näitab umbkaudu 175km. Soidab ära 3 tunniga voi kuidas teeolud?

Me broneerisime auto ära 2 kuud varem.Nii soovitati ,sest kõrghoojal võib tekkida raskusi auto leidmisega.Vaatamata sellele,et rendihinnad on päris krõbedad.Pandiks ei tahetud midagi ja rahvusvahelised juhiload ei ole vajalikud. Broneerimisel on oluline meeles pidada,et isik kelle krediitkaarti kasutati ,selle nimi läheb ka rendilepingusse juhina kirja.Tühja paagiga tagastamine on reegel.Vahet pole millisest rendifirmast rendid,sest niikuinii kuuluvad need kõik riigile.Rentimisel tuleb osta ka kindlustus.Meil oli autokindlustus hinna sees. Havanna-Varadero maantee on politseiautosi täis .Kiiruse ületamise eest pidi trahv olema 50 CUC.Trahv makstakse ära autot tagastades.Teistes piirkondades politseid väljas me ei näinudki . Meie sõitsime Varadero-Colon-Santa Clara,ehk pool teed Varaderost Cienfuegosse.Tee on normaalne,aga arvatavasti läheb üle 3 tunni.Kuubal sõites tuleb arvestada sellega,et sa liigud autoga hobuste vahel ja otsid võimalust möödasõiduks.Autosi on vähe,aga nn. hobutaksosi kõik kohad täis.