Bali 23.04-03.05

Lähme mehega nendel kuupäevadel Balile. Kas on kedagi siit veel sel ajal seal? Plaan olla Kuta-gili trawangan - ubud. Kõik soovitused teretulnud :)

Mina isiklikult Kutat ei soovita, pigem siis juba Seminyak :) Vaatamisväärsused on peamiselt: Uluwatu tempel, Tanah Loti tempel, Ubud ja selle ümbrus, Ubud Monkey Forest, Tegallalang riisiväljad, matk vulkaani jalamile, erinevad kosed. Balil tuleb arvestada, et liikumiskiirus on seal väga aeglane ning kui plaanite mõnda paika külastada, siis on see terve päeva reis. Siin ka Bali kohta info (sh majutussoovitused): https://elustilist.ee/bali-saar-uus-trendisihtkoht-eestlaste-seas/

9 päeva on ikka näruselt vähe Balil olemiseks aga asi seegi kui tõesti kauem välja ei venita. Ubudis soovitaks peatuda : https://www.booking.com/hotel/id/saka-village-ubud.et.html?aid=304142%3Blabel%3Dgen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNYBGhCiAEBmAELwgEKd2luZG93cyAxMMgBDNgBA-gBAZICAXmoAgM%3Bsid%3D08f83d1a47119fe73276db3d59775053 väga väga ilus hotell. Ringi liikumiseks tasuks kindlasti rentida roller, autoga istuksitegi ainult ummikus. Liiklus vasakpoolne, kui varem kogemusi pole siis esialgu võib hirmutav olla aga harjutamine teeb meistriks :) elustilist tõi vaatamisväärtuste puhul väga head näited-kui vähegi jaksu siis neid kohti soovitan kindlasti külastada.

Vägevat reisi!

Minu Bali ja Nusa Lembongani külastuse kohta saad lugeda blogist:

https://experiencelifeblog.com/2018/01/30/bali/

https://experiencelifeblog.com/2018/02/03/nusa-lembongan/

ehk leiad sealt mõne mõtte. Ilusat puhkust aga igatahes!

Aitäh, kes vastasid. Elustilistil on väga hea ja kasulik jutt seal. Kas keegi oskab soovitada mõnda ööbimiskohta Gilidel vaatega otse merele?

Tere. Mina oskan soovitada. Vaata www.booking.com

Me lähme Baalile märtsis, marsruut - Seminyak 6 ööd, (hotel - The Haven Bali Seminyak ) Gili Trawangan 3 ööd ( Scallywags Resort) ja Ubud 3 ööd (Pertiwi Bisma 1)

Tere,Oleme naisega ka seal ajavahemikul 13.04 -04.05Algusest oleme 3p Kuta-s siis Perth-i 5ks paevaks ja tagasi, edasi plaan ei ole paigas.

Meil sama plaan, aga järgmisel aastal. Kas sellel ajal (apr-mai) sajab Balil väga palju, st kas päikest võtta saab? 

Käisime mai kuus, 21 päeva jooksul sadas vihma 2 x  ning sedagi max paar tundi ning vihm on soe seega nt basseinis hulpida oli väga mõnus. Nii kui päike välja tuleb kuivab kõik koheselt ära seega suurima tõenäosusega saab päevitamisest päris kiiresti kõrini :)

To Experience Life, Dream Beach  rannaga on see asi, et oleneb hoovusest. Seal oli üks kindel nurk/rada ( pigem vasakuk küljel) kust saab ohutult vette ja tagasi. Kohalikelt peab küsima. Ja üle põlve vetta mina ei läinud, laine viib minema(kui oled hädas, on soovitav paralleelselt pikki rannajoont ujuda, hoovusest välja ja siis ranna poole), ja üle põlve vees ei ole igav, tuleb suur laine, lööb üle pea. Ehk aasias pigem piirduda kuni puusani veega, kui pole kindel.

Kui plaan 9 päeva kohapeal olla, siis 3+3+3 ei tule kindlasti välja. Näiteks Ubudist Gilile saamiseks kulub juba üle poole päeva (shuttle sadamasse, seal ootamine, ca 1,5h üle, sadamast hotelli). Meie hakkasime hommikul liikuma, laev hilines ca 2h ning hotelli jõudsime (Gili Air) ca kella neljaks. Gililt lennujaama saamisega tõenäoliselt sama teema.Nii lühikesse aega nii palju mahutades läheb vähemalt kaks päeva transpordi alla.

Kas Nusa Penidalt saab ka otse minna Gili Trawanganile? Keegi oskab ehk infot jagada, kus mis ja palju maksab või kust uurida?

Samas võite ka soovitada, kelle kaudu Nusa Penida trippe võtta ja mida seal vaadata, mida pigem mitte?

Nusa Penidalt otse Gili T’le ei saa, Nusa Lembonganilt saab.Nusa Penidal soovitan võtta autojuhi, kes ringi sõidutab vastavaltsellele, kuhu minna tahad (hind kuskil 500-600k). Kui soovi on, võin jagada oma autojuhi numbrit, kellega käisin. Omalkäel mopeediga on päris riskantne, sest teed on väga kehvas seisukorras. Nusa Penida põhiline vaatamisväärsus on ilmselt Kelingking Beach, kuhu tuleks minna varahommikul (kell 7-8), et vältida rahvamasse. Lisaks on toredad kohad veel Broken Beach, Angel Billabong, Crystal Bay, Atuh Beach. Kui templid huvitavad, siis on seal nt. koobastempel Goa Giri Putri. 

Tahaks kindlasti Nusa Penidale päevase tripi võtta, kuna  järgmine päev oleks plaan minna edasi Gili T-le siis lootsin ehk saab kuidagi kiirema variandiga 

Põhimõtteliselt on siis võimalik nii teha, et lähed Padang Baist esimese praamiga 6. 30 Nusa Penidale, kus sind ootab nt autojuht juba ees, vaatad põhilised vaatamisväärsused ära (väga palju ei jõua, umbes 4 kohta) ja siis mingi 14. 30/15. 00 paadiga tagasi Padang Baisse, kust lähed õhtuse paadiga Gili T'le. Muidugi on võimalik Balilt kohapealt/netist osta ka valmis trippe Nusa Penidale, aga need on päris kallid (mina nägin Ubudis pakkumist hinnaga ühele 1, 2 miljonit), kuid samas, siis ei pea ise nii palju mõtlema ja organiseerima.Või siis jääd ööseks Nusa Penidale ja sõidad hommikul varajase kiirpaadiga Padang Baisse ja sealt kohe edasi Gili T'le. 

Tere,Ma Balil 17-29 aprill (2018a). Kuna surfi huviline, siis suurema osa ajast kavas veeta Uluwatus, aga kindlasti satun ka Kuta-Seminyak kanti aeg ajalt - äkki õnnestub mõne Eestlasega koos par õlut teha. Tahan ka ära käia Lomboki saarel. 

Domino tänAn. Ehk kõik on võimalik. Meil on hotellid kõik broneeritud. Kuna üks kindel koht kuhu soov minna on Nusa penida. Siis olekski variant A : kas minna Kutast ja teha ühe päevane tripp ja ööseks Kuta hotelli tagasi. Ja hommikul Gili T-le.  Aga Kutas me ainult kaks ööd, siis aja kokku võttes tunduks isegi see mõistlikum. Et teha Kutast check out, minna vara hommikul Nusa Penidale ja peale seda proovida otse Gili T-le. Huvitav, kuidas see rändamine koos kohvritega oleks

Mida Kutas ja selle ümbruses soovitate vaadata/ külastada?