Balile oktoobri lõpus

Tere, mõtlesime et uurime, et kas keegi veel oktoobri lõpus minemas balile. Meil minek 26okt-12nov. Plaan minna esialgselt kutasse, sanuri ja uluwatule. Kui kellegil samal ajal minek siis mis head plaanis :) ?

Lähen 4-22.nov Plaan oli samuti Kuta 2 ööd, Ubudis 4-5 ööd (sealt saab igale poole sõita ja atmosfäär on minu maitsele), Gili saared. Komoodole tahaks kah väga, aga vist jääb ajast puudu. Mis Sanuris ja Ulu Watul pikemalt teha? Ulu Watu tempel jäi vaid silma.

Soovitaks kõiki neid kohti vältida, ava Bali saare kaart ja kõrval saarte kaardid ja avasta ,et on elu väljaspool neid piire,mis sageli on ausalt igavad!. Sanuri rannast läksin vaid kiirpaadile...suht mõttetu ja igav kant....Kutas oli 1,5p. lärmakas aga jah toit oli hea ja hotellid hea hinnaga, väike shoping ka. Kasuta otsingu nuppu siin ja leia ,mis eelnevalt on soovitatud! ;)

Komodo rahvusparki läheb 4p/3ö paadituure (vahepeal snorgeldad ja matkad erinevatel saartel) üsna igapäevaselt vist. Paat väljub Lomboki idakaldalt, aga korjatakse ka läänekaldalt ilmselt peale. Hinnad on väga kaubeldavad, st ära esimeselt ettejuhtuvalt tegelaselt osta. Shoppa ringi.

Tagasi pead sealt end ise organiseerima. Bussipileteid müüakse ka seal samas sadamas, kuhu saabud. Lihtsalt küsi oma laevakaptenilt. Tagasi tuled bussiga ja praamiga ja veel mingi bussiga. Paras seiklus on. Mul õnnestus pool maad bussi katusel sõita (vaated toredad ja looduslik A/C) ja praamilt ronisime välja nii, et meie suur praam sõitis teise kõrvale ja siis üle reelingu ronisime teisele praamile ja läbi selle kaile. Paras seiklus. Aga tore!

EDIT: Tagasisõit kestab umbes 24h.

Oleneb mida keegi muidugi otsib, me korra balil käinud ja jäime nende kohtadega väga rahule, sellepärast ka plaan tagasi minna. Uluwatu puhul tõmbab eraldatud kaljude vaheline rand. Ja sanur tõesti väga rahulik ning mõnus koht aja maha võtmiseks. Kutas plaan surfata, shopata.... Kuna takso sõit seal suhteliselt odav siis paar päeva plaanis lihtsalt ringi vaadata. Ubud ei olnud väga meie jaoks, nii et sinna ööbima pole plaanis minna kui siis vb üks päev sõita :)

Minu Komoodo kui see plaani mahub, näeks välja: lend Bali-Labujanbajo, kaubelda paat, 2 päeva kokku Rinca ja Komoodo ning 4. päeva hommikul siis tagasi Balile lennukiga.

Tegime selle läbi, lennukiga Labujanbajo, fantastilised vaated lennukiaknast, paat oli tellitud , köigepealt tundus paras logu aga löppkokkuvöttes olidki nad köik sellised , ajas asja ära, Komodo saar oli nii ja naa, draakonid olid ühte kohta kokku aetud turistidele vaatamiseks, suured kruiisilaevad olid seal lahesopis ankrus ja turiste oli palju, Rinca saar meeldis palju rohkem, draakonid liikusid vabamalt ringi ja saar ise ilusam. ühe öö ööbisime paadi peal ja siis lendasime tagasi. Tegelikult igate pidi väärt tripp ja draakonid on vägevad.

Tere,

Paar küsimust on tekkinud.

  1. Kui palju võib usaldada Indoneesia siselendude graafikuspüsimist (air asia, Garuda, Lion air). Kui lend Tagasi Euroopasse kl 21.00, mis kellaks peaks planeerima lennu Lombokilt või Balilt. Kui tulla Gili saartelt, kas on mõistlikum osta pilet Denpasari lennujaamast või Matarami lennujaamast Jakartasse? Reisikindlustusel on ikka uskumatult palju välistusi ning ei tahaks maha jääda.

  2. Kuidas suhtutakse lastesse (6 ja 10 aastane) vanematega samas kaheses toas lisavoodit kasutamata, enamikes tubades on aasia pärased laiad voodid (2 suurt voodit), kas selle eest küsitakse lisatasu, millised on kogemused? Tellides lisavoodi võib kohati hind tõusta nii kõrgeks, et mõistlikum on 2 tuba võtta.

Millal minek on? Vihmahooajal (nov lõpp-märts) võivad lennud hilineda ilma tõttu. Samuti võivad Indoneesias ootamatult elule ärgata mõned vulkaanid (viimati Mt Rinjani Lombokil, mis mõjutas lende Mataramist ning Jaava saare idaosas olnud vulkaanipurse, mis sundis Bali lende ära jätma). Kui minna Gili saarelt siis Lombokilt lend parem variant. Gilidelt paadiga Lombokile ning siis kauple taksohinda(hind võiks olla kuskil 20€) ning kuskil 1h45min võtab aega taksosõit läbi saare lennujaama. Võiksid planeerida Jakarta lennujaamas olemist kuskil 4-5h varem igaks juhuks. Lisavoodite osas ei oska aidata.

Oktoobri keskel plaan minna, huvitav kas Mt Rinjani otsa kannatab hetkel ronida, arvestades, et alles purskas, mis võiks olla sellise 2 päevase retke mõistlik hind mida maksta. Kas mägi on füüsiliselt raske (heas vormis ja treenitud 10 aastase poisi jaoks, kellel on ronimis kogemus)? Tehniliselt ei tundu keeruline.

Gomes, kunagi ei tasu alahinnata sealset kliimat, õhuniiskust ja kuumust. Mis eestis tundub kerge ei pruugi seal nii tehtav midagi olla. Sama on vette ronimisega, ei tasu väga kaugele kaldast minna, hoovused on kole salakavalad. Enda oli tükk tegemist,et põlvekõrgusest veest tagasi saada Nusa Lembonganil (Bali kõrval saar) , ning jälgida rannas kindlasti, kust kohast tohib vette minna kust mitte, sildile ei tasu loota, pigem kohalikult küsida,silte pole! Lisaks ehk lasele selga panna päästevest ,või kätised, läks jutt küll nüüd mere peale :D Kunagi ise vihmametsa minnes oli 2 valikut, kas 30min rada või 2h rada, valisime 30min, ja ise ma mõtlesin, eh igavvv....aga seal vihmametsa 30min ei ole sama,mis meie metsa 30 min, päris hull pingutus! Sama oli Nusa Penidal (Bali kõrval saar) kose juurde minek, 30min alla mööda kaljuseinale kinnitatud eeeee... trepi moodi treppe ja 20 min ülesse, koos pausidega, korralik tegu võttis nii läbi!

Kindlasti ei tohi midagi alahinnata, mägesid ja merd kõige vähem, kätised täitsa elementaarsed olenemata suurest ebapopulaarsusest laste poolt ning samuti suurte lainetega randa just lastega ei roni. Mul omal on kogemusi mitmeid analoogses kliimas matkamisel ja ronimisel, tean mida niiskuse ja kuumuse mõttes oodata. Lihtsalt uurisin käinutelt, kuidas füüsiliselt mt Rinjani tundus ning kas üldse avatud, et siis edasi kaaluda lapse kaasa võtmist.

Oktoobris peaks veel Rinjanit olema võimalik vallutada. Tean et jaanuaris-veebruaris on see ilma tõttu üsna võimatu. Käisime oktoobri alguses ning saime pakkumise Senggigist (2 päeva/1öö) ning koos toidu ja muu varustusega (magamiskott, telk, jope, oldschool adi dressipüksad ja saapad) hinnaga kuskil 80€. Kohtasime mäel igas vanuses ja igas konditsioonis tegelasi. Arvan, et su heas vormis poisile on see igati tehtav. Samas kohtasime esimesel päeval üles ronides kahte eestlast, kes olid teel alla ning nemad tippu ronida ei jaksanud. Viimane osa ongi kõige raskem, sest kraatri ääres on halb pinnas ja tunne oli et nagu kõnniks liival. Aga kui olete heas vormis, siis soovitan startida teisel päeval tipu poole kindlasti hiljem kui teised, sest üleval on üsna jahe ning me pidime päikesetõusu ootama ligi tunni. Lisan siia ka lingi meie (üsna kehva kvaliteediga) videost -

Lendan novembri alguses Balile ja sealt edasi Yogyakhartasse templeid vaatama.

Soovitage, kus oleks Balil hea koht paar päev "kõht püsti" olla ja puhata, aga samas ennast segaseks ei maksaks?

Oleme samal kuupäeval Balile minemas Helsingist, seega ilmselt samal lennul Sinuga :) Tagasi tuleme pisut varem.

Me ei ole siiani suutnud otsustada, kus ööbida ning üks plaan oli osta Denpasarisse esimeseks 2-3 ööks ööbimise varsti ära ja edasi liikuda paar ööd siin, paar ööd seal. Ei tea, kas oleme liiga ambitsioonikad?

Hei, meie lend on algusega Tallinnast, oleme hetkel kaks ööd kutasse ära bronninud, edasised vaatame kohapeal :)

Kas keegi foorumlastest on nüüd hiljuti Jakarta lennujaama uues terminalis käinud? Küsimus selline, et kas T3 ja T3 Ultimate bussipeatus on üks või erinevad? Mul on aega ümberistumiseks napilt seal, ei tahaks veel kogemata valesse terminali sõita.

Kas keegi minemas ka läbi Qatari? Lendude vahe on ca 7 tundi kas soovitate minna linnapeale või oodata lennujaamas järgmist lendu Balile

To Comes , "...ning samuti suurte lainetega randa just lastega ei roni." Lihtsalt veelkord täpsustades , tihti ei pea isegi lainet olema, ohtlik on just hoovus,mis sind kaasa viib. Käisiem randades,kus ükspäev oli kõrge laine,teinepäev plekk nö. aga siiski olid randades kindlad koha kust võis vette minna,kust mitte, lisaks ei julgenud niisama üle puusa vette minna.