Bangkokist Koh Changi.

Kus leida mis lennufirmaga saaks lennata Tais?

Lennufirma saab otsida Bangkoki lennujaama kodukalt, kui vaatad sissetulevaid või väljaminevaid domestic lende.
Lähim lennujaam Trat, sealt edasi laev.

Mis Sa ei lähe bussiga? Odav ja sõidab kiiresti. Ei mäleta täpselt aga ca 5 tundi sadamasse. Võib-olla isegi vähem. Lennujaamades sahkerdades läheb umbes sama aeg.

Tervitus! Mõtlesin et lennukiga on kiirem ja mugavam. Peame veel Hong-Kongi lendama kui ei saa odavaid pileteid Bangkoki hullude päeval.

Kas keegi oskab anda nõu kuidas saab Bangokist kõige paremini Koch Changi saarele,kas bussi või taksoga ja mis on hinnad.Lennuki jätaks esialgu ära.Meie lend jõuab Bangoki 15.03.2011 umbes nende aja järgi 14.40,kas siis veel läheb busse või on ikka mugavam takso ja kas sinna sõidavad ka riiklikud taksod ( meeter taksod).Kaua võiks saarel olla.Meie reis kokku 15 päeva.Arvasime,et läheks kõigepealt saarele,siis tuleks Pattayasse ja mingi 3 päeva oleks Bangokis.Kas see oleks hea reisiplaan.
Plaanisime algul saarelt minna ka Kambozale aga tripist lugedes tekkis kõhklus ja kahekesi ei julge seda ette võtta kuna ei taha sekeldusi piiril.Keel ei ole ka nii hea,et hakkata nendega seal maid jagama.

Minul küsimus,et kus oleks kõige mõtekam minna perega kas Pattayale või Phuketile?
Soovime just rannapuhkust.Kus oleks ilusam:)
Oskab ka keegi öelda,kui palju võiks kuluda söögi peale päevas?

ainele- BKK-st Koh Changile saad nii bussi kui taksoga. Riigibuss(korralik sõiduriist, midagi sarnast meil sõitvate bussidega), mis väljub Eastern Bus terminalist hind on miskit 400 B. Minivanidega(tavaliselt natukene väsinud ilmega "marsad") hind oli mõni aega tagasi 600 B kanti(pilet igal pool leiduvatest väikestest reisiäridest) ja taksoga peaks hind olema 4-5 tuhat B. Kõigis peaks olema toimiv konditsioneer, üs. tingimused inimlikud. Siis on ka veel erafirmade reisibussid (kont ei pruugi enam töökorras olla, istme seljatoed alati ei käi üles-alla, jne.) Nende hindu ei tea, ilmselt riigibussi hinna lähedale midagi + ilmselt ka praamipilet saarele.
Kaua saarel olla? Kui teaks millised on Teie huvid-tahtmised Tais olemise kohta. Pattaya on samuti selline koht, kus mõnele meeldib hirmsasti, teine tahab poole päeva pärast sealt lahkuda. Viimased päevad BKK-s on hea mõte, soovitan shoppamise jätta just nendele päevadele (tead juba mis palju maksab, kui palju kaubelda kannatab, reisikohver muutub raskeks alles reisi lõpul ;)
Samal päeval ei soovita edasi kohe saare poole minema hakata. Võtke hotell Bangkokis, vaadake ringi, tutvuge eluga, kauplemisega, elu rütmiga jne. (nö. aklimatiseeruge). Praamid, fastboatid ja muud puupaadid saare poole lähevad Laem Ngop nimelisest kohast (sadamaid seal vist 3 oli) liikumisaeg hommikust seitsmeni õhtul (üldiselt).

cattule: Oleneb pere suurusest(Teie + abikaas + x arv rüblikuid, teenagereid). Kui vaikne rand ja ilus rahulik rannapuhkus, siis kindlasti mitte kumbki. Kui aktiivne ööelu ei ole oluline, siis vaata sellist saart nagu Ko Samet(kirjutasin oma muljetest selle saare kohta kunagi oma varasemas postituses, Tais käies olen alati seal nädala veetnud.)
Lugege varasemaid Tai paikade teemalisi postitusi, äkki leiad midagi sellist, mis kõige sobivam just Teile tunduks.
Söögi peale kulub (sõltuvalt muidugi peensusastmest, paigast maakaardil ja söögiisu suurusest) küllaltki vähe. Ainult söögi peale olen Tais kulutanud normaalsete kõhutäite puhul alates 150 B päevas. Keskmine kipub sinna 300-500 B juurde inimese kohta päevas. Joogi peale läheb mul pea teine samapaljut ;).
Ilusat reisi Teile mõlemale.

cattule:
Mina ei soovitaks ka kumbagi kohta. Meie tulime perega detsembris Taist, olime 1 kuu (Tai-Hiina). Minu soovitus on Krabi-Aonang või Koh Samui (Lamai beach). Väga mõnusad ja rahulikud kohad. Koh Samuil olime Am Samui Palace hotellis, hästi ilus ja rannast ainult 2 min jalutuskäigu kaugusel. Hind oli ka toa kohta hästi norm. ca 500 EEK öö.
Söök - meil oli hommikusöök hotellis, päeval ja õhtul sõime peamiselt kohalikku toitu, mida ostsime tänavalt (riisid igasuguste erinevate lisanditega, kevadrullid, lihad, puuviljad, pannkoogid, shaked jne), kolm korda käisime pitsat söömas, kolm korda macis, paar korda restoranis + ostsime 7elevenist küpsiseid, jäätiseid, saiakesi, kooke, jogurteid, jooke jne. Kõige selle loetelu tõin sellepärast, et pidasin arvestust ja ühe inimese kohta kulus päevas 45 krooni.

karrinile:
Me ka Hiinasse:)
Kuid kuidas Bangkokist Koh Samuile? Lennukiga?
Kas hotelli peaks ennem ära võtma või mitte? Mineks aprilli keskel.

cattule:
2009 nov läksime Bangkokist otse Krabile ja seda Airasiaga. Vahemaa on ca 800 km ja seda kolme lapsega on väga tülikas läbida nt bussiga. Muidu bussipileti hind Krabile (Aonangi) on väga hea. Lisaks hakkab minu teada buss liikuma õhtul ja hommikul oled kohal.
2010 nov võtsime suuna Koh Samui ja siis Krabi (Aonang). Läkisme Airasiaga Surat Thani. Seal lennujaamas müüakse pileteid Koh Samuile (350 THB, mis sisaldas bussiga sadamasse ja praamiga saarele). Vastas ootasid juba taksod, mis on seal fikseeritud hinnaga olenevalt kuhu randa suundud. Koh Samuil olime 1 nädal. Koh Samui kohalikust reisipunktist ostsime piletid Koh Samui - Aonang, mis maksis 600 THB. Hommikul tuli suur buss hotelli juurde ja viis praamile, praami vastas oli juba teine buss, mis viis Surat Thani linna, kus pandi meid maha ühe kohaliku söögikoha ette. Sealt viidi kastiautoga mööda linna sõites järgmise suure bussi juurde, mis hakkas Krabi poole sõitma. Krabi linnas pandi meid jälle maha ja siis tuli juba väike minivan, mis viis Aonangi hotelli ette. See oli hästi mõnus kogemus:)) Kõik organiseeritakse:)))
Kui plaan on lennukiga minna, siis kõige odavam ikka Airasiaga. Aonangist (Krabilt)tulime tagasi Bangkokki Airasiaga, üks suund maksis koos pagasiga ca 1400 THB.
Hotelli kohta ei oska öelda, kas aprilli keskel on hooaeg möödas või ei. Tean seda, et 2010 aasta alguses kui hooaeg hakkas oli nii, et nt Aonangis ei olnud normaalsetes kohtades vabu tube. Meie planeerime kõik ööbimised ette, kuna kolme lapsega on väga tülikas käia ühest kohast teise ja otsida vaba tuba. Kuid kui Teil nt ei ole lapsi kaasas ja ööbimise peale on mõeldud kindel summa raisata, siis võibolla tõesti, et broneerida paariks ööks ja ülejäänud kohapeal vaadata.
Kuhu Hiinas plaan minna on?

cattule:
Me käisime 25.11.2010-30.11.2010 Guangzhous:)) Ja plaanime sellel aastal tagasi minna:)

Bangkokist saab Krabile/Koh Samuile (ja teistele saartele) väga mõnusalt ka rongiga. Rongijaamas lausa müügil Joint ticketid (Krabile näiteks = Bangkok-Surat Thani rong+Surat-Krabi buss). Hind on muidugi mõnevõrra kallim võrreldes bussiga (2009 maksin Krabile saamise eest 2 klassi kupees+bussis vist 1000bahti või nii) - ma ei suuda bussis magada istmel ning voodi kupees oli väga mõnus.

2009 oli Joint Ticketi ostuks Bangkoki rongijaamas lausa eraldi luuk olemas koos inglisekeelt väga hästi rääkiva tüdrukuga. Juhul kui seal enam ei ole, siis võid vabalt lihtsalt Surat Thanisse pileti osta, sest kohe rongijaama ees on mitu turismiputkat mis olid juba kell 5 lahti (rong saabus siis) ning valmis inimesi edasi transportima.

Küsin huvi pärast, miks oleks hea Bangkokis nö aklimatiseeruda? Mulle tundub aklimatiseerumine mõnes väiksemas ja rahulikumas kohas mõistlikum ja mu reisiplaan näeb just ette kohe lennujaamast Ko Changi edasi sõita ja reisi lõpus paar päeva Bangkokis olla. Esiteks, et kindlasti õigeks ajaks lennujaama jõuda ja teiseks, et veidi šopata ja ringi vaadata. Just esimesel põhjusel on vaja niikuinii veidi varem kohale jõuda.

Taksode kohta saab infot nt. siit
www.taxikohchang.com
ja igasugust infot saarele pääsemise kohta leidub aadressil
www.iamkohchang.com.
Viimasel saidil on üldse palju materjali saare kohta, seda soovitab mh LP ja ka Tripis on seda paar korda viidatud.
LP annab veel aadressi www.whitesandsthailand.com, viimasega ei ole veel ise tutvuda jõudnud.