Billund, Taani

Tere,

Oleme minemad Billundi, Taani 04.05-08.05, tahakski kysida kas seal on midagit muud huvitavad peale legolandi, loomaaia ja veepargi? 

Plaanis oli pyhendada yks päev linna peal jalutamisele.. On seal häid kohvikuid v6i m6nda ostukeskust vms? :)

Me läheme nüüd märtsis, eks siis proovin meeles pidada ja soovitada kui mõne hea koha leiame.

0
0

Me nüüd Billundist tagasi, väga väike linn ja lennukist maha astudes tundus justkui ehtne maakoht, lage, põllud ümerringi ja sõnnikuhais lõi ninna. Hea oli see, et maskid võis seal kohe eest võtta sest sealt piiranguid pole, kuid lennukis olid siiski kohustuslikud terve reisi aeg. Jõudsime kohale neljapäeval õhtupoole, majutus oli kesklinnas ja kõik seega jalutuskäigu kaugusel, lennujaamast linna küll tuleks buss või takso võtta. Käisime õhtul jalutamas skulptuuripargis ja lego keskuse ümbruses, armas väike linnake, puhas ja turvaline, kuid "maapiirkonna" aroomid olid ka kesklinnas tunda. Keskmise suurusega poed,  söögikohad olid lahti 21-22ni enamuses. Valik ei ole väga mitmekesine, pakutakse, pizzat, pastat, steiki ja Mamas pizzerias oli ka veidi aasiapärast menüüd ning seal ka väga kiire teenindus ning asus otse Legohouse kõrval, teiselpool Legohouse olid mõned kohvikud, kus olid head saiakesed. Reedel veetsime pool päeva Lalandias (peamiselt veekeskuse osas) ja kuigi oli töö/koolipäev ning läksime kohe hommikul siis olid atraktsioonidel ikkagi järjekorrad, seega ndl vahetusel ja suvel kindlasti veel rohkem ootamist aga no tasus käia (kokku ca 1200 krooni e. 156 euri 2 täiskasvanut, üks 13+laps ja teine alla selle),  lisaks siis pärast lõuna ja minigolf. Kuna pool päeva oli veel vaba ja meil oli auto, sõitsime Põhjamere äärde, vaatasime rannakaitsevalle ja lüüse ning linnukaitseala ning erinevaid väikelinnasid. Laupäeval veetsime pool päeva Legohouses (ka ca 150 euri piletid) ning siis liikusime edasi autoga Läänemere äärde ja Aarhusi sest Billundis meie jaoks enam suurt huvitavat polnud. Aarhus on suuruselt teine linn Taanis ja oli ka suurlinna vibe tunda,  rahvas jalutas vanalinnas, istus kanali ääres restoranides, õhtul käisime Streetfood arenal melu nautimas, pühapäeval veel botaanikaaed (tasuta) ja teadusmuuseumi (100 krooni) ning sõitsime tagasi Billundi lennujaama. Kohapeal elu kas sama või pisut kallim kui meil (kütus nt. 14,5 midagi ehk üle 2 euri), atraktsioonid olid kallimad ja seega hea, et Legoland veel kinni oli, muidu oleks veel +150 euri juurde läinud :) Aga Aprilli esimesed nädalad vist oli Legoland ka ainult ndl vahetusel avatud, seega teemaalgatajale see atraktsioon vist ka muret ei valmista ;)

2
0

Kas Bilundis käies on üldse vajadust sularaha jaoks või saab igal pool kaardiga maksta?

0
0

Saab igal pool peaaegu kaardiga maksta (üks turutaoline letimüük oli kus ei saanud) , kuid suuremate summade puhul Seb teavitas, et lisandus konventeerimistasu 1,5449%. Pangaautomaate on ka kust vajadusel võtta. Lalandias olid mõned mängud ka, mis oleks kohalikku tahtnud ja kui tahad päevapiletiga veekeskuses midagi osta tuleb kiibile lisaks raha ette laadida piletite ostmisel.

0
0

Käisime lihavõtete ajal Billundis pikka nädalalõppu veetmas. Nagu eelpool kirjeldatud, siis kaardiga saab enamikes kohtades maksta, isegi osades lennujaamast linna viivates bussides, aga seda tasub bussijuhiga üle täpsustada. Meil ei õnnestunud lennujaama bussipiletite masinast pileteid osta, sest see üks (!) masin, mis seal oli, oli parajasti rikkis. Samas lennujaamas on ATM olemas, kui vaja. Rendiautot ei kasutanud, ööbisime Legolandist ja Lalandiast 500m kaugusel hotellis Svanen. Viisakas, puhas koht ja korralik hommikusöök hinna sees. Keskuses on erinevaid söögikohti, käisime kolmes erinevas, kõigis kiire teenindus ja peresõbralik valik. Üldse on kogu Billund vist kõige peresõbralikum sihtkoht. Igalpool on lastele palju tegevust. Legohouse'i pileteid ei ostnud, siiski veetsime seal mõned tunnid, sest lapsed soovisid esimese korruse avatud osas klotsidega ehitada ning hiljem õues turnida ja kiikuda - maja välsküljel/katustel on palju selliseid võimalusi. Legolandis veetsime terve ühe päeva ning kasutasime legokataloogi voucherit, millega said 1 täiskasvanu ja 1 laps ühepäevapileti sama hinnaga (kehtib kohapeal kassast ostes) https://catalogs.lego.com/BrandCatalog/et/?icmp=LP-SHSB-Standard-BC_Sidekick_Standard_Brand_Catalogue-TH-NO-W33790OUQW&page=106 . Legolandis tasub valmis olla järjekordadeks, aga üllataval kombel ei morjendanud need lapsi eriti. Sabades seismine on lihtsamaks tehtud, kuna nende juurde on pandud legoklotsid, millega lapsed saavad nii kaua mängida, kui vanemad järjekorras kohta hoiavad. Lalandia aquadomeis käisime samuti, see on tõesti suur ja kindlasti väsitav :) samas oli tegevust igas vanuses lastele ja taaskord mõeldud kõigele väga peresõbralikust poolest. Siiski polnud riietusruumis fööni, aga ettenägelikult olime hotellist ühe kaasa laenanud, nii et meie saime asjad kenasti lahendatud. Lalandias on lisaks veepargile ühendatud ka muud vabaaja veetmise võimalused - poekesed, ka üks supermarketi-laadne, bowling, mäesuusatamine, palliväljakud, söögikohad jne Samuti on seal peaelõunast õhtuni show-programmid, meie sattusime mustkunstniku etendusele, mis lastele muidugi väga meeldis. Lalandias on ka õues mänguväljakud ja nende majutuskülas on lastele ehitatud väga äge takistusrada, zipline, turnimisvõimalused ja ülisuur batuut (need on tasuta), kuhu saab ligi Lalandia rongiga, mis sõidabki keskuse eest õigesse kohta (eksimisvõimalust ei ole) iga poole tunni tagant. Kahjuks loomaparki (Givskud) me ei jõudnud, kuna polnud ainult selle jaoks mõtet autot rentida ja bussidega seiklemine oleks olnud liiga ajamahukas ettevõtmine. Billund on küll väike, aga usun, et tegevusi kohapeal neljapäevast-pühapäevani on seal piisavalt palju. Kui ryanair jälle soodsaid hindu pakub, tasub kinni haarata, kuid sealjuures on oluline ka vaadata majutusvõimalusi, kuna linn on väga populaarne sihtkoht.

0
0

Mõned küsimused käinutele (lapsed on meil vanuses 6-9 aastat).

Kui Legolandis osta alguses 1-päeva pilet, siis kas seda saab hiljem ka pikendada 2-päeva piletiks või tuleb hiljem otsustades osta täiesti uus päevapilet? Kas teine päev Legolandis oleks hea mõte või läheb paljuks? 

Guvskud Zoo vs AQUA Akvarium & Dyrepark - on keegi mõlemas käinud? Kumba eelistada? Mõlemad tunduvad põnevad.

Lalandia ja Legohouse on päris kallid külastada. Kas on ikka mõtet nendel?

Tahaks ka Põhjamerd näha. Kas selles osas on mingeid soovitusi?

0
0

Kui lapsed on lego fännid siis Legohouse kindlasti väärib külastamist, seal tegelikult väga interaktiivseks tehtud kõik seega suurtel ka tegevust ja endal meenutamist kuid lastele kõige rohkem meeldis ikkagi tohutul hulgal klotse ja ette antud teemadel ehitamine ning hiiglasuured legokujud. Loomaparke me seal ei külastanud sest oleme käinud suuremates parkides Euroopas ja USAs ja ei tundunud nii põnev, kuid väiksematele lastele äkki siiski. Lalandias veekeskus ka meeldis meile, rohkem kui Eesti või Läti omad kuid kuna seal ka pikkuse piirang, siis väiksemad ei saa ehk kõiki asju kasutada, mida meie saime ja meie sealoleku ajal olid järjekorrad täitsa talutavad veel. Lalandia keskuses on veel teisi tegevusi ka, sealt valiti minigolf ja batuudid veel lisaks. 

Põhjameri oli äge ning meile meeldisid just need  kaldarajatised, mis "madalmaad" seal kaitsevad. Huvitavaid saarekesi ranniku lähedal oli ka, kuid väiksematele lastele see sõit ja looduse teema võibolla pole jälle huvitav sest ega see sõit läbi põllumajanduspiirkondade on üsna üksluine, pole suuri lillepõlde nagu Hollandis vaid enamus loomasöödapõllud. Ja kuna kütus seal kallim ning autorent ka mitte odav siis ei teagi kas igale lapsele julgebki soovitada, peab ikka loodushuviline laps olema kellele selle maha müüb :)

0
0

Käisime Legolandis 21-24 aprill, ilm oli väga hea 17C ja kõik päevad paistis päike aga tasub arvestada, et seal on tuuline. Päris järjekorras tuli meil seista ainult paaril korral, tavaliselt tuli lihtsalt oodata järgmist korda.

Lennujaamast  võtsime takso ja sõitsime otse Legolandi 13 eur, pagasi panime pakihoidu ( 2× seljakott+ väike kohver)  ~ 9eur 70DKK . 

Kes soovib teha Legolandi juhilube siis sinna tuleb kohapeal aeg ette broneerida hind ~13eur 99DKK. Legolandi võib kaasa võtta oma söögi ja joogi, leidub mitmeid piknikukohti. 

Kindlasti tasub sisse astuda Lalandia keskusesse, asub 5min kaugusel Legolandist ,kus siseruumi on ehitatud linnatänavad ja lagi on maalitud taevaks. Laps küsis mitu korda, kas oleme õues või toas :)  Meie käisime Supermarketis ja veekeskuses ning niisama melu ja kogu keskust nautimas. Keskuses on veel batuudid, bowling, sulgpalli väljakud, Mini Vegas, minigolf, veepark, WinterLand kus saab uisutada, suusatada ja jõulukaunistusi osta, riidepoed ja mitmeid erinevaid söögikohti jne. Supermarketi hinnad olid soodsamad kui Lego Village Supermarketis.

Meil olid Season Passid ja Legolandi käisime 2.5  päeva, kui soov sisse-välja käia siis tuleb enne väljumist käele tempel küsida.

0
0

Kas kellegil on kogemusi selle voucheri kasutamisega? https://catalogs.lego.com/BrandCatalog/et/?icmp=LP-SHSB-Standard-BC_Sidekick_Standard_Brand_Catalogue-TH-NO-W33790OUQW&page=22

Koodi saab kasutada veebis, kuid kas reaalselt on vaja lisaks kataloog kaasa võtta või piisab veebikataloogist?

Lisaks plaanime rentida Billundis auto, kas seal on ka midagi, mida nö eraldi silmas pidada?

0
0

@nossu, kuu aega tagasi töötas voutšer kenasti. Mina ostsin pileti kohapeal. Oli välja prinditud see konkreetne lehekülg ja ei tekitanud kassas mingeid küsimusi. 

Auto rentimise puhul oleneb selle mõttekus suuresti sellest, kus su hotell/ööbimiskoht on. Mina olin Lalandias (nö. mökki tüüpi self-catering majutus) ja tagantjärele tarkusena võiks öelda, et autorent oli mittevajalik, kui kuskil mujal ringi liikuda (vaatamisväärsused, poed, restoranid) ei taha. Toidupood kõige vajalikuga oli kohapeal olemas. 

Ja ega me kuskil käia puhtfüüsiliselt ei jõudnudki - päeval Legolandis ja õhtupoolikul Lalandia veepargis (oli hinna sees).

Ma ise käisin kohalikus Coopis toitu ostmas, kus oli valik suurem (võrreldes teiste kohalike toidupoodidega). Lihtsalt sellepärast, et auto oli olemas.

Lõppkokkuvõttes õnnestus 3 päeva peale kokku 50km sõita :) Kuna auto sai suht varakult bronnitud, siis maksis see 100EURi. Vahetult enne sõitu olid hinnad kordades kõrgemad.

Tagantjärele tarkusena:

- võimalusel Legolandi nädalavahetusel mitte minna. Järjekorras seismisele kulub meeletu aeg (20-30min seismist mõneminutilise atraktsioonile oli tavaline)

- LegoHouse bronni eelnevalt ette. Kohapeal seda tegema hakates olid juba kõik ajad täis ja jäigi käimata.

0
0

Lubasime lapsele et lähme Legolandi. Hetkel plaan 15-18 sept minna. Oskab keegi kommenteerida kuidas seal septembris järjekordade ja rahvamassidega on? Ööbiksime Lalandias ja käiksime 2 päeva Legolandis. Kas tänu septembrile on rahvast vähem või ikka möll?

0
0

Me läheme ka 15-18 Taani lastega. Kirjuta, kui vanad Teie lapsed, ehk saavad sõbrad, siis toredam koos neil olla :)

0
0

Lisaks enda väikese sisukokkuvõtte reisist.

Lennujaamast saab bussiga otse Legolandi/Veepargi kõrvale, (nr 43), taksoga oli meil arve 17 eur, auto sõitis 5 minutit ja olime kohal.

Võtsime ööbimise Veepargi territooriumile ja meie üllatuseks oli terve periood veepargi külastus tasuta hinna sees. Tegemist oli väga armsate 72n majakestega, kus oli kõik vajalik olemas. meie tegime hommikuti majakeses süüa ja käisime poes ja ostsime lõunaks ja õhtuks näksimist ka koju. Arvatavasti kui võtta ööbimine Legolandi hotelli, siis on ka Legoland tasuta. ööbimine neljap-pühap läks 4le inimesele ( 2 täiskasvanut ja 2 last) 700 eur. Veepark oli tõesti väga vägev ja suur, lastele meeldis eelkõige lained pluss metsik jõgi, mis oli väga pikk ja läks vahepeal ka õue välja. Väga palju erinevaid atraktsioone nii pisikestele kui ka täiskasvanutele, igav ei hakanud. Erinevad saunad, mullivannid, väga suur ala.

Legoland ja Veepark üksteise kõrval, kõndida ca 5 min, autorenti vaja ei ole, sest tõepoolest lähedal midagi avastada ei ole.

Meie sõime enamus korrad Veepargis bufees. Seal oli mehhiko bufee ja itaalia bufee. Mehhiko oma 4le läks maksma ca 110 eur ja itaalia oma 140 eur, aga toidud olid väga maitsvad ja valik suur. 1 korra käisime ka suhsi bufees (Atami Sushi) seal läks 4le söömne ka ca 140 eur. Aga lisaks suhile oli võimalik tõsta veel igasuguseid asju- krevette, makarone, vegan asju jne

Legoland oli tõesti VÄGA vägev, 4le läks pilet maksma ca 120 eur/ 1 päev. Teha oli väga palju, tegemist suure lõbustuspargiga, kus väga kihvtid ja minu jaoks teistsugused atraktsioonid olid kui harjunud. Hästi palju huvitavat ja põnevat, mehega olime ise ka väga põnevil ja vaimustuses. tegevust on seal palju, vabalt võiks seal 2-3 päeva käia järjest.

Kõige suurem üllatus oli Loomaaed, kus loomad kõndisid vabalt ringi ja sa said autoga nende territooriumilt läbi sõita. VÄga vägev kogemus oli kui lõvi kõndis 20 cm meie auto kõrvalt lihtsalt mööda. vabalt elasid kaelkirjakud, sebrad, ninasarvikud jne VÄGA suur ala, väga palju saab ka jalutada, kui ei soovi autos terve aeg vaadata. Igal nurgal söögikohad ja piknikku pidamise kohti. Piletid läksid kokku ehk 100 eur jälle.

Väga tore reis oli, päris kalliks läks maksma, neljap-pühap läks kõik kokku ca 3000 eur, enam taani ei lähe aga nüüd käidud ja oli tore. Kindlasti saab ka odavamalt, aga ööbimine seal igalpool väga kallis, ainus koht kus saaks ehk kokkuhoida on söök.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased