Bolt/Uber Pariisis

Tere

Ühes varasemas metrooteemas oli keegi kirjutanud, et takso/Bolti peale Pariisis lootma jääda ei saa.

Alustan uut teemat - kuidas siis on? Kas on võimatu või raske saada nädala sees öösel Pariisis Bolti/Uberit/taksot? Meil on õhtune lend (Ryanair, Helsinki) Beauvais lennujaama ja Pariisi peaks jõudma poole 1 paiku öösel. Mulle endale tundub, et suurlinnavärk ja eks neid taksosid ikka liigub, aga peale seda lauset jäin kahtlema. Reisime koos lastega ja väga öiseid seiklusi ei tahaks :)

Ühesõnaga, kuidas on olukord Pariisis Bolt/Uber'i tellimisega.

Tänud ette vastajatele!

googeldasin vaata ja proovi Uberiga -https://www.uber.com/global/et/cities/paris/

1
0

Ei ole siiani probleemi olnud ei Pariisis ega Beauvais. Just öösiti, sest päeval oleme enamasti ühistranspordiga sõitnud.

1
0

Bolt/Uber toimivad. Kui hotell on Beauvais'i bussi saabumiskohast kaugel, siis saab ka metrooga liigelda, see toimib kuni ca 1:30 või 2AM (nädalavahetustel). On ka ööliinid, aga rahutuste tõttu lõpetavad nii bussid, trammid kui ka ööliinid juba kl 21.

1
0

Mina oli see, kes seda kirjutas. Võin täpsustada. Kogemus on ainult Pariisi kekslinnas liikumisega, lennujaama vms kohta ei oska rääkida. Probleemid, mida kogesin, võib jagada kolmeks.

1. Proovisin Boldist/Ubersit taksot tellida, aga ühtegi vaba juhti ei olnud saadaval. Ma ei räägi 1-2 korrast, vaid nii oli see enamus juhtudel, kui taksot saada proovisin.

2. Hakkan Boldist taksot tellima, äpp näitab, et takso saabub 10 minutiga. Fine, tellisin ära ja jäin ootama. 10 min pärast vaatan, et takso saabub hoopis a la 23 minuti pärast ja see sõidab hoopis vastassuunas. Sest juht lõpetab eelmist sõitu. Ok. Ootasin 30 min ja no ikka oli takso minust kaugemal kui siis, kui selle tellisin. Tühistasin sõidu. Proovisin ka Uberit, sealt ei saanud üldse midagi tellida. Tulemus - pidin jooksma 2km läbi vihma 10cm kontsadega, et jõuda õigeks ajaks etendusele. Ühtegi vaba taksot, mida võtta, ei olnud ka tee pea näha. Pärast etendust maksin tänavalt leitud takso eest 50 eur umbes 4km sõidu eest, sest kuksilt mujalt taksot ei leidnud.

3. Taksoga ei pruugi saada kiiremini kui jala. Pariisi keskklinnas võivad olla väga jõhkrad ummikud (mina ei ole nii hulle ja massilisi ummikuid kuskil mujal näinud). Kui ma kuskile läksin, siis vaatasin teekonda google mapsist ja päris tihti nägin seal seda, et mõned km saab jala sama ajaga läbitud kui autoga. Sest ummikud.

Mulle meenub, et hiljuti oli Twitteris ka teema selle kohta, et Pariisis võidki Bolti ootama jääda keegi Boldist kirjutas midagi a la sellist, et Pariisis on õigusaktidest tulenevatel põhjustel umbes 3x vähem taksosid, kui nõudluse katmiseks tegelikult vaja oleks (või midagi sellist, ma täpselt enam ei mäleta).

Olin Pariisis 4 päeva, see oli detsembri esimesel nädalal ehk isegi mitte kõrghooajal. Ei kujuta ette, mis seal veel nt juulis toimuda võib. Aga ei tea kah, ehk oli mul asi juhuses ja üldiselt ei olegi asi nii hull. Selle 4 päeva jooksul õnnestus mõnel korralk ikka takso saada ka, aga kui ma nüüd õigesti mäletan, siis tõmbasin alla mingi kohaliku api ja sellega sai paremini löögile kui Bolt/Uber.

Ma arvan, et kui niisama linnas ringi trippida ja kellaajaliselt kuskil kohal olema ei pea, siis ilmselt ei ole kogu see takso teema eriliseks probleemiks. Aga, kui on vaja kellaajaliselt kuskil kohal olla, siis telliksin takso ette ära.

4
1

Ummikulaadseid tooteid olen ma Pariisis kogenud vaid Parc des Princes staadioni ümbruses vahetult enne mänge. Peale mänge seda muret ei ole millegi pärast. Metrooga kaetud alades ei ole ummikuid täheldanud. Seal on nii hea ühistransport, et sõiduk näib kasutu.
Ehk oli vihm see asjaolu, mis taksod üle koormas?

1
1

Lennujaamast hotelli saamiseks on paljudes kohtades mingid transfeerid ka olemas, kas see poleks variant? Siis keegi ootaks juba lennujaamas ja juhataks auto peale. Bolt/Uber tuleks ilmselt soodsam, aga keset ööd lastega seigelda ja otsida ja muretseda, et äkki transporti ei leia, pole ka hea mõte.

1
0

Nii Bolti kui Uberiga saab teha kuiva trenni - oota, kuni kell saab kaks öösel (Pariisis üks) ja vali marsruut Aéroport-Paris-Beauvais - soovitud hotell. Vaata hinda, sõidu aega ja seda, kui kiiresti autot pakutakse. Tee järeldused, kumb äpp on parem ja odavam ja kas üldse saab midagi :)

3
0

@improved, Beauvaisi lennujaamast pole küll mõtet Pariisi kesklinna sõiduks taksot võtta, kui sealsamas buss ootamas. Parem minna bussile, sõita Pariisi Porte Maillot jaama ning võtta Bolt /Uber sealt - ajakulu sama, saadavus kordades parem ning nt Eiffeli torni juurde sealt taksoga ca 10x odavam kui Beauvaisi lennujaamast (150€ vs 15€).

Kui buss on Beauvaisist sõitma hakanud, siis öisel ajal ummikuid pole ja saabumisaeg +- 5 minutit teada ning siis võib juba Bolti/Uberi kohe bussijaama vastu tellida, kellaajalise ettetellimise võimalust pakuvad mõlemad äpid.

3
0

Kuiva trenniga ettevaatust, eriti vähemlevinud aegadel ja kohtades, sest äpp võib küll näidata autosid ja lühikesi saabumisaegu, aga kui päriselt tellida, võib juhtuda, et tellimusi tühistatakse, need jäävad venima, ei tulegi jne. Juhtub Tallinnas, juhtub mujal, proovitud. Maksab alternatiividele mõelda ja ajavaru plaanida, kui kella peale minek.

1
0

Mul on umbes sama kogemus, kui minek lennujaama, pole mind ükski äpp aidanud vist üheski riigis. Eriti hull on varahommikul. Tuleb alustada nii vara, et kui mingi jama tekib jõuaks hotell mingi transpordi organiseerida õigeks ajaks. Eelmine suvi ootasin näiteks Pärnus mingil suvalisel Reede õhtull Bolti kuskil tund aega.

1
0

Eks loomulikult peab mingi äpikogemus olema - samas näitab äpp taksode paiknemist ja kui hetkel näiteks on 5 autot Beauvais' lennujaama ees, siis tõenäoliselt mõnega neist saab sõita, mida nad seal ikka kambakesi tühistavad. Kui kell 1 öösel näitab, et lennujaama ees pole kedagi, vaid auto tuleb 20 minutiga kõrvalt linnast, siis tasub tõesti halvemaks valmis olla. Kas ja kuhu sõita, teab teema algataja loodetavasti paremini :)

Aga et öise saabumisega võib Pariisis jama olla, olen ise kogenud Orly lennujaamas, valides kell 1 öösel saabudes 300-inimeselise taksojärjekorra ja 300-inimeselise bussijärjekorra vahel. Lõpuks said vist mõlemad järjekorrad korraga võetud ja mälu järgi võitis taksojärjekord.

1
0

Aitäh kõigile kirjutajatele ja kaasamõtlejatele. Praegu tundub kõige mõistlikum nii, et Beauvais' lennujaama eest ikkagi bussiga sõita Pariisi Porte Maillot jaama ja seal ootaks ettetellitud Uber. Aitäh @Pets uberi lingi eest.

PS! Meil kellaaja peale kuhugi minemist ei ole, aga kuna tegemist on hilise aja ja pika päevaga seljataga, siis tahaks lihtsalt võimalikult sujuvalt ja ruttu hotellida jõuda.

0
0

Saan aru et hotell juba võetud, aga hilisel saabumisel tasub ka lennujaama lähedaste hotellide peale mõelda. Beauvais osas ei oska öelda aga CDG lähistel mitu täitsa normaalset hotelli. Ühes kus kunagi peatuda armastasime oli ka väike (tasuta) bassein koos saunade jms. Lastele vägagi meeldis. Sinna läksid minu mälu järgi ka shuttle'id. Hilisel tunnil saabudes hea variant.

0
0

Tasuks alati enne uurida kuskohas Boltid ja Uberid üldse peatuda tohivad. CDG lähedal on jah terve tänav mis on hotelle täis ja kuhu shuttle tasuta sõidab. Meenutas väga Arlandat.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased