Autoga Brasiilias

Tere rahvas, loen siit foorumitest et autoga reisimine on suht keeruline ? oskab keegi asjalik anda nõu kui hull see siis on, ise trippinud tsikli/autoga enamus aasia riikides ja aafrikas ka. Kas on siis asi hullem kui nt. vietnamis või zansibaril ? Linnades on taskuvargad jne. aga kui trippida mööda maapiirkondi, kuidas ohutusega lood on ?

Me naisega tripime 22.02 - 05.03 alustame rio karnevaliga ja edasi arvatavasti alla poole, andke märku kui keegi samal ajal tripib :)

Meie käisime eelmisel aastal Brasiilias, seljakotiga, ja sõitsime kohalike bussidega. Segadust oli bussiaegade teadasaamisega ning logistikaga, kuna bussifirmad väga ei tee koostööd üksteisega ja kui vaja pikemat vahemaad läbida, siis ei tea keegi, kas punktsid b punkti c saab jne. Ja no portugali keel ei olnud samuti meie tugev külg. Aga hakkama saime ja reis sujus eriliste tõrgeteta. Auto ilma juhita tundus meile kahtlane valik, seda me isegi ei kaalunud.

Lõunapoolsed osariigid Rio ja Iguacu vahel tundusid olevat täiesti tavalise Lõuna-Euroopa liiklusega. Isegi Rio liiklus oli minu arust täiesti normaalne. Aga linnadest väljas olid suured laiad kiirteed ja väikse liiklusega tavalised maanteed.

Aafrikaga seal küll liiklust võrrelda ei saanud.

Tänud, lihtsalt loed netist et autoga sõitmine on enesetapp :) igal pool hakkama saanud, sellest tekkiski küsimus et kui hull see siis olla saab. Kas keegi on kursis kuidas neid 123 milhas pileteid osta saab, nagu aru saan siis need ainult kohalikele ? mis saidilt parem osta, või on mõtekas üldse kohapealt ?

Kaldub teemast kõrvale, aga väljaspool euroopat peetakse sõitmist vist kõikjal "enesetapuks". Oma seiklustele mõeldes, ei ole veel kohanud kohta-riiki, kus ei oleks julgenud rooli istuda.
Maroko tehti siinsamas foorumis maha, hiljem kahetsesin, et seiklema ei läinud. Peterburi kohta kirjutatakse siin õudusjutte, reaalsuses ei ole see Tallinnast sugugi hullem. 
Ma ei muretseks, kõik hoolikalt läbi mõelda, korralik navigaator, rahulik ja kindel meel ning tuld! Kuigi... Brasiilia vist on see koht, kus leidub videosid auto kõrvale sõitvatest tukkidega meestest, kes toru juhile suunavad jne... Turvalisus on omaette teema.

123 milha veebilehel peab ostmiseks kohalik "isikukood" ja aadress olema.

Vordlemiseks void decolar.com'i kasutada ja osta on toenaliselt lihtsam/kindlam lennufirmade lehtedelt.

Peamine soovitus- kui tunned et miskit lendas vastu autot, siis see on 90% tõenäosusega lõks ja pead kindlasti edasi sõitma. Samuti pimedal ajal pole mõistlik inimtühja foori taha seisma jääda isegi punase tule põledes.

Olen parasjagu Brasiilias ja liigelnud bussiga Rio ja Minas Graiase osariikides. 

Brasiilias vajab harjumist see, et kiirused on väga suured ja ridu vahetatakse ilma suunatuleta ja üsna kaootiliselt. Samuti sõidetakse seal kus juhtub. Liiklusohtlikke olukordi tekib siin omajagu ja õnnetused teedel üsna tavapärased. 

Kui mingit väga põletavat vajadust auto järele ei ole siis soovitan igaljuhul busse. Väga mõnusalt ruumikad, pikemaid otsi saab läbida öösel (siis soovitan võtta 'leito' klass, mis tähendab, et iste läheb täiesti voodiks. Bussides on AC, Wifi, korralikud tualetid jne. Lisaks teeb pikamaa buss iga teatud aja tagant peatuse jalgade sirutamiseks ja pikemateks söögipausideks.

Kuigi liiklus Brasiilias on suhteliselt kaootiline, sest kõik juhid arvavad, et on rallisõitjad ja kihutavad ning vahetavad ridu suunda mitte näidates, siis mina pean ohuks pigem kriminaalseid tegelasi, kes võivad üritada autot röövida või ise kogemata valesse piirkonda sattumist, sest ega GPS ju ei tea mis piirkondi peab vältima. 

Näiteks nagu juhtus selle perega

Ise just kogesin Brasiilias oma nahal mida tähendab "valesse kohta" sattumine ja me ei läinud üldse favelasse. Meid üritati röövida keset päeva Sao Paulo kesklinnas mis oli muidu väga ilusti hooldatud tänav, suur ja lai, ilusate tänavakivide ja haljastusega. Aga paraku oli see üks tänav kõrvale linna nn peatänavast kus politsei patrullis ja kohe kasutati juhust, et valged gringod sisse piirata. Õnneks neil relvi polnud (või vähemalt neid välja ei võetud) ja mu abikaasa on suurt kasvu ning teda naljalt hirmutada ei saa, seega me pääsesime ilma igasuguste kaotusteta. Aga ettevaatlikuks tegi küll kui kergesti võib Brasiilias ohtlikusse olukorda sattuda.

Brasiilias sõitmise kohta soovitan lugeda Tarmo Tammingu blogi. Ta oli vist küll mitu head aastat seal, kuid infot peaks ikka saama

Paar päeva tagasi käis uudistest läbi:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7975319/Tourist-murdered-wife-raped-rented-beach-house-near-Rio-Janeiro.html

Brasiilias tuleb ettevaatlik olla juba sellepärast, et seal ei ole väga palju valgeid turiste ja seetõttu hakkad kohe silma. On palju kohalike turiste ja naaberriikidest, aga valge nahaga europiidse välimusega inimene eristub selgelt massist. Copacabana rand oli ainus koht, kus nägi üksjagu ka teisi valgeid turiste aga suure osa ajast mujal liikudes olime me ainsad valged silmapiiril.