Brüsseli rahvusvaheliselt lennujaamast Brüsseli Charleroi lennujaama

       Head kulgejad!     Kas keegi on lähiaegadel sellise marsruudi ise läbi käinud?Ümberistumiseks vajalik just Brussels South Charleroi Airport.Millised variant optimaalseim - kiireim,lihtsaim,odavaim jne.Ise pole jalajälgi sinna jätnud ja kogemus puudub.Olen tänulik kõigi vastuste eest.           kutsu

"Rahvusvahelisest" lennujaamast rongiga kesklinna (Brussels-midi-staion) ja sealt bussiga (flibc.com) South Charleroisse.  

Kõlab hästi! Varsti võib juhtuda, et meiegi peame minema Tallinn International Airport-ist Tallinn South Pärnu Airporti.

Kui täpne olla, siis on Brüsselile lähim lennujaam hoopis Brüsseli rahvuslik lennujaam (Brussel Nationaal / Bruxelles National)... rahvusvahelised on nad mõlemad :-)  Lennujaamavahetuseks on kaks võimalust:+ rong Brüsseli pearaudteejaama (Bruxelles-Midi) ning sealt Flibco.com buss lennujaama. Hind 8.90€ rong + ca 14€ buss. + rong Brüsseli lennujaamast Charleroi-Sud raudteejaama (1x tunnis otserong, lisaks ümberistumistega variandid) ning sealt buss A lennujaama (ca 20 min sõitu). Hind 17€ rong (12€ alla 26.a.) + 6€ buss.  Osta saab ka kombipileti, mis hõlbab rongi ja bussi, hind 23€. Ajaliselt on Brüssel-Midi variant vist kiirem, kui aegadega veab, võib 1:20 ringis kohal olla, teine variant ca 2h ringi.  

Kui nüüd täpne olla siis lennujaam koodiga BRU on Brussels Airport (ilma International sõnata) ja Charleroi ametlik nimetus on tõepoolest Brussels South Charleroi Airport (koodiga CRL) nii nagu Tallinnas on ametlikult Lennart Meri Tallinna Lennujaam.

Kui odavamat otsid, siis näiteks selline võimalus:BRU lennujaamast (level 0) buss 12. Sõida peatusesse Trône (ehk lõpp-peatusesse Brüsselis /jah, varem ei sõitnud, nüüd on lõpp-peatus Trône, ei maksa vaielda, vaata https://www.stib-mivb.be/article.html?_guid=d07b4e96-1283-3410-f08c-e0c5cfea3859&l=en/). Kui ostad pileti automaadist (bussipeatuses on vastavad automaadid), siis hind 4.50 € (bussijuhi käest 6.00 €)Trône-is tuled maha, jalutad samas suunas, milles buss liikus, paarkümmend meetrid, pöörad paremale trepist maa alla metroopeatusesse, ostad automaadist 2.10 € maksva pileti (1h pilet), lähed väravast läbi, valid vasakpoolse trepi metrooplatvormile ja sõidad metrooga Midi-sse. Metroosõit kestab u 10..12 min.Kui väga hästi läheb, siis peaksid lennujaamast u 1h 10 min-ga Midi-sse jõudma, aga võib minna ka 1h 30 min.Ning Midi-st Flibco.com buss CRL lennujaama (sõidab u 1h). https://www.flibco.com/en/schedulesHind 6.60 € (buss + metroo) + 14.20 € bussKoos ootamiste ja ümberistumistega võib kuluda 2h 30 min ... 3h. Enne, kui päriselt seda võimalust kasutad, guugelda, kas Brüsseli ühistransport juhuslikult ei streigi, sest seda aeg-ajalt juhtub : ) Kui ei streigi, siis võid kasutada, kui streigib, kasuta ronge. 

"Kui ei streigi, siis võid kasutada, kui streigib, kasuta ronge."Pikemalt ja täpsemalt: Kui ei streigi, siis võid kasutada BRU lennujaamast Midi-sse jõudmiseks bussi ja metrood, kui streigib, kasuta Midi-sse jõudmiseks rongi. 

KO selgitatud variant on täitsa õige. Paar täpsustust siiski: - Brüsseli lennujaamast ostetud bussipiletiga (4,50 eur) saad 1 tunni jooksul sõita ka metrooga. St ei pea ostma uut piletit metroos, vaid sama piletiga saad metroosse sisse. Pilet kehtib 1h alates hetkest, kui seda bussi sisenedes "piiksutad". Tunniga jõuab kindlasti Thronei peatuses metroo peale minna ja metroosse sisenemisel sama piletit uuesti "piiksutada". Bussi nr 12 uuenenud marsruut tähendab mh ka seda, et buss sõidab veidi kiiremini kui varem, lennujaamast peaks Thronei peatusesse saama ca 40 minutiga. Bussiaegu saab reaalajas vaadata STIB kodulehelt (www.stib-mivb.be) ja neil on päris mugav äpp ka. Flibco bussipilet maksab eriti palju ette ostes oluliselt odavamalt. Tavahind (sh samal paeval ostes) on 14,20 eur, kuid näiteks jaanuariks on hetkel 10 eur pileteid ja veebruariks on saada kõige odavama hinnaga ehk 5-euroseid pileteid. Seega kui hinnatundlikkus on suur, tasub Flibco piletid ära osta võimalikult palju ette.

Odavamaks saab ikka ajada:* Brüsseli lennujaamast jalutada Zaventemi küla raudteejaama, 1.9 km ja 25 min, asukoht: https://goo.gl/maps/aRjgrUthZuNnbaYb9. Ka Brüsseli lennujaama raudteejaam asub Zaventemis, ent sealt rongile minnes tuleb maksta ca 6€ lisatasu, samas Zaventemi küla jaamast rongile minnes lisatasu puudub.  Rongipilet Zaventemist Brüsseli pearaudteejaama on 3€;* kui Flibco pilet juhtub kallis olema, siis saab Zaventemi külajaamast sõita Charleroi-Sud jaama (1x ümber istuda, 10.8€ täiskasvanu, 6.60€ alla 26a) ning sealt kohaliku bussiga nr 68 Gosselies Saint Exupery peatusesse (1x tunnis, ca 20 min pilet 2.50€), kust terminali on ca 200 meetrit jalutada. Ühesõnaga, kui seiklusi otsida, siis Belgia transpordis leiab seda rohkem kui rubla eest! Ja mis streikimisse puutub, siis Belgia raudtee streigib isegi sagedamini kui STIB :-)

Äkki ei ostaks üldse piletit, tuleks kõige odavam. Kuidas  Belgias vahelejäämise risk on?

Snoop, nii ja naa. Lennujaamas nii bussile kui rongile ilma piletita ei pääse, sama kehtib Flibco bussi kohta. Metroos ja trammis tuleb piletita toime, kui väravatest läbi joosta ja tunnelites eskalaatoreid vältida )))))

Kusjuures oma väga pikaaegse Brüsseli-kogemuse jooksul ma ei näinud kordagi ühtegi kontrolli ei bussis ega metroos. Olen siiski kuulnud, et mõned tuttavad on nendega kokku puutunud.  Rongis on pea iga kord kontrolörid kohal :) Lennujaamas bussi peale saab ka ilma piletita - ma olen seda mitu korda näinud. Kui valguda koos rahvamassiga bussi või minna keskmisest uksest, siis ega bussijuht ei pane tähele, kes pileti piiksutas ja kes mitte. Metroojaamad on nüüd enamasti kõik väravatega, enne oli valdav osa jaamasid ilma ja siis sai niisama sõitjaid ikka palju nähtud. Laias laastus on Brüsseli ühistranspordisüsteemi tegelikult päris hea ja ma loodan, et algpostitaja siiski ei plaani " jänest" sõita. P.S. Mul oli kord ostetud viimasel hetkel lend Charleroist Kopenhaagenisse Ryanairiga. Pilet maksis 15 euri. Bussipilet Midist Charleroisse maksis ka 14 euri. Ja kuna lend läks jube varakult, pidin võtma Uberi, et Midisse jõuda. See maksis 13 euri. Elik siis 15 minutit Uberiga, ca 1+ h bussiga ja ca 1,5h lennukiga maksis kõik umbes ühepalju ;)

Mina ikka nägin. Metroos passisid nad tavaliselt mõne ülessõitva eskalaatori ülemises otsas - siis tuli kogu rahvas nagu mööda konveierit otse sülle ning kui ka keegi põgeneda üritas, siis tekitas ta enamasti vaid korraliku segaduse eskalaatoril. Ma imestan et keegi seal vigastada ei saanud... trammis nägin ka paaril korral, kuna nad aga ka koostavad protokolli sealsamas trammis, siis eriti efektiivne nende aktsioon seal ei olnud - kõik ülejäänud jänesed läksid riburada pidi järgmises peatuses maha. Metrooväravast mitmekesi läbi minna pole probleem, tegime kunagi sõpradega lausa võistluse mitu inimest ühe piiksutusega väravast läbi jõuab liduda. Rekord oli seitse ))) Ma sain ka aru et see jänese jutt oli rohkem suusoojaks, aga elamus seegi! Lõpetuseks, vahel võib tsekata ka autojagamist, nt homme pärastlõunal saaks autoga Brüsseli lennujaamast Charleroisse 6€ ees:  https://www.fr.blablacar.be/trip/carpooling/1749662535-zaventem-charleroi

Flibco bussile olid vähemalt suvel parajad järjekorrad. Saime internetist ostetud piletitega teisele bussile. Piletid polnud määratud kellaajaks vaid kuupäevaks.

Tänud kõigile asjalike nõuannete eest -ka täpsustavate.Leian kindlasti parima,mistõttu võime teema sulgeda.