Bruneist bussiga Kota Kinabalusse

Kas keegi oskab jagada kogemust liikumiseks bussiga Bruneist Kota Kinabalusse. Või peab kasutama liikumiseks ainult laeva.

Kota Kinabalusse ikka?

1
0

Kuna endal on samuti mõtted Bruneis, Malaisias ja Indoneesias rännata, siis miks on Kota Kinabalu huvitav või miks sinna minnakse?

0
0

Borneo on üliäge. Kota Kinabalu oli minu jaoks alguspunkt Sandakani piirkonna looduspaikade külastamiseks ja sealt edasi juba Danum Valley ja Sipadani kant. Kota Kinabalust alustatakse ka Mt Kinabalu matkasid, aga seda ma ise ei teinud. Samuti stardivad sealt minu teada tripid lähedalasuvatele saartele (ise ei käinud).

Kota Kinabalu ise on selline suurem linn, mind jättis isiklikult külmaks ja see oli mulle transiitpunkt. Tulin Indoneesia poole pealt Pontianakist Kuchingi bussiga ja siis lendasime Kuchungist Kota Kinabalusse, et edasi Malaisia Borneol ringi kolada. Mulle meeldis Kuching rohkem. Emmas-kummas oli megahea seafood market & restoran, the best ever - aga pean meelde tuletama, kas see oli Kuchingis või Kota Kinabalus :)

Borneo on aga meeletult ilis ja huvitav. Soovitan olla nii Malaisia kui Indoneesia poolel (Kalimantanil). Ise käisin seal peamiselt Tanjung Puting rahvuspargis - mis oli võimas! - aga tahaksin tagasi minna ja rohkem vaadata.

0
0

Muidugi Kota Kinabalusse. Aitäh veale tähelepanu juhtimise eest. Bruneisse tahan minna lennukiga ja sealt edasi bussiga Kota Kinabalusse. On kellelgi kogemust või teadmist bussi osas või on see võimalik ainult lennuki või laevaga.

0
0

Üsna mitu aastat tagasi sai mindud Kota Kinabalust Bruneisse. Aga laevaga. Täpset põhjust ei mäleta, aga vist oli see teema, et muidu tuleks mitu riiki sisenemist-väljumist teha. Kaardi pealt vaadates on näha, et Brunei koosneb kahest eraldi osast. Kui minna Brunei pealinna poolt, siis kõigepealt Bruneist välja ja Malaisiasse sisse. Natukese aja pärast tuleks siis uusesti Malaisiast välja ja Bruneisse sisenemine teha ning enne Kota Kinabalusse jõudmist veelkord Bruneist välja ja Malaisiasse sisse. Võin eksida, aga see vist oli peapõhjus miks laeva valisime.

1
0

Kaks Brunei osa on nüüd otse sillaga ühendatud ja seda kõike ei pea enam tegema hakkama.

3
0

Soovitan järelkuulata Jäljed gloobusel raadiosaadet - 69 ja 70 saade " Malaisia"

Seal väga asjalik info olemas s,h. bussiga Bruineisse Kotast ja tagasi.

3
0

Ise olen läbinud selle tripi laevaga palju aastaid tagasi, aga edukalt. Tänasel päeval äkki muud ja paremad variandid olemas. Sabahi osariik on väga lahe ka sukeldumiseks (Sipadan Island). Selleks vaja ööbimised leida Mabuli saarel, mis oli väga kontrastne rikkuse ja vaesuse mõttes.

1
0

Aitäh kaasarääkijatele. Püüan kuulata tähelepanelikult raadiosaadet Jäljed gloobusel. Ehk on kasulikke juhiseid bussiga liikumise osas.

0
0

Brunei ja Kota Kinabalu vahel sõidab bussifirma Sipitang Ekspress ning e-piletid saadaval.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased