Bruneist viimaseid andmeid

Kuna keegi Bruneist liiga palju ka kirjutanud pole, siis mõtlesin paar sõna teele saata. Ise küll viibisime selles riigis ainult paar päeva, aga muljet avaldas see siiski. Iseloomustamiseks ütleksin Bandar Seri Begawani kohta, mis siis on selle sultaniriigi pealinn, et oli harjumatult puhas ja vaikne, mida mujal Aasias pole kohanud. Singapur oli küll ka piinlikult puhas, aga mitte vaikne. Inimesed sõbralikud. Alkoholiga on seal maal aga karmid lood- kogu alkohol, mille sinna kaasa viisime, tuli politseile deklareerida. Näkku oli lubatud 1 l kanget alkoholi v 8 õlut( viimane oli minu jaoks natuke arusaamatu arv, aga see selleks). Hinnatase oli suhteliselt OK. Turgudel maksid peaaegu kõik puu- ja juurviljad 1 Brunei Dollar, mille kurss on u 8 EEK- i ehk siis sama mis Singapuri dollarilgi. Tegelikult saabki mõlemas riigis kasutada üks ühele kummagi riigi valuutat.

Soovitan soojalt, et kui seal kandis juhtute olema, siis põigake kindlasti Bruneist läbi.

0
0

Brunei

Homme minek reisile Aasiasse, külastame mitmeid riike aga esimeste seas on ka Brunei. Ostsime kaasa suveniir Vana Tallinnat ja Viru Valget (50 mg pudelid).Oli soov neid hotellides lahkumisel jagada. Nüüd kiire küsimus Teile kallid tripi külastajad, kui palju ma neid Bruneisse sisse tohin viia, seda tean et deklareerima peab alkoholi.

0
0

Brunei on minu arusaamist järele (ei ole siiski ise käinud)sügavalt moslemikommetega riik.Ma ei usu, et hotellipersonal oleks vaimustuses alko suveniirpudelitest. Kui ikkagi on tahtmist proovida, siis minimaalkogus.

0
0

Kui keegi Borneole satud, siis tasub Bruneid kindlasti külastada! Väisasin seda riiki ise just nädalake. Turiste praktiliselt ei näinud. Valgeid ehk paarikümne ringis nägin selle aja peale kokku ja seda ka vaid Bandar Seri Begawanis. Parima hinnagamajutus toale saab LaGallery hotellist(48 kohaliku ja sisaldab hommikusööki). Hotell asub kesklinnast 5 minuti sõidu kaugusel. Kesklinnas on ka dorm olemas 10 raha eest. Mehed naised eraldi tubades ja koha nimeks Pusat Belia. Et ringi selles riigis ringi liikuda on parim rentida auto. Mina sain 50 kohaliku eest parima pakkumise kohalikust Avise esindusest. Bensiin vaid kuskil 0,25 euro senti liiter. Teed väga head ja hõreda liiklusega. Teedel nädalavahetusel näeb autosi ja maanteerattureid enamvähem suhtele 5:1 maanteeratturite kahjuks. Kohalik prepayd GSM kaart maksis 38 kohalikku. Telefonis töötas ka internet mis oli hea navigeerimise juures, et sai kasutada google kaardirakendust. Parim tee mida kindlasti sõita tasub on minna Labi peale ja google kaardilt on näha, et peale Labit läheks sinkavonka asfalt tee vasakule. Tee otsas väike Hiina tempel. Tegemist tegelikult algselt kruusa teega mis läheb peale kilomeetrit offroad teeks. Kui vihma ei ole sadanud, siis saab seda teed vaikselt sõita ka tavalise autoga mida ka me tegime. 8+kilomeetrit keset ürgset metsa ja läbi orgude vaikselt autoga "roomata" oli väga lahe! Enne Labit jaab ka vasakule poole tee äärde üks järv mille kallastele on ehitatud ääristega laudtee. Keset järve pandud püsti kolm varjualust kuhu siis ka tee üle vee tehtud. Väga maaliline koht. Suureks plussiks ka, et seda saab nautida uhkes üksinduses. Rannad väga valge ja peene liivaga. Prügi olematu. Randadele ehitatud promenaadid koos lihtsate treening aparaatidega. Rannad loomulikult 0 inimestega. Kohati võib vaid leida autojuhte magamas randa ehitatud pikniku variualuste pinkidel. Brunei on kergelt utoopia riik, kus musta kulla raha eest on ehitatud suurejoonelisi projekte.

2
0

Brunei on Aasia mõistes kallis sihtkoht, aga lisan veidi 2014.11 infot odavalmalt reisimiseks:

  • Kota Kinabalust (Malaysia) tulles buss 100 Malaysia Ringgit. Üllataval kombel tuleb odavam see ots teha laevadega. Iga päev kell 8:00 start ja odavam (60 MR) on kohe ette osta kahe laeva kombo Kota Kinabalu - Labuan - Muara (Brunei). Esimene ots 3h ja teine 1h. Kota Kinabalul sadama maks 3,6 MR ja Labuanis 5 MR.
  • Odavaim koht ööbimiseks endiselt Pusat Belia dorm 10 Brunei Dollarit. Hetkel on siiski kogu hotell broneeritud 3 kuuks ja tasub alati nendega ette kontakteeruda. http://www.bruneiyouth.org.bn/ Mujal ööbides võib 1 B$ eest kasutada nende meeldivat basseini.
  • Õnneks on nüüd ka dormi võimalus KH Soon Resthousil ja hinnaks 18 B$. Järgmine odavam hostel 30 B$ öö.
  • Rahavahetused Bandar Seri Begawanis igal nurgal ja käibel on ka Singapuri $.
  • Interneti h =1 B$, aga ühendused kehvad.
  • Oma 4 päeva jooksul ei näinud ühtegi taksot, aga pealinnast kõik kohad jalutuskäigu kaugusel. Paaditaksosi eraldi pikemaks ajaks rentida ei ole vaja ja veepeal asuvatesse küladesse pääseb minutitega.
  • Peamise promenaadi lähedal asub Tamu Kianggeh turg, kus kohalikud söögid kõik 1 B$.
  • Bussiliiklus väga segane ja hõre. Busse kasutavad peamiselt võõrtöölised, sest pea igas Brunei perel on mitu autot. Riik aitab kaasa auto ostule ja kütus on väga odav. Bussijaamas on küll liinidel sihtkohad kirjas, kuid reaalselt bussid neid teid ei pruugi sõita.
  • Lennujaama sõidab ˇkesklinnastˇ buss nr 23 ja maksab 1 B$.
  • Kohalike sõnul on turistide arv sellest aastast järsult vähenenud ja paljud turistidele suunatud ärid hakkavad vaikselt sulgema. Millegipärast kardavad turistid nüüd kehtivaid islamiseadusi millest Trip.ee ka varem kirjutas http://trip.ee/content/brunei/bruneis-j%C3%B5ustusid-%C5%A1ariaadiseadused.html

Minu Brunei ja teised reisipildid www.martmyrkel.planet.ee

1
0

Plaan minna Borneole. Esimene pool reisist Sarawakis ja teine Sabahis. Sinna vahele jääb ju Brunei. Vaatasin,et Mirist läheb express Bruneisse, sõidab natuke üle 2 tunni ja Bruneist laevaga Kota Kinabalusse. Kas keegi on sellist varianti kasutanud?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased