Bueos Aires- Iguacu

Tere

Kas keegi oskaks soovitada kuidas kõige huvitavam oleks jõuda BA'st Iguacusse. Lennukiga ju kindlasti mugav aga äkitse oleks buss, rong või laev parem näeks rohkem.

Plaan oleks külastada ka Esteros del Iberia 't mida LP kiidab aga kas seal on midagi teha?

Kuna Colonini läheb ka jõgi siis kas ei oleks võimalik sõita BA'st Colonini laevaga, kuid selle kohta ei ütle LP midagi.

Kas keegi on sellist reisi ette võtnud ja oskaks midagi soovitada?

Mugav ja kiire oli. Lennukipiletid ostsime kohapealt, sest välismaalt ostes oleksid need 3x kallimad tulnud. Suhtlesime selleks kohaliku reisioperaatoriga enne. Kohalike lendude terminal on kesklinnale suht lähedal (taksoga siiski saab sinna). Bussiga sõitsime Iguacust San Miguel de Tucumani. Reis kestis 20 tundi ja oli üpris väsitav. Laevasõidu kohta ei tea midagi. Andmed on pärit 2005.detsembrist.

Tere!

Pealinnast Iguazusse on oluliselt odavam sõita bussiga. Bussidel on siin erinevad klassid - semi-cama, cama ja ejecutivo (mida vähem iste alla käib, seda odavam on). Bussiaknast näeb maad ikka palju rohkem kui lennukiaknast :) Kokku peaks see reis BsAs-Iguazu olema ca 16-20 tundi. Seega, kui aeg just väga piiratud ei ole, soovitaksin mina küll maadpidi minna :)
Ise olen cama klassis teinud ühe ca 20-tunnise reisi, oli küll väsitav, aga ei midagi kontimurdvat. Palju hullem oli semi-camas 29 tundi katkise konditsioneeriga Iguazust Saltasse sõita :D

Laeva kohta ei oska midagi öelda, aga julgen kahelda.

Olen just sellel nädalal minemas ning Buenos Airesest Iguazusse saamiseks leidsin ainsa võimaluse olevat lennuki. Buss võtab ikka räigelt aega ning lennupilet ei ole üldsegi mitte kallis (alla 1000 EEK LAN-ga). Ning vaevalt sa sealt bussiaknast midagi huvitavat näed - osati sõidad öösel ja ülejäänud aja mõtled, et saaks see bussisõit juba läbi. Mingi 20 tundi oli vist sõit pealinnast.
Mis puudutab Ibera sood, siis kuulu järgi on huvitav, kuid sinna on jube keeruline/kallis saada. Kuna meie teekond tuleb Iguazu poolt, siis odavaimaks võimaluseks Posadasest Ibera soo keskusesse (Pellegrini) saamiseks oli 4WD auto rent. Variant oli ka transferiga, kuid see maksis jube palju (600AR$ üks ots sõltumata inimeste arvust). Kuni augusti lõpuni käis ka buss, kuid see killiti ära. Mercedese poolt tulles on asi lihtsam ja kordades odavam. Auto samas võimaldab ka Misionese provintsis ringi sõita (jesuiidi kloostrid jms), seega tasub ehk meile lõppkokkuvõttes ära.
Laevad ja rongid ei ole kahjuks variant.

Proovi rongi, kui see veel käib (aasta tagasi käis aga ainult 1 kord vist nädalas), BA - Posadas, sealt on kosed kiviga visata.

Rännumees, ehk oskad seletada, kuidas sa saad lennupiletid Iguazusse alla 1000 EEk-i. LAN annab kõige odavamaks hinnaks minul 147 US $, millele lisanduvad veel maksud.

Ilmselt sõltub ka hooajast ja palju ette ostad. Mina sõitsin seda teed 20.-l oktoobril ning piletid ostsin ära septembri algul. Oktoober ei ole kõrghooaeg Iguazus. Piletid ostsin otse LAN-i kodulehelt ning selline hind tuli. Pane tähele, et mul oli ühe otsa pilet.
Nii palju lisan veel oma eelmisele postitusele, et tänu päev ennem Iberasse minekut alanud vihmale jätsin sinna üldse minemata. Tee Posadasest Pellegrinisse vihma ajal on väga hull (pehme, kohati läbi veekogude) ning mina ei hakanud riski rendiautoga võtma. Kuival ajal poleks probleemi olnud. See oli muide ka ainuke päev kui 3-nädala jooksul Argentiinas vihma nägin, seega sai kinnitust asjaolu, et nende kevadel on põhja-Argentiina ja Andide kandi külastamiseks parim aeg. Tulemaal muide sadas lund :)

Nagu juba varem nimetasin: Aerolineas Argentinal oli kolm aastat tagasi selline kord, et kui ostad pileti kohapealt (Argentiinast), siis on see paar-kolm korda odavam, kui ostes veebist ja väljamaalt. Võtsime Eestis ühendust kohaliku Argentiina reisioperaatoriga, maksime krediitkaardiga, saime e-pileti ja see oli tõepoolest suurusjärgus 1000 krooni hinnaga. Võimalik, et asjad on muutunud. Võiksid LP ThornTree-d vaadata, kus kindlasti värskemat infi.

Sinna läksin nii, et kõigepealt bussiga Corrientes nimelisse linna, seal oli 3 tunnine paus ja siis edasi bussiga Corrientes - Mercedes.
Mercedes oli selline mõnus väikelinn, mis turistidest suht puutumata ja sellise mõnusa rahuliku tempoga elati seal.
Mercedeses oli ka palju poode, kust sai osta erinevaid nahast tehtud esemeid (kotid, saapad jne), suveniire jne ning soovitaks kingitused osta just sealt, mitte mingitest suurtest turistikeskustest. Hinnad on odavamad ja toetad kohalikke.
Nüüd aga asjast endast. Talitasin Lonely planeti järgi ja Mercedeses ööbisin Esteros Ibera hostelis. Sealtkaudu sai ka osta minibussi pileti Colonia Carlos Pellegrini külasse, mis on ca 100 kilti sõitu mööda kruusateed (3h ja hind 30 peesot).
Mercedeses saad bronnida ka hosteli Carlos Pellegrinis. Kui ajaga kitsas võid bronnida hosteli Mercedeses, kui aega on siis ma soovitan otsida hostel kohapeal ise. Majutuskohti on rohkem kui LP välja pakub ning siis saad ise valida, mida tahad.
Kohapealt on 2-3 teenusepakkujat, kes korraldavad paadireise laguunil.Omapead kõndides on Ibera looduspargi keskuse juurest paar lühikest matkarada.Küla on ise väike ja rohkem kui paar päeva pole seal midagi teha.LP kiidab seda kui ühte parimat looduseimetlemise paika Lõuna-Ameerikas.Kas ta just parim on,jääb igaühe enda otsustada.Arvan,et kui pühendada piisavalt aega näeb näit Amazonase vihmametsades rohkem ja huvitavamaid loomi.
Samas on Iberas kõik käe-jala juures ning kaimaneid,ahve ja kapibaarasid jalutab ringi igal pool.Ibera oleks kokkuvõttes just selline sihtpunkt nendele,kes tahavad natuke teistmoodi Argentiinat näha ning eelistavad rohkem turismivabasid paiku.

Minu soovitus Argentiina siseseks liikumiseks oleks bussid.Ise sõitsin pikad otsad öösiti, mis aitas aega kokku hoida ning bussid on mugavad ja graafikud tihedad.Bussifirma valisin alati väljumise kellaaegade järgi ning ei pettunud üheski.
Parim marsruut oleks Buenos Aires-Iguazu.
Peale Iguazut bussiga Iguazu-Corrientes ja Corrientes-Mercedes.Ning siis Mercedes-Carlos Pellegrini ja tagasi Carlos Pellegrini-Mercedes-Buenos Aires.
Võid ka kõigepealt minna Buenos Aires Mercedes ja sealt siis peale Iberad edasi Iguazusse.Kui soovid lennata, siis soovitan näit teha üks ots BA ja Iguazu vahel lennukiga.

Kui keegi veel infi soovib sellel teemal, siis proovin vastata.

Igaljuhul Argentiina on lahe riik, kus reisimine lihtne, kohalikud toredad ja suurt peavalu planeerimisega ei tohiks endale tekitada:)

Lauri

Sõitsin 2005.a. algul Southern Windsiga BA-st Iguacusse ja vist oli 1300-1400 EEK edasi-tagasi pilet. Aerolinas oli veidi kallim ja LAN palju kallim. Ostsin Eestist netist ca 1,5 kuud ette. Minu jaoks oli see raha väärt võidetud aega 2x20 tundi, kuigi öise bussiga sõites õnnestub näiteks majutuse arvelt kokku hoida. Usun, et bussiga saate seal sõita küll ja küll, aga kui tagumikule 20-tunnised istumised tõesti väga meeldivad, siis sõitke bussiga ja saate võidetud raha eest kohapeal rohkem ringi vaadata. Vt. ka: http://www.hot.ee/patagoonia/iguazu.html

Soovitan vähemalt ühe otsa teha Cama Suite bussiga (http://www.expresoalberino.com/micros/suite.html). See on sama mis esimeses klassis lennukiga, ainult et maa peal. Hind on 230.- Argentiina peesot ja aega võtab ca. 16 tundi kesklinnast kesklinna. Lennukiga on turistiklassis BUE-IGZ 586.- peesot ja lennuaeg on 1:45.

Aga kui oled luks-bussiga sõitnud, siis oled välja puhanud, täis kõhuga ja tunned tükk aega ennast valge inimesena. Samas kui lähed lennukiga, siis see on igat sorti massituriste täis topitud. Lennujaam on linnast üsna kaugel ja võid kergesti sõltuda reisibüroode pakutud transfeeridest ja/või kallitest hotellidest ja taksodest.

Kuigi see Cama Suite bussiga sõitmine on tõepoolest lahe elamus, siis mina lennureisist mingit tonti ka ei teeks.
Mis tähendab, et lennukid on "igat sorti massituriste täis topitud". Ise lennates küll midagi erilist ei täheldanud - lennukis oli nii kohalikke kui ka turiste. Viimaseid siiski enamuses. Täiesti tavaline lennureis, kus enamus inimestest on samasugused nagu sina ehk siis turist, kes kibeleb troopikasse jugasid vaatama.
Transfeere ei tasu ka karta. Buenos Aireses on siselennuväli praktiliselt kesklinnas (bussijaama lähedal) ning Iguazu lennuväljalt saad Puerto Iguazu linna mikrobussiga. Väga väikese tasu eest.
Bussireisi kahjuks räägib ikkagi selle pikkus. 16 tundi on ikka väga pikk aeg, isegi nii mugavas bussis kui see Cama Suite. Selle asemel saaks ju terve päeva Iguazu kandis džunglis ringi kolada ning seetõttu valiksin ma iga kell lühikese lennu + lisapäeva Iguazus. Busse kasutasin otsade jaoks, kus lennukite kasutamine ei olnud otstarbekas - ööbussid Posadas-Salta ja Cordoba-Buenos Aires.

Mina k2isin ka lenukiga..
Pilet polnud teab, mis hirmkallis. Ja kuna minu olek Argentiinas oli piiratud, siis oli aeg minu jaoks k6ige olulisem..
Ja n6ustun r2numehega, et Iguazu on paraku turistidele m6eldud koht, kui rahvuspargid kinni pannakse, siis igasugune kohapealne seltsielu puudub. Seega on ju loogiline, et sinna minaksegi jugasid vaatama..

Kuid, jah, mina toetan lennukit- sipsti- vipsti kohale, lennujaamas saate palgata endale autojuhi, kes teid igale poole s6idutab.

Soojalt soovitan Brasiilia viisa hankida. Kuna pool rahvusparki on Brasiilia poolel ja eestlasel on vaja viisat, et riiki sisse saada. Kui juba nii kaugele l2hete, siis ei tahaks ju tagasi tulla, pool juga n2gemata.

Edu ja nautige :)

Sai käidud nii Brasiilias kui Paraguais. Ilma viisata, päevasel ajal, taksoga.

...nõudis Brasiilia pool Iguazus igatahes viisat eestlastelt ja ei lasknud kahte meie julget seiklejat Argentina poole pealt sisse.

Eestlasele on vaja viisat, et Brasiiliasse siseneda, v6ibolla on ka erandeid, sest oositi nad piiril eriti silma peal ei hoia. Ise yletasin piiri taksoga.

Kuid ma ei tea, kas tasub sellist riski ette v6tta. Kui oled Brasiilia piiril, ja siis oeldakse sulle, et andke andeks, aga teie sisse ei saa.

Loomulikult j22b see reisija otsustada.
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed!