Buffee Tallinki kruiisil Tallinn - Stockholm - Tallinn

Kes on viimasel ajal käinud, kuidas hommikusöögi ja õhtusöögi valik on, kas rikkalik? Kas tasub võtta buffee? Ja kas õhtusöögi ajal on ka joogid hinna sees või tuleb need eraldi osta?

Aasta tagasi jaanuaris oli õhtusöögi hinna sees jookidest ainult tee/kohv. Söögivalik oli täiesti piisav minu arvates.

Helista Tallinki bronnimistelefonile ja küsi..nemad ehk teavad kõige paremini, mis on hinnas ja mis mitte.

Joogid ei ole hinna sees, ainult tee ja kohv. Vesi maksab 30 krooni.

Kuidas võtta, kui Rootsi poolel tegemised kindlad(pole aega odavamaid söögikohti päevläbi mööda linna otsida) siis soovitaks võtta hommikusöök suunal TLL-STO ja õhtusöök tagasisuunal STO-TLL. Õhtul saad Eesti poolel kõhu odavamalt täis ja hommikul siinpool jälle odavamalt hommikustada. Igaljuhul hea ajatäide laevas sõites on kõhutäitmine alati. Vahemärkusena-Soome liinidel on õlu ja majaveinid hinna sees, Rootsi liinidel mitte. Kohv ja 2-3 mahla+piim on tasuta. Kõhu saad täis pea igal juhul, kui just väga suur gurmaan pole. Loomulikult veel maitsvama kõhutäie saad, kui sööd ala cartes või muud söögikohad, aga hinnad seal kokku 3 käiguse õhtusöögi eest pea poole võrra kõrgemad(407 vs-800+ EEK).

Suvisel TLL-STO kruiisil võtsin ühel otsal õhtuse buffee ja kahetsesin. Osa toitu oli ilmselgete kaua seismise tunnustega, teise katte ajal sai parem kraam otsa ja tunglemine oli lihtsalt hirmus. Toiduvalik on vähenenud iga aastaga ja tõesti, vett tuleb hingehinna eest OSTA. Teisel otsal võtsin ühes kohvikus päevaprae, kohvi ja koogi; toit oli maitsev, kõht sai täis ja raha kulus märgatavalt vähem.

Parem sõita Hel-sto-hel liinil, laev lahedam, toidu valik rikkalikum ja joogid hinna sees :)

Hommikusöök on okei, see tasuks ikka võtta, sest hind pole kuigi kallis ja kõhu saab täis küll. Õhtusöök oli minu arvates mõttetu sellise summa eest. Joogid tuli eraldi juurde osta aga kuna rahvast oli palju, siis oli klaasitäie mahla prae juurde sebimisega tükk tegemist ikka. Kui lihtsalt seltskonnaga lõbutsema lähed, siis elad kindlasti ühe hommikusöögi ning kaasa võetud snäkkide ja vb linnast juurde ostetuga vabalt reisi üle. Aga nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi. :)

Minu arust sobib hommikueine piisavalt! Homikueine peaks olema selline, mis tagaks sulle hea toidumaitse kindlasti pooleks paevaks! Reisin tihti Stockholmi vahel ning minule on piisav hommikueine buffee restoranis!

Ei tahaks vana virisejana tunduda, kuid aastast 2003 tihedalt Tallinki teenuse kasutajana, tahaks ikka paar vängemat sõna öelda. Õ/S Rootsi lauast olen loobunud, iga hinnatõusuga (oli ju kunagi alla 300 eek?) väheneb valik ja nagu alalised sõitjad räägivad, siis kartulisalatit ei tohiks enne kevadet süüa, sest alles siis tulevad uued turistide hordid, kes selle pidevalt uuendatava salati ära söövad. Võimalusel käin Tallinna poolel enne väljasõitu Rimis asuvas restos. Rootsi poolel on asi lihtsam- Terminaali kõrval, samas hoones Scandic hotelliga asub kaks restorani (üks küll kahjuks lunch bufee´ga ainult kl.14.00 ni), kus 60 sek eest saab piisavalt ja natuke rohkemgi.

Hommikusöök on kuidas kunagi, vahel Rootsi laud, vahel 24h fast food, kuid seda viimast ei julgeks küll kuidagi soovitada. Krevetisalat, kohv, (nädal vana)saiake, leib oli "kahjuks" otsas, kokku ca 140 eek, kuid siis selgus, et krevetisalat koosneb kuivalt kokkusegatud kapsalehtedest, aga krevetsialatiga lahutamatult koos käiv majoneesi tuubik maksab ekstra 8 eek, ühest jäi muidugi haledalt väheks... Kokkuvõtteks oleks ikkagi Rootsi laud odavam ja oleks ka midagi süüa saanud.

10 punkti Tallinkile ka ClubOne kundele jagatava 95eek kupongi eest, millega alkoholi mitte tarbivatel inimestel pole tõesti miskit teha.