Caminito del Rei

Palun kommenteerige, kes käinud. Plaan minna oktoobris pakettreisiga Andaluusiasse ja programmivabal päeval Torremolinosest Caminito del Rey retkele. Kuidas oleks kõige parem minna kui ei võta rendiautot?  Internetist leitud info, et matka pikkus on 3,1 km või 7,1 km. Mis vahe on nendel?

Siin on üsna põhjalik ülevaade:

http://www.andalucia.com/province/malaga/el-chorro/caminito-del-rey-getting-there. Endal oli plaan hommikul Malagast rongiga sõita El Chorro jaama ja lõuna paiku tagasi samuti rongiga. Ostetud sai ekskursiooni pilet lehelt getyourguide.com aga jõulude tõttu tühistati tuur, kuna rada olevat olnud suletud tol päeval. Muidugi on valida tuure ka koos transpordiga:

https://www.getyourguide.com/s/?q=Caminito%20del%20Rey&customerSearch=1

Käisin eelmise aasta oktoobris Torremolinosest samuti. Võtsime rendiauto, sest tahtsime omalkäel ringi vaadata ja ühistranspordi aegadest mitte sõltuda. Muidu saab sinna rongiga ja vist mingeid bussireise tehakse kaa. Võtsime giidiga variandi, raja läbimiseks võttis umbes 3 tundi. Tore oli, et giid rääkis palju sellest kohast ja loomadest kes seal elavad jne. Teist korda läheks kindlasti omapäi, häiris natuke see, et suure grupiga oli liikumine väga vaevaline. Me sõbrannaga  pigem sellised hästi aktiivsed ja omapäi seiklejad, aga kuidas kellele :)

Caminito on ilus ja võimas, kindlasti läheks veel. Edasi soovitan sõita Rondasse.

Kas läbisite raja 3,1 või 7,1 km?

kodulehelt küll selliseid numbreid ei leia:

This route is 7.7 km long, which is total of 4.8 km-long access ways and 2.9 km-long boardwalks. As for the boardwalks, which are the most famous part of the path, the distance between the entrance and exit to this part is 2.9 km, and it includes 1.5 km-long boardwalks and 1.4 km-long forest trails.

Kogu rada on suht kerge ja isegi kui pikemat teed mööda raja algusesse jalutada, ei tohiks matka pikkus küll kellegile probleeme valmistada. Pärast siis veel raja lõpust raudteejaama/bussipeatusesse.

Käisime Caminito del Rey rajal 2019. septembris tänavalt ekskursiooniga. Maksis u 50 euri ringis Torremolinosest.  Buss korjas peale, raja algusesse ca 1 km kõndimist, siis pikk ootamine vetsusabas ja kiivrite järjekorras ja siis rada ise. Vapustavad vaated ja turvaline teekond. Kuna palju aega läks kaduma rajale pääsu oodates, siis väga palju aega olesklemiseks ei jäänud. Raja ääres on iga 100 meetri järel puupost, kus näha, kui palju on rajast läbitud. Peale viimast trepitõusu tuleb veel ca 2 km (tundus võibolla veelgi pikem:)) kõmpida bussini, mis raja lõpus ootas. Minule tugevalt ülekaalulisele oli rada täitsa ok läbitav. Kellel raskusi treppidest astumisel nt põlveliigeste tõttu, neil võib pisut keerulisem olla, kuna on treppe ja lõpukõnd on allamäge ehk siis kogu aeg pidur peal. Minu 70 a ema kõpsis oma "raudpõlvega" ka raja läbi. Pärast matka külastasime veinikeldrit ja degustisime veine ja vermutit sama paketi raames.  Nn paketiekskurss sobis, sest oli suht odav ja mugav. Omal käel sai käidud Mijases ja Malagas.  Väga meeldis Ronda, aga ka Granada vanalinn ja Alhambra koos giidiga. Gibraltar erilist muljet ei avaldanud, Marbella samuti mitte. Meil oli ka aega laialt 2 nädalat käes ja saime rahulikult kulgeda ja piirkonnaga tutvuda. Uuesti minnes keeraksin suuna sisemaa poole.

Kas pileteid ette polnud vaja osta? Meil minek 2020 oktoober ja kindel kuupäev, millal saame C del Rei matka ette võtta.

kindlasti tuleb pilet ette osta, sel on ka kellaaeg peal, millal rajale saad.

Pilet tuleb kindlasti ära osta. Palun kasuta natuke otsingut, internetis kõik vajalik info olemas.

Käisin perega (lapsed suured) 2019 aasta augusti lõpus, aga rendiautoga.

Piletid peab Internetist enne ära ostma. Meie saime matkaraja alguses kiivrid kätte peale ca 10-15 min ootamist, ja siis veel mõni minut kui rajale lasti. Rada on peale renoveerimist tehtud hästi lihtsaks.

Kui sõita Malagast kohale rongiga El Chorro jaama (Google pakub sõiduajaks 40 min) siis rongipeatus on matkaraja lõpu lähedal. Alguse ja lõpu vahet käib buss, pileti hind oli ca 1 €. Sõidate bussiga algusesse ja alustate matkamist El Kiosko restorani kõrvalt olevast tunnelist. NB! El Kiosko juures on hea ujumiskoht! Veehoidla vesi on väga puhas ja kohe läheb sügavaks. St väga hea on vette minna ja ujuma hakata.

Peale tunnelit  on ca 2,5 km kerget matkamist metsavahel Caminito del Rey ametlikku alguspunkti kus tuleb pilet ette näidata ja saate kiivrid.

Rajal ise olid vist turvamehed (poisid) kahes kohas : heas pildistamise kohas ja silla juures. Olid seal selleks, et ummikuid ei tekiks.

Suuremad grupid lasime mööda, nautides vaateid. Rajal on paar kohta, kus saab maha istuda ja turgutust näksida.

Kui minna rendiautoga, siis soovitan sõita kuni El Kiosko restoranini, seal ringi keerata ja leida tagasi sõites esimene vaba koht autole. Me saime auto ära panna ca 100 m restoranist. Autoga minek on sellepärast hea, et saab peale matkamist veehoidlas ujumas käia.

Eespool mainiti Rondat - soovitan seal käia kui võimalik. Kui sõita Rondasse autoga, siis kindlasti sõitke läbi sinisest külast Júzcar 

  https://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%BAzcar

Meie plaan Caminito trett ette võtta saab üha kindlamaks tänu tripi julgustavatele postitustele. Veel küsimus - kui piletid ostetud ja rada millegipärast suletud, kas antakse sellest kuidagi enne teada, et ei peaks asjatult kohale minema ? Kas sulgemise põhjuseks võib olla ka kehv ilm, nt vihm ?

Soovitan julgelt minna. Retk on paar tundi vaatamist väärt ja vahepeal, kui kaljuseinalt maapeale saab, siis tasub vaadata ka taevasse, seal kotkad lendavad vahel päris madalalt. Lõpus vaja jalutada bussipeatussese, kust väljub buss alguspunkti tagasi.

Sinist küla mina külle ei soovita. Kui, siis ainult autoga läbi sõita. Söögikohti on ainult 2 . Ja peale siniste majade midagi muud polegi.

Kas kellelgi ei ole kogemust raja sulgemise kohta? Kuna me oleme piiratud aja Andaluusias, siis on oluline ette teada kui rada suletud, et mitte asjatult kohale minna.

Meie sõitsime ka Caminito del Reisse rendiautoga, muud moodi sinna väga ligi ei saagi, tee peal palju käänakuid. Väga tore koht, soovitan minna. Personal oli väga abivalmis, tegi soovil pilte jne. Meie ostsime oma paketid www.getyourguide.com Matk on küllaltki pikk tuleb kindlasti arvestada, et seal on palju ronimist ning treppe, aga on siiski tehtav igaühele. Vetsus peaks enne ära käima, sest järjekorrad olid meil meeletud. Kindlasti võtta kaasa ka rohkelt vett, sest raja pealt seda kuskil osta ei saa. Pilet kindlasti ette osta.

Tänan kõiki, kes on kommenteerinud ja soovitusi jaganud. Nende põhjal oleme otsustanud selle matka ette võtta, olgugi, et mu põlved ei ole kõige tugevamad. Veidi ettevaatlikuks see teeb aga kui tempo ei ole väga kiire eriti treppidest, siis saan hakkama. Pileteid peab kindlasti ette ostma.  Meil valikus ainult üks kuupäev 08.10, see on pakettreisi ainuke täisvaba päev Torremolinoses. Proovin leida variandi, mis algaks Torremolinosest  ja tuleks ka tagasi. Rendiauto ei ole kahjuks variant.