trip-krainetrip-ukraine-dark
Cancun

Tere! Kas kellelgi on uut infot Cancuni kohta(kas tasub autot rentida, vaatamisväärsused, hinna)?

Meil neljakesi minek Cancuni 11. märts 2014 Helsingist Finnmatkadega.Hotelliks valitud Cancun Bay Resort.Oskab ehk keegi,kes on hiljuti Cancunis käinud,mingit kasulikku nõu anda.Kuhu tasuks kindlasti minna ja vaadata. Või jälle mis on lihtsalt mõttetu turistilõks.Kuna oleme suitsetajad,siis tahaks teada,kas suitsud on kallimad ,kui Eestis.Kui palju võib kaasa võtta?Ja rahavahetuse kohta oleks ka hea teada.Kus raha vahetada? Igasugune info on teretulnud.

Tere! Tulime eile Cancunist ja võin ehk mõnes küsimuses aidata. Tegelikult on terve Cancuni hotellitsoon täielik turistilõks. Ma ei tea kus teie hotell täpsemalt asub, meie olime täpselt ööelu keskuse kõrval. Seal muidugi omad plussid ja miinused. Magamisest ei maksa unistada, pidu on 24/7, samas kõik käe-jala juures. Ööklubid enamus sellised open bar variandid, seega neid eriti ei külastanud kuna ma valiks meelsamini ise mida joon. Cancunis nagu otseselt mingeid vaatamisväärsusi ei tea, enamus ikka linnast väljas. Me olime enne 2 nädalat Playa del Carmenil ja võtsime kõik reisid sealsest hotellist, seega Cancuni hindadest ei tea. Tasuks kindlasti käia Maya püramiide vaatamas.Chizen Itza/Tulum/Coba. Neist Tulum meeldis kõige rohkem, Chitzen Itza rohkem turistilõks. Cobas on ainuke püramiid mille otsa saab ronida ja mis on ka Yukatani kõrgeim. Paaditripp Contoy Islandile oli lahe. Rahavahetust kasutasime vaid paar korda, muidu sai rohkem ATM-i kasutatud, seal erinevad aparaadid kust saab kas dollareid või peesosid. Meie kasutasime viimaseid, lihtsam arvutada. Kurss on selline 1€=17,5 kohalikku. Suitsud on odavamad kui Eestis vist, pakk Marlborot maksis 45 kohalikku kui tavapoest osta. Kohaliku bussiga pääseb linna ja tagasi, neid lihtne kasutada ja odav ka. Hispaania keele algteadmised kuluvad ära, kohalikud eriti inglise keelt ei räägi. Kui veel küsimusi aitan hea meelega.

Aitäh vastamast! Meie hotell ei ole linna keskel,vaid Puerto Moreloses.Kaardilt vaadates jääb väikse saareriba peale.Kirjas on,et linna u2-3 km. kuhu pääseb taksoga.Meil on pakett AL,siis me ei pea linnas sööma, jooma,vaid saame seda nautida oma hotelli terassil ja rannas. Kuna Hispaania keelt ei oska,siis kas on mõtet kohalikelt ekskursioone osta? Soomlased pakuvad retki Coba/Tulum päevareis lõunaga 70 eur.Tegelikult päris kallis.Sa mainid paaditrippi Contoy Islandile.Kas te võtsite selle Playa de Carmenilt.Cancuni sadamast tehakse paaditrippe Isla Mujeresi saarele.Need on vist kaks eri saart,või kuidas.Kui ma nüüd õiet aru sain siis Maiyade püramiidid kuhu tasub minna asuvad Cobas.Ja räägi ka Tulumist.Mis sulle selle koha juures meeldis? Kaubandusest rääkides,siis kust tasub sisseoste teha,et kodustele mingeid kinke tuua.Ja mida sealt tasuks üldse osta?Kas seal on ka mingeid turge,kus annab kaubelda?Kuidas seal üldse hindade kauplemisega lood on. Aasias on see normaalne,aga see ju hoopis teine kontinkent.Veel tipist ka.Kas seal on kombeks kohvripoistele(kui neid seal üldse on) toakoristuse jne. jootraha andmine.Muidugi,kes rahast ära ei ütleks,aga kas nad ilmtingimatta ootavad seda?Eks küsida võiks ju lõputult.Tore kui sa nendelegi vastata viitsiks !

Terve Cancuni hotellitsoon on saareribal, teil võib olla siis natuke kaugemal klubidest. Linn kui selline ongi tegelikult eemal, sinna saab taksoga aga meie kasutasime minekuks alati kohalikku bussi, neil on kirjad ees kuhu lähevad. Tagasi tulime küll alati taksoga. Kohalikud ekskursioonid jagatakse gruppide järgi, kes mis keelt räägib. Contoy Islandil oli paaditäis venekeelseidki koos vene giidiga. Hind oli 70 USD aga kõik söögid-joogid hinnas, tavaliselt ainult söök hinnas. Meie trip oligi Contoy Island/Isla Mujeres-need jah kaks erinevat saart.Contoy on asustamat rahvuspargi ala kuhu lubatakse vist max 200 inimest päevas ja kontroll on päris kõva. Isla Mujeres selline kena turistisaar. Püramiidid on kolmes eri kohas Chitzen Itza-kaugel/Playa del Carmenist pea 3 tundi bussiga, canunist siis veel natuke kauem.Tulum ja Coba olid meil samas tuuris.Tulum on selline hästi hooldatud ja ehtsa paradiisiranna kohal kaljudel,meil oli vahepeal rannas vaba aeg ka seal,loodus on seal ilus. Coba ei jätnud erilist muljet kui just püramiidi otsa ronida ei taha. Aga see muidugi minu arvamus :) Ostudest:kõik kohad täis igasugust turisti nänni, meie üritasime panustada rohkem käsitööna tehtule ja ostsime rohkem tuuridelt. Cancunis on Mexicana Outlet hotellitsoonis ,seal fikseeritud hinnad ja Mercado 28 linnas, seal kauple nagu jaksad, esimene hind on vähemalt 3x ja nad on pehmelt öeldes väga tüütud.Meie tõimegikohalikku käsitööd-Maya maske ja muud Mehhikoga seotut. Aga muidu olemas ka kaubanduskeskused, ise ei käinud aga kuuldavasti La Isla on korralik ja Plaza los Americas-mõlemisse peaks vist taksoga minema. Kaubelda võid alati seal kus pole hinda kirjas. Ja tipist: see neile meldib ja kuidas veel. Põhimõtteliselt nad enam vähem kõik ootavad seda. Koristajale jätsime 20-30 peesot päevas, tegelikult vist jäetakse nii 10-15 aga meid oli 3 täiskasvajut toas ja summa ju tegelikult olematu. Kohvripoisse meie hotellides polnud. Ja kui ööklubidesse lähete siis arvestage et maksate sissepääsu, mis siis open bar-aga pärast tuleb see tegelane kes teile jooke toob ja tahab tippi ja mitte just vähe, eks nad muidugi ka jälgiväd kellelt kannab pommida. Meie pääsesime kergelt, polnud ilmselt piisav joobeaste :D Ilusat reisi ja kui veel infot vaja-küsi julgesti.

Suur tänu! Eks kindlasti on sinu infost abi.Nüüd on mingi ettekujutus,mis meid ees ootab.Ja on mõtlemisainet, kuhu minna ja mida teha.

Ma kuulsin,et seal on vool poole nõrgem,kui meil.Mingi adapter pidavat vahele käima.Kas selle peab siit kaasa võtma,või saab neid ka kohapealt.Kas see jutt vastab üldse tõele?

Vastab tõele.Mehhikos on elektripinge 127V,60Hz(meil 230V,50Hz) ja pistikupesad on teistsugused.Mõistlik on reisiadapter siit kaasa soetada-see on selline klotsisarnane vidin,kust on võimalik erinevaid pistikuid välja keerata ja pannakse sealse kohaliku pistikupesa ja sinu seadme pistiku vahele.Meil on neid müügil elektrikaupadega kauplevates poodides.Olen neid näinud ka müügil lennujaamade reisitarvete poodides. Erilist muud probleemi selle pinge erinevuse pärast ei ole.Telefoni ja arvuti akud laevad veidi kauem aga muidu kõik OK.Probleem on selliste seadmetega,mis töötavad 230V pingega elektrimootoriga-näiteks föön jne... Need võivad tuksi minna või ei tööta korralikult.Hotellides on seal reeglina föönid vannitubades olemas.

Peale eelmise aasta novembri reisi on meie pere esimene soovitus Cancunis XPLOR (http://www.xplor.travel) samuti soovitaks kindlasti käia ujumas Ik Kil cenotis (tavaliselt on see Chizen Itza tripi sees)

Puerto Morelos on Cancunist väljas (ka nn ribal olevast hotellitsoonist, kui seal muidugi teist sama nimega kohta ei ole). Linna päris jala ei lähe sealt. Oli selline ilus ja rahulik koht, kust suurele teele jalutades ka korokodille tee ääres nägi. Ennekõike vist oma viltuse majaka poolest tuntud. Mingi linnuvaatlusala jäi ka sinna piirkonda. Isla Mujeres tasub ette võtta, kui mahti saab.

Teab keegi pajatada turust nimega Mercado 28.Kas see on avatud iga päev ja millistel kellaaegadel?

Cancuni hotellitsoonis, otse Avenida de Kukulcani kõrval, asub Zona Archeologica El Rey- kohati päris hästi säilinud iidse linna varemed, kus saime segamatult ringi ronida. Olime praktiliselt ainsad külastajad sel hetkel, ehk just tänu sellele kohtasime seal eriti suurel hulgal iguaane, ikka iga paari meetri järel roomas mõni suurem või väiksem isend ringi. Pilet oli odav, aga elamust sai selle raha eest kuhjaga. Üle Kukulcani avenüü minnes jõuab ühele ilusaimaile Cancuni rannale- Playa Delphines'ile. Ainult peab arvestama, et lained on sealkandis pea igal pool võimsad ning hoovused võivad väga ohtlikud olla. Ķõige mõnusam ujumine oli Isla Mujerese paradiisirannas Playa Norte. Saab golfikäru rentida ja tervele saarele tiiru peale teha! Eriti ilus oli piki idarannikut sõita, kus näeb tõelist kariibi arhitektuuri, vahelduseks Cancuni hotellimonstrumitele. Kilpkonnade varjupaik ja plastikpudelitest saar tasuks ka üle vaadata, lisaks saare lõunatipule, kus orkaani purustatud viljakusjumalanna templi varemed ja tohutult ilus vaade. Cancunist veel nii palju, et kui tahtmine delfiinishowd näha ja väikest akvaariumit, aga mitte end ogaraks maksta, siis La Isla kaubanduskeskuses selline võimalus. Asub hotellitsoonis Kukulcani avenüül ja kohale peaks minema natuke peale kl. 17-t, sest show algab kl. 18 (iga päev). Tulumis on põhiatraktsiooniks varemed (Las Ruinas), mis loomulikult turistidemassiga täidetud, aga supervaade Kariibi merele ning mõnusad rannad. Kui hommikul varem minna, peaks veidi vähem rahvast olema. 70-eurise tuuri asemel soovitaks Cancuni bussijaamast pilet osta ja omal käel Tulumi sõita. Tuleb kindlasti odavam. Bussiühendus on hea ja bussid korralikud, kuigi vahel jääkülmad tänu konditsioneeride kuritarvitamisele. Koige odavam oleks Puerto Morelosest colectivo peale minna ja Tulumi sõita; need minibussid liiguvad tihedalt- üle 10 minuti ootama ei pea ja juhid peatuvad kohe ja signaalitavad kui eemalt potentsiaalset klienti suure maantee ääres seismas märkavad. Playa del Carmenist Tulumi saab colectivoga näiteks 40-ne peesoga.

Saabusime just Cancunist (reis 06-21.02). Meie võtsime lihtsalt lennupiletid, et kohapeal rohkem ringi käia ja erinevaid paiku näha. Esimesed 3 ööd olime Cancunis (Hotel Sina Suites), järgmised 6 Playa del Carmenis (Hotel Banana), siis 3 ööd Tulumis (La Flaca Restaurant&Hotel) ning viimased 2 ööd taas Cancunis (Barcelona Tower Suites). Meile oli see esimene reis Mehhikos, niiet ei teadnud väga mida oodata ja kuidas seal elu käib. Kaugreisidest on võrdluseks üksnes eelmise aasta Tai (Krabi) kogemus. Raha vahetasime erinevate soovituste alusel Eestist kaasa üksnes 50 eurot. Tagantjärgi ütleks, et see ei olnud parim valik, kuivõrd kohapeal oli kurss siiski madalam. Nimelt Eestis oli tol hetkel parim kurss u 17,35 peesot 1 euro vastu, samas kui kohapeal alates 16.80 kuni maksimaalselt 17.20, täpselt ei mäleta, kuna me võtsime vahetuseks kaasa dollareid ja pöörasime selle kursile rohkem tähelepanu (parim kurss 12.45 1 dollari vastu). Parim kurss oli Playa del Carmenis, Cancunis selliseid vahetuskursse, eriti veel Hotel Zone’s, loota ei tasu. Paaril korral võtsime ka automaadist raha välja, kuid minu isiklik arvamus on, et pangale iga kord 1% summast + teenustasu maksmine on suhteliselt mõttetu.

Kuivõrd käisime kolmes erinevas piirkonnas, siis võib iseloomustuseks öelda, et hetkel on Cancuni nö hiigelajad möödas ning enamus puhkajaid viibib siiski Playa del Carmenis, milline menu veel Tulumi aga jõudnud ei ole. Cancunis oli meie jaoks hämming, et kus need suured turistide hordid küll viibivad – ei olnud neid päeval ei rannas ega kaubanduskeskustes, samas kui õhtupoolikul mõnes punktis siiski menu kohtas. Arvestades, et Cancuni Hotel Zone’i rannajoon on suhteliselt pikk, siis on täiesti võimalik jalutada nii, et kohtad mõne aja tagant vaid üksikuid inimesi. Meie hotell asus laguuni ääres, seega külastasime avalikke randu, millesse läksime Forum Plazas asuva Coco Bongo küljelt. Huvitav on see, et rannad on Cancunis avalikud, st sa võid igas rannas jalutada, kuid sinna ligipääs võib olla keeruline. Nimelt on Hotel Zone’s ligipääs randa plokistatult ehitatud hotellide tõttu piiratud ning neisse pääseb üksikutest kohtadest.

Meie tegime Cancunist ka päevatripi Isla Mujeresile ja seda soovitan küll väga. Sinna pääseb Ultramar katamaraaniga (http://www.granpuerto.com.mx/en) nii Hotel Zone’st kui ka Puerto Juarezist. Meie käisime Puerto Juarezi kaudu, mis oli kõvasti odavam variant. Antud sadamasse pääseb Hotel Zonest R1 bussiga, tuleb lihtsalt jälgida või juhilt küsida, kas konkreetne buss nii kaugele ka sõidab (meie saime aru, et sadamani sõidavad üksnes üksikud sama liini bussid). Isla Mujeresil tasub kindlasti rentida golfikäru, millega on väga mõnus mööda saart ringi kihutada. Meie maksime käru eest 500 peesot ning lõbu oli selle raha eest küll laialt.

Kuivõrd vahemaad on üsna väikesed, siis põnevuse mõttes soovitan Cancunist päevatrippe teha ka Playa del Carmenisse ja miks mitte ka Tulumi, milles asuvad ainsa mayade küla varemed, mis oli rajatud mere äärde. Playa del Carmen on mõnus väike kuurort oma turiste täis peatänava (Quinta av.) ning ilusate randadega (meile meeldis rand Mamita’s Beach Clubi juures). Meie autot ei rentinud ning kasutasime ringi liikumiseks kohalikku transporti. Ära said proovitud nii 1. klassi buss ADO (http://www.ado.com.mx/ado/index.jsp) kui ka kohalik minivan collectivo. Kui väga pirtsakas ei olda, siis soovitaksin kasutada just collectivot, kuna see on odavam ning võimaldab rohkem kohalikust elust osa saada. Cancunis asub bussijaam kesklinnas ning sellest üle tee (teiselpool Tulum av.-d) asub collectivode peatus. Cancunist Playa del Carmenisse maksis sõit ADO-ga 58 peesot ning collectivoga 40 peesot. Tulumi pääseb Cancunist ADO bussiga otse, kuid kuna ADO ei tee vahepeatusi, siis viib see buss Tulumi kesklinna ning kui on soov külastada varemeid, tuleb sinna jälle taksoga või omal käel seigelda. Collectivo Cancunist otse Tulumi ei sõida, selleks tuleb Playas collectivod vahetada, mis on aga väga lihtne, sest need väljuvad samast kohast ning juhid on väga abivalmid, kui mingi segadus peaks tekkima. Collectivo peatub eraldi ka varemete juures.

Meie võtsime Chichen Itza tuuri, kuid kui seltskonnas on inimesi rohkem, siis soovitaksin selleks puhuks küll auto rentida ning omal käel käia. Külastamist väärivad nii chichen itza kui ka Il-Kil cenote, milles ujumine on omaette elamus. Lisaks oleks mina soovinud külastada ka Ek-Balami varemeid, kuid seda hetkel pakutavad tuurid ei hõlmanud.

Lisaks soovitan väga külastada Akumali randa, kus on võimalik snorgeldada ning vees ujuvaid kilpkonni uudistada. Meie nägime ka mitut raid ning hulgaliselt kalu ning koralle. Kuna Akumali rannas on omal käel snorgeldamine suhteliselt piiratud ning kõik määrivad igasugu teenuseid pähe, siis otsustasime võtta snorgeldamise tuuri Centro Ecologico Akumal-ist. See maksis 300 peesot inimese kohta ning kui endal snorgeldamise varustus puudub, siis on kokkuvõttes väga mõistlik. Nimelt renditakse rannas snorgeldamise varustust üsna kalli hinnaga ning lisaks on soovitav võtta päästevest, kuna kilpkonnade elukeskkonna häirimise vältimiseks tohib vees olla üksnes horisontaalasendis ning jalgadega põhjas ringi siblimine on keelatud. Seega tuli tuur kokkuvõttes sama hinnaga kui üksnes varustus, kuid see võimaldas meil ujuda korallideni. Meie jäime väga rahule, kuivõrd giiditeenus on seltskonna põhine ning meie saime kahekesi nö privaattuuri.

Tulumis soovitaksingi külastada varemeid ning kui aega üle jääb, siis pisut ka rannas jalutada. Nimelt on Tulumis väidetavalt piirkonna ilusaimad rannad ning eks selles ka üksjagu tõtt ole. Suveniiride osas tundus parim valik ja hind olevat Playa del Carmenis (nii pisikestes butiikides kui ka mexican outletis jne). Cancunis on samuti mexican outlet ja mõned suuremad fikseeritud hinnaga poed olemas, kuid Playas oli minu hinnangul siiski parem valik ning ka allahindlusi rohkem. Meie käisime Cancunis ka Mercado 28-s, kuid meie arvates oli see suhteliselt mõttetu koht. Esiteks oli seal väga vähe turiste, niiet kõik müüjad lendavad sulle kui haid peale ning rahulikult midagi vaadata on võimatu. Pealegi ei olnud seal nii head valikut keraamikat kui suures poes ning ka hinnad olid üsna krõbedad ning hoolimata turistide vähesusest midagi pool-muidu küll saada ei olnud võimalik.

Lisaks käisime meie vist kõik suuremad kaubanduskeskused läbi, kuid midagi osta sealt küll ei olnud, pigem põnev niisama uudistada. Nimelt on keskused üles ehitatud nö butiigi ideel ning hinnad nendes olid pehmelt öeldes krõbedad, nt täiesti suvalised kleidid u 500 kohalikku ning korralikumad ja kenamad juba 1000 peeso kanti. Mina leian Eestist oma riided odavamad ning paremad :)

Kõikidesse kaubanduskeskustesse on võimalik bussiga sõita. La Isla shopping village asub pisut kaugemal Hotel Zone’s (12,5 km-l) ning see oli minu hinnangul kõige põnevam. Mitte niivõrd poodide ja valiku osas, aga just oma arhitektuuri ja õhkkonna mõttes. Plaza las Americasse on võimalik Hotel Zone’st sõita bussiga nr R27. See buss sõidab u iga poole tunni tagant, seega tagasi hotelli saamisega võib aega minna. Keskus iseenesest väärib ka külastamist, kuna tegemist on nn kohalike šoppamise kohaga.

Selline kokkuvõte siis minu poolt, loodan et väga segane ei tulnud.

Hoiatuseks kõigile, kes Cancunis/ Playa del Carmenil reisivad: seal on tõsine oht et pangakaardi andmed kopeeritakse. Meil just nii juhtus, kogu 3-sel seltskonnal. Olime ettevaatlikud, kaardiga kuskil ei maksnud ja raha võtsime välja ka ikka väga käidavates kohtades (A`la kaubanduskeskused). Kolm nädalat peale reisi siis avastasime imeliku liikumise pangakontodel. Ei tea, kas võttis kaardi tegemine aega või mis. Kõigil raha väljavõtmise koht erinevad USA aadressid ja keegi meist pole USA-s käinud. Et ehk siis ongi targem mitte üldse automaate kasutada, et kui raha vaja siis otse panka. Oleme palju reisinud ja see siis nüüd esimene selline kogemus.Õnneks tänu kontolimiitidele kaagid palju ei saanud aga reisimuljed rikub ikkagi natuke ära.

Oleme praegu Puerto Moreloses. See on vaike kullaltki hoolitsemata linn, aga kohalikud on vaga kulalislahked ja toredad. Pidi vaga turvaline olema ja tundub,et on ka. Randa on keskusest 3km. Meie saime rahavahetusega lennujaamas kohe tunga. Vahetasime samas terminalis,millest tulime.Vaja terminalist valjudes minna vasakule nr.2terminali, seal kurss 17,99 See mingilmaaral muidugi muutub. Taksot pakutakse Poerto Morelosesse 78euri voi 1100peeso eest. Meie keeldusime ja siis saime 500peesoga minibussiga. Meil oleks oige olnud tulla lennujaama bussiga 80peesot nagu,aga ei teadnud. Teie aga peate sel juhul Poerto Morelose bussijaamas taksoga 3km.edasi soitma. Kuna meie rentisime nagunii nadalaks auto, siis oleksime voinud seda teha kohe lennukilt tulles. Teed on siin sirged ja liigelda pole probleemi. Kiirustame praegu randa, kus pidi mingi festival algama. Head reisi!

Tere,

plaanis minna nyyd märtsi alguses kaheks nädalaks, väga palju ei viitsi ka ringi reisida ja v6taks hotelli pikemaks yhte kohta. nyyd siis tekib kysimus et kuhu kanti oleks m6tekas v6tta kas cancun, playa del carmen v6i tulum? Millises nendest kohtadest oleks k6ige suuremad surfimis v6imalused?

Kui mina seal mõned aastad tagasi käisin, siis tundus olevat populaarsem Playa del Carmen. Ma ise sinna ei jõudnud, küll aga soovitan Isla Mujerest, mis on Cancunist väikese laevasõidu kaugusel.

Olen kõiges kolmes olnud ja eelistaks kindlasti Tulum'i. Teine eelistus nende kolme hulgast oleks Playa del Carmen.

Olin ise Tulumis ja Isla Mujereses (North beach) ja kindlalt eelistan esimest. Saar (rand) oli liiga ülerahvastatud (enamus USAst) ja kallim ka seetõttu

Olen minagi kuulnud nüüd, et Isla Mujeres on ülerahvastatud. Seitse aastat tagasi nii ei olnud ja mulle väga-väga meeldis seal.