Check in reisi algusest lõppjaama

Reisibüroost soovitati nii pagasi kui pileti check in teha Tallinnast Colomboni, kui võimalik. Ümberistumised Kopenhaagenis ja Londonis. Pagasist saan aru, et läheb oma teed, aga kuidas meie siis lennujaamas käituma peaksime. Kui me ei pea läbima vahepeal uuesti check in-i ja turvakontrolli, siis kuidas me saame järgmisele lennule ilma neid punkte läbimata? Võib-olla väga loll küsimus neile, kes pidevalt pikki maid lendavad, aga meile uus kogemus. Londonis näit vaja ühest terminalist teise minna ja oma aruga oleks seisnud uuesti check in-i järjekorda jne

Suuremates lennujaamades on olemas nn transiittsoon. Kuna piletid trükitakse esimeses lennujaamas kuni lõpuni välja, siis on sinu asi võtta näppu järgmise lennu pilet, lugeda tabloo pealt, millisest terminalist ja väravast sinu järgmine lend läheb ning sinna ka suunduda. London Heathrows toimub terminalidevaheline liiklus bussiga, seega jälgi tähiseid (laes, seintel) ning suundu vastavalt nendele bussi peale. Midagi keerulist ei ole, kui ise vähegi inglise keelt tönkad, siis abistajaid on igal pool. Kui satud väga busyl ajal lennujaama, siis pead arvestama ajakuluga.

Tänud Hea Kurimoor. Uurisin nüüd selle transiittsooni kohta ka. Aga üks küsimus tekkis veel, õigemini kolleeg pakkus välja situatsiooni, mis segadust tekitas. Pilet on üks, aga check in tehakse näit Londonini, seal tuleks sellisel juhul transiittsoonis uus check in teha. Kui aga on check in lõpuni, kas siis saab ikka transiittsooni kaudu järgmise lennu väravani, ainult et ei pea check in-i järjekorras olema. Pole kunagi varem transiittsooniga kokkupuudet olnud, minu meelest on need check in-i punktid igal pool ees ja turvakontroll samuti ja alles kuskil taga on väravad. Loomulikult tuleb küsida, aga hea, kui keegi enne ka natuke selgitab. Aitäh!

Transiittsoonis ei pea tegema tõesti check-ini,kui sa just ise ei soovi trans. tsoonist vahepeal väljuda, aga turvakontrolliga pead arvestama ikka.Kui teed Londonini check-ini, siis lähed Londonis tsoonist välja ja teed uuesti. Lihtsam siiski kohe lõpuni teha.

Oot misasja... pilet on üks, aga check in tehakse näiteks Londonini? Teil on tõenäoliselt mõisted täiesti segi. Ühe piletiga ikka üks check-in, annate pagasi ära ja sihtkohas võtate välja.

Naine kassiga tahtis vast öelda, et lähtekohas antakse ainult esimese lennu pardakaart ja sellelt lennult maha tulles tuleb minna transiidireisijate checki, et saada uus pardakaart. Ning seal sees ei toimu enam miskit turvakontrolli, korra on sind lähtejaamas juba kontrollitud ja turvaliseks tunnistatud, vahepeal pole sa vast kuskilt suletud tsooni poest leidnud midagi, millest saaksid pommi valmistada...

Turvakontrolli pead uuesti läbima ainult sellisel juhul, kui soovid oma lendudevahelist aega linna peal sisustada ja lahkud suletud tsoonist.

Täiendav turvakontroll võib olla kontinentidevaheliste lendude puhul enne lennukile minekut. Juhul, kui pagas saadetakse lõpp-punkti, kuid ise saate ainult ühe pileti, siis peate suudnuma transiidi check-ini, kui mõningal juhul teeb seda ka lennufirma ise oma värava juures (näiteks Singapore Airlines).

Igal pool võib olla täiendav turvakontroll, vahet pole kas kontinetidevaheline lend või mitte. Näiteks kui ma paar aastat tagasi lendasin läbi Vilniuse, siis seal oli kohe esimeselt lennult maha tulles ja transiittsooni sisenemise turvakontroll. Sama teema on Prahas mul olnud.

Samuti olen ma pidanud transiittsoonis pagasit uuesti sisse chekkima Londonis, kui lendasin EA + Qatar Airways-iga ja lennud olid ühel piletil. Kõik on võimalik. Pagasi sain kätte transiditsooni Info deskist kusjuures.

Vot seda mina ei usu, et TLL'is on võimalik check-in teha ka Colombo lennule. Kahjuks reisibürood seda ei tea ja soovitavadki ning siis reisija satub laua ette ja ütleb, et tehke nüüd kõik ära ja kui agent seda ei saa teha, tehakse suured silmad ja öeldakse, et reisibüroos lubati, et saab. Tallinna Lennujaamas üldse väga vähestele lendudele saab läbi-check-ini teha. Arvan siiski et sa pead/pidid Londonis kalpsama transiit check-ini.

See, kas TLL-s "checkitakse" lõpliku sihtkohani või mõne vahepeatuseni, oleneb mitmest tegurist. Nt Hong Kongis öeldi meile, et pagas läheb otse Tallinna, aga meie peame Amsterdamis uue check-ini tegema, sest EA kasutab teist broneerimissüsteemi. Balilt TLLsse lennates pidime Milanos uue check-ini tegema, sest esimese ja viimase lennu vahele jäi kõvasti üle 24 h (pagas läks jällegi otse). Tallinnast alustades pole kunagi tekkinud probleemi lõppkohta tšekkides - sai otse Balile, Hong Kongi jne. Ka transiittsoonist väljumata võib suure tõenäosusega tekkida vajadus uue turvakontrolli järele, eriti Heathrow´s, kontinentidevaheliste lendude ja terminalivahetuse puhul. Ja kui mu mälu mind ei peta, tehti Londonisse saabudes (ja sealt lahkudes) ka passikontroll, sest teatavasti pole UK Schengeni liige. Transiittsoonis (ja mitte ainult) on väga mugav self-checkin, kui lennufirma sellist võimalust pakub:)