Cluj Napoca (+ lähiümbrus)

Tervist, Kas keegi on käinud Cluj Napocas, mis muljed on antud kohast jäänud ? Tean, et seal lähedal Hoia Baciu mets, kuid kas on ka teisi põnevaid adrenaliinirohkeid kohti ? Eelnevaid postitusi selle sihtpunkti kohta väga ei leidnud. Igasugune info on oodatud :)

Olin Cluj-Napocas 2017 oktoobris. Tavaline linn, kus pikemalt ei oskaks midagi teha. Lennujaamast võtsime rendiauto ja liikusime marsruudil Alba Iulja - Sibiu - Bran - Braşov - Sighişoara - Cluj-Napoca. Käänakulised teed, taamal mäed, maalilised vaated ja kauni arhitektuuriga väikelinnad, mis vajaksid suuri eurotoetusi. Adrenaliini jagus rohkelt Karpaatides teel 7C. Soov oli jõuda Lacul Vidraru järveni. Paraku mängis ilm vingerpussi. Mäe jalamil oli 13° ja ülal -3°. Suverehvid, väike auto, tagasipöördekohad lumehangedes. Üles jõudes teadsime, et järv on lähedal, kuid sadu varjas vaadet. Ainus soov oli turvaliselt alla jõuda. Tee liivatamine oli koomiline. Veoauto kastis seisab mees ja aeg-ajalt viskab labidaga liiva teele.Maanteel pakuvad "pinget" kohalikud autojuhid, kes pimedates kurvides süüdimatult mööda sõidavad ja kraami täiskuhjatud hobuvankrid, mille taha koguneb pikk autode rivi. Elamusi leiab ka väikekülades peateelt kõrvale sõites, kus võib vihmase ilmaga porri kinni jääda. Transilvaania on kauni looduse ja sõbralike inimestega paik, mida tasub külastada. 

2
0

Olin seal kandis 2017 a. juunis .Clui-Napocast lõunasse u. 40km.jääb soola kaevandus Salina Turda . See on palju võimsam kui Poola kaevandused ja mitte nii palju turiste kui Wieliczka soolakaevanduses. Paarsada km. ida poole jääb Cheile Bicazului , Võimas kanjon Karpaatides . Kindlasti on ka palju teisi huvitavaid kohti Clui-Napoca lähistel .

2
0

JürkaAga kas sa sellist linna nagu Sibiu ka külastasid ? Ja üleüldiselt, on väärt koht kuhu minna ?

0
0

Cluj-Napoca on natuke nagu meil Tartu. Ülikool, palju tudengeid, palju toredaid söögikohti, baare, jõgi, park. Aprilli lõpul kõik õitses ja oli väga tore. Väike lennujaam, kus jõuab 10 minuti sees turvakontrolli tehtud ja väravani.Väikelinnadest meeldis väga Sighisoara. Üla-linnas palju keskaegset vaatamist. Vlad Tepes isiklikult elas seal mõned aastad.

1
0

Sibiu on ka selline mõnus väike linn,mäe otsa ehitatud.Sattusin sinna juhuslikult siis,kui keskväljakul oli mingi "Historic Rallye" start,siis oli küll rahvast palju. Tavalisel päeval on vist suht vaikne seal.Salina Turda soolakaevanduse teeb eriliseks tema mastaapsus,tegu on ühe väga suure auguga maa all. Aga midagi eriti teha ja vaadata seal ei ole.  Sinna võid  minna,kui ei ole poola Wieliczka kaevanduses enne käinud. Mina tegin vastupidises järjekorras ja ei tekitanud Rumeenia auk mingit erilist emotsiooni. 

1
0

Cluj-Napoca on mõnus kakskultuuriline linn, kus leidub nii rumeenia kui ka ungari elementi. Käisime rumeenia ooperis (ungari ooperimaja on eraldi) ja etendus oli muusikaliselt väga hea, kuid hoone igatses hädasti renoveerimist. Kunstimuuseum oli umbes samasugune: sisu huvitav, vorm luitunud. Üheks päevaks rentisime auto ja sõitsime põhja poole küladesse puukirikuid vaatama. Üsna vinged. Turda soolakaevanduses käisime ka ja võime soovitada. Söögist-joogist jäi meelde ehtsast sidrunimahlast tehtud limonaad. Muljed on umbes viis aastat vanad.

1
0

Kui suur see lähiümbrus on, kui kannatab, soovitaksin sajakuuekümne kilomeetri kaugusel Sovatas asuva Lacu Ursu ehk Karujärves ujumist. Järv tekkis 1875 aastal maavärina tagajärjest, on olenevalt aasataajast pikalt üle kolmekümne kraadi soe ja väga soolane. Surnumere järel soolasuselt vist teisel kohal, ujudes igatahes põhja ei vaju.

1
0

Tolle Lacu Ursu-ga on selline lugu, et avatud on ainult suvitushooajal, mis seal lõpeb augustiga. Vähemalt nii oli 2017. aasta septembris. Kauplesin, mis ma kauplesin aga värav jäeti lukku. Võtsin siis kätte ja matkasin kogu selle järve piirkonna läbi lootuses leida kindlasti mõne avatud koha. Pealegi ei ole see seal lähiümbruses ainuke. On ka teisi natuke väiksemaid analoogseid järvekesi ja teate, nad olid kõikidele kõrged võrkaiad ümber ehitanud, aga matk ise oli ilus.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased