aita

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
 

4 külastatud kontinenti

52 külastatud riiki, 27% maailma 195st riigist

90 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Olin Cluj-Napocas 2017 oktoobris. Tavaline linn, kus pikemalt ei oskaks midagi teha. Lennujaamast võtsime rendiauto ja liikusime marsruudil Alba Iulja - Sibiu - Bran - Braşov - Sighişoara - Cluj-Napoca. Käänakulised teed, taamal mäed, maalilised vaated ja kauni arhitektuuriga väikelinnad, mis vajaksid suuri eurotoetusi. 


Adrenaliini jagus rohkelt Karpaatides teel 7C. Soov oli jõuda Lacul Vidraru järveni. Paraku mängis ilm vingerpussi. Mäe jalamil oli 13° ja ülal -3°. Suverehvid, väike auto, tagasipöördekohad lumehangedes. Üles jõudes teadsime, et järv on lähedal, kuid sadu varjas vaadet. Ainus soov oli turvaliselt alla jõuda. Tee liivatamine oli koomiline. Veoauto kastis seisab mees ja aeg-ajalt viskab labidaga liiva teele.

Maanteel pakuvad "pinget" kohalikud autojuhid, kes pimedates kurvides süüdimatult mööda sõidavad ja kraami täiskuhjatud hobuvankrid, mille taha koguneb pikk autode rivi. Elamusi leiab ka väikekülades peateelt kõrvale sõites, kus võib vihmase ilmaga porri kinni jääda. Transilvaania on kauni looduse ja sõbralike inimestega paik, mida tasub külastada.