COV testi algusaeg ? Kestvus ?

Kas keegi teab või lisab viite reisile minnes on vaja teha cov test aga kuidas rehkendada selle kestvusaega? kas on lihtsalt kuupäevast kuupäevani või kuidas? Lende kaks esimene hommikul 15.01 ja 17.01   edasi lend, peale lõunat  4,5 tundi,  millal teha test ja kauaks teda jagub ? 15-ndal peatun hotellis ja 17 juba eramajutus kus testi näitama ei pea.

Sõltub sihtkoha nõuetest. Kui öeldakse, et test ei tohi olla vanem, kui x tundi, siis enamasti eeldatakse, et test on tehtud x tundi enne lennukisse minekut, mitte enne reaalset saabumist. Euroopas see suurt rolli ei mängi.

ma helistasin erinevatele testi tegijate tel.-le ja sain väga segast infot. Üks ütleb et testile pannakse kpv ja kellaaeg testivõtu ajaga teine ütleb, et kirja pannakse väljastamise aeg, kolmas et 24 h ja neljas 72 h   ja need olid info telefonid. Kust saada õiget infot ? 

kordan veel Lend 15.01  majutusse minek  2 ööd 48 h saab täis kl 12.00 

edasi lend aga 14. 00 kui kehtiks 72 h  reisi algusest oleks ok  aga lisandub ju testi saamise aeg  oma 12h vähemalt. so 60h kokku + viimase lennu aeg 4, 5 h  peaks jaguma aga jah sõltub siis kumb aeg kehtib  UK ja Hisp jaoks. On kogemust kellelgi ?

Ise küsin, ise vastan Lennufirma lehelt leidsin lingid eri riikide nõuetele.

Spain 

 Negative C19 PCR or Transcription-Mediated Amplification (TMA) test (Rapid Test approved & certified by the EU) certificate written in Spanish, English, French or German (or legal Spanish translation) and performed in the 72 hours before arrival into Spain

UK 

** For more detailed public health advice and UK entry requirements, visit https://www.gov.uk/uk-border-control.**

**

There are 2 types of transiting:

‘airside’ - you do not pass through UK border control before you leave on your connecting journey

‘landside’ - you do pass through UK border control, but come back through it and leave the UK within a short amount of time (usually 24 hours)

ehk ma ei tea ikka kas eestis tehtud testist piisab kui ma olen UK-s 49 tundi transiidil

**

Hispaania nõuab, et test poleks tehtud varem, kui 72h enne maandumist. Samas pole nõuet, et sertifikaadil oleks kellaaeg, kuupäevast piisab. Kuna peatud eramajutuses, siis Kanaaride nõue, et test ei oleks tehtud varem, kui 72h enne majutusasutuses saabumist, sind ei puuduta. UKsse lennates eelnevalt testi pole vaja teha.

Seega peaksid testi tegema 14. jaanuaril. Ma ei tea, kui kiiresti Eestis tulemused kätte saab, aga et Hispaania aktsepteerib ka elektroonilist sertifikaati, pole paberit ootama jääda vaja.

Oleneb, mis lennujaamu sa kasutad, Heathrow Sofitelis saab teha PCR süljetesti  99 naela eest ilma eelnevalt registreerimata, kui test teha enne kl 8 õhtul, saab tulemuse järgmisel hommikul kätte.

Stanstedis pakub Collinsons kiirtesti (antigen), mida Kanaarid aktsepteerivad, tulemus paari tunniga, maksab vist u 50 naela.

tänud odavam ja muretum on see kodus ära teha ja loota et kõik ajad kehtivad, Tänud vastamast, 

Veel vaid see et kui kanaarid aktsepteerivad kiirtesti siis kas see sobib ka UK transiidiks, vahepeal lennujaamast lahkudes.

Nagu ma ütlesin, UKsse sisenemiseks ei ole testi vaja. Küll pead aga end UKs viibimise ajal isoleerima, ehk siis istuma hotellitoas. Testi saaksid teha isolatsiooni viiendal päeval, aga et sa lahkud varem, see sind ei puuduta.

Kiirtesti (antigen, mitte antibody) kasutajatele hoiatuseks, et seda aktsepteerivad ainult Kanaarid, ülejäänud Hispaaniasse sisenemiseks on vaja PCR testi. Aga et TIMATICus Kanaaride erandit (veel) kirjas pole, on osad lennufirmad (Jet2, easyJet) keeldunud kohati kiirtestidega reisijaid pardale võtmast. Tui ja Ryanair väidetavalt aktsepteerivad kiirtesti.

Ahaa seda testi ei küsita lennujaama saabumisel vaid lennufirma letis ehk enne pardale minekut. Seega ma siin kaalun lennu muudatust kas jätta endiselt Ryanair või võtta AirBaltic.  Nii saan aru et lähen AB lehele asju uurima + arvestan riiki sisenemise reeglitega.

Sertifikaadil on peal ainult prooviandmise kuupäev.
Kui oled piisavalt osav, et muuta .pdf faili või muuta see omale sobivasse vormingusse, siis palju ei ole vaja mõelda. 

Ja Hispaanias enesekindlalt väita vajadusel, et reis algas varem kui 72 tundi tagasi.

Synlab-ist tuli vastus 9 tunniga. Hommikul test ja õhtuks oli vastus olemas.

... ma helistasin erinevatele testi tegijate tel.-le ja sain väga segast infot. Üks ütleb et testile pannakse kpv ja kellaaeg verevõtu ajaga ...

Tõesti oleks huvitav teada kuhu sa helistasid. Kus tehakse koroonatesti vereproovist?

tyyna

Olen oma töö iseärasuse tõttu andnud 3 proovi. Tahaks ka teada miks peaks andma vereproovi?

Tead selle vere asjas ma nüüd küll vähratasin, ikka proovivõtu ajaga...

Aga nüüd OLULINE INFO JÄRGMISTELE , see mida kirjutas 

smallisland eile, paar rida üleval pool, täna mu lapsega juhtuski. Lennule ei saa kiirtestiga , tegu oli Jet2-ga. Samuti ei saa ilma testita Hispaania resident, et see kodumaale saabudes teha. Nii ei peaks olema, aga fakt on, et tuleb osta uus lennupilet ja teha test. Helistasin ka Inglise saatkonda ja sain teada, et põhjus võib olla näiteks transiidi tsoonist väljumine.

Oma lennule  teen kindlasti  testi kodumaal.

tyyna, 

Mu ülemus on hispaanlane ja ta pikalt seletas, et Hispaaniasse lendamiseks peab Hispaania kodanik tegema teste samamoodi lähteriigis, mitte Hispaanias. 

Oli väga positiivselt üllatunud Eesti süsteemi osas, kus kodanikud saavad testi teha saabumisel ja tasuta. Me elame Poolas ja siin on testide hinnad ca 120 eur per inimene, mis teeks mu ülemuse perele 360 euri. Pluss on tulemuste kättesaamine suht ettearvamatu. Seetõttu ta otsustaski hetkel loobuda Hispaaniasse sõitmisest ja oodata paremaid aegu. 

Nii et vähemalt Hispaania saatkonna kaudu oli osade kodanikeni selline info jõudnud.

tyyna, nii Eesti kui UK on Hispaania "riskiriikide" nimekirjas, kust saabudes peab olema ette näidata negatiivne test. Transiittsooniga ei ole siin midagi tegemist.

laps on Londonis ja tahtis sõita koju (Tenerife) ja koju sõidul ei pea olema neg testi Londoni lennujaamas. Ta võib valida hisp jõudes pika karantiinis oleku aja või tegema kohapeal testi. 

Minul Eestist tulles jah on vaja igal juhul testi.

Ja TÕESTI saime järgmine päev TEATE, et Tenerife eri olukord, nõrgemad reeglid said/saavad juba otsa. :(

Et Hispaania keskvalitsus otsutas Kanaaride erandi tühistada, siis antigen kiirtestiga enam lennukile ei pääse. Aktsepteeritavad on PCR, TMA ja LAMP testid (viimane peaks tegelikult suht kiire olema).

Natuke infot otse lennujaama töötajalt.

Koroonatesti sertifikaat peab olema inglise keeles. Digiloost saate ainult eestikeelse ja sellest ei saada mujal lihtsalt aru. Kirja läheb see aeg, kui teil vatitikk ninna topitakse. Testi tulemuse saate lehelt www.koroonatestimine.ee  Sisse saab logida kas Mart ID või Mobiil ID-ga. Soovitan tulemuse välja printida, kuigi sobib ka telefonis näitamine. Ise olen juba aastaid reisiks vajalikud paberid ka välja trükkinud. Mõne jaoks keskkonnavaenulik aga tühja aku või katki kukkunud ekraani korral muutub see kahju ülekaalukaks kasumiks. Ei maksa kõvatada, et siiani pole miskit sellist juhtunud ja olen tark ja osav selle vältimiseks.

 Näiteks täna ei pääsenud ainuüksi Londoni lennule umbes paarkümmend reisijat tänu puudulikele dokumentidele. See on päris mõtlemapanev arv.

Kui teha Synlab-is reisimiseks vajalik test, siis see on kolmes keeles. Kellaaega peal ei ole, on ainult kuupäev. Printida saate selle ise, ei pea ostma teenust Synlab-ist.
Mina olen printimise asemel akulaadijat käsipagasis kandnud.

Synlabil on juba päris mitu kuud ju kellaaeg ka peal. Või on midagi väga hiljuti tagasi muudetud?

Paar nädalat tagasi oli Synlabi sertifikaadil igatahes lisaks kuupäevale ka kellaaeg peal millal proov võeti. 

Mina printimise asemel salvestan dokumendid alati ka Google Drive ja teen telefonis offline kättesaadavaks. Sama oma elukaaslasele. Isegi kui ühe telefon katki läheks, siis tõenäosus, et mõlematel see juhtub, on siiski pigem väike.