Covid passi uuendamine

Olen 16.01-21.01 reisimas ja sain täna hommikul sõnumi, et minu COVID pass kaotab reisimiseks kehtivuse 5.02.22 ning vajab uuendamist. Infonumbril võib ooteliinile jäädagi, sealt kohe kedagi tabada ei õnnestunud, närvi rahustuseks küsin: on kellelgi kogemust, ega covid passi puhul ei kehti mingi sama loogika, et kui aegumistähtaeg on kätte jõudmas, siis juba mingi aeg enne ei ole dokument reisimiseks sobiv. Saan ikkagi lähtuda sellest, et hetkel see veel reisimiseks sobib? 

Kas COVID tõendi uuendamine on puhtalt tehniline küsimus (mul ei ole raske dokumenti digiloos uuendada) või eeldab see tõhustusdoosi tegemist? Saan aru, et uut tõendit ei saa enne looma hakata kui vana on kustutatud ja hirm, et kui hetkel veel kehtiva dokumendi kustutan ja siis selgub, et uue eelduseks on tõhustusdoos, pole mul laupäevaks võtta ei üht ega teist.

Aitäh, kes teemas targemad ja viitsivad vastata.

0
0
1
2

Saad uut tõendit luua ka ilma vana kustutamata ja just nii peakski tegema. Emb-kumb peaks ok olema, kui kaitse olemas.

Seda, kas vajad ka tõhustusdoosi, sõltub sinu taustast. Alates 01.02.22 peaks Jansseni vaktsiini kehtivus olema max 9 kuud. 
Endal samuti veebruaris minek. Täna Janssen kehtib, aga alates 01.02 oleksin ilma kehtiva tõendita, kuna vaktsineerimine tehtud mais 21.
Selle pärast tegin uue doosi, Pfizerit. Täna näen vana tõendit, mis annab rohelise ja sain genereerida ka uue sertifikaadi, kus peal Pfizer 2 of 2, mis idee poolest hakkab kehtima 14 päeva peale tõhustusdoosi.

Jätan alles ka Jansseni tõendi, sest üks sihtkohtadest nõuab "booster shoti" - saan näidata, et olen saanud jansseni ja see uus 2 of 2 tõend ongi booster. Loodan, et läheb läbi, aga ilmselt sõltub palju inimese suvast.

0
0

Covid kaitse kehtivus sõltub tegelikult viimase pritsi saamise ajast ja peaks kehtima kuni aasta. Miks meil poole aasta möödumisel tõendi värskendamist nõutakse, seda ma ei tea. Asi on puhtalt tehniline.

Minul küll lubas digiloos enne uue tõendi luua ja alles seejärel kustutasin vana, ei olnud sellega probleemi.

Ei olnud probleemi ka kolmanda doosiga, eeldab lihtsalt mingist punktist läbikäimist. Ja jälle sain enne uue tõendi luua, ning seejärel alles kustutasin eelmise. Uue tõendi saab genereerida küll alles päeva või paari möödumisel süstist, aga internet on kõikjal maailmas olemas, seda saab ka reisil olles teha, seni kehtib vana.

0
0

Mul oli jõulude eel konkreetne juhtum Lätis, kus kohvikus küsiti Covid passi, näitasin seda, aga Läti äpp andis vastuseks et ei kehti. Siis meenus et paari päeva eest oli kehtivus läbi saanud, logisin digilugu lehele sisse, genereerisin uue ja see Läti äpile sobis. Tõhustusdoosi veel teinud ei ole. 

Minuteada on see uuendamine puhtalt tehniline, tegelikult saab tõendi luua ju isegi siis, kui alles 1 doos 2st tehtud.

0
0

Miks seda vana kustutada vaja on? Uus ei kehti tõhustusdoosi korral 14 päeva, siis on hea vana kasutada. Lisaks võib aidata vana mõnes olukorras tõestada, et sa ei ole kaamel.

0
0

Minu meelest EL ühte poliitika on, et kahe/ühe doosiga vaktsineerimine kehtib ikka 9 kuud nüüd, mitte aasta (+ kavalad erandid, nagu näiteks teatud Hollandi ülemere piirkonnad aktsepteerivad ainult boosterit kui testi teha ei taha; kindlasti erandeid veel). Seega kui teisest süstist on 8,5 kuud möödas, tuleb teha booster, et tõend kehtiks.

Teine küsimus on puhtalt tehniline - kuna süsteemis oli mingi kamm, siis oli vajalik, et lihtsalt kuue kuu möödudes esmasest genereerimisest genereerida uus. Miks vana on vaja kustutada, seda tõesti ei tea, aga lihtsalt see süsteem soovitab/palub teha. Mõistlik enne alla laadida ka vana ja salvestada turvalisse kohta.

0
0

Oled sa neist ülemeremaadest aru saanud - kas värske (esmane) vaktsineerimine on sama hea kui booster?

Kas Jansseni boosterit ei kahandatud 5 kuu peale?

0
0

Kui oled teinud alles esimese süsti elu jooksul, siis see on ikka esimene süst. Kui vaktsiin vajab kahte süsti + näiteks 14 päeva, siis enne kehtima ei hakkagi.

0
0

Kui oled läbi põdenud ja teed oma esimese süsti, siis +14 päeva ja see kehtib. Mitte küll igal pool. See oli põhjus, miks ma vaidlesin eri ametkondadega. Seltskonnas oli üks läbipõdenu, kelelle päevad ei andnud 2 doosi võimalust välja. Uurisime Jannseni kohta, kuid 1247 ja parearst olid kategooriliselt vastu - läbipõdenule Jannsenit teha ei tohi.
Vaktsineerimiskabinetti jõudes ei teatud sellest aga midagi ja tehti rõõmsalt Jannsen - nüüd on inimesel 14 päeva pärast täielik vaktsineeritus.

0
0

Aitäh jagajatele!

Mul teine süst tehtud juunis (7,5k tagasi), enne novembrisse plaanitud tõhustusdoosi õnnestus ka läbi põdeda, seega kolmandat süsti kohe otsa teha ei tahaks. PCR on neg.

Küsimus vana tõendi eelneva kustutamise kohta tuli puhtalt juhendist https://www.tehik.ee/el-covid-toendite-info-reisimiseks-estruseng

kus selgelt kirjas, et enne uue tõendi loomist vana kustutada. Hea teada, et praktikas laseb süsteem genereerida uue tõendi ka vana kustutamata.

0
0

Kui on põdenud + 1 süst ja väljaspool EL-i, siis peaks vaatama põhjalikult antud riigi reegleid.

3
0

Näiteks Portugali (Madeira) sisenemisel on läbipõdenutel juba kolm kuud pärast põdemist nõutav üks vaktsiinidoos + 14 päeva. Meil enne viie kuu möödumist haigestumisest ei saa digiloos vaktsiiniaega registreeridagi. Abikaasa põdes septembris, veebruaris reis, Loodame et kusagile vaktsiinipunkti ilma etteregistreerimata minnes ikka süst ära tehakse, muidu jääb reisimata.

0
0

Merilee, kirjutasin sõnumitesse soovituse.

0
0

mhm, mul sedapidi, et 2 süsti all ja läbipõdemine sinna otsa. Covid pass hetkel kehtib, igaks juhuks uuendan ära ja prindin välja ka läbipõdemise tõendi.

0
0

See 14 päeva pärast kehtima hakkamise jutt on kah kuidagi imelik. Ma tegin tõhustusdoosi ja juba järgmisel päeval genereerisin uue sertifikaadi, kus oli mustvalgelt kirjas, et mul kolmas surakas saadud. Vaatan sedasama serti kuu aega hiljem, ikka samasugune, kinnitab mu vaktsineeritust.

Kui nüüd just mingi ülihoolas ametnik oma riigi reeglitest lähtuvalt viimase süsti kuupäevast ise päevi kokku lugema ei hakka.

Aga teisalt, kui kolmas veel ei kehti, siis peaks kehtima ikka veel eelmine, ega ma seda kolmandat (neljandat, viiekümnekuuendat) ju viimasele minutile jäta. Paraku sel tõendil pole varasemate vaktsineerimiste kuupäevi, ainult viimane, seega oleks ehk mõistlik nimelt see vana sert kah alles hoida, vähemalt kuni uue lõpliku kehtivuse alguseni.

0
0

Sertifikaadi võid genereerida peale süsti kohe samal päeval, aga just see kuupäev on oluline ja seda vaadatakse. Esimese hetkega näeb ju kohe ära, kas on väga värske või väga ammune kuupäev, ja sealt edasi vajadusel arvutatakse täpsemalt. Eestis praegu skännitakse QR-koodi enam-vähem igal pool ja see näitab staatuse ära, aga suvel arvutati paljudes kohtades päevi viimase süsti kuupäevast- vastavalt Eestis sel hetkel kehtinud nõuetele. Eks see on mujal maailmas samamoodi.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased