trip-krainetrip-ukraine-dark
Curacaole

Kas keegi on veel minemas curacaole oktoobris 18-28 Mida huvitavat seal veel peale sukeldumise ja snorgeldamise teha oleks? Võetud elamine ilma söökideta,kas on põhjust muretseda? ja kas kõhuhädad on ka seal probleem?

Käisime veebruaris. Oktoobris on seal vist juba vihmahooaeg? Kuigi sealne vihmahooaeg võib õnne korral olla kuivem kui Eesti suvi.

Sukeldumiskohti on tohutult (ise ei tegelenud, pabereid ei oma) ja snorgeldada saab peaaegu igal pool otse rannast.

Willemstadi vanalinn (Punda ja Otrabanda) on väga äge, kindlasti vaata need kuulsad fassaadid ka mõnel õhtul üle - need on näevad valgustatuna väga head välja.

Hato lennujaama kõrval on kohe koopad, tasub ära käia küll.

Cristoffelparkis saare loodeosas saad autoga kaht rada sõita, üks rohkem mere pool ja teine mägedes (viimases ise ei käinud, seal pidid päris järsud teed olema). Mine pigem hommikupoole, võid rohkem loomi/linde kohata. Seal jalgsimatkarajad ka, aga neid ei oska kommenteerida.

Sealt põhjapoole on teine looduspark, kus ka kilpkonnad munemad käivad, aga vaadata tasub seal korralikke laineid, mis vastu kaljusid peksavad.

Willemstadis on Sea Aquarium, kus merilõvi ja delfiinishowd on päris huvitavad, aga seal väga palju vaadata ei ole.

Willemstadist Daaibooi ranna poole sõites jääb tee äärde märgala kus on vabad flamingod - päris huvitav vaatepilt.

Randadest jättis väga hea mulje Gröte Knip ning Sea Aquarium Beach (tasuline, nagu väga paljud sealsed rannad, toolid veel lisaraha eest), aga viimane kõige pikema ja liivasem, mida me seal kohtasime. Mõlemad sobivad nii ujumiseks kui snorgeldamiseks. Enamus randasid väga kivise põhjaga, aga see-eest saab kohe rannast snorgeldada. Kalu näed kohe, kui pea vette paned :)

Sisalikud, iguaanid ja värvilised linnud (Troupial, Bananaquit, Yellow Warbller, Parakeet) on igal pool ja omaette vaatamisväärsus.

Kui alkohol meeltmööda on, siis proovi kindlasti Kilokai rummi ja Curacao likööri.

Ilma rendiautota saart näha sisuliselt võimatu, aga kütus on imeodav.

Tänan StenK info eest !Endal samuti minek, aga Novembri lõpus. Niipalju kui uurisin, siis Curacaol all-inclusive hotelle väga leidnud, Marriot vist oli üks väheseid, aga ega ei olegi plaanis sinna hotelli istuma minna. Kuidas muidu seal keskmised hinnad on? Randades, restoranides jne? Kaardimaksetega vist pidavat ka seal keskmisest kehvem olukord olema, kas vastab tõele?

Meil minek oktoobri lõpp - novembri algus, koos lastega. Curacaol siis täpsemalt novembri esimesel nädalal. Vaatasime ka ilma söökideta majutust ning vähemalt St. Lucial käies oli see väga mõistlik valik. Plaanis võtta rendiauto ning mööda saart ringi sõita kuid natuke teevad murelikuks tripadvisori kommentaarid autodesse sissemurdmiste kohta, ka siis kui sealt midagi võtta pole :( Üldse pidi seal kuritegelikku kontingenti just õhtuti ka ikka aegajalt kohtama, oskad sa StenK selle kohta järsku ka midagi kommenteerida? Ega mujale väga ei kipukski õhtuti kui sööma ja võibolla vanalinnas jalutama.

Kaardimakseid ei oskagi kommenteerida, maksin vist paaril üksikul korral supermarketis ja restoranis. Kariibidel harjunud, et kõik käib sulas ja endal ka kindlam tunne, et kunagi ei tea, mis summa ja mitu korda sult maha võetakse. Igal pool võetakse USDsid ka vastu, tagasi antakse vahel kohalikus rahas.

All-inclusive stiilis tahad, siis mine Renaissance'i. See kohe vanalinnas ja neil on selline asi nagu infinity beach e. nagu infinity pool, aga rannaga. Üliäge tundus kõrvalt vaadates. Kohe hotelli juures väga palju melu - suur kaubamaja, poed ja söögikohad ja kanali ääres väga head vaated.

Restos pearoog tav ca 20USD, eriti hinnad ei varieeru. Aga vanalinnas (Punda poolel) tänaval välikohvikus sai 8USD eest väga head kalapraadi näiteks.

Rannad ca 3USD per inimene ja umbes sama palju pead tooli eest maksma. Tasuta randadest siis Gröte Knipi, teised olid liiga igavad või kivised.

Üldiselt pigem odav saar ikkagi.

Ise ööbisime Toni Kunchi B&Bs: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g147278-d3566810-Reviews-Bed_Breakfast_Toni_Kunchi-Willemstad_Curacao.html Väga hea hind ja korralik koht, midagi halba pole öelda. Suur ujumisbassein ka aias.

Mina ise kokku ei puutunud kuritegevusega, aga ilmselt see on teema. Nt seal Hato koobaste juures palus väravas olev mees auto lähemale parkida, et siis ta saab silma peal hoida. Ise käitusime täpselt nagu Eestis, et asju nähtavale ei jäta ja uksed paned lukku ning muret ei olnud.

Linnas kahel pool kanali ääres on üsna turistipiirkond ja tundus väga ohutu ka õhtul. Otrabandasse sügavamale vist öösel pole mõtet minna, aga ei tohiks põhjust ega vajadust olla ka.

Tallinnas ju ka reede ja laupäeva õhtul pimedas valid kohta kuhu lähed ja võimalisel üksi ei käi, et ma ei ütleks, et seal midagi hullemat on. Endal küll ohutunnet ega hirmu ei tekkinud.

Minu eelpoolmainitud Toni Kunchis hommikusöök hinna sees, aga hind siiski odavam kui paljud söögita variandid. Üsna ideaalne koht kui ei taha öömajale palju kulutada.

Tänan kõikide kommentaaride eest! Selgusetu veel ka see,et kui ohutu on juua kohaliku vett ja kui ohutu on vees ujumine. mureks ikka lõunamaades saadav kõhutõbi.

Ma pole Curacaol käinud, kuid üldiselt ei ole üheski lõunamaariigis ohutu juua kohalikku kraanivett. Pudelivesi on õige valik. Pudelivee puhul kontrollida, et kork oleks korralik.

Nii Arubal kui Curacaol on kraanivesi väga puhas ja kvaliteetne ning täiesti ohutu.

Üks link kah http://www.curacao.com/Plan-Your-Trip/What-You-Should-Know/Water

Mis hinnaga on rendiautod saadaval ja kas Curacaol kehtib selline värk, et hind sõltub kauplemisoskusest:)

Meil läks autorent 7 päeva maksma 292€ koos nullvastutusega kindlustusega. Bookisin Avise veebilehelt, auto oli automaatkastiga Kia Picanto (kesklukku, elektriaknaid ja turvapatju polnud, aga auto oli heas korras ja konditsioneer töötas hästi). Kindlasti on odavamaid firmasid, aga paljude kohta on netis liiga palju negatiivset tagasisidet, et ma selle väikese summa pärast riske võtma tahaksin hakata.

Kütus on seal üle kahe korra odavam kui Eestis ja et saar on väike, siis sinna läheb oluliselt väikesem summa.

Kauplemise kohta ei oska öelda. Tipphooajal (mida oktoober ja november muidugi ei ole), ei ole seal kohapeal millegi üle kaubelda, sest ainus vaba auto on kuskil keskmises klassis ja kui sina seda ei võta, siis võtab järgmine.

Meil juhtus sama asi Arubal, ehk siis plaan oli bussiga sõita ja siis vaadata, et mitmeks päevaks auto võtame. Bussiühendus aga oli kehvake ning kuna oli absoluutne tipphooaeg (karneval) ja vabasid autosid sisuliselt polnud, siis maksime 4 päeva eest sama palju kui Curacaol nädala eest (nad ei tõstnud hinda, vaid pidime kõrgema klassi auto võtma, sest economyd olid igal pool otsas).

Vesi on täiesti joogikõlbulik ja väga hea maitsega, ilmselt parem kui pudelivesi. Ja seda ütleb inimene, kes Tallinna kraanivett kunagi ei joo.

Jutusta parem kuidas Arubal oli!Kui juba rääkima hakkasid!

Niisama üldiselt rääkides läheb pikaks, mida sa täpsemalt teada tahaksid?

Rannad on ilusad ja pikad ning pea igal pool leiab varjulise koha kuskil palapase või palmi all ilma et peaks tingimata tooli ja päikesevarju rentima. Ujumiseks ideaalsed, vesi paistab väga hästi läbi ja seal on ideaalne liivapõhi, laineid praktiliselt ei ole. Ja selline rand on sisuliselt terve saare üks külg.

Vaatamisväärsusi kui selliseid seal eriti ei ole. Saarel on küll suur looduspark, aga tavalise rendiautoga seal sõita ei kannata. Nimelt on seal küll uus ilus sile tee, aga iga natukese aja tagant on tee sees suured lohud, et mägedest vihmaga tulev vesi sealt läbi voolaks ja teed kaasa ei viiks. Need on aga nii järsud, et auto nina käib sinna auku sisse sõites vastu maad. Saare loodus on muidugi mujal ka ilus, tasub kindlasti mõni päev selle uurimisele kulutada.

Paljude teiste Kariibi saarte, sh Curacaoga võrreldes on Aruba üsna kallis.

Kuidas saarte vahel liikumine toimub ja palju see umbes maksta võib, kui tekib soov ka näiteks Arubat või Bonaire saart külastada?

Saarte vahel on korralik lennuühendus ja Aruba-Curacao ots maksis u 45 EURi nägu (http://flydae.com/).

Me lõpuks otsustasime Curacaol siiski all-inclusive paketi kasuks ilmselt selles hotellis - http://www.booking.com/hotel/cw/sunscape-curacao-resort-spa-amp-casino.et.html?aid=339753;label=curacao-QGPallmrFBc3lRC27TagcwS10713798585%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=958036eeba5951fa0747a2812858a0cc;dcid=1 . On lastega lihtsam ning lennujaama transfeer, pealinna sõit on juba hinna sees, privaatrand koos snorgeldamisvõimalusega, vesirattad jms. ka olemas, nii et soovi korral vaid saaretuur või päev rendiautot vaja juurde võtta. Lisaks pidi seal kommentaaride järgi olema saare parim lastele organiseeritud "kids club". Ei ole küll säästuvariant kuid arvestades, et saarel nii toit kui autorent Euroopa keskmisel tasemel ning osad rannadki tasulised siis ega väga palju kokku poleks mujal ka hoidnud.

Vaatasin nende kodulehelt, et hind on ca 200€/öö kahese toa kohta. Kas võtsite pakkumise kodulehe kaudu või saite mõne vahendaja kaudu parema pakkumise? Booking.com ei paista neid hetkel vahendavat, ainult infona on see hotell seal.

Eks see hind umbes selline on jah. Hotels.com pakub seda hotelli samuti aga kahese toa hindasid ei tea sest meid kokku 4.

Sunscape Resort oli väga ok koht - meil oli ka all-inclusive ja saaretuur on ka hea mõte - soovitan mõlemat.

Meie ka minemas Curacaole , oleme seal 9 nov - 14 nov, neljakesi - mina abikaasaga ja meie pojad 9 kuune ning 6 aastane sel hetkel :) Hotelli võtsin priceline.com kaudu, saime Hiltonisse ( 100 dollarit öö pluss maksud). Hetkel plaan teha selline rannapuhkus rohkem kariibidel ja ringisõita rohkem floridas, kuhu järgmisena suund on pärast seda. :)

Kui kellegil reisikogemust koos lastega seal saarel, siis igasugused soovitused teretulnud :)

Tekkis selline küsimus veel, et kas rahvusvaheline juhiluba on seal kuidagi oluline või piisab vabalt ka tavalisest EU omast?