trip-krainetrip-ukraine-dark
Da Nang veebruari lõpus

Hei!Kas veebruari lõpus on Vietnami keskosas merevesi ujumiseks piisavalt soe?Plaan teha paar nädalat tiir Vietnamis, lapsed tahaks ka rannas möllata ning näib, et Da Nang olek selleks sobiv paik.Aga ma pole täpselt aru saanud kas merevesi on sel ajal piisavalt soe.On veel soovitusi Vietnami randade osas?Phu Quoci välistaks kuna selle kohta on info väga vastuoluline.Tänud! 

Phu Quoci väga mõnus.Veetsin selle aasta jaanuaris seal 20 päeva.

Da Nang pikemaks puhkuseks ei ole hea. Kuigi linna sees olev rand on ilus ja meeletult pikk. See suurlinn sobib peatumiseks kaheks ööks/kolmeks päevaks. Da Nangi lähedal on aga üldse Vietnami parim peatuspaik Hoi An (mõistlik Grabiga läbida), koos imeiluse rannaga An Bang. Siin pead aga välja mõtlema, kas võtta ööbimine randa või linna sisse või hoopis pool aega randa ja teinepool linna sisse. See vahemaa jalgsi pole käidav. Aga taksoühendus on odavalt hea. Väga levinud on selle vahemaa läbimine jalgrattaga, aga lastega siiski ei soovita.Tegelikult on puhkuskohana koos vägevate rannarajatistega (rannabasseinid) lahe ka Nha Trang.Veetemperatuur tõuseb seal veebruari lõpus iga päevaga, on lahedasti ujutav aga mitte 28.

Nha Trang on täielik vene kuurort (little Russia). Siis võiks minna juba Krimmi.

Miks sa nii resoluutselt Phu Quci välistad? Seal pole malaariat ega Denguet. Ja see on kaunis saar ülisõbralike kohalikega, kes ei ole veel turistide poolt ära rikutud. Ja seal on ülistabiilne kliima, veebruaris iga päev päike, õhk +33 ja meri +28. Väike blogi selle saare kohta eestlase pilgu läbi - "Mina ja Vietnam".

Võrreldes Da Nangi ja Nha Trangiga on Phu Quok ikka väga räpane ja oluliselt kallim. Köök on Kesk Vietnamis, vähemalt minu arvates, hõrgum kui lõunas või põhjas. Ei taha siin kellegi tundeid riivata, lihtsalt võrdlen. Vee temperatuur on aasta läbi ujutav,http://www.surf-forecast.com/breaks/My-Khe/seatemp

Käisin küll jaanuari lõpus/veebruari alguses, kuid sel ajal oli kesk-Vietnamis üsna jahe. Da Nangis ca 18 kraadi, pilvine ja väga tuuline. Ujuma ei kutsunud. Olin ainus loll turist kes kandis lühikesi pükse, kohalikud olid jopedesse pugenud.Kohe pärast Da Nangi läksin Phu Quoci kus oli temperatuur kümmekond kraadi kõrgem. Vette ronimist ei pidanud ka kaua mõtlema. Miinuspooleks kõrgem hinnatase.

Vietnam on üldse vastuoluline. 10m2 pele on 20 vietnamlast, koos võrride ja kompsudega. Saigonist kaugemal kui 400km , on jan, veeb külm ja sajune.

Käisime veebruari lõpp 2019 Da Nangis, viibisime kohal 10 päeva. Auto/takso sõidu kaugusel piisavalt kohti, kus käia (Golden Bridge, Hoi An jne) , kui kuum päike, soe merevesi ja meeletult ilus-pikk rannariba ära tüütavad. Mere vesi oli küll ca 25 kraadi, igapäev käisime ujumas.

Ma olen olnud Da Nangis ja Hoi Anis märtsi keskpaigas ning siis oli küll jahe. Ma olin üleni pikkadesse riietesse riietunud ning tuule- ja veekindel jakk veel kõige peal. Kohalikud kandsid suisa talvejopesid. Vett ma isegi ei katsunud, sest vette ronimiseks oli väljas liiga külm ja pilves.

Ilm võib jupsida ikka mõnikord ja tuua kaasa ebameeldivaid üllatusi, kuid üldiselt on nii, et veebruari keskmine päevatemperatuur Da Nangis on +22,3 ja märtsis +24,2, merevesi vastavalt +22 ja +23. Valitseb troopiline mussoonkliima.