Dubai

Aastavahetuse (2014/15) paiku sai iseseisvalt külastatud Dubaid ja mõtlesin, et kriban lühidalt ka mõne rea siia, mis võiks olla teistele kasulik, kes seda paika plaanivad külastada. Sain isegi siit saidilt mõningat kasulikku teada. Tundub, et riietuse osas millega ringi liikuda on asi läinud vabamaks, sest naisturiste sai nähtud ringi liikumas isegi minides. Kui tahate turvaliselt liikuda ja head muljet jätta, siis võiks ikka järgida nenede tavasid. Eurod dirhamideks võib vabalt vahetada kohapeal, kurss oli paremgi ja siis ei pea kodus pead valutama, et kui palju kohapeal kulub. Vahetuskohti jagus. Kaasa tasub vahetada esialgne summa, et taksoga lennujaamast hotelli sõita. Keeled millega seal saab teenindajatega suhelda on inglise-ja vene keel. Ka meenüüd toitlustusasutustes on nendes keeltes saadaval. Kuna sai omal käel käidud, siis võtsime ka mõned ekskursiooonid firmadelt, kes rannas igal sammul neid pakuvad, aga siis peab ikka vene keelest aru saama, giidid on venelased. Soovitan kindlasti esimestel päevadel võtta Dubai linnaekskursiooni, siis on edaspidiseks selge pilt, mis huvitama hakkab ja kuhu veel omalkäel minna, muidu võivad kohad korduda, nagu seda juhtus meiega. Oma telefoni roamingut ärge küll mingi hinna eest sisse lülitage. Kasutasin vähem kui 4 min. mobiilis kaardi vaatamisekseks ja 120 € oligi lännu! Shoppamiseks ei ole väga mõtet aega raisata, kui te just kallimalt ei taha osta kui meil Eestis on. Puhake naised ja ärge vedage oma mehi ühe poe ukse tagant teise taha. Kuld vist pidi odav olema, aga ise ennast ei ehi sellega, ei tea. Pool km pikk on kullapoodide tänav, sealt saate omale kiiresti kuldehted kaela, kõrva, ninna, nabasse..... Üldine mulje jäi paigast hea, kuid ei usu, et pillamist ja ressurside raiskamist kuskil maailmas rohkem on kui seal. Kõik peab olema neil maailma suurem, kallim, kõrgem jne. Selle saavutamiseks, aga raisatakse mõtetult looduslikke ressursse.

1
2

Külastasin viimati Dubaid novembris 2014 ning kasutasin seal küll roamingut, olles Eestis nii Tele 2 samuti Elisa klient, siis Elisa kõnesid edastas operaator DU, kõne Eestisse maksis 0.85 EUR, kõnele vastamine 0.85 EUR, sms saatmine 0. 30 EUR jne. Arvan, et täiesti normaalne hind, et pidada sidet koduga, samas Tele 2 pakkus ca 4.60 EUR kõneminuti hinnaks, aga sms-sse sai ikka saadetud. Alati võib osta kohaliku DU kõnekaardi ja raha peale laadida, mis pole ka kallis. Tõepoolest naiste riietus on läinud Dubais vabamaks, aga ikka on soovitav jälgida tavasid. Vene keelt kohtasin kûll ainult rannas, kus turismifirmad pakkusid oma teenust ning juhtus, et töötajad ei valdagi inglise keelt, võimalik, et turul saab rääkida vene keeles...... Dubai on väga kiiresti arenenud ning turvaline paik puhkuseks.

1
0

Väga tore oli lugeda värskeid kogemusi Dubaist, kuna endalgi plaan sinna paari nädala pärast sõita. Kuidas aga teil olid lood viisadega? Kas hankisite need hotelli kaudu, ise lennujaamast või reisibüroo vahendusel?

0
0

Dubai viisa saab nüüd piirilt

0
0

Tere! Kas oskate õelda , kui olen alla 25 a naine, kas siis peaks olema probleemi riiki sisenemisel? Lugesin reisibüroo lehelt, et 2014 a märts võeti selline seadus vastu. Kas oskate infot anda? :)

0
0

Ja kohaliku prepaid kaardi jaoks tahavad nad passi, ilma selleta mulle ei antud. Kõige parem liikuda on metrooga. Ostad kaardi kassast ja saad sinna peale raha laadida aparaatides. Väga mugav viis liikuda ja suht odav ka. Lisainfot saab siit : http://dubaimetro.eu/dubai-metro-map

0
0

Olime Dubais 3-10. jaanuar. Eelmisel korral käisime 2008. aastal. Muutus meeletu, ka praegu ehitatakse nii palju, et sellist pilti tõesti mujal maailmas ei näe. See on hea, et viisat vaja ei ole, väga kiire ja meeldiv teenindus piiril. Ei mingit küsimist rahaliste vahendite või hotelli kohta. Dubais on nüüd kaks lennujaama, tsarter Eestist läks uude lennujaama, mis jääb linnast kaugemale ja ei ole veel täies töös.Me tellisime hotellist transfeeri, kuid minu meili ei loetud korralikult ja auto läks vanasse lennujaama. Taksosid on aga nii palju, et mitte kusagil ei teki selle leidmisega probleemi. Hind täiesti normaalne. Võrreldes eelmise käimisega oli tänavapilt tunduvalt muutunud, riietus palju vabam. Eriti rannarajoonis. Meie hotell oli Jumeirah rannas, kui sooduspakkumisi otsida, võib saada tõelise pärli normaalse hinnaga. Kes sinna kanti läheb, võib arvestada, et liikuda saab hiljuti avatud trammiga ja metrooga, millega võib ühest lõpust teise korra sõidu teha. Metroo sõidab enamuse marsruudist kõrgel, seega vaade hea. Ka hilja õhtul on sõitmine, üldse liikumine linnas turvaline. Kes metrooga sõidavad vaid ühe päeva, võivad osta päevapileti, kui aga plaanis mitmel päeval sõit, on soodus osta hõbepilet, millele küll peab vastavalt sõitmistele raha lisaks laadima, kuid kokkuvõttes on sõidud odavamad kui tavalise piletiga. Kohalikud on väga sõbralikud, rahulikud. Meie üllatuseks oli alanud ostufestival. Kuid esimese kirjutajaga täiesti nõus, hinnatase on kõrge. KUi just on soov leida midagi väga kallist ja ekslusiivset, siis võib firmapoode kammida. Isegi soodustustega jäid hinnad kõrgeks. Õhtud ja ööd jahedamad - 19 kraadi näiteks. Midagi peab õlgadele võtma. Vesi aga väga mõnus ja talvel on päike ka mitte põletav.

1
0

Kerlucka, Uurisin oma onutütrelt. Nad käisid peikaga aprillis 2014. Passikontrolli läbiti eraldi, tüdruk oli siis äsja saanud 24. Mingit lisahuvi tema sugu ega vanus ei tekitanud, ka mingeid lisapabereid ei küsitud. Nii piletid kui hotelli olid nad ise broneerinud, ilma reisibüroo vahenduseta. Passi löödi sisenemis- ja väljumistemplid, kõik. Kokku viibisid nad seal ca nädal aega. Talle isegi ei meenunud, et keegi oleks huvi tundnud ta reisi eesmärgi vms kohta.

Mul on abikaasaga erinev nimi, passis abielu kohta meil Eestis märget ei ole. Ja abielutunnistust tänapäeval välja ei anta, ainus nn dokument on väljatrükk rahvastikuregistrist. Vaevalt UAE ametnikke huvitaks väga eestikeelne väljatrükk rahvastikuregistrist, isegi kui sellel all notari tempel näiteks:)

Tegin ka väikese Google otsingu märksõnadega woman below 25 Dubai ja leidsin sellise info näiteks: http://www.galaxiadubai.com/index.php?page=visa Ida-Euroopa (mitte-EL) naised peaksid viisa saamiseks olema vähemalt 30a või koos seadusliku kaaslasega, teatud Ladina-Ameerika riikide naised vähemalt 25a. EL maade kohta kirjas ainult, et viisavaba on.

Otsisin ka sellelt lehelt: http://www.uaeinteract.com/travel/visas.asp - siia saadab VÄMi leht, ja seal ka midagi isiklikult silma ei hakanud.

0
0

Mis büroo lehel see info on? Varem kui Eesti passiga pidi viisa enne reisi muretsema, siis oli vist küll mingi piirang. Aga nüüd kui viisa saab piirilt, siis pole sellisest piirangust enam kuulda olnud. Eesti passiga kehtivad samad reeglid nagu lääneeurooplastele.

0
0

Käisin ka hiljuti Dubais ning ka mind vaevasid enne reisi need samad mõtted, et kas ikka piiril viisa saamine on nii lihtne ja kas hotellides mitte abielupaaridel ikka lubatakse ühes toas olla. Muretsesin täitsa ilma asjata. Piiri ületamine oli imelihtne, tempel passi ja isegi hotelli broneeringuid või tagasilennupiletit ei küsitud. Dubai on väga vabameelseks linnaks muutunud. Muidugi kohalikku kultuuri tuleb austada, aga Dubai linna elanikeks on põhiliselt välismaalased ja linnapilt on sama kirju kui mõni Euroopa suurlinn.

0
0

Ja kes Burj Khalifasse plaanib minna, siis soovitan piletid vähemalt paar nädalat internetist ette osta ning valida aeg umbes tund aega enne päikeseloojangut. Niimoodi avaneb võimalus näha linna nii päevavalges kui ka tuledesäras.

1
0

Suurepärane uudis, aitäh Teile vastamast. Loodan parimat :). Sest helistasin reisibüroosse, ütlesid et võimatu. Välisministeerium ei osanud üldse infot anda, ütlesid et Saksamaale saatkonda helistaksin... :D Aga neid postitusi lugedes läks tuju täitsa heaks :). Aitäh veelkord!

0
0

Selline küsimus ka veel, et varasemates postitustes mainitud, et kõige soodsam raha vahetada on kohapeal ja kaasa esialgu vahetada pmt taksosõidu raha. Kas ka praegu on veel nii?

0
0

Jah, kõige soodsam kurss on sealsetes kaubanduskeskustes. Vahe Eesti Tavidiga on märgatav.

0
0

Mulle tundub, et soodsaim kurss on Western Union kontorites, mõnes sent soodsam, kui teises.Leidub neid igal pool, rohkem Gold Souk piirkonnas.Soovin kõigile , kes peagi külastavad AÜE-d head reisi ja toredaid elamusi!Päikest!

0
0

Mida sooviksite kindlasti ette võtta, reisides Dubaisse? :)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased