Dubai hotellisoovitused ja muu

Sõidame perega 20.01.2020, 10 päevaks Dubaisse. Kaasas on 4 aastane laps. Kas keegi oskab soovitada head hotelli ranna ja metroo ligidal?Milline hinnatase Dubais ja mida tasub külastada? Kas tõesti hotellis ei saa ööbida samas toas enda mehega, kui pole abielus? Või see pigem kohalikel nii? Kuidas riietumisega? Kas peab olema õlad ja põlved kaetud? 

1
2

Internet city metroojaama lähedal vaatamisväärsused? Millised? Internet city metroojaam on Sheik Zayed roadi ääres kus on kummaski suunas 7 sõidurida ja üle tee saamine on juba kunst omaette. Dubais on üldse küsitav, mis on vaatamisväärsused - kui pilvelõhkujad, siis neid on seal läheduses omajagu. Midagi muud seal jalutuskäigu kaugusel ei ole. Emirates Mall suusamägi on Munamäest sama kaugel nagu lehm lennukist. Lilleaia nimi on Miracle Garden - tasub käimist. Ka kõik muud kohad, mis siin välja toodi tasub ära vaadata. Uus loomaed (Safari Park) mis 2a tagasi avati, sinna tasub minna. Odav ei ole neist muidugi ükski koht. Odav on Dubai muuseum (asub Bur Dubais) ja imeodav oli vana loomaed Jumeira road ääras, aga uue loomaaia avamisega see suleti.

Savoy Park on väga hea valik asukohaliselt.

0
0

Kas MASRERCARDIGA  saab Dubais ja Abus - hakkama?

0
0

Swedi omaga polnud kummaski probleeme, nii maksed kui ka automaat.

2
0

Mastercardiga ok. Sai tasutud igalpool - LHV.

1
0

Riietumisest Dubais. Kas naised peaks toetama kohalikku kultuuri või toetama inimõiguste rikkumist, kultuuri kus naine on kui ese? Mehed ütlevad naistele kuidas riietuda, kunas võib välja minna jne.
Õigel moslemil ei ole probleemi, mis usku te olete. Tähtis on midagi uskuda, see on neile kõige olulisem.

0
4

Kui tahad kohalikelt austust vastu saada, siis kata õlad ja põlved, peakate ei ole oluline, kui uksel vastavat silti ei ole. Olen Dubais ja AÜE-s rohkem kui kümmekond korda käinud ja väljaspool hotelli piirkonda võiks siiski järgida kohalikke kombeid ja mitte paljastavaid riideid kanda. AÜE-s ei oodata midagi ebatavalist, teksad või püksid ja t-särk on täiesti ok, aga põlvi paljastavad püksid ja seelikud, samuti paljastavad dekolteed võiks jääda resorti, kus on lubatud veidi rohkem.  

Rääkides kohalikust kultuurist, siis prahi mitte maha viskamine, suitsetamine avalikus ruumis ja alkoholi tarbimine ei kuulu samuti Lähis-Ida kultuuri, neid me tunnustame, miks peaks olema vajadus end paljastada? 

Maksekaardid toimivad kõik, tipi jätmiseks (10% arvest taksos ja restoranis) võiks sularaha vahetada. 

Hotellidest soovitaks apartmente, kui minna paarina kuid lapsi ei ole kaasas, neid on kogu Dubais saadaval ja igas hinnaklassis, enamus muu maailmaga võrreldes luksuslikud. Hotellidest soovitan lastega käies erinevaid resorte ranna ääres (Kempinski, Sofitel, Hilton, Jumeirah Beach).

Sofitel mulle meeldis enim lastega, eraldatud resort, lastega mugav. Atlantis oli uhke, suurte akvaarumitega, kuid  üle rahvastatud. Atlantises on mugav veekeskuses käia, restoranid on hea ja vaade ilus, aga ikkagi ei olnud minu maitse, Sofitel seal läheduses on märksa hubasem ja rohelisem, kuigi Tripadvisor paneb Atlantise ettepoole. Oleme lastega olnud Hiltonis, ranna ääres, aga kesklinnast kaugemal, kuid väiksemad toad ja vähem mugavust, kui vaiksem rand kui kesklinnas. Juimerah Beach Hotel on otse rannas ja kvaliteetne, aga neist kõige kallim, sama on Kempinskiga. Jumeirah Beach hotell on ilusas rannas, see on suur pluss, aga tegemist on suhteliselt suure hotelliga ja üsna kärarikas. Lisaks oleme olnud lastega Hiltoni kõrval olevas Ocean View hotellis, seal on suured apartmendid, lapsed läksid kaotsi nendes 250-ruudustes apartmentides, kuid oli hea hotell, teenindus oli sõbralik ja lastega oli hea liikuda, sest hotellil oli tasuta transfer paljudesse kohtadesse.  Ocean Viewl on venelaste maitsele toidupood alumisel korrusel, kasukapood loomulikult samuti:) aga venelasi me eriti selles hotellis ei kohanud. Üldiselt on Dubai lastega turvaline, puhas ja rahulik koht, seetõttu oleme lühipuhkused sinna teinud, lihtne lennata ja soe on garanteeritud, vahel on jaanuar ja veebruar jahedamad, aga meil on jaanuaris ja veebruaris ilmaga vedanud.

1
0

Al Barsha on ka väga hea asukohaga linnaosa. Ühte konkteetset hotelli seal Tryp by windham julgen küll soovitada. Hommikusöök super, hotelli buss viib kahte erinevasse randa(rätikud antakse hotelli poolt), mitmesse erinevasse kaubanduskeskusesse, samuti toob tagasi. Basseiniala ka väga korralik ja üsna suur.

0
0

Saabusin just Dubaist. Tiba külm oli minu jaoks seal praegu. Hea et hotelli bassein oli küttega. Ööbisin Sheraton Jumeirah Beach Resortis. 

Marina Beach on pungil lastele tegevusi täis laotud. Endal enam väikseid lapsi ei ole ja seetõttu oli mul kahju vaadata, kuidas rannaala on batuute, autodroome ja mida kõike veel täis laotud. 5 a tagasi veel ei olnud ja see rand oli väga ilus. Nüüd aga ... :(

Riietusest - minu arvates ei vaata seal ammu enam keegi mittekuidagi mitte kegadi. Linn on turiste paksult täis, paljas kann ei ole mingi ime. Ja muide - nooremal põlvkonnal on burkade hõlmad lahti. Rääkisime ühtede neiudega vanuses 18-19 juttu - nendel oli must rätt küll üle pea, aga tuul pillutas seda ära ja keegi nii rangelt seda kinni ei sidunud. Ja nagu ütlesin - hõlmad olid ka lahti tuules lehvimas.

1
0

Troinoi, Jaanuar on Dubai talv ja seal tõepoolest võib külm olla. Isegi jahedam, kui praegu.

 Ise oleme Dubai suured fännid ja lähme sinna 5ndat korda. Jaanuarit siiski väldime, sest ka ise saime selle kogemuse, et võib külmetada (mõni päev oli 16-18 kraadi ja külm tuul, seda eriti the Palm’il). 

Meie kõige lemmikumaks hotelliks on jäänud Sofitel The Palm ning külastame seda 4ndat korda. Just peredele orienteerituse tõttu (laste basseiniala on tore ja turvaline). 

Lisaks meeldivad selle hotelli apartmendid, mis pakuvad koike: alustades köögi nõudest, lõpetades ruumikusega.

Tean, et Sofitelis liigub mitu korda päevas tasuta buss linna, kuid ise seda kasutanud pole. Enamasti kasutanud taksot, et liigelda.

Hotellis meeldib väga Moana Seafood Grill restoran, mis tõesti pakub maailma tasemel sushit - soovitame! Liharestoran ja hommikusöök see eest jätsid külmaks. 

Oleme ka olnud hotellis Rixos - The Palm’il All Inclusive paketiga. Kõik oli tip top, aga lasteala on seal hotellihoone külje peal ja jääb tuulekoridori täpselt ja tundus, et suhteliselt võimatu olla seal (ilmselt soojemate ilmadega koht töötab). 

Toidud olid väga maitsvad all inclusive’i kohta. Käisime siis, kui Rixos veel apartmenteid ei pakkunud ja olime Family Room’s, mis kahjuks jäi meile väikeseks aga kannatas ära olla. 

Oleme paar ööd ööbinud ka kesklinna hotellis Damac Maison Royale - ega mingit suurepärast kogemust ei saanud, vb lihtsalt sürr olla kesklinnas ja basseinis :) Ja vaade Burj Khalifale. Antud hotell on suunatud rohkem kohalikele ja nt alkohol täielikult keelatud. Niiet kui soov kokteili juua - tuleb minna üle tee Hiltoni hotelli. Meile tuli see üllatusena.

2
0

Dubai kesklinn on ikka ajalooliselt Deira ja Bur Dubai, ehk siis Creeki ümbrus. See Damac Maison Royale on Burj Khalifa juures, mis jah on linnaosana downtown Dubai, aga kesklinnaks seda nüüd küll pidada ei saa. Veel 2012 oli seal Dubai Mall, Burj Khalifa ja mõned valmis hooned ja suured ehitusplatsid pooleli olevate hoonetega ja enamuses igav liiv ja tühi väli. Nüüd muidugi valmis seal kõik.

Eks Dubais ongi minu nägemust mööda 2varianti hotellivalikuks - kas rannas (valikuid suht vähe, selles mõttes, et ainult Jumeira, mis on kallis) või siis kesklinnas. Ja liikumised siis vajadusel taksoga kas kesklinnast randa kui või rannast kesklinna. Ise eelistan igal sajal juhul hotelli kesklinnas (ehk siis Bur Dubai, Deira), seal on õhtusel ajal ka tegemist. Vabandan oma otsekohesust, aga ei saa aru nendest kes 4x on Jumeira Palmil hotellis olnud...

Kui muidugi ainult rannapuhkust tahta siis on rahakotile tunduvalt soodsam Sharjahis rannahotellis olla. Üldist emiraatide melu näeb ka seal piisavalt, küll on seal elu natuke konservatiivsem kui Dubais ja alkohol täitsa null.

2
2

Sharjahist on väga odav viinapood u20 min autosõidu kaugusel.

1
0

Turist007, ei peagi aru saama :) Inimeste eelistused on väga erinevad. 

Kesklinn - võrdub minu jaoks, sest kõrged ehitised ümber ja rannapuhkuseks seda nimetada ei saa. Ei ole vaja tähte närida, ilmselt saite ka mu mõttest aru. 

The Palm on meie valik, see ei peagi kellegi teise valik olema, nii nagu kõikide muude asjadega. 

Mina jagasin meie pere kogemusi ja ehk mõni väikeste lastega pere saab sellest postitusest ideesid. 

Meie hetkel oma pere korraldustest tulenevalt ei otsi õhtuti tegevusi ega ka ei vura ringi, sest laste režiim lihtsalt on teine. The Palm ja selle teised hotellid pakuvad piisavalt tegevust (väikestele) lastele.

Vast rohkem ei pea ennast selgitama.

1
0

Ongi eelistused erinevad, kahtlemata. Olen küll pisut julm, aga selline suhtumine on minu jaoks endiselt maiguga a`la kas kõik ikka kuulevad, et ma olen 5x Dubais Palmil 5* hotellis olnud. 

Ma soovitan soojalt eelpoolkirjutajale ära käia Dubai muuseumis ja ka Etihad muuseumis,  saab tutvuda hakatuseks selle riigi ajalooga. 5-6a lapsel on seal ka juba huvitav. Ja muuseas ma olen käinud Dubais nii 1,5a, 4a, kui ka 12a ja ka muus vanuses lapsega/lastega ja ka ilma lasteta muidugi, aga ausalt ei kujutaks ettegi, et nad kannataks välja All Inclusive hotellis Palmil istumise. Dubais on väga palju mänguväljakuid ja atraktsioone ja muud põnevat lastele, neid siin ka kirjeldatud. 

Ahjaa kesklinna kohta - alates Emirates Towersist kuni väikeste vahedega Dubai Marinani välja on Sheik Zayed roadi ääres pilvelõhkujad, mis neist siis kesklinn on?

Lasnamäel on ka valdavalt 9x majad, aga Tallinna kesklinn on ikka seal kust asustus laiali hakkas hargnema. Aga no Dubai muusemi käigu järgselt saab eelpoolkirjutaja sellest juba targemaks, kus kesklinn:)

1
2

Olime ka Savoy keti hotellis Bur Dubais. Järgmine kord plaanis valida Marina kant. Külastada soovitaks kindlasti Garden Glowd, Burj Khalifat ja purskkaevude showd, Miracle Gardenit. Butterfly Garden oli ka tore. Meie käisime ka Atlantisel Aquaventure veepargis. Väga lahe oli ka kõrbes džiibi safari. Raha peaks ikka varuma omajagu

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased