Dubaist üheks päevaks Dohasse

Tere! Tean, et kindlasti kõik teemad läbi lugeda, siis leian vastuse aga....siiski. Oleme Dubais ja kõik nähtud, päikest ei taha ja tuli mõte päevane reis teha lennukiga Dohasse. On see võimalik.... Plaan on osta edasi-tagasi pilet ja ära käia ühe päevaga.

Ma usun, et see on kenasti teostatav. Sõltuvalt lennuaegadest jääb teil Dohaga tutvumiseks umbes 12 tundi, selle ajaga jõuab päris palju ringi vaadata. Doha lennujaam ei asu linnast kaugel ja taksoga võtab sõit aega paarkümmend minutit. Doha ja Dubai vahel on 1h ajavahe.

Ikka õnnestub nii, Dubai ja Doha vahet käib liiklus iga ca poole tunni tagant, aga küsimus kui kaua teemaalgataja juba Dubais on olnud, et kõik nähtud? Pisut uskumatu...

Tänud vastamaks. Pilet homseks olemas :) Oleme Dubais viiendat korda.. see hea vahepeatuseks Aasia reisidele. Sel aastal sai lihtsalt liiga pikk peatus siia võetud.

Tere taas! Juhtus nii, et ikkagi on vaja Qatari külastamiseks viisat. Seega saadeti meid lontis kõrvadega Dubai lennujaamast tagasi :(

Qatari viisa saab hetkel ainult siis, kui lendad Qatar Airwaysiga ja sul on Dohas vahemaandumine. Viisat saab nii ette tehes kui Doha lennujaamas kohapeal. Trip.ee sellekohaline uudis.

Tõstatan taas teema. Kui on olemas Quatari viisa, kas siis saab Dubaist riiki külastada? Ning kas viisat saab osta lennujaamas või tuleks juba eelnevalt seda omada? Ei ole varem ei Dubais ega Quataris käinud ja uurin üheks päevaks tegevust.

Olen ka huvitatud kuidas ja mis toimib..Meil veebruaris vahemaandumine Dohas terve päev planeerisime, et seal ringi vaadata ja siis edasi lend aasia. Ööbimist meil Dohas ei ole ning lugesin Qatari koduleheküljelt, et alates 9.aug peaks olema Eestist viisavaba sinna..aga see tähendab, et ikka mingi viisa tuleb lennujaamas siis ära täita ?

Minuteada seoses pingetega Katari ja teiste laheriikide vahel, Doha ja Dubai vahel ei tohiks otselende olla, aga pole uurinud.

Kui meie Dubaist Qatari tahtsime minna öeldi, et meie, kui kolmanda riigi kodanikud vajavad Qatari minekuks viisat ja seda ei saanud me teha lennujaamas, vaid oleks pidanud eelnevat Eestis tegema. Lend oli ostetud Qatar Airwaysilt. Aga kui sul on Eestist lend vahemaandumisega, siis ilmselt saad....aga pead ei anna. Meie üritasime seda teha selle aasta jaanuaris.

Katar on nüüd Eesti passiga viisavaba. Samas pole Katari otselende ega muud ühendusi Dubaist seoses blokaadiga. Kui tahad lihtsalt korraks Dubaist kuhugi lennata, siis vali pigem Bahrein või Omaan. Mõlema viisad saab piirilt. Või eksootilisem sihtkoht, Kishi saar Iraanis. Selle külastamine on viisavaba ja sinna saab samuti otselennuga.

vatse - Kishi saar kõlab väga põnevalt! On seal keegi ka käinud? Omal käel saab hakkama?

Onu Raivo ja sõbrad tegid vist seal 1 päevase tiiru autodega, võid vaadata ehk on saade arhiivis vaadatav.

Ei tasu segi ajada Qeshmi saart (onu Raivo käis vist Qeshmi saarel) ja Kishi saart. Viimane on umbes Vormsi suurune saar, mis on põhimõtteliselt ainult kuurort ja sellele omaste vaatamisväärsustega. Olles sinna sattunud südasuvel, siis meil kulus enamik energiat sellele, kuidas sealt minema saada. Suvisel ajal on sealne kliima enamiku jaoks väljakannatamatu. Välja minnes oled sisuliselt kohe käsn, kuna temperaaturi ja õhuniiskuse koosmõjul oled koheselt märg. Omal käel saab seal ilmselt hakkama, kuna tegemist on kuurortiga ning võõrkeeli osatakse keskmisest paremini. Samas Iraani pole mõtet sealt otsida.

Qeshmi saar peaks samuti viisavaba olema ja sinna peaks Dubaist lendama üks teine Iraani lennufirma. Käinud ei ole kummalgil ja midagi väga erilist seal vist vaadata ei ole. Kish annaks tõenäoliselt päris hea pilgu Iraani kõrgklassi või rikkama keskklassi puhkuse traditsioonidest. Nende kohalik väike Dubai. Kindlasti ei tasu minna suvel ja kindlasti ei tasu minna Iraani suuemate puhkuste ajal.

Iraani saarte puhul peab vist arvestama ka sellega, et pärast seda mõnda aega ilma viisata USAsse ei saa.

Qatari saab viisavabalt eestlane kuid templimaks ehk riigilõiv on väheke üle 20 € ehk siis 100 riali. Kui on vahemaandumine ja lennufirma QAir siis saab ennem reisi teha tasuta transiitviisa mis kehtib 5-90 tundi. Selle sama viisa orgunnib Sulle samuti QAir. Täidad formaalsused nende kodulehel ja piiril ootab Sind viisa mis lajatatakse passi. Viisat saab taotlema hakata 30 päeva ennem reisi.

To matkaja. Qatar peaks olema viisavaba jah ning lennufirma lehel see ka kirjas, et kuulume nende 80 riigi sisse, kes viisat ei vaja. Teised riigid vajavad transiitviisat. Eestlane ei saagi Qatar Airwaysi lehel viisataotlust teha isegi siis kui tahaks, sest seal kodakontsuse valiku all pole eestlast, Sellest järeldan, et ei pea midagi tegema.

Ei pea jah midagi tegema. Eesti passiga minnes lasevad ilusasti maale. Kui öö Dohas veeta, siis küsivad piiril üldjuhul ainult kus hotellis ööbid. Tegime grupiga Balile minnes vahepeatuse Dohas ja üks reisisell unustas Helsingis rummi kotti. Piirilt jääb siiani meelde pilt kus ühel pool lauda istub etteheitva pilguga mustas moslemitüdruk, teisel pool lauda seisab lontis reisisell ning keskel laual on pudel rummi. Peagi kutsuti kaks ametnikku, kes viisid ametiruumidesse ja juba teel seletasid, et ärge muretsege, nende maa armastab väga turiste. Vormistati viisakalt paberid, rumm pakiti kotti ja öeldi et kui hommikul maalt lahkute saate lennujaama transiittsoonist oma pudeli kätte. Järgmine päev juba puhtalt sportlikust huvist otsisime selle koha üles. Uks meenutas sellist koristajaruumi ust, aga ruum oli nagu alkoholipood (riiulid kottides nummerdatud kaupa täis), peale pikka otsimist leiti meie reisiselli "pisike" ka ülesse ja anti üle ning sooviti viisakalt head reisi!