Viimased kommentaarid

Meie võtsime eelmisel kuul takso Iisraeli piiripunktist. Sihtpunktiks oli Petra ja tingimus, et taksojuht ootab meid Petras 3-4h ja toob siis Aqaba/Eilati piiripunkti tagasi, hinnaks oli 100€  pundi peale.

AndresR, ei ole meile sealt vastust tulnud!

Tere! Mul väike abipalve! Poeg kirjutas oma juhtumist juba ühes eelmises postituses aga panen veel siia ka. Nimelt unustas ta meie gopro kaamera Havana lennjaama ( 11 jaanuar). Oleme püüdnud sinna helistada ja meilida aga mingit ühendust me lennujaamaga saanud ei ole. Seal olles nägin, et lennujaamas täitsa olemas putka lost & found.
Äkki on keegi lähiajal sinna minemas ja nõus väikese vaevatasu eest käima seal lost&found putkas ja küsima, kas on leitud gopro hero 3+ musta selfie stickiga. Kahju oleks, kui ta seal täitsa olemas oleks ja sinna kõdunema jääks, koos kõigi nende klippidega, mis seal peal olid. Ette tänades!

Tere taas! Meil nüüd USAst Kuubale ja tagasi USAsse käidud. Eestis viisat tegema ei pidanud. Läksime Miami lennujaamas check ini ja seal maksime 50$ viisa eest ( mis sisaldas ilmselt ka maalt lahkumise tasu) ja muud midagi. Lennupileti ostmisel küsiti reisi eesmärki, milleks panime: support for the Cuban people, ka selle kohta ei küsitud midagi. Maalt lahkumine oli sama nagu igal pool.

Kui meie Dubaist Qatari tahtsime minna öeldi, et meie, kui kolmanda riigi kodanikud vajavad Qatari minekuks viisat ja seda ei saanud me teha lennujaamas, vaid oleks pidanud eelnevat Eestis tegema. Lend oli ostetud Qatar Airwaysilt. Aga kui sul on Eestist lend vahemaandumisega, siis ilmselt saad....aga pead ei anna. Meie üritasime seda teha selle aasta jaanuaris.

Uurisin natuke asja ja sain Helsinki Kuuba saatkokonnast vastuse, et saab ikka USAst Kuubale. Lennujaamast saab turistikaardi ja lähed. Öeldi, et keegi tagasi pole saadetud. Soovitati reisieesmärgiks turism mitte panna. On kellegil soovitusi, mida panna reisieesmärgiks? Eestis viisat/kaarti pole vaja teha, see seal ei kehti.

Tere!
Sama küsimus, on kogemusi USAst Kuubale ja tagasi kellegil?

Tere taas!
Juhtus nii, et ikkagi on vaja Qatari külastamiseks viisat. Seega saadeti meid lontis kõrvadega Dubai lennujaamast tagasi :(

Tänud vastamaks. Pilet homseks olemas :) Oleme Dubais viiendat korda.. see hea vahepeatuseks Aasia reisidele. Sel aastal sai lihtsalt liiga pikk peatus siia võetud.

Meie saime osta rongipiletid paar peatust enne Katunayake peatust, pisike rongijaam oli ja ostsime kohe piletid Kattuwa-Hikkaduwa, lihtsalt Colombos tuli rongi vahetada ja selle leidmisega ka probleeme ei tekkinud.

Saabusime ka paari päeva eest Sri Lankalt. Rongipiletitega muidu probleeme polnud, alati sai ostetud vahetult enne rongile minemist. Aga kui plaanisime Ellast Negombosse sõita, läksime eelmise päeva hommikul rongijaama, et pilet järgmiseks päevaks ära osta, selgus, et kõik välja müüdud ja saime alles ülejärgmiseks päevaks ning siis juba otse lennujaama ja plaanipärane päevake veel laintes hullata jäi ära.

Saabusime üleeile. Lendasime Norwegianiga Helsinki-Dubai. Praegugi saadaval ~200€ edasi-tagasi pileteid. Me olime Dubais vaid paar päeva, raha ei vahetanud üldse, igal pool sai kaardiga maksta. Ööbisime lennujaama lähedal Deiras, hea metrooühendus nii lennujaama kui ka linna vahel. Tänavatel olid hotellidel pakkumised üleval....1 nädal 150€ 3* hotell. Ise bronnides võid näiteks pool aega võtta mere äärde ja teise mujale. Kõrghoonete hotellidel ka basseinid katusel. Kuni 1 veebruarini Dubais ostufestival...hinnad korralikult alla lastud :)

Me saime ka Koh Taol 200 bahti eest rolleri (eelmisel kuul) ja sõitsime kahekesi ühe rolleriga terve saare läbi. Mõned kohad olid sellised, kus hüppasin korra maha ja kõndisin mõned meetrid jala aga muidu polnud hullu. Majutusega jäime ka rahule 10€/in ööpäev (Coral View Resort). Laevasõiduks soovitan varuda tablette, meil minnes lainetas nii, et pool laeva oksendas. Päris hirmus oli :)

Käisime just Aeroflotiga Riia-Moskva-Bangkok-Moskva-Riia ja kõik oli väga OK!

Meil minek Horvaatiasse 5 augustil. Reisiseltskonnaks on 4 täiskasvanut ja 3 last (10a, kaks 13aastast). Sõidame kohe Dubrovnikusse välja ja sealt hakkame üles poole minema. Plaan on nädalaks kusagile paikseks jääda. Siit ka küsimus: mis oleks parim ja ilusaim paik, kus oleksid nii liivarannad kui ka kaljurannad, kus olek ka kohapeal midagi vaadata, teha, linnas oleks elu ja melu?
Usun, et siin kusagil sellest kõigest kirjutatud ka aga aega niigi väheks jäänud, et seda kõike siin läbi seedida!
Tänud ette!

Käisime ka nüüd ära ja olime siis Effielis. No 2* kohta käib küll. Magada ja pesta saab, söögi valik oli suht niru aga nälga ei jäänud ja väljas söömaski polnud vaja käia. Algul ehmatas küll ära, sest saabusime hotelli öösel kella 4 ajal ja mõtlesime, et oleme sattunud kummituste majja:D Aga päevavalgel polnud eriti hull ja kui hakata mõtlema, et meie reis maksis ainult 3990.- siis mis sa selle eest saada tahadki. Basseinid asuvad katusel, seal hea tuulise ilmaga päikest võtta. Võimalusel soovitan tuba võtta teisele poole maja, sest lähedal on 2 discoteeki ja maja ees käib koguaeg mingi möll.