E-viisa Myanmari

Kas keegi on käinud E-viisaga Myanmaris hiljuti? Vaatan Myanmari immigratsiooni lehel, et viisa maksab 85 $ ja saab 28 päeva. Kas Bangkokis oleks odavam teha? Veel üks küsimus lugesin ühest foorumist, et Tais eriti Põhja-Tais politsei kotib kui ei ole rahvusvahelist juhiluba rollu, auto jaoks A, B kategooria (see raamatu moodi juhiluba)? Kuidas on teistes riikides EU juhilubade tunnustamise värk Myanmar, Laos, Kambodža ja Vietnam. Kas maismaa piiridel kui täidad viisavormi ära on fotosid samuti vaja ja kas netist on võimalik viisavorme väljatrükkida. Plaan veebruari lõpus 2018 minna tripile neisse maadesse!
Tänan ette vastuste eest!

Tegin märtsis e-viisa ja siis maksis see 50USD (28päeva). Vaatan siin ametliku Myanmari immigratsiooni lehelt et hind on sama - https://evisa.moip.gov.mm/NewApplication.aspx

Kirjutasin hiljuti ühes teises foorumiteemas juba veidi pikemalt kuidas rolleriga sõites võeti vahele Chiang Mais. Aga nad kontrollivad kõiki, ka kohalikke. Muidugi turist on parem sihtmärk ning selle eest tehakse trahve. Paar aastat tagasi rentisin ka Chiang Maist auto ning siis ei tekkinud probleeme ei politseiga ega ka autorendifirmaga. Muidugi autot rentides tasub käia ARKist läbi ning võtta see pabernarts reisile kaasa.

Myanmaris saab turist rentida elektrirollusi ning lube tarvis pole. Laoses, Kambodžas ega Vietnamis olen rollerit mitmeid kordi rentinud ning probleeme pole politseiga tekkinud. Aga kuulsin hiljuti just sõbralt, et Vietnamis, täpsemalt Mui Ne-s, kotib politsei turiste. Viisade saamine on riigiti erinev. Ma enam täpselt ei mäleta, aga passipilte oli mäletamist mööda kindlasti tarvis Kambodžas. Samas on viimatine kogemus Kambodža ning Vietnamiga mitme aasta tagune.

Andresk midagi jäi pooleli Sul! Samas ...

2015 maksis viisa 50 raha ja probleeme polnud. Elektrirolleriga keegi lube ei küsinud. Üldiselt on nad seal turisti suhtes hoolitsevad, mingit sihitud jama ei kohanud.

Tegin Birma viisa Chiang Mais, sest oli soov teistkordsel Birma külastusel siseneda just maismaad mööda. Saatkonnas viisat teha oli minu arvates küll odavam, ehk nii 30 €, aga parem kontrolli üle. Sama lugu on minu teada ka Bangkokis, kuigi seal pead ilmselt pikemate järjekordadega arvestama ning tekib küsimus, kas see hinnavõit antud juhul ära tasub, eriti kui on plaan Birmasse lennata ning maismaapiiri ületamine pole eesmärk omaette.

Endiselt, e-viisa on 50 USD ja kätte sai mõne päevaga. https://evisa.moip.gov.mm/ Välja pead trükkima kindlasti, muidu läheb piiril lennukiga saates keeruliseks. Motikat ei soovitaks väga rentida, välja arvatud Baganis elektrirollu. Jube palju aega läheb muidu ise igasuguste kohtade leidmisega. Päevaks motikarent koos juhiga pole eriti kallis.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi