E-viisa Myanmari

Kas keegi on käinud E-viisaga Myanmaris hiljuti? Vaatan Myanmari immigratsiooni lehel, et viisa maksab 85 $ ja saab 28 päeva. Kas Bangkokis oleks odavam teha? Veel üks küsimus lugesin ühest foorumist, et Tais eriti Põhja-Tais politsei kotib kui ei ole rahvusvahelist juhiluba rollu, auto jaoks A, B kategooria (see raamatu moodi juhiluba)? Kuidas on teistes riikides EU juhilubade tunnustamise värk Myanmar, Laos, Kambodža ja Vietnam. Kas maismaa piiridel kui täidad viisavormi ära on fotosid samuti vaja ja kas netist on võimalik viisavorme väljatrükkida. Plaan veebruari lõpus 2018 minna tripile neisse maadesse!
Tänan ette vastuste eest!

Tegin märtsis e-viisa ja siis maksis see 50USD (28päeva). Vaatan siin ametliku Myanmari immigratsiooni lehelt et hind on sama - https://evisa.moip.gov.mm/NewApplication.aspx

Kirjutasin hiljuti ühes teises foorumiteemas juba veidi pikemalt kuidas rolleriga sõites võeti vahele Chiang Mais. Aga nad kontrollivad kõiki, ka kohalikke. Muidugi turist on parem sihtmärk ning selle eest tehakse trahve. Paar aastat tagasi rentisin ka Chiang Maist auto ning siis ei tekkinud probleeme ei politseiga ega ka autorendifirmaga. Muidugi autot rentides tasub käia ARKist läbi ning võtta see pabernarts reisile kaasa.

Myanmaris saab turist rentida elektrirollusi ning lube tarvis pole. Laoses, Kambodžas ega Vietnamis olen rollerit mitmeid kordi rentinud ning probleeme pole politseiga tekkinud. Aga kuulsin hiljuti just sõbralt, et Vietnamis, täpsemalt Mui Ne-s, kotib politsei turiste. Viisade saamine on riigiti erinev. Ma enam täpselt ei mäleta, aga passipilte oli mäletamist mööda kindlasti tarvis Kambodžas. Samas on viimatine kogemus Kambodža ning Vietnamiga mitme aasta tagune.

Andresk midagi jäi pooleli Sul! Samas ...

2015 maksis viisa 50 raha ja probleeme polnud. Elektrirolleriga keegi lube ei küsinud. Üldiselt on nad seal turisti suhtes hoolitsevad, mingit sihitud jama ei kohanud.

Tegin Birma viisa Chiang Mais, sest oli soov teistkordsel Birma külastusel siseneda just maismaad mööda. Saatkonnas viisat teha oli minu arvates küll odavam, ehk nii 30 €, aga parem kontrolli üle. Sama lugu on minu teada ka Bangkokis, kuigi seal pead ilmselt pikemate järjekordadega arvestama ning tekib küsimus, kas see hinnavõit antud juhul ära tasub, eriti kui on plaan Birmasse lennata ning maismaapiiri ületamine pole eesmärk omaette.

Endiselt, e-viisa on 50 USD ja kätte sai mõne päevaga. https://evisa.moip.gov.mm/ Välja pead trükkima kindlasti, muidu läheb piiril lennukiga saates keeruliseks. Motikat ei soovitaks väga rentida, välja arvatud Baganis elektrirollu. Jube palju aega läheb muidu ise igasuguste kohtade leidmisega. Päevaks motikarent koos juhiga pole eriti kallis.

Nii Ostsin ka piletid ja lendan jaanuari alguses Yangoni . Tegin e visa ära maksis 50 usd. Ilmselt tuleb see siis mõne päeva pärast mulle e maili. Küsiks küsimuse ,et kas saabudes Yangoni on veel midagi peale selle vaja (fotot või ja raha juurde maksta või mis iganes) või lihtsalt see paber ametnikule pihku ja tere tulemast

Erinevatelt lehtedelt saab ka veel kallimalt, kuid Veigo pakutult sai 50-ga.
Myanmaris oleksime peaaegu normaalsed rollerid endale välja rääkinud, kuid "õnneks" ole see koht sellel ajal kinni:( Elektriroller oli paras õnnetus, meil sai aku 2 korda tühjaks, Vietnamis lube ei küsitud ja ei kotitud ka, Cambodias küsiti ja politsei trahvis ka, kuna rahvusvahelisi ei olnud.

2014 kui käisin, siis Yangoni saabudes oli vaja anda paber ametnikule ja oligi kõik.

Tere, minul seoses Myanmari viisaga küsimus. E-viisat vormistama hakates tuleb kirja panna lennujaam või punkt, kust riiki sisenetakse. Kas siis kui panen näiteks Yangoni lennujaama, ei tohi ma mujalt siseneda? Aitäh juba ette ;)!

Tere!

To: Piretv. Minul seisab Visa Approval Letter ´i peal
"Port of Entry: Mandalay International Airport".

Selline küsimus neile kes on Myanmaris käinud ja e-viisa teinud. Küsimus puudutab punkti nr. 3 ehk siis "return air ticket". Visa Approval Letter ´ilt on allolev tekst pärit. Kas Teil on tagasilend olemas olnud või mis pada piiril olete ajanud. Mandalay on sisenemine ja väljumine on Yangoon kuid ei tea millal veel? 6 aastat tagasi ei lastud meid Filipiini lennukile Borneo saarelt ennem kui ostsime tagasilennu. Kas Myanmaris sama teema?
Tänan ette vastuste eest!

Possession of a valid Approval Visa alone does not guarantee entry into Myanmar. You must also meet the following entry requirements:

  1. Have a passport with at least 6 months validity,
  2. Have sufficient funds for the period of stay in Myanmar, and
  3. Have confirmed onward / return air ticket(s).

Aitäh Veigo! Ühesõnaga võidakse küsida lennujaamas kuid reegel ei ole!
Panen Piretv samuti lugemist sisenemise kohta.

ENTRY: You must specify a “Port of Entry” in your application, which is one of the designated International Airports or Land Border Checkpoints. During your actual visit, you may enter Myanmar at any designated international “Port of Entry”, however we strongly recommend you use the one specified in your application to avoid longer processing time at arrival.

Exit: You may exit at any of the International Airports and Land Border Checkpoints. Additionally, you may exit at the Htikee Land Border Checkpoint, but not enter from there at this time.

Hetkel Birmast juba lahkunud ja Tais aga Stokholmis küsiti vaid Viisat näha enne lendu ja muud midagi ei kuskil. E Visa oli 50 $ ja mõne tunniga käes