Eesti kollane vaktsiinipass

Meil on plaanis minna Kreetale 13.juuni. Saan vist õigesti aru, et inimesed, kellel on viimasest vajalikust covid vaktsiinist vähemalt kaks nädalat möödas neil pole PCRi vaja, neile piisab vaktsiinipassist. 

Kas piisab ainult Eesti kollasest vaktsiinipassist või on veel mingisuguseid dokumente vaja?

Kui loen Trip.ee Kreeka infot, siis seal räägitakse ka "rohelisest passist". Kas see on põhimõtteliselt sama nagu kollane pass või ma pean juunist alates rohelist passi omama. Kui jah, siis kuidas seda teha?

https://trip.ee/uudised/koik-mida-on-vaja-teada-enne-reisi-kreekasse

Minu andmetel sellel kollasel passil Covidi vaktsineerituse tõestamise suhtes mingit väärtust pole.

Digiloost väljaprinditav sertifikaat peaks toimima, ja lähiajal peaks mingi spets rahvusvaheline koroonapass ka tulema, nagu uudistest kuulda.

See covidi vaktsiinimärge kollases passis on suht lamp ja kasutu.

Võta vaktsiinipass ja lisaks digiloost väljatrükk. Kui üks ei sobi hetkel, siis on teine olemas jne.

See kollane vaktsiinipass on rahvusvaheline dokument ja see võib lõunamaades toimida hetkel isegi paremini kui digiloost saadav tõend. Konkreetseid näiteid Kreeka kohta ei tea.

Digiloost tuleb väljatrükkida Immuniseerimise tõend, mis on triipkoodiga ja kolmekeelne (inglise, eesti ja vene keeles). Sellel on andmed millise vaktsiiniga vaktsineeritud, mitu doosi ja vaktsineerimise aeg ja staatus: Lõpetatud.. Mina sain  selle välja trükkida juba peale 2. vaktsiini saamist õhtul. Kehtima hakkab kaks nädalat peale viimast vaktsineerimist.

@Andromeeda, tõend hakkab ikka kohe kehtima, lihtsalt eri riigid nõuavad sisenemiseks teatud aja möödumist süati saamiset, kusjuures näiteks Austria lubab riiki juba 22 päeva peale esimest vaktsineerimist

Mul ka piletid Kreekasse, minek 10 juuni - loodan, et piisab sellest Immuniseerimise tõendist. Kreeka saigi valitud, kuna vaktsineeritud saavad ilma testita sisse.  Kollase passi unustasin vaktsineerima minnes maha ja seal mul märkmeid pole.

Kuidas toimida siis, kui ei ole interneti kasutaja?

Kui kedagi tuttavat ei ole, kes sellega aitab, siis saab tõenäoliselt abi ka näiteks raamatukogust. Võta kaasa ID-kaart ja selle koodid ning palu raamatukogu töötajalt abi, et saada digiloost kätte vajalik kinnitus. Tõenäoliselt saavad nad selle ka kohe välja trükkida.

els.

Las perearst prindib digiloost välja.

Jah, perearsti võib enda eest poodi ka saata.

Els, aga tripi.ee ju käid ja õige teema leidsid? Digiloost vaktsineerimistõendi leidmine ei ole keerulisem.

Ise saan hakkama, kuid on neid, kes ei saa. Näiteks reisilt tagasi tulles asukohakaarti  täitmine. Kui ei ole näiteks interneti kasutamise võimalust Kreekas jne.

Selle Eesti ankeedi võib trükitult kaasa võtta ja paberil ära täita. https://www.politsei.ee/et/terviseankeet

Soovitavalt siis inglise keelne vorm, muidu kreeklane ei saa üldse aru midagi.

Ja vaktsineeritud või läbipõdenud seda Eesti deklaratsiooni ei peagi täitma ega esitama.