Eesti - Läti - Leedu (Klaipeda, Nida) reisisoovitust

Tervist, Kuna saab nüüd esimest korda selline nn säästu reis teha augusti alguses, siis olekski hea küsida, kes käinud, millega arvestada ja et reis ikka asja ette läheks.

Teekond näeks praegu toorena välja lihtsalt Tartu - Nida nii kuis GPS juhatab.. http://maps.google.com/maps/ms?doflg=ptk&ie=UTF8&msa=0&msid=102242112642859112096.00048b7a3f096be73fbf2&ll=55.303405,21.005173&spn=0.038158,0.111494&t=h&z=14&iwloc=00048b7a3f0b52dc2035f

Aga nüüd, et see reis ainult sinna ja tagasi sõit ei ole, siis kes teab selle tee lähi ümbruses soovitavaid huvitavaid kohti, mida ei tasuks maha magada. Tühja sest paagitäiest kütusest, tuima sõitu ka ei taha. Seega reisipäeviku tegemisel juba kuulaks soovitusi, mis jääks teele ette.

Teiseks on ka mõningad kohapealsed küsimused, kuidas tuleb toime inglise keelega Klaipedas, muidugi on vene keel ka meil autos olemas..

Kus on hetkel tankimine kõige mõtekam, Eestis panen küll paagi täis aga kas peaks Lätis enne Leedut ka uuesti punni paagi laskma?

Maksete suhtes uuriksin pangast, aga kui juba siin teema, siis kui VISA krediit kaart, kas terminaal makseid tehes mingi % ka juurde tuleb? Teaks arvestada, palju sularaha vahetama peaks siis.

Kuulsin ka kunagi, et Leedus pidi nö turg olema väga odav, noh eks garderoob tahab ka uuendusi ja kui odavalt saab, siis miks mitte.. :D

Ja nüüd üks pea küsimus, kuidas see praam seal Nida saarele sõidab, kas pilet kohapealt (kui kallis?) ja kui tihedalt seal edasi,tagasi siiberdada saab?

Tuttavad niipalju, kui käinud on, on öelnud, et saab seal odavalt hakkama, et 2000EEK ära raisata seal on suht korralik "shoppamine"? Ise plaanis keskmiselt kütusele panna 750.- per nägu (4tk) (Alati saab tagasi anda, pease, et puudu ei jää).. ja niisama rahaks 1500.- ringis per nägu.. Noh muidugi +/- suuruses..

Lõpuks kohapeal olles, kui reis seljataga, mis kohti seal lähiümbruses külastada, ega 2 päeva rannas passida kindlasti ei suuda..

Reede hommiku tahaks minna, pühapäeva õhtuks tagasi ehk.

1
23

Meie käisime samal marsruudil aastal 2006 (päris otseteed ei kasutanud vaid sõitsime mööda Põhja-Lätit ja sealt Liepaja kaudu Klaipedasse) ja seega hindasid ei hakka kommenteerima, aga niipalju tahaks küll öelda, et meie reis oli 6 päeva pikk ja ikka jäi väheks. Reedest pühapäevani tuleb jube rabelemine, eriti kui veel teel huvitavatesse kohtadesse sisse põigata soovite. Selle ajaga jõuabki vaid GPSi järgi otsemat teed Tartu-Klaipeda-Nida-Tartu maha uhada. Uuri ka vanemaid Läti-Leedu teemasid, seal on soovitusi kuhjaga kuhu minna ja mida vaadata.

0
0

Kleipedast Neringale (ja tagasi) 40,00 lt sõiduauto ja juht + iga inimene 2,90 lt. Piletid kohapeal elavas (auto) järjekorras. Praamid käivad suht tihedalt. Bensiin (95) Palanga Statoilis oli eelmine nädal 19,00 kr (4.17). Lätis ca 17,40 (0,784) Enne Šiauliaid (siitpoolt minnes) on Ristimägi (nüüd märkasin isegi teeviita sinna - umbes et Krišu kalnas vms). Parkla tasuline (3,00 lt, seal müüakse ka kõikesugu suveniire, riste jne), aga tundus et teadjamad sõitsid edasi ja parkisid teeääres. Vist oli ka tagapool veel üks parkla.

0
0

Aga kuidas selle praamipiletiga on, et see kehtib siis lõputult, selles mõttes, et kui sinna sõita, siis mingit ajalimiiti pole, mil see aegub, et sama piletiga tagasi saada? Praegu mõtlema hakates, siis tasub nida poolele sõita praamiga mitte reede vaid laupäev hoopiski, muidu laupäeval polegi kusagil seigelda ja kas on mõttet 2x pileteid ostma praamile hakata..

Selge, uurin vanemaid teemasid ka lisaks. : )

0
0

Ma sõitsin Lätist Leetu mööda rannikut läbi Ventspilsi, kus ka ühe öö ööbisime, lisaks sõitsime ka Kura tipu poole, mis kunagi oli keelatud tsoon, seal on näiteks siiani toimiv Põhja-Euroopa suurim satelliit(megasuur), mingitel kindlatel päevadel, mida ma ei mäleta keeratakse ka seda ja tehakse ekskursioone. Seega soovitaksin soojalt Lääne-Lätit, kaunis meri, toredad linnad ja toredad inimesed.

0
0

Raha pole mõtet vahetada. Nii Leedus kui ka Lätis on hulgaliselt Swedbanki automaate kust saab raha välja võtta ilma igasuguse vahendustasuta ja ametliku keskpanga kursiga. Selleks peab muidugi olema Eestis Swedbanki kaart ja konto. Kuid Reede-Pühapäev tundub minulegi liiga lühike aeg olevat. Kui jääte ikkagi selle juurde siis soovitan reedel väga varakult Eestist startida, muidu läheb seegi päev sõidu peale ära.

0
0

ajalimiidi peale polegi mõelnud, minuarust ka praamifirma kodukal polnud midagi öeldud (tagasipääsuks ju muud varianti pole, kui just Kaliningradi kaudu ei põruta ;) ) Ajaliselt kulus meil Palangast läbi Šiauliai kojujõudmiseks (ca 580 km) 8,5 h, sai tehtud 2 peatust - Ristimäel ja söögipaus.

0
0

Klaipedast müüakse edasi-tagasi pilet ja tagasi sõites keegi seda küll ei kontrollinud. Arvasin küll, et hakatakse uurima, mis päeval ostetud vms, aga ei huvitanud kedagi. Seega ma arvan, et ostmise päev polegi oluline. Kui lähete Lääne-Läti kaudu, siis soovitan käia läbi Kuldigast, väga maaliline väike linn.

0
0

Käisime just nädal tagasi. Tallinn-Vilnius-Klaipeda-Nida-Palanga-Siaulai-Jürmala-Riia-Tallinn. Küsitud on Nida kohta siis teisi kohti ei kommenteeri. Oleneb kas olete seal öösel või ei. Pettumus oli see, et äärmiselt raske oli leida parkimiskoht, kuigi meil oli bronnitud "hotell", siis auto saime panna ca pool kilti eemale ja seda loomulikult lisa tasu eest. Palju nägime "raudus autosid". Aga Nida on kena, eriti liivadüünid. Teisalt seal on jubeeee suured ämmelgad((( Meie rentisime tunniks piraka jalgratta, kuhu mahtus 4 täiskasvanut + 1 laps, tund maksis 30 leedukat. Soovitan:) Kui aga Nidast tagasi sõita ja soovite näiteks delfinaariumisse minna (mis on üsna lähedal sadamale, st kus laev läheb Klaipedasse) siis meie saime seal "tünga". Nimelt panime navikasse aadressi ja jõudsimegi kenasti parkimisplatsile, läksime autost välja ja kohe ümbritses meid paar kutsarit, seletati et show halgab 15 minuti pärast ja delfinaariumisse on 2 km maad, mitte mingil juhul me jala ei jõua, aga nemad olid kenasti meid nõus ära viima 60 kohaliku raha eest, mis on täitsa pöörane! Me põiklesime,aga kuna järgmine etendus algas alles kahe tunni pärast, siis ei viitsinud seal kah passida, lõpuks tehti hind 50 kohalikku. Hakkasime rõõmsalt sõitma kui ühtäkki eesti numbriga auto mööda kihutas, tuli välja et delfinaariumi ees oli täitsa tasuta parkla. Miks oli teine parkla ennem, tõenäoliselt turisti lollitamiseks! Aga jah, kui lähete Klaipedast praamile siis tasute praami maksu, mingi 1 km söita saarel, tuleb tasuda keskkonnamaks.

0
0

Kui jõuad delfinaariumi poole suundudes parkimisplatsile, siis kutsarid üritavad jah kohe sõitma meelitada. Lähemal vaatlusel muidugi selgub, et miski ei takista ka autoga edasi sõitmist. Paljudele lihtsalt meeldib seda mere-äärset teed mööda jalutada, seepärast ka parkimisplats. Ja see, et praami peale minnes tuleb pilet osta, on ju ka täitsa loogiline :)

0
0

Käisime kolm aastat tagasi.Meie ööbisime Juodkrantes, http://www.egliuslenis.lt/ Väike ja hubane. Kõrval on kuradimäe puuskulptuurid, läbi männituka viib teerada liivaranda. Nida ja delfinaarium on käe-jala juures. Meie kasutasime poolsaarel liikumiseks kohalikku bussi, mis käis päris tihti. Ühe öö veetsime Klaipedas http://www.revalinn.com/ ja tegelikult võikski Klaipeda olla öine peatuspaik. Praam Neringale sõelub minu meelest küll pidevalt edasi-tagasi ja ka Palanga on kõrval. Hooajal on Neringal öömaja hinnad kõrged ja ilmselt ka öömaja leidmine suhteliselt raske. Klaipeda-Nida-Palanga reis tasub ette võtta. Käisin seal oma 7 aastase pojaga, järgmisel aastal käisime koos Austrias. Ja kui nüüd küsida poisilt, mis talle Austriast meelde jäi, tulevad sealt hoopis Leedu mälestused... Järelikult oli Leedu reis suurem elamus kui Austria reis!

0
0

Kui sa säästureisi kavatsed teha, siis ei ole see küll õige koht. Praegu pakutakse Türgi reise 2999 eek-i eest.

0
0

OotOotOot, ühesõnaga.. hetkel siis tekitab muret see parkimine .. Mis hinnaga need parkla piletid siis on? Ise mõttes reedel seigelda ja mitte Nidasse minnagi, et seikleks nö mandril kusagil ja laupäeval mingi aeg läheks Nida poole ja naudiks ja puhkaks seal. Aga kui siin tekib suur probleem auto kohtadega, siis kas piletid parkimis platsil saab võtta 24h'ks ja mis hinnaga need piletid tulevad?

Sõita mööda Läti läänerannikut, see on hea idee! : )

Aga kui nüüd need kohalikud seal oma majutusi pakkuma hakkavad, siis kas nende juures parkimine ka raskendatud?

Raske on olla esmakordselt see juht ja pea ja planeerija, eriti, kui käinud pole. :P Tuleb nüüd hakata saite uurima ja kõva eeltöö ära teha.. :D

Mida see keskkonna maks seal endast veel kujutab, kas siis äkki auto üldse jätta Klaipedale hoopiski, kuskile valvega parklasse..? - Kui seal saarekesel liiklus bussidel tihe, siis reisiks Nidale ühistransaga.. Tuleb kasulikum ja mugavam ehk..?!

Säästureis selles mõttes, et ei taha kuskile kreetale sõita, avastada ja käia baltikumis autoga, mitme peale sõit tuleb kööga hind.. ise muidugi kohapeal elu nautimata saa jätta..

Küsiks, kuidas on nende Leedu turgudega, tahaks riideid sealt ka osta, tuttavad kiigelnud, et said nii ja naa palju asju nii ja naa odavusega.. Mingi koht kuskil, kus peaks varakult kohal olema, et hästi tingida ja head valikut saada ? :P

0
0

Nida ei ole koht, kus säästureisi teha. Maksad seal keskonna, praami, parkimis ja ma ei tea mis makse veel. Pluss kohutavad rahvamassid, toidukohtades on hinnad nagu Lääne-Euroopas. Soovitan veel, et kui elu nautida tahad, võta odav pakkettreis kuhugi kuurortisse. Turukaupa müüakse seal ka ja palju parema hinnaga.

0
0

Aga millest siis pärineb jutt, et võtad 2000.- kaasa ja nädala vahetusel püüa see raha ära raisata seal.. Et siis, suht selline raha loopimine pidavat see juba olema.. Selle järgi nagu saigi mõtlema hakata. Võtma nende tuttavatega siis ühendust korra veel, nende käest ehk ka täpsustama.

Hakka või mõtlema, et tee või mingi ümber eesti ringreis nii..

Kuidas muidu Nidas merevesi on? Kõhuni vette, varbaid näeb?

0
0

Nidas oli olemas ööpäevane parkla, aga jah sinna oli keeruline kohta leida. Kui aga koha leidsid, siis ei jõudnud me veel autot seisma jättagi, kui oli piletimüüja kõrval, maksmine sularahas, palju maksis ei mäleta kahjuks. Söögikohtade hinnad: keskmine praad 100 krooni, õlu 35 krooni.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased