Eesti TravelChannelis

Teisipäeval, 08.sept. 21.30 ja mõnel päeval hiljemgi Eestit tutvustav saade.

Oleksin ilmselt selle maha maganud, tänan vihjamast:) Tegelikult märkasin isegi RUDY MAXA’S WORLDi reklaamis eesti rahvatantsijaid, aga mõte ei liikunud sinnani, et Eestit tutvustab.
Saate tutvustus: Episode 8: Estonia
The old town in the capital city of Talinn is Europe’s best-restored medieval town with streets and buildings that recall the days of the Hanseatic League but whose cafes, art galleries, hotels, and restaurants today appeal to both sophisticated travellers as well as first-time visitors. Venture into the countryside of Estonia, to the large island of Saaremaa and the much smaller island of Muhu, where you’ll find windmills, thatch-roofed farmhouses and quiet waters. Of special interest is a candid interview with Mart Laar, the prime minister who took over a country that was an economic and psychological basket case following the withdrawal of Soviet troops and—with the help of a flat tax—turned Estonia into one of Europe’s most dynamic and forward-thinking little countries.

Eesti pilt ja Tai heli. Huvitav, millal seda õige saate heliga korratakse?

Mis mõttes Tai heli? Minu meelest oli küll kõik täiesti normaalne, isegi Mart Laari jutust sai enam-vähem aru ilma abistava tekstita ekraani allosas:p

Nägin kordust ja heli oli tõesti segamini läinud.

Kasutu saade oli. Mittemidagi ytlev. Ma lootsin rohkem.
Õhutasin kõiku kohalikke vaatama ja ei tulnudki midagi uut. Mina igal juhul pettusin.
=(

Vaatasin saadet 8.09 STV kanalilt Pärnus. Pilt oli Eesti, heli varasema Tai saate oma.

Venekeelse tekst oli Tai oma. Ingliskeelsel oli õige.

Kunagi oli Travel Channelis lõiguke Eestist. Tegu oli mingi pikema tuuriga ja saatemeeskond viibis lühidalt ka siin. Võtted olid pärit mingist üliväiksest Eesti ääremaa külast. Kaadrites järgnesid üksteisele vanad lääpas majauberikud ja nn eluhammasrataste vahele jäänud inimesed külapoe nurga taga.
Ja siis saabus meeskond Soome! VAU! Siin on tsivilisatsioon! Vau! Teil on nii lahe ühistrantsport! Vau! Ostukeskused! Vau! Jne...
Võib vaid aimata, kuidas keegi inimene kusagilt kaugelt kujutas endale ette elu Eestis!:( Ja küllap ta juba taipas, et elu Eesti pealinnas Vilniuses, (no nii tavaliselt paljud seal kaugemal arvavad), on täpselt sama karm ja õudne kui selles paariminutilises saatelõigus näitas...
Jääb vaid loota, et ta juhtus nägema toda viimast kõnealust lõiku samalt kanalilt, kus härra Imre Sooäär oma viietärni-mõisa tutvustas jne.

Olen küll palju välismaalastega suhelnud ja igast huvitavaid teooriaid Eestist ja eestlastest kuulnud ja näinud, aga see artikkel on ikka täielik jaburus.
Aga kas see saatelõik (Eesti vs Tai) kusagil netis ka üleval on?