Eestist - USAsse

Tere, mina olen 22 aastane noormees, oman keskharidust ja autojuhiload on samuti olemas. Olen alates 18 aastasest saadik omandanud töökogemusi erinevates valdkondades (toitlustus, klienditeenindus peamiselt). Hetkel on silme ees just California piirkond, kuid mitte miski ei ole veel kindel. Selle postituse eesmärgiks on minul soov koguda võimalikult palju infot USAsse kolimise kohta (töö, elamine jne). Olen väga tänulik igasuguse mõistliku info jagamise eest!

Ette tänades,

Algatuseks, California ei asu Lõuna-Ameerika piirkonnas. Hea teada kui kolimine ees seisab.

Hariduseta, kvalifikatsioonita noor mees? USA võiks olla sinu sihtriikides kõige viimasel kohal üldse. Keegi ei oota sind sinna, ja sind ei oota seal mitte miski.

Miks tahad kolida? Mida elult soovid?

Selleks, et tööviisat saada, pead olema oma valdkonna hinnatud spetsialist, keda kohapealt ei leia. Siis saab tööandja sulle vastavat viisat taotleda. Kui lähed turmiviisaga siis legaalselt töötada ei saa ning illegaalina on tööd väga raske leida. Kui leiad, siis ilmselt madalapalgalist lihttööd ning väljasaatmise hirm jääb ikka alles. Mingeid sotsiaalseid tagatisi sul seal pole, ametlikult kuskil registreerida ei saa. Tervisekindlustust samuti pole.

@sebin - inimene õpib iga päev midagi uut : )

@tripp - Ma arvan, et see on küll natukene üle pingutatud reaktsioon. Esiteks pole sul ju tegelikult mitte mingit aimu kes ja mis seal USAs minu jaoks on ja teiseks on natukene ebaviisakas niimoodi pähe karata.. Ma palusin mõistliku informatsiooni, mitte tobedaid oletusi. Inimesed rändavad teistesse riikidesse koguaeg ja nii on olnud juba aastasadu. Soovin avastada maailma, tutvuda uute inimestega ning eelkõige leida iseennast.

@Lumimumm - Ma tänan selle info eest, küsimus on ikkagi, et kas tõesti kõik inimesed, kes Euroopast rännanud USAsse on olnud enda valdkonna hinnatud spetsialistid ja lisaks veel taotlenud tööviisat? Mulle tundub see kõik puhta spekultasioonina...

Sellise juhul oled pöördunud valesse kohta. Nagu juba öelda, siis selleks, et legaalselt tööd saada on vaja tööviisat ning seda saab taotleda tööandja. Protsess algab sellest, et tõestatakse, et USAs ei leidu spetsialisti ning tuleb mujalt sisse tuua. On olemas ka teisi viisasi, üks neist on ettevõtjatele ning nõuab päris kopsakat investeeringut jne Nagu ma aru saan soovivad jupstykk ja californism saada pigem näpunäiteid, kuid illegaalselt tööle saada ning seda trip.ee ei progageeri ning selliseid näpunäiteid siin ei jagata. Kui soovid ajutiselt tööd teha siis võta aga lahti studen touri koduleht ja loe terviseks. Kui aga lapsehoidjaks siis võta ühendust endale sobiva agentuuriga ning anna aga tuld. Tavapärase ESTAga aga pole võimalik legaaselt Ameerikas tööd teha ning riigis saab viibida kuni 90 päeva turismi eesmärgil. Kui taotled tavapärase turisti viisa saatkonnast saab pikendada riigis vi ibimise aega 6 kuu peale aga ka selle otsustab vastav töötaja piiril. Erinevad viisad ja nende tüübid saad kätte juba lihtsa googeldamisega. Alustada võid siit http://estonia.usembassy.gov/visas.html Iga sügis toimub ka elamislubade loterii, milles saad osaleda siin https://www.dvlottery.state.gov/

jupstykk, mis su probleem on? Kissable ju annab adekvaatset infot, sina aga soovitad inimesel seadust rikkuda ja illegaaliks hakata, kas sa pärast oled valmis ka teda sellest sitast välja aitama? Austraalia ja Kanada lubavad noori päris lihtsalt tööle, kes tahab elu näha andku aga tuld, USA sse võib aga alati turistina minna, väga turistisõbralik maa seejuures, palju rahvusparke ja vaatamist.

Noormees ju kirjutab, et tahab tööle minna. Kogemus teeninduse ja toitlustuse alal, st Kalifornias tuleb siis sel alal konkureerida mehhiklaste massiga. "Voibolla poiss laheb karjaari tegema ?? Selleks pole tarvis viisat ju." Millist karjääri sa silmas pead? Kuritegelikku? Kindlasti on USAs võimalik palju saavutada ja paljud noored ongi seal õppimas ja teevad hiljem edukat karjääri, aga nad teevad seda seaduslikult ja siis on tõesti kõik teed valla. Seega kui haridust ja oskusi ei ole, siis omanda need siin või seal ja kõik teed on valla, illegaali põli ei ole küll see, mida siin teistele soovitada. Lisaks on tripis neid USA teemasi terve virn, võiks läbi lugeda, seal on kõigest 10x nämmutatud, ei ole ju raske või on?

No loe oma postitusi korra, kui keegi siin midagi pritsib, siis sina, võta rohud ära ja ära sõima teisi igas teemas. Ja soovitaks natukene õigekirjale tähelepanu pöörata, täpitähed oleks abiks ja küsimärke ei pea 10 kaupa lause lõppu lappima, piisab ühest:)

Täpitähtede puudumine on puhas kirjutaja laiskus või siis rumalus. USA kirjutatakse suure tähega ja mehhiklasi on väikese tähega, mitte Mexe. Nii ta on, kui haridus on puudulik, siis tõesti hästitasutavaid töökohti ei saa ja peab jupstyki kombel end käima foorumis välja elamas:) Aga jah, las parem elab siin välja kui kodus:)

Noormehele, kes soovib Kaliforniasse minna. Toitlustus, teenindus alal jah pead Mehhikaanlastega konkureerima. Pakun valja ühe võimaluse. Läbi Eestis mõned head massaaži kursused. Kalifornias osta massazi laud ja pane mõned kuulutused üles, et tuled teed kodus massazi. Kalifornias on mitmeid nii öelda "alternatiivsed" poed, kohvikud, kus on kuulutuste tahvlid. Muidugi, on natuke keeruline laua kolakaga ilma autota ringi reisida, võid proovida alternatiive. Kuna töötad omapead, on Immigratsiooni politseil Sind natuke keeruline kinni püüda. Raha mis teenid on sulas. Muidugi, sotsiaalseid garantiisid ei ole, aga 22aastasena võid riskida. Soovitan alguses vaadata Venice, sealt võid edasi vaadata.
Edu ja õnne -- oled 22. Kui mitte nüüd, millal siis veel.

USA on palju rohkem klassiühiskond kui Eesti. Palju rohkem konkurentsi, palju rohkem inimese hindamist sissetuleku ja hariduse järgi. Eestis käivad advokaadi ja poemüüja lapsed samas koolis, USA-s... pole sellist asja olemas. Eestis saad elada ilma autota ja lubadeta, Kalifornias... oled nagu potilill mingis getos.

Jutud ilma paberiteta USA-s läbilöömisest on õiged, aga vanad. Kui kellelgi on jagada lugu, kuidas keegi 2011-2012-2013 harimatu illegaalina USA-sse läks ja seal läbi lõi, andke tulla, teen õlle välja.

Eestis elab hea ehitaja paremini kui õpetaja või riigiametnik. USA-s... lakud mehhiko brigadiri urruauku ainult.

@californism

pole sul ju tegelikult mitte mingit aimu kes ja mis seal USAs minu jaoks on Tõesti pole. Kui on keegi (või miski) ees, siis see muudab loomulikult asja.

Mul on tuttavaid USA-s, paljud legaalselt karjääri tegemas, mõned illegaalina olnud. USA on võimas, haarav, mitmekülgne, võimalusterohke. Kui on mingi plaan end ära elatada ja paberid saada, siis muidugi, laske käia. Aga lihtsalt lambist üle lombi minna - eriti Kaliforniasse, mis on täis mitut sorti illegaale ja kus elustandard on maailma parim, ehk siis kus lihttööline on tavalise inimesega võrreldes ERITI pasas seisus - ma valiks mõne muu riigi, ausalt.

Jupstykk, Trip on foorum, kus on omad reeglid. Üks ja kõige olulisem on see, et ei propageerita seaduserikkumisi. Seda on siin nii mõnigi üritanud selgitada ja teen seda siikord uuesti.

On keeruline tõmmata piiri, milline seaduserikkumine on "hea" ja milline mitte. Kas narkotsi Venetsueelast Hollandisse tassida on OK või mitte ? Kah ju reisiteema. Kas tüdrukuid Küprosele prostituudiks vahendada on OK ? Kah reis. Kas võlad maha jätta ja Hispaaniasse põgeneda aidata on OK ? Kah reis..

Illegaaliks õhutamine on sama teema ning Trip sellega ei tegele.

Teen sulle (ja teistele tripi kasutajatele) ettepaneku seda reeglit järgida.

Kõik muud soovitused teemaalgatajale on teretulnud.

...mina olen 22 aastane noormees, oman keskharidust ja autojuhiload on samuti olemas. Olen alates 18 aastasest saadik omandanud töökogemusi erinevates valdkondades (toitlustus, klienditeenindus peamiselt)...

Siit mõned mõtted:

  1. Kas on Eesti juhilubadega USA-s palju teha?
  2. Kas keskharidusega, põhiliselt ilmselt ettekandjana töötanud inime on seal ka konkurentsivõimeline, arvestades mehhiklaste ja teiste selliste ning siit sinnasõitja oluliselt erinevaid ootusi elule?
  3. 4 aastat töökogemust erinevates valdkondades. See on kas mõningane töökogemus ühel alal või olematu töökogemus pigem mitmel alal.
  4. Aga proovida võib alati.

Eks see on vaidlus maailmavaate üle. Minu arust - kui oled 22 ja hariduseta, tuleks tormata kooli, et veel päästa mida annab. Kui tunned endas potentsiaali niisama läbi löömiseks, siis tuleks leida vähemalt eriala.

Samas on maailm täis inimesi, kes elavad mingil muul moel. Nagu jupstykk ütles - "töö ei salli mind ja mina teda ammugi mitte". Ka neile on vaja foorumit, kus omavahel mõtteid vahetada...

Aga ühelgi juhul ei tundu USA / California oma meeletu konkurentsi ja vaenulike nõuetega olema alustamiseks hea koht.

tripiga nõus-USA hetkel väga niru paik töö suhtes reisimiseks. Kriis pole seal möödas vaid hullab täiel rinnal. Ka riigiametite töötajad on pideva surve all-kas homseks vallandatud.

Väga noortel on võimalik teha igasugu trikke, haridusega või ilma-auru on, las hullab. Kui enam ei viitsi, laseb end illegaalina kinni püüda ja saab tasuta tagasi (vist`?)

Mina valmistaksin oma minekut igatahes väga hoolega ette-alates kõikvõimalikest hariduslikest dokumentidest(diplomid, sertifikaadid vms) kuni kohapealsete tuttavateni-et võimalikult pehmelt maanduda.

Aga noh, mis nüüd me :)

Ma esmalt soovitaksin õppida eesti keeles kirjutama ja, siis minna maailma avastama..., aga kui nüüd teemat vaadata, siis soovitaksin USA-sse kolida üksnes sellisel juhul, kui ikka kindel töökoht olemas või tõesti palju toetajaid ees ootamas, niisama pole mõtet kindlasti tühja karrata. Tegemist on ikkagi riigiga, mis meis päris kaugel ning isegi kui kõik soovitu ei peaks õnnestuma, siis pole ka lihtne sealt tagasi saada. Ilmselgelt illegaalsetl ei ole sul seal miskit teha, head töökohta leida egas end sisse seada.

Ei ole ise töötanud ei üht ega teistpidi, aga puutun sageli oma tööd tehes kokku inimestega, kes töötavad ilma paberitega ja lahendan sellise tegevuse tagajärgi...

Mõtelda on mõnus rääkida on raskem Ärgem selle pärast pead veel norgu laskem

H. Runnel

Eks see tõesti ole inimese valik- kas elada legaalselt, olla seadusekuulelik ja aus, tasuda makse jne., või elada illegaalselt, ilma seadusi austamata, petta, eirata ühiskonna reegleid. Rääkida siinjuures ellujäämisvõitlusest on aga küüniline, sest ise on valitud selline tee. Ellujäämisvõitlus on enamus Aafrika riikides, Lõuna-Ameerika ja Aasia slummides. Kui aga oled eestlane, EL-st, siis millisest ellujäämisvõitlusest sa räägid? Kui tõesti kitsas käes, siis mine kasvõi Soome. Tegelikkuses vähegi töökas ja ilma alkoveata inimene leiab tänasel päeval Eestiski tööd, millega ellu jääda, mitte ei pea selleks USA-sse illegaali elu elama minema.