Eestlased Langkawil ja lähiümbruses

Hei!

Seoses Lot lennuliini sulgemisega alates 15.03 oleme hetkel lõksus Langkawi saarel Malaysias, tagasilend pidi olema 25.03 Singapurist kuid lennud on tühistatud hetkel 15-28.03, hetkel pakutakse esimest lendu tagasi 29.03 (saab pileti ümber muuta). Kaalume ka kohe Eestisse tagasi lendamist muu lennufirmaga, kuid pole kindel millise riigi läbi praegu Eesti üldse saaks minna? Või jääda veel siia ja loota sellele, et 29.03 siiski saab koju lennata? Kindlustus on olemas. Kas keegi on veel samas olukorras?

Lisaks teatas LOT lennuliinide sulgemisest alles täna, 6 tundi enne 15ndat kuupäeva.. alles üleeile(neljapäeval) tuli nende poolt meil kus reklaamisid odavaid lennupileteid..

Qatar Airways pakub vahemaandumisega Dohas Helsingisse lende, nendega saaksite kiirelt tagasi. Qatari lennufirma lendab Helsingisse tavapäraselt, sest Soomes ei ole suurt viirusepuhangut, aga see võib tundidega muutuda. Me olime Langkawil eelmisel nädalal ja juba siis olid suured reisipiirangud paljudesse riikidesse.

Kui riik rahvusvahelisi lende ei ole keelanud, siis läbi transiittsooni lendamine ei tohiks probleeme tekitada.

Oleme Langkawil ja sama seis Lotiga. Väga kahevahel, kas osta uued piletid ja koju lennata, või oodata 29.03 ära, aga ega siis ju ka midagi kindlat ei ole, et see 29.03 lõplik on. Kui eesti enda piirid kinni paneb siis ju ei ole sellel 29.03 ka kasu nagu ma aru saan, siis ju ei saa jälle Varsavist Tallinnasse...

Poola pani poolteist tundi tagasi oma piiri kinni. Esialgu 10-ks päevaks aga tõenäosus, et seda pikendatakse veel 20 päeva ning seejärel veel 1 kuu, on suur.

Välismaalased riiki siseneda ei saa. Ka mitte transiidi eesmärgil Eestisse edasi suundumiseks. Kõik rahvusvahelised lennu- ja rongiliinid on suletud. Bussiliikluse kohta mingit infot ei ole vist jagatud.

Sellest nurgast vaadates mina LOT-le ei panustaks. Kuna ka Lätis on kogu rahvusvaheline reisijatevedu keelatud, siis vaataksin pigem variante Helsingi või ehk ka Moskva kaudu Tallinna saada.

Kui äkki varsti ka sealtkaudu enam Eestisse ei saa, siis ehk on mingil moel abi sellest:

Nordica tütarfirma on valmis Euroopa piires kaasmaalasi Tallinnasse tooma

See viimane link on kena turundusjutt Uibo poolt, aga mina sellele ei panustaks, sest ei ole teada, kas, kuhu ja millal lende tehakse, samuti peab olema tagatud rahastus, mida ilmselt oodatakse riigilt. Reinsalu on otse välja öelnud, et Eesti riigil võimekus puudub, et igast nurgas eestlasi koju tuua.

Ei tea kui rahliselt võimalus on pigem jääda lankawi , lapsed koolis ei käi , mis siin eestis passida

Kuidas Langkawil hetkel olukord on muidu? Endal on Aprilli lõpul vaja korraks Taist väljas käia ja kuna Langkawi on suht lähedal mulle, siis mõtlesin seekord Penangi asemel sinna minna.

Kust selline info? ja kunasest?

Turistid riiki sisse enam ei saa:

"no tourists or foreigners will be allowed to enter the country"

aga riigist välja ikka pääsevad:

"...all government and private premises would be closed during the movement control order, except for essential services such as utilities, telecommunications, transport, banking, health, pharmacies, ports, airports, cleaning and food supplies."

Kas on keegi kes veel siin ja mis edasised plaanid on? Kas keegi on piletid ümber ka muutnud?

Soovitan heaga sinna saarele jääda, mida isoleeritum saar seda parem ja nüüd juba hilja kuhugi mujale liikuda. Kahetseme ise, et Euroopasse tagasi tulime, väga kahetseme. Seal olles te ei usuks, mis siin juba toimub ja mis veel toimuma hakkab. Ka Langkawil on muidugi nakatunuid, mida valitsus varjab ja osasid ei teagi muidugi ja haigus levib hästi ka ilma sümptomiteta nakatunutelt, õhust, pindadelt ja ühel hetkel nagunii tapab, aga see on ikkagi saar, mille sulgemine on lihtsam. Püsige teistest eemal kuskil isoleeritud saare osas nii kaua kui võimalik ja unustage tagasipöördumine.

Sain täna bookingus majutuasutustmelt sellise kirja:

Homme hommikul lahkume laevaga Koh Lipe poole ning sealt suundume Phuketisse, kuna Lotiga pileteid ümber muuta ei saanud ning siit on ära lendamine oluliselt raskem, siis otsustasime Phuketisse minna. Kas on siinkandis veel kedagi kes pole veel Eesti saanud lennata?

Miks phuketi ? Vaadake saared koh lipe väike rahvast täis aga koh lipest phuketi sõites on piisavalt peatusi ja eraldatud saared mis tundusid päris huvitavad olevad

Vaikselt Tai ka siiski liitub sulgemiste perega, kuigi sealgi pole riiklik otsus, vaid iga provints eraldi. Bangkok ja Pattaya tänasest sulgevad kõik baarid ja lõbustusasutused (mille alla käivad ka massaažisalongid - vau, polegi terviseteenus?) Kaugel siis see Phuket ja muud provintsid.

Jäime siiski saarele ja ostsime piletid 21.03 Langkawi-Kuala Lumpur-Istanbul-Tallinn. Loodame, et õnnestub :)

Tänasest (18.03) on ka Langkawil ja mujal Malaisias lockdown. Väiksemad hotellid, poed, restoranid, turismiatraktsioonid suletakse esialgu kaheks nädalaks. Saime täna hommikul täpselt kolmeks ööks majutuse, 18-21.03. Hotell ise sulgub samuti 21.03. Poodides samuti juba pikad järjekorrad..