Egiptuses hetkel kõik korras

Kuna eelmine sarnane teema oli "pantvangidraama", siis pidasin vajalikuks avada eraldi postituse. Minu seisukoht asjast oli ja on vastupidine "draamale".

Elu, tervise ja kahe lapsega tagasi. Kõik OK ja erinevus varasemaste käimistega võrreldes:

  1. kontroll maanteel-linnas suurem;
  2. paljudel kaupmeestel eesti keel parem, kui 50a Eestis elaval "rahutoojal" Ida-Virumaal;
  3. slaavlased jätkuvalt lärmamas, esikohta taotlesid seekord küll poolakad;

Egiptus on reisimise mõistes "vana autoromu": oluline, et liigub -- põhiline, et on odav. Kuid mitte midagi enamat.

Seal on küll Giza, Luxor jne (respect!), kuid "maailmaprügikast on jätkuvalt Kairo" ja kõrbe sünonüüm on Egiptus. Maailm on täis palju avastamist, ning õnneks ei ole kõige jaoks oluline vaid odav hind. Õnneks ei sõida ka enamus meist autoromudega, ....

Iseenesest, kel sinna plaan minna, mingu ja julgustan takka, sest need kes siin negatiivsust esile toovad, ei ole seal lähiajal käinud ja/või kommenteerivad juttude ja meedia põhjal. Ettevaatlikus kulub igal reisil muidugi ära.

Seekord võtan aga ise paarikümne aaastase pausi Egiptuse suunal. Edu kõigile sooja nautijatele, sealhulgas sinna minejatele.

Mind huvitaks küll, kust Frank lastega reisimiseks mugavamat, turvalisemat ja lõbusamat sooja sihtkohta leiaks, aga no see selleks. :P ega ei pea kogu aeg hirmsasti "maailma avastama", kui enesetundega on kõik korras, siis võib täiesti kompleksivabalt ka lihtsalt basseini veeres puhkuse maha magada, psühholoogia keeles nimetatakse seda "patareide täitmiseks".

Kuid see on tõsi et ei ole meil siin jah viga midagi, Hurghada kandist tuleb juba teateid, et turistide arv hakkab jõudma revolutsiooni-eelsele tasemele.
http://www.egyptindependent.com/node/730716

Mind huvitaks küll, kust Frank lastega reisimiseks mugavamat, turvalisemat ja lõbusamat sooja sihtkohta leiaks

Nile Delta, tee silmad lahti, maailm on suur ja lai. Aasia, Euroopa, Aafrika, Ameerika - sa ütled, et igal pool on tülikam, ohtlikum ja nukram kui Egiptuses?

Minu laps näiteks läheb pärast kooli lõppu emme ja sõbrannaga Budapesti.

Ah Nile Deltal lihtsalt isiklikud huvid Egiptuse promomisega. Muide miks peaks üldse puhkuse kusagil soojas veetma? Varemalt 6 aastat Hispaanias-Portugalis resideerununa veetsime kõva enamuse puhkustest kusagil lumel ja mägimajakestes romantiliselt. Sellist romantikat juba kusagilt basseini äärest ei leia ealeski

Minna võib muidugi igale poole, aga ma peangi just silmas, et kus oleks eriti lastepärane, talvehooajal. Kus oleks lastel sama lõbus, neile nii palju mõeldud, oleks taskukohane, oleks värske ja tervislik toit, ei ole tänavakuritegevust, lasterööve, jpm selliseid asju millele mina nt oma lastega reisides tähelepanu pööraksin. Muus osas võib nad ju kuhu tahes riiki või linna saata ja tõenäoliselt päris igav neil ka ei hakka, miski vaheldus ikka. Kuid nimetage mulle reaalseid lastepäraseid talviseid sihtkohti palun?

Ma ei näe mingitki põhjust, kel plaan reisida Egiptusesse, peaks selle ära jätma, riigis valitseva olukorra tõttu. Suhtlesin paljude kohalike müüjate, taksojuhtide ja hotelli töötajatega. Kõigi ühine seisukoht oli, et turistidel on seal turvaline. Need sündmused, mis lähiajal on seal toimunud, on halb. Kuid kaugeltki mitte võrreldav ´97 aasta novembris toimunud rünnakuga turistide suunas Luxori lähistel Hatshepsuti templi juures. Pigem on lähiaja sündmused olnud meeleavalduste tasemel, ning tähelepanu köitmiseks on kaasatud turistid. Selleks, et seda ei korduks on toodud välja turismi piirkondadesse palju korrakaitsjaid, hotellidest ei lasta lapsi üksi välja, .. püüdsin leida, midagi mis võiks olla täna tavaturistile ohtlik, aga ei leidnud midagi.

Nõustun Nile Delta´ga, et patareide laadimiseks ei pea alati reisima ja avastama ning seda on võimalik teha kodu lähedal SPA-s või 7-päeva hotelli basseini ääres. Oma perega olen teinud ka iga aasta "Nuustaku" tiire ja tütre soovil leian aega veekeskustes käimiseks. Kuid armastan ise reisida ja see meeldib ka lastele. Olen soetanud matkabussi, millega juba see aasta lähme seitsmendat aastat Euroopasse reisile. Vahemere äärne Euroopa osa (reeglina lennates) on võrreldes Egiptusega vähemalt sama mugav, turvaline ja lõbus. Hinnalt aga kindlasti kallim, ning kesk-talvel liiga jahe. Siiani pole omi lapsi lennureisile kaasanud, kui lend pikk või "pampers püksis". Loodan, et pole ainuke, kel reisimine on kirg, hobi ja meelelahutus.

peangi just silmas, et kus oleks eriti lastepärane, talvehooajal. Kus oleks lastel sama lõbus, neile nii palju mõeldud, oleks taskukohane, oleks värske ja tervislik toit, ei ole tänavakuritegevust, lasterööve. Aga palun http://www.uptravel.ee/et/eilat.html ja kordades turvalisem, puhtam, rahulikum...

Nile ja Frank :)

Egiptus ei ole lastepärane, ta on kohati lausa hirmuäratav:

:D

No, mis parata kui mõningate "inimeste" lapsed on ebanormaalsed ja lepivad ka eelpool mainitud (lingi vs viite) keskkonnas täiesti kompleksivabalt ;)

Tšultanja !

Meie ühine osa on see, et me aeg-ajalt kulutame aega trip.ee-s aga antud teema juures on erinevus see, et mina tulin just Egiptusest ja räägin sellest, mida tean aga millal sina viimati käisid, me ei tea. Kuid arvatavasti mitte peale viimati teemaks olnud "draamasid".

Minu lapsed ja pere on minu isiklik asi ja kinnitan, et me ei ole ebanormaalsed. Minu võimalus on see, et suudan anda oma lastele head kasvatust, "laia silmaringi" ja kindlustunnet.

Sellist lolli videod seostada hetke poliitilisest olukorrast tingitud mõningaste segadustega on demagoogiline. Mina ja ka paljud teised võiks tuua sada põhjust, miks Egiptust külastada ja ka vastupidi. Iga inimene elab oma elu ja otsustab kuhu ja millal reisida või istuda üldsegi kodus.

Kahtlemata võib leida iga riigi kohta infot ja linke, mis kajastavad negatiivsust. Ka Eesti kohta. Sealjuures ei tuleks ma kohe seda seostama sinuga (või sinu lastega). Seepärast ka palve, et "ära lahmi" sest see ei ole kooskõlas foorumi reeglitega (otseselt välja loetav, et Nile ja minu lapsed on ebanormaalsed).

Ma arvan kogu lugejaskond siin, või vähemalt need, kel Egiptuse suhtes soe tunne südames, tervitab sellegipoolest Frangi pingutusi siin vahendada vahelduseks ka positiivset ja heakskiitvat infot Egiptuse kohta, ära palun tunne end puudutatult Frank. Kuigi, mis ebanormaalsusse puutub, siis omal ajal suurtes kogustes psühholoogiat lugedes (psüh. on võti iseenese, siis ka kaasinimeste tundmise juurde! me kõik tunneme enamasti liiga vähe) - normaalne perekond peabki olema kergelt ebanormaalne ehk hullumeelne, sest ainult nii, läbi kõverpeegli maailma vaadates on temaga võimalik natukegi leppida. Sest no tõesti vaadake mis toimub väljaspool meie kodusid, vaata kuhu ilmakaarde tahad, kas see ei aja kergelt hulluks? :) Tegelikult eestlased ja beduiinid peaksid sobima, loodusrahvad me mõlemad.

Muud kommid kiiresti üle käies - ikka see on parim koht maailmas, kus olen MINA - see on ju nii eestlaslik seda arvata? Kuigi ma vist ei promo Egiptust ülemäära, lihtsalt Eestis on üsnagi levinud Egiptuse suhtes nina kirtsutada, see on nüüd küll snobism, mida heaks kiita ei saa. Kui ei isad siis kindlasti emad peaksid oskama lugu pidada ja mõnu tunda nädalast, mil tõesti mitte midagi tegema ei pea, ei pea kuskil käima, koristama, tegema süüa ega isegi lapsi valvama (sest nad on lasteklubis või veepargis) ja ei pea jumala eest organiseerima mingit seljakotimatka ühelt Vaikse ookeani atollilt teisele, sest organiseerides möödub niigi iga meie argipäev. Ühe nädala aastas tahab iga kapten ja kultuuriorganisaator lihtsalt maha magada, miks mitte visuaalselt kaunis ja soojas keskkonnas, kus pealegi on super teenindus (mida Euroopas enam ei koge)?

Ning inf peab olema tasakaalus ja tõene. Ei ole meil siin tõepoolest häda midagi, vaadake mis toimus Liibüas ja mis toimub ikka veel Süürias... Eesti uudistesse ilmselt ei jõua, kaugel ja nagu hane selga vesi.

Iisraelis ei puhkaks mina isiklikult poliitilistel põhjustel, mingid printsiibid peavad inimestel siiski olema. Eriti kui endal ka on lapsed... kas Palestiina emadega ei teki mingitki ühisosa?? Meid on muidugi mitmesuguseid ja mitmesuguste vaadetega.

Autoreis perega kahtlemata sobib Euroopasse, isegi käiks just nii kui lähemal elaks. Rahulikus tempos ja külast külla kulgedes. Ehk et on suvereisid ja on talvereisid ja ringi vaatamise reisid ja lihtalt mõnulemise reisid. On isegi kannatamisreise, siia alla loeks igasugu mägi-, kõrbe- jm seljakotimatkad. Igasugu reise! kellel just millest elus puudu on.

Egiptus Parim paik lähiümbruses talve perioodil puhkamiseks.Jah on küll turvaline nii endale kui lastele.Ja toidu üle oleks küll patt nuriseda .Vähe aega kulub ka lendamisele võrreldes Taiga või Ameerikaga.Ei tahagi massi rohketesse piirkondadesse.Punane meri parim.Kohalikud sõbralikud ja vanematesse inimestesse suhtuvad eriti suure aupaklikkusega-mida kuskil mujal pole kohanud. Euroopa jaoks oled nagu rahapada,keda saab pumbata ja inimsenea oled nagu nähtamatu.Ka lastele on meeldinud just Egiptus kõige enam.Kahjuks ainult ei ole enam nii odav kui mõned aastad tagasi.

Kunagi tegi HSBC nimeline pank mitmeid reklaame, kus samad asjad omandasid vastandliku tähenduse. Basseinipuhkus Egiptuses võib erinevatele inimestele mõjuda samamoodi, nagu pildil olevas reklaamis: mõnele on mittemidagitegemine ülim puhkus, mõnele meenutab basseini ääres aja puruks peksmine põrgut.

Reklaam ongi täpselt Egiptusest, kes mida soovib :)

Niipalju, kui inimesi, niipalju ka arvamusi. Minu lapsed on tänaseks täiskasvanuks saanud, kuid olen nendega reisinud praktiliselt alates nende 3-4 aastasest east saadik ja seetõttu kõik vanuseetapid läbinud.

Mis puutub lapsesõbralikkusesse, siis ma ei eita, et Egiptuses puhtalt hotellipuhkust veetes on point täiesti olemas. Kui hotellikompleksis on piisavalt äktivitit, on kõik ok. Pisut vanemate laste puhul on plussiks kindlasti Punane Meri oma võimalustega. Samas olen kindlal veendumusel, et väikeste lastega mütata kusagil Hurghada räpastel tänavatel, vedada neid bussireisidele Luxorisse vms, samuti hullumeelse sõidustiiliga hiilgavate tuurliideritega kõrbesafaritele - no ei ole mugav ja turvaline.

Minu parimad mälestused talvistest lastega reisidest soojale maale nö lähipiirkonda pärinevad siiski Kanaari saartelt. On turvaline, on mugav, on piisavalt tegevust ka hotellist väljaspool. Kuna olen ise tõsine loodusfanaatik, siis olen seda ka oma võsudele üritanud edasi anda. Kanaaridel on loodus teatavsti vägagi mitmekesine ja võimas.

Kindlasti ei arva ma, et väikesi lapsi mõistlik ülipikkadele lennureisidele oleks võtta. Muidu on kindlasti väga mõnusaid kohti ka mujal, kus nendega puhata (Tai, Mauritius-Reunion, Prantsuse Polüneesia, Hawaii jne) Üle 10 aastaste lastega oleks see juba teema.

Suvisel-sügisesel ajal on kogu Euroopa täis suurepäraseid võimalusi ja mina isiklikult pmst oma nina nendest piiridest välja ei pistaks.

Eesti turistide lemmik on ikkagi Egiptus www.tarbija24.ee/242426/eesti-turistide-lemmiku-tiitlit-hoiab-egiptus külastuste arvu poolest. Kahtlemata ei ole seda riiki aga eestlaste ilusamate sihtkohtade topis.

Kogu see Egiptuse teema on justkui kallutatud, paljud isegi häbenevad välja öelda, et nad "Lõuna-Eestis" käivad. Mina julgesin sinna minna, võta kaasa lapsed ja tagasi tulles anda edasi sõnumit, et pole seal häda midagi. Ma pidasin silmas riigis poliitilisest olukorrast tingitud aspekte.

See, et Egiptus on paras peldik, ei vaja lisakommentaare.

See teema kaldub kuidagi lastele sobivate reisikohtade peale siis ka siin osas võivad arvamused minna väheke lahku ning asjad hakkavad sõltuma laste vanusest ennekõike. Kuid kindlasti igaüks tahab oma lapsele parimat ja ka parimaid puhkusi edasi anda.

Nii, et ikka vastavalt oma võimalustele ja soovidele. Kuid julgen välja pakkuda, et kogu Euroopa on lastega reisimiseks OK. Suvel - Põhjamaad, kevad-sügis - Kesk-Euroopa ja Vahemere maad jne.

Frank, vabandust, olenemata asjaolust, et ma oma ebanormaalsetest lastest rääkisin ning olenemata ka asjaolust, kas Egiptuses on kõik korras või mitte, siis värskeimad uudised poppidest sihtkohtadest on siin: http://majandus.delfi.ee/news/tarbija/estravel-eestlaste-lemmiksihtkohaks-tousis-ulekaalukalt-turgi.d?id=63834738

Puhkame ikka seal, kus keegi vajalikuks vs mismoodi tarvilikuks peab! ;)

Endiselt olen arvamusel, et Egiptuses on tore ja mulle meeldib. See kellele ei meeldi, ei pea ju sinna minema. Ise käisime nüüd veebruaris ja jäime väga rahule. Olime Hurghadas ja kes räpastest tänavatest rääkis, siis ei pea ju igas peldikus ka käima. Meie hotelli territoorium ja selle ees olev pikk promenaad olid puhtad ja käia sai nii, et jalad hakkasid valutama. Ise nii Sharmis kui ka nüüd Hurghadas käinud ja isiklikult meeldib Hurghada rohkem. Sinna lähen kindlasti tagasi 2013 talvel. See päike ja meri on võrratu ning puhkus seal minu rahakoti jaoks sobiv.

Ma ei saa kuidagi nõus olla Frankiga, kes kirjutab, et Egiptuses hetkel kõik korras. Õigem oleks olnud kirjutada , et Sharmis kõik korras ja neis kohtades, kus Te tegelikult ise viibisite. Juhul, kui Te käisite ka Kairos ning väidate, et seal kõik korras ja rahulik, siis ma lihtsalt ütlen Teile, et ärge ajage jama. Olen piisavalt palju aastaid elanud Kairos ja selge on ju see, et lühikese reisi ajal pole Teil võimalik näha kogu Kairot, kus elab 20 miljonit inimest. Sharmi ja Hurghada kohta ma sõna võtta ei tea, mida pole näinud, seda kommenteerida ei saa.

Siin oli jutuks, kas on talviseid puhkusekohtade alternatiive Egiptusele. Mina valisin sel aastal talvepuhkuseks Tenerife ja julgen seda küll soovitada nii lastega kui lasteta reisijatele. Väga mõnus kliima, toiduvalik väga suur ja hind soodne. Palju tegevust nii täiskasvanutele kui lastele, kuid võib ka niisama vedeleda, mida ka mina peamiselt tegin. Lastele muidugi võrratud loodus- ja loomapargid ning veepargid jm. lõbustused. Täiskasvanutele superodavad ja head veinid ja erinevas valikus õhtuseid ajaveetmiskohti. Hinnaklassilt ei tule reis kallim kui Egiptusesse. Turvalisusega ka mingit probleemi pole. Igatahes nautisime oma seltskonnaga seda reisi täiega. Aga loomulikult sõltub kõik sellest, mida keegi puhkuselt saada tahab.

typhouses Ma tunnistan ausalt, et viibisin viimati Hurghadas 2007. jaanuaris. Toona oli küll Al Fondok piisavalt rõve ja prügine, kõrvaltänavaist rääkimata. Võimalik, et täna on olukord paranenud, aga ei tea vähimatki põhjust, miks see nii peaks olema. Naama Bay ja ka Nabq Bay Sharmis on klants, kui täisehitamata või pooleliolevad krundid välja arvata. Ja veel enam El Gouna. Neis olen viibinud ka hilisemal ajal. Üldjoontes pole paha - turistidele ehitatud ja vahva. Aga, kui jätaks kõrvale tõenäoliselt soodsama hinna (milles ma siiski niiväga kindel võrreldes Kanaaridega poleks, kui Te just lastega 2** loteriipeldikusse ei lähe) ja pisut lühema lennuaja, siis ei näe ma isiklikult ühtki olulist põhjust, miks otsustada Egiptuse kasuks.

Aga nii arvan mina ja käituksin oma lastega.

Gloobus´ele: Jah ma pean silmas turismi piirkondi, mida suur enamus Eesti turiste külastab. Kairos võivad ja arvatavalt ongi lood teised, juba enne reisi, postituse all "Egiptuse pantvangidraama" kirjutasin:

Üsna elementaarne on reisides jälgida turvalisusega seonduvaid riske ja need maandada. Ka täna Egiptusesse reisija peab olema tähelepanelikum, kui ülelahe reisides. Samuti on rida asju, mida ei soovitaks tänasel päeval Egiptuses ette võtta. Kasvõi Kairosse minekut tasuks tõsiselt kaaluda (kuigi olen kindel, et vähe sellest, on seal ka ikkagi valge nahaga inimesi “surnute linnaosas” homme ringi kolamas).

Miks ma aga Egiptuse kasuks otsustasin oli lihtsalt asjaolu, et oma lohakusest, et nii hilja hakkasin reisi valima laste koolivaheaja ajaks. Ajalises mõttes oli saada olevatest parim just see -> Egiptus ja Hurgada.

Kahjuks või õnneks ei ole see reisija, kes peaks jälgima liialt hinda. Seekord sai valitud lihtsalt selline reis. Kõigis siin olevates väidetes on omajagu tõttu ja ka mitte vähe isikupära ("kellele tütar, kellele ema").

Ega see Egiptus hetkel polegi nii "must-valge" vaid midagi vahepealset, loodan, et kel sinna asja leiab siinsetest aruteludest midagi asjalikku, et teha omi otsuseid.