trip-krainetrip-ukraine-dark
Elysees hotell ****

Olin seal 10 p koolivaheajal okt lõpus koos lapsega.Tase isegi võiks olla kõrgem kui 3tärni(Egiptuse oludes eriline). Soovitan soojalt, eriti inimesele, kes tahab olla veidi eemal kesklinna melust ja nautida rannamõnusid. Samas 0,5–2$ eest saab taksoga 5– 15 minutiga poetänavale või Sakkalasse ostma-lõbutsema. Hotell on uus, 2008 valminud, liivarandrand tasuta, teiselpool tänavat, aga on selle kandi parimaid!Õieti on seal kaks randa kõrvuti- üks kõlarimuusikaga, tihedalt lavatseid täis (koha saam. ei olnud probleemi, 3 baariga ja lavaplatsiga, kus esines iga päev k. 14 – 16.oo OK laulja ja tantsutrupp) teise randa sai baari kõrvalt – seal oli lastele mänguplats murul (kiiged, liumägi, ronimiseks vajalikku jne. -kõik OK)ja rahulik, vaba rannaliivaga. Rannas ka h.võimlemine, vesiaeroobika, lastele minidisko ja väga korralik tervisekeskus, kus nautisin eriti tai üldmassaazi, mida tegi tailanna – sellist juba Eestis ei saa. Võtsin 5mass.,maksin korraga kaardiga ära, seetõttu sain enne tingida ja hinna tunduvalt odavamalt kui Eestis. Hotellis teenindus hea, kõik uus ja puhas, vene turiste oli palju, aga ka poolakaid ja leedulasi jne. Toidud normaalsed, suur salatite valik, nipp.: kui pole lõunat paketis, siis saab selle juurde osta ja laps (8a)saab tasuta. Oli iga päev lühiajalisi veekatkestusi, kuna samal tänaval ehtitatakse, aga need ei häirirnud elu. Kõrvalmajas on apartment hotell, aga seda ei soovita sel talvel, kuna selle kõrvalmaja just lammutati ja hakatakse ehitama – müra missugune. Tasub uurida ka hot. kodulk, sealt sain endistelt klientidelt infi, mis kohapeal osutus õigeks.

To Fiona. Kas Elysees hotellis oli soojendusega bassein või mitte?

Kas Elysee ranna juures meres oli koralle-kalu ka? Ettetänades!:)

Kas keegi veel äsja Elysees hotellist tulnud, kas midagi kahtlast seal ei toimu?:D Küsin sellepärast, et Novatours hetkel pakub seda põhimõtteliselt sama odavalt kui La Perlat ja Moon Valleyt. Äkki keegi oskaks ka öelda, kas seal on soojendusega bassein või mitte ning kas Novatoursi reisijad majutatakse seal hotelli või apartmenti?

Sai juba sinna ostetud, kuna hotell ikka kõige uuem nendest ja peaks ikka vähe parem olema. Oskab keegi soovitada siis, kus seal lähedal leiduks koralle? Mõni lähedal asuv rand?

Saabusime 6.02 Elysees hotellist. Kena, puhas, hea söögiga hotell. Rannas sai ujutud 1km lõunapoole ( läbi la Perla ranna Vic, kuni promenaadi alguses oleva hotellini, mingi Mahrabia nimeline ), Seal küll koralle pole. Põhjasuunas jalutasime 3 km kuni Sakkala keskuseni- samuti liivased rannad. Nii et takso või mikrobussi variant.

See nüüd küll pole see mida ma lootsin kuulda :( Kas oskab keegi miskit soovitada siis, kuhu ma peaksin sealt sõitma või jalutama, et saaks ka koralle näha. Mis punane meri see ilma nendeta ikka on, siis võib suvel ka Pärnu randa minna :)

Teab keegi Elysees lähistelt häid snorgeldamispaiku?

Kui suur huvi snorgeldamise vastu osta merereis: Kohalikel 20$ nägu, kui ostad mitu reisi,võib ka 15$ga saada. Merikesel ja Ehal sama hind.

Kohalikes mitte-eestlaste büroodes maksab merereis 15$.

Enamikes hotelli randades pole elus koralle. Et ikka õiget ilu näha, tuleks jah merele minna, mis on muidugi hästi vahva! Giftunil võid ka ära käia.

30 km lõunasse nende veealune rahvuspark, Hurghada kandi kõige koraalirikkam koht.

Tänud vastanutele. Sharm el Nagasse plaan minna ja ka Giftunile. Ja eks jõuab veel. 12 tunni pärast juba lennukil :)

Olime 2 nädalat Elysees. Kuna olen olnud Egiptuses juba 5 korda, siis on ka veidi, millega võrrelda. Rand on üle tee, kuid tegelikult on vahemaa receptionist veeni pääsemiseks lühem, kui suurtes hotellides ( Regina, Le Pacha, Royal Palace )Tänava asfalteerimine lõpetati meie ajal, st. nüüd on võimalik muretult jalutada Sakkalasse 2km ja promenaadi algus on teisele poole jalutades 500m. Rand on väga puhas- nii vesi kui liiv. Kohti jagub. Kõik vajalik olemas. Kuna pean AI toitlustust mõttetuks, siis ainuke rannaga seostuv väike mure oli , et sisse tuua ja tarbida ei tohtinud oma vett ja puuvilju- poes 4 eek , rannas 25 eek 1,5 liitrit vett. Veidi võtsime ikka kaasa ja hiljem lihtsalt käisin vahepeal korraks rannast hotellitoas lõuna paiku veidi keha kinnitamas, et nendega mitte sõdida. Hotell on uus ja värske, söök hea, toad korralikud LCD telerid toas 20 norm kvaliteediga kanalit. Igal õhtul 21.30 hotelli restos tasuta üritus. Kui veel midagi konkreetselt huvitab, siis küsige.

Oleksin väga huvitatud, millises majas on Elysees tubadel rõdud? Osa tubasid on seal vist ilma rõduta ja siis teaks, kuhu tuba küsida. Nimelt minek 8 aastase lapsega. Väga huvitav, et vett ei lubata hotelli sisse tuua. Pole kunagi olnud veel sellises hotellis ja korduvalt käinud Egiptuses. Huvitaks veel , kas rand on tuultele avatud. Ette tänades!

Enamik tube on seal ilma roduta ja basseinivesi sama soe kui meres. Enamikes hotellides ei lubata siseneda veega ja toiduga-see, et varem on lubatud on juba turva enda teha, ehk et mees kes uksel istub. Enamikel juhtudel pigistatakse silm kinni ja naeratatakse.

Hotelli võib kõike tuua, aga rannas on omaette sissepääs ja seal veidi passivad ja samuti rannas astuvad ligi kui kaasatoodud kaubaga pikniku lahti lööd. Tuule olukord on normaalne võrreldes põhja suunas avatud hotellidega ( Triton, Albatross ) Rõdusid praktiliselt ei ole. 500 seeria toad on veidi kehvemad. Ideaal on 3 ja 4 korrus ja mitte tänava poole avanevad toad. 19 . märts on juba tuul soe.

Eelnevalt lugesin ainult positiivset selle hotelli kohta ja ei tekkinud kahtlustki, et asi nii roosiline ikka pole seal. Räägin siis enda kogemusest

 • hotelli saabudes saime toa just 500 seeriasesse majja ja 0 korrusele (ehk esimesele)tuba oli rahuldavas seisus, kui kardina akna eest ära tõmbasin, siis avanes vaade ehitusjärgus maja seinale, mis oli üsna lähedal ning hotelli ja selle maja vahel oli väike tee, mida mööda töölised saalisid KOGUAEG ja aken oli nii madalal , et inimesed möödaminnes vaatasid vabalt sisse. Tuba vahetada samal päeval ei õnnestunud, vaid saime väga ülbe ja ükskõikse suhtumise osaliseks, järgmisel päeval õnnestus siiski lisa tasu eest saada kolmandale korrusele tuba.(eestlased pandi kõik alguses sellistesse tubadesse, jäi mulje, et need ongi transiittoad ja nende vahetamistega teenitakse veidi lisa endale)
 • toas kohtasime prussakat
 • üksi öö ei möödunud vaikselt - tubade uksi prõmmiti öö läbi, koerad haukusid, ehitajad saabusid tööle enne 8-t, igal hommikul 7-st pandi mingi mootor pooleks tunniks tööle, 4.45 oli kuulda palvetundi jne
 • hotelli bassseinid on suht väiksed, päike paistab ainult ühele ja sedagi teatud kohas, lamamistoole on seal vähe.
 • AI on suht olematu, jooke pakutakse väikestes topsides (pool täis) kohalikke alkohole ja karastusjooke, veiniga on mingi jama ( venelastele pole ette nähtud, pead tõestama, et pole venelane ja et on õigus veinile). toiduvalik on kesine, eelmainitud hea salativalik küll paikka ei pea, enamasti olid normaalsed asjad otsas, mida toodi jaopärast juurde :) söögil iseenesest midagi viga ei olnud, aga igat asja pandi taldrikule sulle ise ja siis ühe kanakondi järel küsiti üllatavalt MORE? ja nii päevast päeva, nagu sööks nende raha eest...
 • hommikusöögi mahla asemel morsijook
 • laualinad suht räpased, söögiriistade pidev puudus - kelnerid käivad ise võtavad kaetud laudade pealt puhtaid kahvleid jms kui kellelgil puudu ja kiiresti vaja - lihtsalt uskumatu
 • teenindav personal on kõikke muud kui sõbralik
 • hotelli rand on peaaegu üle tee
 • rannarätikud on tasuta, aga point on selles, et kui jätad rätiku ilma asjadeta/valveta, siis korjatakse kokku. kui annad rätid ära, siis pärast samal päeval enam uusi ei saa - mingi nõme sisereegel
 • lamamistoole jätkub kõigile
 • rand on liivane ja kohe läheb sügavaks ja on hea ujuda, muidu väike
 • mingeid erilisi üritusi ei toimu nagu ikka vesivõimlemine, võrkpall jne
 • oma veepudeliga pole lubatud siseneda
 • hotelli peamajas on Wifi ühendus
 • ümber hotelli käib igal pool tihe ehitustöö
 • hotelli peahoone tundub uus ja suht puhas muidu ise ei soovita seda hotelli!!

Mul hakkas päris paha, lugedes kommentaari Elysees hotelli kohta. Poleks nagu 4**** hotell või mis? Meil minek sinna hotelli 19.03 ja Estouriga. Millise reisifirmaga käisid? Novatoursi kodulehelt olen lugenud ainult head selle hotelli kohta. Kas kellelgi on veel midagi head lisada Elysees hotelli kohta? Ootan suure huviga ja tänud kõigile, kes viitsivad kirjutada.

Egiptuse 4* hotellid esinevad hinnaskaalsas 4990-14990, seega, kui 4* nädalane majutus on 2* teenustest vaid 1-2000 krooni kallim on, siis arvestage, et tegemist on sisuliselt samaväärse, 2* tasemega, lisaks võib-olla rannabaari 4 kokteilivaliku asemel 6. Kahetuhande viisesaja kuuekümne üheksas kord kordan, tärnid ei määra egiptuse hotellide taseme, määrab vaid hind. Sama 4* on näiteks Hurghada Sonesta (ex Melia Pharaoh 5*) ja kasvõi Arabia 4*, millest viimane, Arabia, hoiab hetkel minu reitingus Hurghada külas kindlat esikohta.

Kes Estouriga minemas, siis tuleb arvestada, millal Hurghadast väljalend on.Kui on hilja õhtu, siis arvestage et hotellituba tuleb 12 päeval ära anda ja kuni õhtuni kottide otsas istuda (loomulikult kui hotelliga kaubale ei saa-tasu eest)!!! Selles osas on pahameelt tekkinud.

Oma 5 Egiptuse tripi ajal olen olnud erinevates ( Domina kett, Ambassador loteriiga, Regina Style, Triton Empire ja viimati Elysees ) nad ei ole ükski olnud kallite killast välja arvatud ehk Regina. Võin rahumeeli öelda , et tubade, söögi, ranna jm suhtes ei jää Elysses millegi poolest kehvema poole peale. Kuna Novatours pakkus Elysseesi sama hinnatasemega kui Moon Valleyt ja La Perlat, siis nendest on Elysees minu arvamuse kohaselt igal juhul etem. Sõõkla üks puhtamaid, mida olen näinud. All inni ei kasuta põhimõtte pärast kunagi, aga isegi HB- ga oli tegu , et ennast mitte paksuks süüa. Loomulikult on neil ka Egiptuses praegu veidi kitsamad ajad ja kokapoisid poetavad liha ja kala suht tagasihoidlikult, aga keegi ei keela ju 2-3 ringi teha. Ise olid 2 nädalat riisi- kala dieeditaolisel asjal ja valik oli isegi ilma lihata täitsa ok. Rand on väga puhas ja võrkpall oli täitsa olemas ja naiste võimlemised, tantsud. Hotelli omanik käis ise paaril korral isiklikult olusid kontrollimas ja tööväge rivistamas. Näha oli et üritati midagi saavutada. Nende arusaamad elust ja muust on veidi erinevad, aga soov midagi püüdlikumalt teha on väga teretulnud. Ja meie seisukohalt võttes, puhas soe meri käeulatuses, puhas tuba, korralik söök, meelelahutus ja ilus ilm, rohkem tahta tunduks juba väiklane. On ju suletud territooriumitega steriliseeritud hotelle, kus sveitslased, inglased ja rikkamad sakslased pesitsevad, aga ega nende meri, päike ja õhk küll 3 korda parem pole, aga kallim küll. Suplusriided kohvrisse ja Elyseesi poole teele. Kui tuba vaja 12.00 vabastada, siis alati leiab kuhu kohvrid õhtuni jätta. Mõni kaasmaalane, kes nädal kauemaks jääb, võtab hoiule, või väikese tasu eest receptioni omade juurde. Ilusat reisi.