ESTA

Heips! Palun jagage mulle oma kogemusi lahiminevikus Esta taotlemisega. Vanasti, kui mina voi mu tuttavad taotlesid ESTA-t, tuli vastus praktiliselt kohe. Hetkel ootan kahte sopra Ameerikasse kylla, nad tegid taotluse ca kolm paeva tagasi, 72 tundi ei ole veel paris moodas, aga minupoolne paanika on juba suur, sest nad ei ole vastust saanud. On see tavaparane viimasel ajal? Oleksin tanulik igasuguse tagasiside eest! Kas nad saadavad ka eitava vastuse, kui see peaks tulema?

Kui ma nüüd õigesti mäletan, läks ka mul pea nädal.

Oi..ja millal see oli- lahiminevikus? Igal juhul suured tanud vastuse eest!

Hea küsimus, äkki kevadel?

Mulle tuli paar nädalat tagasi praktiliselt kohe.

Taotlesin septembris ja sain kohe ka kinnituse, et taotlus on saadud kätte. Kirjas seisab, et otsus langetatakse 72 tunni jooksul ning, et staatust saab kontrollida nende kodulehelt. Eraldi veel lisakinnitust pos. otsuse koha ma meilile ei saanud, vaid vaatasingi seisu ESTA lehelt ja sinna see tekkis paari päevaga.

Tegin taotluse nädal tagasi. Nemad ise vastust ei saada. Peab ise vaatama ESTA lehelt. Paari tunni pärast vaadates oli vastus olemas, kõik nii nagu Reelika002 kirjutas- vastust meilile ei tule ja ise pead vaatama .

Minu viimase aja kogemused näitavad, et mõnikord tuleb ESTA kohta kinnitus meilile, mõnikord aga mitte. Seega kõige kindlam on kontrollida taotluse staatust otse ESTA kodulehel.

Kui nii kaua ootate , kas äkki on tegemist häkkerite saidiga , ôigelt lehet tehes saab vastuse kohe ja maksta tuleb 14$ , kui rohkem siis häkkerid vôtavad oma ja kahe nädala pärast potsatab postkasti ka kinnitus et saite Esta !

Täna sai vastuse poole tunniga, tasu oli 14 USD-d.

Tegin just ühe ESTA - taotluse all oli peenes kirjas info, et keskmine vastuse töötlemine võtab 23 minutit. "The estimated average time to complete this application is 23 minutes."

Küll aga tekitas minus kahtlusi PPA esindaja, kes väitis, et alla 12 aastane laps ei pea tegema biomeetrilist passi. Ehk laps sai nn hariliku passi. Kas sellega ka riiki sisse saab?

Oktoobris ootasin samuti kiiresti vastust, aga nende kodulehel oli kinnitus kenasti olemas. Kõik OK! Sisenemisel olin vist ainuke esmakordne ESTA, teised ka viisa omanikud läksid pikka rivisse, mina sammusin uhkes üksinduses läbi.

Mis sel esmakordsel sisenemisel teistmoodi on?

Esmakordsel ei olnud järjekorda!

834arr: Sa tahad öelda, et ESTAga sisenejatele on kaks järjekorda ehk esmakordsed ja mitmekordsed? Vaevalt küll..ikka viisaga ja ESTA-ga sisenejad.

Me tegime 01.01.2018 ESTAd ning vastus oli ESTA lehel olemas ca 30 minutiga. Eraldi kinnitust meilile ei tulnud vaid tuli ise sisse logida ning sealt saab staatust vaadata.

Varem sai ESTA vastuse minutiga, aga suvel läks ca paar tundi. Tõenäoliselt pole pabistamiseks põhjust.

Jah, ei tea küll kõikide USA lennujaamade kohta, aga nii Minneapolise kui Chicago lennujaamas oli sisenemisel 3 järjekorda, ESTA esimesel korral, korduv ESTA’ga ja viisaga, kõige lühem oli korduva ESTA’ga sisenemise järjekord.

Eks see piirikorraldus muutub kogu aeg. Ma käin iga aasta korra või paar USA-s. On olnud pikk viisa, on olnud ESTA. Mingeid "uus ESTA" "mitmekordne ESTA" valikuid ei mäleta, ka Chicagost mitte. Sabad on mõnikord olnud hiigelpikad, mõnikord - üldse mitte...

Minu viimaste aastate kogemused USAs näitavad samuti, et osades lennujaamades on "uus ESTA", "korduv sisenemine" ja "viisa". "Uue ESTA" all mõelda, kui konkreetselt selle ESTAga pole varem USAsse sisenenud. Uurisin seda Atlantas ekstra, sest üldiselt oli mul ESTAsid ka varem olnud, aga uue ESTAga sisenesin esimest korda. Selgitati, et eraldi saba on nende jaoks, kes konkreetselt selle sama ESTAga on USAs juba käinud. Ehk siis pidin kasutama "uue ESTA" saba. Läksime toona USAst Tsiilisse ja tagasi tulles sain kasutada "korduvkasutajate" järjekorda. Ei mäleta aga, kas JFK-s ja Bostonis oli viimati selline vahe. Ei meenu kohe üldse, mis sabast ma seal läksin.

Kinnituskiri võib aga viimasel ajal üldse tulemata jääda, nii et ESTA staatust tuleb kontrollida kodulehel. E-kirja võibki jääda ootama. Meil kord 8 in seltskonnast umbes pooltel tuli kinnituskiri ja pooltel ei tulnud, aga kõik said oma ESTAd kenasti kätte ja polnud mingit probleemi.

To LauraN JFK lennuväljal olid erinevad järjekorrad, kordus ESTA-ga ja viisadega seisid ühises pikas rivis, mina esmakordse ESTA-ga läksin kohe teisest "väravast" läbi, võeti küll sõrmejäljed, pilt tehti ja midagi oli veel. Kuid kõik see toimus max viie minutiga! Viisaga kaaslast pidin hiljem päris kaua ootama.

Kaks nädalat tagasi maandusin LAX-is, seal oli 2 järjekorda: usa kodanikud ja turistid. Kõigepealt masinaga kontroll koos sõrmejälgede ja pildistamisega ja siis sama protseduur uuesti ametniku juures.