Etioopial on tuhat nägu

Soovitan soojalt reisida Etioopiasse. Läksin sinna eelarvamustega, aga avastasin fantastilise maa, millel on tuhat erinevat nägu kui reisid nii põhjas kui lõunas. Kuigi seal pole selliseid uhkeid safari reise loomariigi avastamiseks, on seal fantastiline loodus, super kohvi, maitsev söök, väga hea õlu, laavajärv, soolakaevandus, väävlijärved, erinevad hõimud...jne jne. Olime ca 3 nädalat seal, 5 p olime sellest Djiboutis, aga aega jäi väga väheks. Turistile ei ole riik kallis, turvalisusega probleeme ei ole. Kui kellelgi on rohkem huvi, siis anname meeleldi lisainfot. Käisime kahekesi abikaasaga okt -nov 2017.

Lisaksin veel seda, et kasutasime trip advisor lehelt saadud giidi teenuseid, kel oli palju positiivseid kommentaare (Abebe Teslaw). Sai küsitud mitmelt turismibüroolt pakkumisi, aga tema oma oli kõige odavam ja paindlikum. Tema võib leida FB-s sama nime alt või kirjutada talle mailile ecoethiopiatours@gmail.com.

onne1, äge. saad pln ka mõningaid pilte äkki jagada (nt Google Photos abiga)?

Sry, rastapoisi nimi on Abebe Tesfaw. Pilte postitasin Etioopia alla, aga tagasi tulles oli kokku mitusada pilti :) FB-s on pilte rohkem. Kui kellelgi soovi, siis andke teada.

no ma juba teist korda avaldan soovi pilte näha :)

Oleme ka kahekesi reisimas Etioopiasse okt. lõpul ja olen parajasti kirjavahetuses Abebe Tesfawiga. Plaanime käia põhjas ja lõunas. Ka vulkaani juures. Hea meelega kuulaksin veel infot reisi ja Abebe kohta.

Kui aega saad, palun vasta mulle: ene.vahtra@hotmail.com. Tänud ette.

Mul mõlgub samuti mõttes Etioopia külastus kusagil järgmise aasta kevadel.

Äkki keegi käinutest on nõus rahast rääkima? Kui paljuga peaks 3 nädala peale arvestama?

kui on huvilisi, võin saata reisi kokkuvõtte, olime jaanuaris seal 3 nädalat.

Väga äge reisikiri. Tänud!

Aitäh, freewalker, ägedad pildid! Panin Etioopia oma reisinimekirja 

Vaatan siin vanu postitusi ja onne1 nii neid omi pilte ei jaganudki... vist väljendasin ennast halvasti

Freewalker, mul küll ei õnnestu sealt lingilt reisikirja alla laadida, aga huvi on suur!:)

onne1, palun jaga oma marsruuti! Kas midagi oleks võinud ära jätta või teisiti planeerida?

Ma täiendan teemat oma Etioopia mägimatka kirjeldusega. 

Käisime Andmomentsi grupiga Simieni mägedes.
Soovitan kõigile! Sinna on kerge saada ja on väga ilus.

Ka mina läksin Etioopiasse eelarvamustega - ja tulin tagasi hoopis teiste muljetega. 

Ma tekitaks sellisest sportlikust huvist opositsionääri arvamuse. 


Pole inimeste poolest persekukkunumat riiki, kui Etioopia. 
Alates lastest.

See pidev birr!, mani!, ailänd!, faranji! you! karjumine viskab kopa ikka täiega üle. "Ema, laena püstolit!" on mõte, mis sageli peast läbi käis.

Üheski maailma pealinnas ei kohta sellises koguses tüütuid huiareid, kui Addis Abebas (perfektses inglise keeles "I just want to practice some English"). Täielik tööstusharu. Kõige lollim on nende vastu kuidagi viisakas olla.

Hararis on nad mõnevõrra vähem tüütud ja kusagil x nimega in the middle of nowhere kohas õnneks puuduvad.

Omo oru hõimud. Njah. Pagana äge ja pagana kurb, mis toimub. Põhja-Keenias näeb seda veel ehedal kujul, kui mitte piirduda reisijuhtides kirjutatuga.

Ethiopian Airlines. Palun, siin on teie bensiin ja tikud. Mitu korda saab ühe lennu aegu ilma teavitamata muuta? Kui teie Addis Abebas asuva peakontori büroos toimuv ei anna aimu kaosest, siis mis veel?

See suht isiklik subjektiivne mulje muidugi, mis kahe Etioopia reisi jooksul kogunenud (neist üks oli ilma plaanideta vaba kulgemine). Etioopia köök seevastu on muidugi super. Lalibela samuti. Kohvile ja Harari tumedale õllele on raske konkurente leida. Simienist olen vaid üle lennanud, aga mida vaated!

Addis on täis hulkuvaid koeri , kirbukotte, möödu neist ringiga.  Sama kehtib kerjuste ja niisama kõikjal teeservades magavate kaltsupundarde suhtes. Nädalaga kogesin viis rünnakut. Kolm tänavapoistelt, üks hullult poolpaljalt kaltsakalt, ja üks hulkuvalt koeralt. Kaks taskuvarguse üritust. Ta rögastab sulle pükste peale, siis vabandab ja ruttab oma jõledust sealt laiali nühkima, teine käsi aga kontrollib su tasku sisu.  Seega, tänaval liikudes tuleb pidevalt jälgida kes sul taga käib. Kasulik on omada väikest keppi--tänavapoiss saab sellest keelest palju paremini aru kui mistahes seletamistest. 

  Kaks korda juhtus, et politsei eskortis mind õhtuselt tänavalt mu hotelli ja soovitas sinna jääda--nad ei suutvat tagada mu turvalisust. Et siis selleks tulingi siia, et hotellitoas istuda? Ühes hotellis oskas reception'i tädi 30 dollarit (mis oli toa hind) 40ks euriks konventeerida....
   Ka paremates restoranides leidub sageli mõni kassirisu. Käib laua alt laua alla, hõõrub oma kirbud sulle soki sisse ja mangub valjuhäälselt andmit.
  Söök on üldjuhul väga vürtsine, kesisema maitsega harjunule pole  süüa midagi. Pealegi tuleb alati oodata ja sööki tellides ei tea iialgi mida sa tegelikult saad(isegi kui ingliskeelne menüü juhtub olema).
  Kes kohalike tänavatüdrukutega suhelda tahab, siis--kasulik on ta enne reception'isse viia, seal kogu teenuse sisu detailselt üle korrata.  Kui midagi jääb mainimata, on see kohe lisatasu küsimise koht. Ja isegi kui õnnestub kõik paika panna, on tulemuseks virila näoga ja hädaldav, vastumeelselt käske täitev masin. Aga suure tõenäosusega toob see ülesmukitud tädi sulle kaasa vaid probleeme. 
  Maksin umbes 40 euri  sim kaardi, kõneaja ja interneti eest. Mida ma kasutada pole saanudki peaaegu, sest net, kui teda üldse on, on üliaeglane. Kõned on võimalikud vaid osadele numbritele ja osadesse maadesse, sageli kuuldavus nullilähedane ja kõne katkeb.
   Miks ma nii negatiivne olen? Mul on kultuurishokk. Tulin Ruandast.
   Midagi positiivset ka? Autojuhid on lugupidavad üksteise ja ka jalakäijate suhtes. Sääski pole.

Ka negatiivse kogemuse kajastamine foorumis on kasulik ränduritele. Ega siis nunnutamine ja nännutamine ning asjade ilustamine ei ole info, mida inimene siit otsima tuleb. Ilmseks on selleks mõni muu foorum.