Farost Portosse

Tere
Plaan kulgeda Farost Portosse rendiautoga mööda rannikut, aega umbes nädal.Kas selle ajaga tuleb välja, et teha ranna päevi ja uurida elu-olu.Mida peaks nägema, et ei oleks piinavalt valus pärast, et seal jäi käimata

Tere Kannuke !

Millised vaatamisväärsused huvitavad? Midagi kindlasti jõuab ka nädalaga. Kas on öömajad paigas? Kas maandute Faro'se ja sel juhul millisest lennujaamast tagasi?

Millal ka plaan kulgeda ? Olen lugematuid kordi läbinud seda suunda. Teid on võimalik valida erinevaid.

Farost( kaasa arvatud Albufeira) kuni Portoni ongi nädal paras. Lihtsalt Porto ja Lissabon jäävad siis järgmiseks korraks.
Kui on aga soov jõuda ka Euroopa läänetippu Cabo da Roca, siis on mõttekas teha ka läbisõit pealinnast.

Tere Kannuke !

Ju siis pole sul see kulgemine nii oluline, et sa pole kirjutanud. Inimesed hakkavad siia juba suvalist pähekargavat jura sokutama.

Tere ja suured vabandused vaikimise pärast!
Inimene teeb plaane ja jumal juhib,kahjuks mu plaanid luhtusid ning Portugal lükub mõnda teise aastasse.

Kasutaksin ka seda teemat, kuna juunis oleme reisil suunal Portost Albufeirani. Esimesed 3 ööd majutus Portos ja kasutaks kahel päeval hop-on hop-off busse. Katsuks ilma autota ära käia ka Bragas.
Kuid siis võtame rendiauto ja liigume esimesel päeval Porto-Guimaraes-Lamegos- Viseu–Coimbra.
Kas see on üldse jõukohane, kui ikka vaatamisväärsusi tahad ka vaadata? Mis kvaliteediga teed on?
Coimbras oleme ühe terve päeva ja 2 ööd. Stardime sealt marsruudile Coimbra-Batalha-Nazare-Obidos-Alcobaca-Peniche-Sintra. Sintra lähistel oleme 3 ööd, 2 tervet päeva. 1 päev- Lissabon, 2 päev - Sintra,Quinta da Regaleira,Cabo da Roca,Palacio e Convento de Mafra,Cascais.
Kas on kellelgi teiseks päevaks midagi soovitada? Lissaboni peale praegu aega rohkem ei raiskaks, seal saab teinekord lendude vahepeatusena ka pausi teha.
Edasi läheme mööda läänepoolset kallast (või on seal liiga kehvad teed?) Albufeirasse, kus on lõdvem aeg 5 päeva. Kas on kellelgi lõunakaldal midagi huvitavat soovitada, kuna eriti rannapeesitajad me ei ole? Juba otsustatud kohad on muidugi Lagos, Sagres, Cabo de Sao Vincente,Loulé turg, Pena liivaskulptuurid, Tavira, Foia mäetipp (902 m) Monchique lähedal.
Oleksin väga tänulik, kui mõni Portugali tundev inimene kommenteeriks seda marsruuti ja teeks täiendusi.
Kas kellelgi on ka Portugali autorendi kogemusi? Tundub, et kõik firmad võtavad krediitkaardilt 1000-1500 eurot igaks juhuks ka siis, kui on 0-excess kindlustus.
Tänud vastajatele

Kui olete neljapäeval Porto piirkonnas, siis soovitan käia Barcelose turul. Tõenäoliselt saab seda teha ka ühistranspordiga ja ühendada Braga külastusega.
Sõites Guimaraesist Lamegosse soovitan osa teed läbida väiksematel teedel Douro orus. Näiteks kiirteed mööda Marco de Canaveses'eni, sealt väiksemaid teid mööda Douro äärde Ribadouro juurde, siis üle jõe ja mööda N222-te läände. Ja enne Réguat N226 Lamegosse. Keset päeva ja pealelõunal on paremad vaated ja valgus kui sõita jõe lõunakaldal. Kui selleks kõigeks aega ei jää, siis kiirteed mööda Vila Reali juurde ja sealt vana teed, N2, Réguasse ja Lamegosse. Douro jõge sel teel palju ei näe, aga Vila Reali ja Régua vaheline tee on ka ilusate viinapuuistandustega ääristatud.

Lissabonist lõunas pole ookeani ääres midagi vaadata. Viimased ilusad kohas on kohe linnast lõunas Arrabida aheliku juures. Edasi on täiesti tühi tee. Ise eelistaks kiirteed või kui aega üle, siis selle kõrval olevat IC1-te.

Kui rannapuhkuse vastu huvi eriti ei ole, siis soovitaks pikemalt peatuda pigem kuskil läänerannikul ja teha sealt väljasõite ja nautida kohalikku elu. Hinnad on tõenäoliselt odavamad ning ilusaid ja huvitavaid kohti on piisavalt. Siis ei pea ka kogu teed Portost Sintrasse täpselt kahe päevaga ära sõitma ja saab asja rahulikumalt võtta. Juuni pole läänerannikul veel kõrghooaeg ning kortereid ja villasid saaks praegu otsides veel päris hea hinnaga. Peale Coimbra külastust sõidaks kuhugi rannikule (näit Nazaré, Sao Martinho do Porto vm koht, peaasi, et kiirtee oleks lähedal), peatuks ühes kohas ja teeks sealt kõik väljasõidud. Ka Lissaboni ja Sintra annab päevaste väljasõitudena ilusti teha.
Viimati elasime Sao Martinho do Portos ja pikim väljasõit kilomeetrite poolest oli Estrela ahelikku, kus sai päris korraliku tiiru koos külastustega teha.
Teedevõrk on väga hea ja kui veidi ette planeerida ja mitte ainult GPS-i järgi sõita, siis saab päris korralikke ringe teha.

Autorendiga on kogemused Avise ja Europcariga. Europcaris rendifirmalt lisakindlustust ei võtnud ja reaalselt broneeriti kaardilt vist midagi 300 euro piires. Selle sees oli ka Via Verde karbi tagatis ja veel midagi. Omavastutus oli u 2000 eurot ja kaardil oli igaksjuhuks piisavalt krediiti ka, aga reaalselt sellist summat ei võetud. Omavastutuse kindlustus oli eraldi firmast ja see neid üldse ei huvitanud.
Kohalikud odavad firmad on kuulduste järgi selles suhtes tunduvalt karmimad.

kulgejale:

Marsruut on ok, lisada vôib alati midagi.

Epischeli neem kabeli ning mahajâetud kloostriga ning dinosauruste jâlgedega.
Sines - Vasco da Gama synnipaik.
Teed ookeani ââres on vâgigi sôidetavad, pealegi pââseb sealstel teedel kiirteede keerulisest maksusysteemist.

Autot vôiks rentida nâiteks interrendist, kui just mingit suurt ja uhket vaid lihtsalt ôkonoomset autot sooviks. Garantii kysimine on tavaline ja normaalne.

Bussiga Bragas käigu kohta märgin seda, et Braga kuulsaim vaatamisväärsus Bom Jesu do Monte asub linnast 8 kilomeetrit väljas ja sinna tuleb sõita linnaliini bussiga. Veel paar aastat tagasi olid Braga kaugliini ja linnaliini bussijaam eri kohtades kuigi ühest teise minna oli lihtne- sirgelt mööda tänavat.
Kui ülevalt tulema hakata, siis peale Lissaboni võiks pöörata Evora peale ja sealt tulla LagoGrane ja Beja kaudu alla ookeani äärde välja.

Aega just palju ju ei ole. Aga miskit kannatab seal vaadata ka selle aja sees.
Faros on http://www.algarve-tourist.com/Faro/Cepela-dos-Ossos-faro.php. Evora's on samalaadne ja suurem, aga Faro oma on ka vaatamist väärt. Siis sealt Almancil'i poole IC4 jA pärast n125 on imeline vana kirik. http://www.jstravelguide.com/algarve/attractions/st_lawrences_church. Soovitan.
Kui kiriku poole liikuma hakata jääb teele Faro võibolla suurim kaubanduskeskus http://www.forumalgarve.net/informations. See on sõidult näha nii et vaevalt mööda panete. Kuna liigute Portimao poole ilmselt edasi, siis seal veel http://www.aquaportimao.pt/187-17032-Location-Opening-hours.php samalaadne.
Ega kõiki asju ei jõua kirja panna. Aga kuna Teil ei ole palju aega, siis sisemaale ei ole vist väga mõtet tormata. See võtab nii ehk nii aega ja seda on Teil selleks korraks vist vähe.
Samuti ei ole teada kas teil on nende päevade jaoks plaanis nt erinevad elamised erinevates kohtades ning teete sealt trippe või kavatsete ööbida nii nagu kujuneb. Oluline on ilmselt ka kust Te tagasi lendate. Kui jälle Faro'st, siis läheb viimane päev ilmselt lennukile jõudmiseks.
Teel Farost Porto'sse pakuksin välja järgmised kohad:
Porches. Seal on päris vahvaid keraamika värke. Neid on portugalis üldse palju, aga seal jäi kuidagi meelde. http://www.porchespottery.com/. Mu meelest jäi see ka N125 peale nii, et polnud vaja otsida. Tee läks sellest mööda. Aga neid on seal hulga teisigi.
Albufeira't kiidetakse. Ilus linn jalutada ning kaljunukil restoranis einet võtta. Aga rohkem selline turistide ja ööelu koht.
Portimao. Vanalinnas kannatab tiir teha.
Lagos. Peatänaval igasugu poode ja söögikohti. Käige kalaturult (veidi enne jahisadamat) läbi. Kindlus. Kindluse juures suht lähedal euroopa esimene orjaturg. Sagres'i poole edasi jääb Dona Ana rand. See kaljudega meres, mis postkaartidel. Seal on ka reeglina palju rahvast. Teine rand, mida soovitaksin oleks Meia Praia. See on jahisadamast üle silla minna ning veidi kõndida. Ca 15 min. Üle 4km liivaranda. On ka napsu ja eine kohti.
Sagres'i kalju. Kindlust väga ei soovita. Väljast äge, aga sees suht tavaline.
Kui on tahtmine vette hüpata kannatab pea iga ranna viida peale minna.
Tee lõpus Cabo san Vicente. Kindlasti peaks minema. Sealt Saagres'i kalju ka hästi näha. Ja ärge jätke võtmata sakslaste söögikohas pakutavat "viimast vorstikest enne ameerikat". Nad annavad selle kohta ka kuupäevaga dokumendi, et olete seal olnud.
Edasi ülespoole saab nt N268 pidi. Seal leiab ka igasugu randu ja kaljusid ookeani ääres. Nt praia da Barriga,Aljezur, Odeceixe. Neid on palju. Veidi turnimist kõnnumaal jala või autoga ja näete põnevaid asju.
Kui ei viitsi turnida, siis kiirteele saab Lagose poole tagasi sõites. Vaadake kaart või gps'i. Kiirtee neemeni ei lähe.
Lissabon ilmselt võtab päris pikalt aega. Seal on hulga asju, mida netist leiate. Belemi torn, Vasco da Gama sild, Cristo Rei, Jeronimose klooster, Rossio väljak jne.. Küllap leiate ise netist, mis hää paistab. Me nt kolasime ca pool päeva Alfamas. See linnaosa jäi 1755 olnud maavärinas ainsana alles.
Edasi Porto suunas ehk Peniche, Nazare+rand, Figueira da Foz+rand, Aveiro.
Portos on ka hulkumist piisavalt. kindlasti käige ära üle jõe Vila Nova de Gaia's. Eheda portveini koht. Hommikul kindlasti koos vanahärradega kohvikus lääge koogitükk ja süsimust kohv. Sardiine peaks kindlasti võtma. Ja üldse kala. Seda jagub.
Selle vahemaa peal kohti hulga. Lisaks veel nt kõrvalepõiked sisemaale ja tuleb veel rohkem kohti juurde.
Kui aega vähe, tuleb teha valikuid. Ettekujutuse saab ning järgmisel korral juba liigub mõte paremini.
Ühistranspordi kohta ei tea ma midagi. Alati auto olnud.
Lahe maa. Tasub minna.

Tänan vastajaid, kelle kommentaaridest on väga suur kasu!
Igaks juhuks, kui keegi peaks olema huvitatud apartmendist Albufeira lähistel vaikses piirkonnas, kus randa ei pea ronima, vaid saab lähedale sõita ja mõlemas väikeses rannas on restoranid, kus päikeseloojangut vaadata, siis selline on meie leid pärast pikka otsimist (ehk on kellelgi kasu) http://www.homeaway.co.uk/p15277