Filipiinid 2013

Kas keegi Järsku tahab 22-23 jaanuaril 2013 liituda meie 4 kärsalise seltskonnaga privaatpaadiga Sabangist El Nidosse? Tegemist oleks 2 päevalise ja 1 öölise kruiisiga, kus sees on ööbimine ja söögid ja kalapüük ka. Igatahes, kui on soovijaid, siis palun kirjutage martinjatii@hotmail.com!

Vist oleme juba läind selleks ajaks sealt

11 jaanuaril jõuame Palawanile . Esimene ööbimine olemas kas ülejäänu ööbimise leiab kohapealt lihtsalt? Oleme vaid kahekesi ja kuskil ca 10 päeva. Sealt võib olla paadiga Coronile edasi või eks näis mis saab ilmset lõuna poole saartele.KÜSIMUS Egas ometi tagasilennu piletit Palawanilt Manilasse ei pea sularahas ostma ja kas ikka saab ka kohapealt lennujaamast piletit.Palju neid Peso sid sel juhul vaja läheks ca 10 ks päevaks ,et mitte eriti koonerdada.

To ludovic: jõuame (kahekesi) El Nidosse 31 jaanuar ja meil oli just plaan sõita 6 veebruar El Nidost laevaga Port Bartoni. Palju teil selline paadisõit ka maksma läheb?

Miks Sa ei bronni ära pileteid (minumeelest kõige odavam) sellisest lennufirmast?

http://www.flyzest.com/

Ei ole veel otsustanud kaua olla Palawanil ,et äralendu bronnida, samas vaja ka sõita El Nidost Coron le mis sõltub ilmast. Muidugi olid piletid kui vaatasin 3 korda kalllimad kui osta vaid paar päeva ette. ja saadavus ka nigel

http://royjen12.blogspot.com/
sealt saad kogu info võimalike marsruutide ja hindade kohta
kuna tegu ameeriklasega siis inglisekeelne suhtlus toimib kenasti

Palawanilt El Nidost Coroni või vastupidises suunas soovitaks soojalt võimalusel paadireisi vt. http://www.taophilippines.com/
Suhteliselt aktiivselt bookitakse, aga see on seda väärt. LP ka soovitab.
Üks reisikaaslane tegi paadireisilt novembris väga ülevaatliku videoklipi

Lahe! Meie sõitsime kunagi El Nidost Busuangale kohaliku laevaga, mis väljus korra nädalas. Alumisel korrusel veised ja sead, ülemisel kohalik rahvas ja siis kaks valget (meie siis). See oli kah lahe. Ainult need vakstust voodinarid olid minusuguse pika inimese jaoks ikka jube lühikesed aga elamus missugune.

Endal plaanis minna samuti veebruari alguses Coronile ja sealt edasi liikuda El Nidosse ning taophilippinesi paadireisi tundub päris kihvt variant olevat. Küsimus MjaM-ile, et kas ise tegid eelbroneeringu? Kas hinnad, mis kodulehel välja toodud on fikseeritud või oli seal ka kauplemisruumi?

Bronnisime ka natuke aega tagasi tripi El Nidost Coronile Taoga. Eelbroneering on nende puhul vajalik, kauplemisruumi ei ole, hind inimese kohta 21000 peesot, või siis kusagil 390 euro kandis. Poole summast maksad ette ära, peale summa laekumist kirjutatakse sulle ja confirmitakse booking. Ülejäänud summa võid maksta ülekandega (siis tõestuseks kaasa võtta maksekinnitus - neil endal pole internetti seal alati) või maksad kohapeal sulas.

Lisaks nendega suhtlemine võtab aeeeeeeeeeeeeeeeeeeega - kirjadele ootasin vastust ikka hea mitu päeva.

Meie kasutasime Coronilt El Nidosse saamiseks sellise firma teenusest http://www.facebook.com/CheaptravelCoron. Päris ekstreemine elamus oli.

Aga kas keegi on sõitnud El Nidost paadi-laevaga Port Bartoni või Sabangi? Oskab keegi selle otsa kohta midagi soovitada?

Lugesin, et Puerto Princesast El Nidosse saab ka RoRo bussiga.
Kumb variant on mugavam või kiirem - RoRo võ MiniVan?

Küsisin El Nido majutusest nimega Stunnung Vistas sama küsimust transpordi kohta PP-st El Nidosse ja vastus oli selline: Depending on the kind of van regular fare is P700. and P800. for deluxe per person.The regular van seats 12-14 people and the very little leg room. The deluxe van seats only 10 people and very luxurious in terms of leg room. Van travel time is 4,5 to 5 hours and you will be picked up at the airport or your hotel. There is 1 or 2 short stops for the van to gas up and restroom break.
Rorobus is P497. per person. Rorobus travel time is 6-8 hours because it picks up passengers along the way and it has 2 stops for 30 min. each stop. You will have to go to the terminal and pay a tricycle for P200.-P250. from the airport or your hotel. Rorobus is comfortable in terms of leg room and space. BE CAREFUL WITH YOUR LUGGAGE.

Enda kogemuse põhjal 2012 dets. soovitaks RoRo bussi. Võtsime ise ka alguses kiiruse ja mugavuse soovidega väikebussi (nn MiniVan) ja juhtus see, et buss sõitis u. 2 tundi mööda Porto Princesat ringi ja korjas inimesi ning kaupu peale. Väikebusss topiti inimesi tuugalt täis ja väga ebamugav oli seal olla, sest jalad surid suht ruttu ära ja lõppeks ei jõudnud me märkimisväärselt kiiremi El Nidosse. Tagasi sõitsime juba RoRo bussiga. RoRo-s on lahedamad istmevahed ja asi liigub ikka suht graafikus. Ja on ka odavam.

Selline oli enda kogemus. Võib loomulikult ka juhtuda vastupidiselt.

Head reisi!

Rain218.
Kandsin pool rahast üle nende kontole (u.1,5 kuud enne reisi) ja teise poole maksin kohale minnes. Natuke kahtlen kauplemisruumis, nad on suhteliselt täis broneeritud, kui kodukalt vaatad.
Samas võin öelda, et hinna ja kvaliteedi suhe on väga paigas :)

Sõitsin Puerto Princesast El Nidosse mõlemat pidi RORO bussiga. Väga mõnus. Vahepeal on pikemad peatused - saab ennast sirutada ja keha kinnitada. Sõidu pikkus võis olla umbkaudu 7 tundi.

Bussid olid väljanägemiselt väga head - uued Hiina bussid, hea jaheda konditsioneeritud õhuga.

Hind oli P500 kanti ning mina ei näe küll mitte ühtki põhjust, miks peaks kallima raha eest nagu silgud pütis vaniga sõitma.

Kas RoRo startis ka PP lennujaamast? Ja kas pilet tuleks ette osta (näiteks eelmisel päeval)? Ja kus müüakse?

Me võtsime El Nidost tuuri nn. Coroni ekspeditsioon - 2 ööd ja 3 päeva / 9000php, mis sisaldas sööke. Ööbisime telkides üksikutel randadel, kus oli vaid meie grupp. Külastasime asustamata saari, piltpostkaardi vaadetega randu ja snorgeldasime kõikjal kus isu peale tuli. Väga lahe tripp oli. See oligi nagu ühe otsa reis El Nidost Coroni - väga hea alternatiiv tavalisele paadisõidule.

http://www.elbacuitphilippines.com/

Me kasutasime seda reisikorraldajat El Nidos ning jäime väga rahule.

Minnes saime RORO peale poolel teel Sabangist Puerto Princesasse. Seetõttu kahjuks lennujaamast väljumise kohta ei oska öelda.

Pileteid ei ole minu arvates küll mõtet ette osta, sest niipalju kui ma olen bussidega reisinud, siis on alati kohti olnud. Ja kui ei ole, siis saab seisukoha seni kuni keegi maha läheb. Suure tõenäosusega pakutakse esimene vabanenud koht valgele.

Pileteid müüakse bussis. Ja mitte bussi peale minnes, vaid kunagi hiljem kui juba jupp maad sõidetud on. Ära pane imeks, kui maksad P1000 või P500 rahatähega ning konduktor su rahaga lihtsalt minema jalutab. Olin esimesel korral sellisest nahhaalsusest üsna shokeeritud. Tegelikult asjata - kui tal ei ole sulle vahetusraha tagasi anda, siis ta teeb seda hiljem, kui tal see tekib. Ja kui tal peaks ka meelest ära minema, siis lihtsalt sõbralikult tuleta meelde - mul ei ole juhust olnud et ei oleks mäletatud. Alati on meenunud :)

Eelmisele kommentaariks - ma ei ole nii pisikesi RORO busse näinudki, nagu 10 kohaline. 10-kohaline seadeldis meenutab rohkem van-i, kuhu 20 kohalikku + 10 kana ja mõned kotid riisi sisse mahub :)

Tulin mõne päeva eest Filipiinidelt. 9 päeva Palawani oli paras minu jaoks
TAO ekspeditsiooni peaks küll jah ette bronnima ja Underground River on ka tavaliselt 3-4 päeva ette täis müüdud.Ise liikusin Mini Vaniga . Väga kitsas polnud aga see eest kui hotellist tellid viib sind 600 peso eest ka teise hotelli kohale(El Nido - Puerto Princessa)Kell 1 päeval startis ja kahe peatusega oli kell pool kuus Puerto Princessas(Muidugi meil vist vedas sest Van ei olnud täis hommikused on tavaliselt täis ikka). RO RO väljub bussijaamast ja sõidab ka bussijaama Mis on Puerto Princessast väljas.

El Nidost Sabangi on targem paadiga sõita kui Bort Bartonisee sest Bort Bartonist edasi Puerto Princessasse saab vaid Jeepney ga või siis Jeepny ga Bort Barton to Roxas ja sealt Ro Ro või vaniga ja see on üsna viletsa võitu ettevõtmine. Ilma kondita asjaga ei soovitaks liigelda. Jube lämmi on ikka.
Ah jaa Ro RO kondiga buss kaib iga nelja tunni tagant ja on ka üsna täis alati nii et pead ilmselt minema varemalt bussijaama.

Hei Filipiinidel käinud trippijad. Oskate öelda mingi suurusjärgi, mis summaga peaks arvestama, et olla nädal Palawanil. Luksust taga ei aja, seljakotiga 2-3* majutus, natuke tripiks ja vaataks ringi.

Majutus 30eur kondiga mere aares, paev sõõk jook 20 eur paev kui hasti suua juua.

Tripid ca 15 eur paev koos lounaga.
Majutus on tark kohapeal valida, valik on väga suur ja vabu tube kull.

Mina soovitaks kaasa võtta taskulambi, sest õhtuti/öösiti on täiesti kottpime ja tänavavalgustus paljudes kohtades puudub. Pole paha ka helkur külge riputada. Kohvisõbrad võivad paki oakohvi kaasa võtta, sest kohapeal pakutakse ainult lahustuvat. Ööbimisele kulus meil keskmiselt 25 eur öö, toas oli alati konditsioneer (ilma selleta on ikka kehvem magada). Tähele tasub panna, et kõikides hotellides ei ole sooja vett. Tingida ei õnnestunud seal üldse, ei hotellis, turul ega mujal. Kindlasti tasub kaasa võtta sellised jalanõud, millega ka ujuda kannatab, sest põhi on enamasti kivine ja paljudes kohtades võib näha meresiile.

Palawani saar mulle eriti sügavat muljet ei jätnud, aga Busuanga (Coron) meeldis küll väga. Kuigi piltide peal on kõikjal helesinine vesi, on rannajoon sealkandis üldiselt mudane ja vetteminekuks ei sobi, maalilisse randa jõudmiseks tuleb teha väike paadisõit lähimatele saartele. Hind terve päev kestva paadisõidu eest (mitte ei sõida kogu aeg, vaid liigutakse ühest rannast teise, väga rahulik ja chill) on umbes 25 eur nägu, selle eest saab ka väga toeka ja maitsva lõunasöögi.

Kohalikud mangod (kollast värvi kindlasti) on lihtsalt imelised, samuti väikesed banaanid. Hommikusöök maksab enamikes kohtades 3 eur, mõned pakuvad euroopalikku sööki, teised ainult kohalikku (ehk riis ja kohalik vorstike vms). Pesumajasid on iga nurga peal, hind veidi üle 2 eur kolme kilo eest (3 kg on paljdues kohtades miinimumkogus).

Kõige maitsvamad (ja samas pigem odavamad kui mujal) söögid leidsime Coroni linnast Mount Tapyas hotelli restoranist. Ja kuna hotell asub mäe otsas (ikkagi linna sees muidu) ja rstoran on katusel, on sealt väga ilusad vaated merele (eriti päikeseloojangu ajal). Nende internet töötas ka korralikult, kuigi paljudes muudes kohtades oli sellega probleeme.

Kõige ilusam saar oli minu arvates Malcapuya (sinna sai Coroni linnast), aga ka kõik teised olid elamuseks, niiet saaretuur on alati kindla peale minek.

Millest ma eemale soovitaks hoida - Calauit Safari. Teekond sinna on pikk ja kallis, parki sissepääs samuti kallis. Seal näeb küll väga lähedalt paari kaelkirjakut ja paarikümmet sebrat, kuid kõikide väikeste loomade elutingimused on pehmelt öeldes jubedad. Tillukesed puurid, maod betooni peal, metssead asfaldil.

Ilm on väga soe ööpäevaringselt, matke maha mõte kaasa vedada kampsuneid ja teksapükse, et neid õhtuti kanda. Seal ei lähe üldse jahedamaks, pidevalt vähemalt 28 kraadi.

Kohalikud inimesed on väga sõbralikud ja abivalmid, aga kõik need, kes turistidega töötavad, annavad endast kõik, et sult kogu võimalik raha koorida. Hinnad tasub endale kiiresti selgeks teha, et mitte pidevalt üle maksta.

Toitude hinnad restoranides üleliia odavad ei ole, pasta 4 eur, kalapraad 7-8. Suht sarnane Eestiga. Värske mahla shake maksab veidi üle 1 euri ja maitseb hästi, tasub proovida, poest ostetav jäätis on umbes samas hinnas, tänavalt kohalik isetehtud jäätis mitu korda odavam (aga ka mitte nii hea). Pooleliitrine vesi 40 eurosenti.

NB sealkandis on vaaraosipelgad äärmiselt levinud, neid näete igal pool. Muidu pole hullu, aga toitu ei tasu lahtiselt vedelema jätta, sipelgad leiavad sinna tee isegi siis, kui te enne ühtki sipelgat ei kohanud.

Lennujaamatasu on siselennul 20 peesot nägu, rahvusvahelisel 550 nägu. See raha tasub kõrvale panna enne ärasõitu, sest maksta saab ainult sulas.

Lisan veel, et kui siin soovitatakse majutus kohapealt vaadata, siis tegelikult pole paha natuke ette uurida ja kinni panna, sest paljud kohad on lihtsalt täis ja siis pead sama raha eest kuskil vähemmeeldivas ööbima, valikuvõimalusi eriti ei jää.

Nii Palawanil kui Coronil on teed meie mõistes üsna kehvas korras (vihmaperiood uhub need lihtsalt osaliselt minema), seega ärge planeerige pikkade vahemaade sõitmist bussiga, see võib osutuda päris väsitavaks ja higiseks ettevõtmiseks. Tasub uurida ka siselende, sest need ei tule tihtipeale palju kallimad kui bussi ja paadiga, aga säästavad kõvasti aega ja on oluliselt mugavamad.

Lisan eelnevale kommentaarile igaks juhuks ka mõned omapoolsed tähelepanekud. Olin veebruaris 23 päeva Palawani ja Busuanga saarel ning minu öömajakulud olid suuremates asulates ca 6 EUR/ööpäev ning väiksemates ca 15 EUR/ööpäev. Allahindlust sain väga vähe ja ainult siis, kui ühes kohas vähemalt nädal aega peatusin. Konditsioneeri ei kasutanud kordagi, fan-ist piisas täiesti, nii et selle arvelt saab kindlasti kokku hoida! Eelnevalt broneerida soovitaks kindlasti pühade ajal, eriti Hiina uue aasta saabumise ajal. Sattusin just tol perioodil El Nidosse ja Coronisse, ning eriti esimeses oli tegemist, et üldse mingi vaba koht leida..

Väljas süües on odavamates kohtades hinnad 1-3 EUR. Kui piirduda riisi ja lihaga, saab 1 EUR-i eest kõhu täis. Euroopalik hommikusöök on ca 2 EUR. Liitrine Coca maksab ca 50 senti. Vett tasub osta 5 liitri kaupa, maksab ca 1.5 eurot. Suur pudel kohalikku ja head Thanduay rummi maksab natuke alla 2 EUR-i.

Tsiklirent on ca 15 EUR/ööpäev. Coronis soovitan kasutada Boyet`s Motorcycle Rental teenuseid. Lähedal asuvas asulas on tal sugulane, väga mõnusa olemisega kalur, kes pakub hea hinnaga paaditrippe. Öömaja on tema juures põhimõtteliselt tasuta ning sümboolse hinna eest pakub ta ka omatehtud sööki. See variant sobib siis maksimaalselt kahele inimesele.

Ei hakkagi siin enda muudest kogemustest kirjutama, soovisin lihtsalt esile tuua, et saab läbi veel väiksema eelarvega, kui eelneva kommentaari põhjal võiks järeldada :) Ainult lennujaamatasud võivad ka kohalikel lendudel kohati suuremad kui 20 peesot olla. Kui ma ei eksi, siis paar korda maksin ka 100 peesot.

Jaanuaris plaan minna Filipiinidele. Kuna kaasas ka laps, siis pidevat rändamist ei plaani, kuid 3 ndl jooksul sooviks olla mõned päevad Manilas ja ülejäänud aja Palawanil ja Coronil. Kui ma ette broneerin ainult Manila-Palawani lennud, kas ma saan õigesti aru, et sealt kohapealt pole probleemi saada lende edasi teistele saartele (nt Coroni saarele)ja tagasi Manilasse? Mis pidi oleks üldse mõistlikum minna kas Manilast esialgu Palawanile ja sealt edasi Coroni? Kas Coroni ja Palawani vahel üldse toimub otselend või käib kõik läbi Manila? On üldse Coronil lennuliiklus? Või toimub ainult laevaliiklus Coroni ja Palawani vahel?

Kohalike lendudega küll probleemi pole. Vaata Cebu Pacific kodulehte. Minu arvates erilist vahet pole, kas lendad esmalt Palawanile ja tagasi Coronilt või vastupidi. Tee otsus hinna järgi- mina sain näiteks Cebu-Puerto Princesa ja Coron-Cebu hinna parema kui oleks olnud vastupidi liikudes. Coroni ja Palawani vahel otselende pole. Pead arvestama ca 6 tunnise bankasõiduga.

Tänan Martin! kas banka on see väike paadike, millele nii mõngi turist keeldub minemast sellise vahemaa sõiduks? (kellegi blogist lugesin) Kas Palawani ja Coroni vahet ka mõni tahedab laev/paat sõidab, millesse ei pelga istuda ja ise jääd ka kuivaks?

Eks neid bankasid on seal erineva suurusega ning selle pikema sõidu jaoks on ikka vähe merekõlbulikumad alused. Eks see on eelistuste küsimus, aga minule väga meeldis see kõikumine ja ka märjaks saamine. Samas seal oli võimalik ka kuivaks jääda, valisin lihsalt ise kõige ekstreemsema koha :) Võib-olla need paadid, mis otse El-Nido ja Coroni vahel sõidavad, on vähe toekamad. Meid sõidutati enne minivaniga ja alles siis läksime paadi peale. Nii et uuri enne erinevaid võimalusi, et pärast merel šokki ei saaks :)

Tere.
Sai käidud selle aasta veebruaris Palawanil ja panin kokku väikese video El Nido piirkonna randadest kus sai käidud,Island hopingust ja Port Bartoni lähedal (1h paadiga) asuvast Secret Paradise Resordist.

Vabandust, nüüd peaks youtube link avalik

Kas keegi on Negrose saarel ka käinud? Olen mujalt foorumitest lugenud positiivseid kommentaare, Tripist leidsin kahjuks ainult ühe postituse. Millised rannad seal on?

Käisin Negrosel, aga teatud põhjustel viibisin enamuse ajast Bacolodis. Aga Negrosel on samuti häid randu, nii et soovitan küll sinna minna. Mulle jäi mulje, et see pole ka väga turistikas. Palawan on seda aga üha enam.

Sooviks ka nõu natuke.Meil lend Hong Kongi ja sealt siis edasi kuhugi. Mõtlesime Boracayle minna seal 3 ööd siis edasi Panglaole ja seal 4 ööd.Kuidas seal on?Või mõtekas üldse kuhugi mujale?
Olen kuulnud veel et müüakse päris pärlitest ehteid,kas need tegelikult ka õiged ja kuidas kontrollida saab?

Kui osta Airasia pilet Kalibo-Manila (07,00-08,00) ja sealt edasi Philippines Airlin pilet Manila-Singapur (10,05-13,50) on see reaalne, et jõuan ühelt teisele? Kui näiteks Airasia mingil põhjusel hilineb, nt 0,5 tundi, kas siis tundub ka reaalne, et jõuan teisele lennule?

Tere
Plaan ikkagi veebruaris 2014 minna perega filipiinidele...kõigepealt el nido ja siis läbi cebu camiguini saarele. Keegi siin kirjutas, et Camiguinis kõik ok...seda on tore kuulda. Kas keegi oskab öelda, missugune seis on el nidos peale haiyani möllu. Kas puudelt on lehed lahkunud? Kas väiksed laevakesed on olemas ja teevad erinevaid island hoppinguid? Kas hinnad on samad, või on kallimaks läinud? Ja kas teed el nidosse toimivad?

Kas keegi veel plaanib 2014 sõitu filipiinidele? Me lähme 4 veeb ja tuleme 4 märts:)

jeah, mina stardin 1 veebruar ja siis otse palawanile.. el nideo... ma tripin üksi, seljaoti reis :)

Sa tripid koos loendamatute Hiina uusaastalistega...

El Nidot väldiksin küll Hiina uusaasta tähistamise perioodil- turiste on meeletult ning öömaja on väga raske leida. Nii et kui lähed, siis soovitan ette ära broneerida.

hmmm... for real? nii hull on seis sellel ajal? no ma mõtlesin puerto princesas 1ks ööks bronnida ööbimise öra aga plaan oli jah kohapeal otsida... hmmm.. krt, se neti teel bronnimine on ka siuke.. tahaks enne oma silma ja käega katsuda üle, kui pika'emaks ajaks jään kuskile ööbima...

kas muidu keegi oskab häid kohti soovitada palawanil, kus peatuda?

Kindlasti pole üksi või kahekesi öömajaga probleemi. Neid väikseid ilma kondita pangaloid ja n.ö hotelle on piisavalt kohapeal mida netis bronnida ei saagi.Üleüldse netis on pakkumisi palju vähem kui kohapeal Tuki mehed leiavad sulle kindlasti ööbimise.Paremad ööbimised on siiski jah välja müüdud.Ise jõuan 28,01 ja ööbin ilmselt Island Front Cottages El Nidos. Tulen merd mööda Coronist Busuangalt.

cool, kui seal oled veel sellel ajal, teeme dringid :))

ma tripin üksi jah.. proovin ära, paljud tuttavad kiitnud :))

ma jõuan puertosse 2 veeb. ja elnidosse 3.02 v 4.02 :)

Viibin Palawanil 7-8 veebruarini ja minu teada on sel ajal seal vähemalt 5 Eestlast

El Nidos on Hiina uusaasta aeg mõistilk ööbimine ette bronnida kindlasti. Eelmisel aastal magas meil üks rootslaste perekond koridoris - polnud kuhugi mujale minna.
Aga hiinlasi oli seal küll minimaalselt. Ilmselt lihtsalt hooaja tipp. Rahavast oli seal minuarust parasjagu palju. Vähema rahavaga kohad on mujal. Seal lihtsalt ei olegi suuri hotelle, jms.

tegin oma plaanid juba ümber.. olen kuni 9nda veebruarini cacnipa saarel port bartoni lähedal... on seal keegi käinud? kuidas muljed?

Kas keegi oskab ilma kohta midagi seal (bohol el nido) öelda?
Imateade näitab ainult äikest ja vihma ja pilvi.
Oskab keegi kommenteerida jan lõpp veeb 7s
http://www.accuweather.com/en/ph/el-nido/265237/january-weather/265237

Nonii...me tegime ka oma plaanid natuke ümber...kõigepealt oleme 4 päeva hong kongis, siis 8 veebruar oleme cebus, 9 veebruar camiguini saarele ja sealt siis 16 veebruar puerto princessasse, seal vb paar päeva ning sealt el nidosse. 2 märts lendame läbi manila hong kongi ja sealt siis koju tagasi.

Milliseid vaktsiine teete? Ja kas keegi on mõne kõhuviiruse, malaaria või dengue palaviku filipiinidest saanud?

Oleme 2x korda Filipiinidel käinud ja ilma vaktsineerimata, õnneks pole ükski haigus seal külge hakanud.

hepatiit a ja malaaria tabletid (palawanil malaaria )

mis tüüpi el pistikuid nad seal kasutavad?
Tasub vahejupp kaasa võtta?

Kas 680 euri Tallinn-Manila-Tallinn on hea hind või mitte?

olen olnud Boholil 3 nädalat, peamiselt Andas,kus valge turist(americano, nagu siin meid kõiki üldistavalt nimetatakse)on vähe esindatud liik.Kohaliku eluga olen nüüd väga kursis.
Ilm paraku on olnud vihmane, mingi tsüklon on siin kimbutanud Visaya kanti. Santo Nino pidustused toimusid vihmasajus. Aga meri on soe,õhk samuti soe ja niiske, mis ju nahale hea, eksole?Hetkel on ilm juba paranemas, päike paistab ja ei saja. Chocolate Hills Lobocis on väga chill koht.
Veebruari algul jõuan minagi Palawanile, nagu vist kõik americanod-backpackerid-turistid.Ennem seda liigun Boholilt Negrosele laevaga.Sealt vbolla Boracay, kuigi mind on hoiatatud vene turistide hordide eest.Aga oma silm on kuningas

räägi pistikutest ka. kas on vaja vahejupp kaasa võtta või saab ilma selleta ka?

pistikutega on väga hästi, siiamaani olen kõik kenasti seina torganud.Tais pole ka probleemi, ent Malaisias adapter vajalik.

Ei ole Malaisias ka vaja, vajalik lihtsalt mingi tikk voi midagi, mis lukata sinna kolmandasse auku koigepealt.

No minul oli küll Manila hotellis vahejuppi vaja. Võib olla saartel on siis teised pistikud?

vit nii,Boholil ei olnud adapterit vaja, aga täna Negrosel Dumaguete linnas on vaja küll.hotellist laenati adapter ka.kuskil vist müüakse neid selles muhedas linnakeses, aga ma veel ei tea kus.

Jõuga ja kolmanda augu täitmisega saab tõesti ka ilma hakkama. Samas 1 euriga adapterit pole ka vist raske soetada.

Ei olnud mingit kolme auku, kaks piklikku auku oli ja sinna ei pane mingi valemiga meie laadijaid sisse. Aga see vahejupp oli tõesti väga odav.

Minu kommentaar puudutas jah Malaisiat. Filipiinidele pole jõudnud.

Filipiinidel on sama pistik, mis USA-s. Ainult et volte on USA 110 asemel siin 220

Elasime 1.5a Filipiinidel koos väikese lapsega. Polnud vaktsineeritud, ühtki haigust ei saanud. Piinlikku hügieeni ka ei jälginud.

Adaptereid saab kohalikust elektroonikapoest, maksavad alla euro tükk. Mõnes hotellis on universaalsed pistikud, kuhu läheb nii Euroopa kui ka USA pistik sisse ja adapterit pole vaja. Samuti on tihtipeale hotellist võimalik küsida adapterit (meie saime ilma lisatasuta).

Tikuga pole seal midagi teha. Kui pole universaalne pistik, siis euroopa adapter lihtsalt sisse ei mahu.

uh, 2 päeva jäänud.. then off to go - destination palawan!!! :)