Filipiinid 2013

Kas keegi Järsku tahab 22-23 jaanuaril 2013 liituda meie 4 kärsalise seltskonnaga privaatpaadiga Sabangist El Nidosse? Tegemist oleks 2 päevalise ja 1 öölise kruiisiga, kus sees on ööbimine ja söögid ja kalapüük ka. Igatahes, kui on soovijaid, siis palun kirjutage martinjatii@hotmail.com!

Vist oleme juba läind selleks ajaks sealt

11 jaanuaril jõuame Palawanile . Esimene ööbimine olemas kas ülejäänu ööbimise leiab kohapealt lihtsalt? Oleme vaid kahekesi ja kuskil ca 10 päeva. Sealt võib olla paadiga Coronile edasi või eks näis mis saab ilmset lõuna poole saartele.KÜSIMUS Egas ometi tagasilennu piletit Palawanilt Manilasse ei pea sularahas ostma ja kas ikka saab ka kohapealt lennujaamast piletit.Palju neid Peso sid sel juhul vaja läheks ca 10 ks päevaks ,et mitte eriti koonerdada.

To ludovic: jõuame (kahekesi) El Nidosse 31 jaanuar ja meil oli just plaan sõita 6 veebruar El Nidost laevaga Port Bartoni. Palju teil selline paadisõit ka maksma läheb?

Miks Sa ei bronni ära pileteid (minumeelest kõige odavam) sellisest lennufirmast?

http://www.flyzest.com/

Ei ole veel otsustanud kaua olla Palawanil ,et äralendu bronnida, samas vaja ka sõita El Nidost Coron le mis sõltub ilmast. Muidugi olid piletid kui vaatasin 3 korda kalllimad kui osta vaid paar päeva ette. ja saadavus ka nigel

http://royjen12.blogspot.com/ sealt saad kogu info võimalike marsruutide ja hindade kohta kuna tegu ameeriklasega siis inglisekeelne suhtlus toimib kenasti

Palawanilt El Nidost Coroni või vastupidises suunas soovitaks soojalt võimalusel paadireisi vt. http://www.taophilippines.com/ Suhteliselt aktiivselt bookitakse, aga see on seda väärt. LP ka soovitab. Üks reisikaaslane tegi paadireisilt novembris väga ülevaatliku videoklipi

Lahe! Meie sõitsime kunagi El Nidost Busuangale kohaliku laevaga, mis väljus korra nädalas. Alumisel korrusel veised ja sead, ülemisel kohalik rahvas ja siis kaks valget (meie siis). See oli kah lahe. Ainult need vakstust voodinarid olid minusuguse pika inimese jaoks ikka jube lühikesed aga elamus missugune.

Endal plaanis minna samuti veebruari alguses Coronile ja sealt edasi liikuda El Nidosse ning taophilippinesi paadireisi tundub päris kihvt variant olevat. Küsimus MjaM-ile, et kas ise tegid eelbroneeringu? Kas hinnad, mis kodulehel välja toodud on fikseeritud või oli seal ka kauplemisruumi?

Bronnisime ka natuke aega tagasi tripi El Nidost Coronile Taoga. Eelbroneering on nende puhul vajalik, kauplemisruumi ei ole, hind inimese kohta 21000 peesot, või siis kusagil 390 euro kandis. Poole summast maksad ette ära, peale summa laekumist kirjutatakse sulle ja confirmitakse booking. Ülejäänud summa võid maksta ülekandega (siis tõestuseks kaasa võtta maksekinnitus - neil endal pole internetti seal alati) või maksad kohapeal sulas.

Lisaks nendega suhtlemine võtab aeeeeeeeeeeeeeeeeeeega - kirjadele ootasin vastust ikka hea mitu päeva.

Meie kasutasime Coronilt El Nidosse saamiseks sellise firma teenusest http://www.facebook.com/CheaptravelCoron. Päris ekstreemine elamus oli.

Aga kas keegi on sõitnud El Nidost paadi-laevaga Port Bartoni või Sabangi? Oskab keegi selle otsa kohta midagi soovitada?

Lugesin, et Puerto Princesast El Nidosse saab ka RoRo bussiga. Kumb variant on mugavam või kiirem - RoRo võ MiniVan?

Küsisin El Nido majutusest nimega Stunnung Vistas sama küsimust transpordi kohta PP-st El Nidosse ja vastus oli selline: Depending on the kind of van regular fare is P700. and P800. for deluxe per person.The regular van seats 12-14 people and the very little leg room. The deluxe van seats only 10 people and very luxurious in terms of leg room. Van travel time is 4,5 to 5 hours and you will be picked up at the airport or your hotel. There is 1 or 2 short stops for the van to gas up and restroom break. Rorobus is P497. per person. Rorobus travel time is 6-8 hours because it picks up passengers along the way and it has 2 stops for 30 min. each stop. You will have to go to the terminal and pay a tricycle for P200.-P250. from the airport or your hotel. Rorobus is comfortable in terms of leg room and space. BE CAREFUL WITH YOUR LUGGAGE.

Enda kogemuse põhjal 2012 dets. soovitaks RoRo bussi. Võtsime ise ka alguses kiiruse ja mugavuse soovidega väikebussi (nn MiniVan) ja juhtus see, et buss sõitis u. 2 tundi mööda Porto Princesat ringi ja korjas inimesi ning kaupu peale. Väikebusss topiti inimesi tuugalt täis ja väga ebamugav oli seal olla, sest jalad surid suht ruttu ära ja lõppeks ei jõudnud me märkimisväärselt kiiremi El Nidosse. Tagasi sõitsime juba RoRo bussiga. RoRo-s on lahedamad istmevahed ja asi liigub ikka suht graafikus. Ja on ka odavam.

Selline oli enda kogemus. Võib loomulikult ka juhtuda vastupidiselt.

Head reisi!

Rain218. Kandsin pool rahast üle nende kontole (u.1,5 kuud enne reisi) ja teise poole maksin kohale minnes. Natuke kahtlen kauplemisruumis, nad on suhteliselt täis broneeritud, kui kodukalt vaatad. Samas võin öelda, et hinna ja kvaliteedi suhe on väga paigas :)

Sõitsin Puerto Princesast El Nidosse mõlemat pidi RORO bussiga. Väga mõnus. Vahepeal on pikemad peatused - saab ennast sirutada ja keha kinnitada. Sõidu pikkus võis olla umbkaudu 7 tundi.

Bussid olid väljanägemiselt väga head - uued Hiina bussid, hea jaheda konditsioneeritud õhuga.

Hind oli P500 kanti ning mina ei näe küll mitte ühtki põhjust, miks peaks kallima raha eest nagu silgud pütis vaniga sõitma.

Kas RoRo startis ka PP lennujaamast? Ja kas pilet tuleks ette osta (näiteks eelmisel päeval)? Ja kus müüakse?

Me võtsime El Nidost tuuri nn. Coroni ekspeditsioon - 2 ööd ja 3 päeva / 9000php, mis sisaldas sööke. Ööbisime telkides üksikutel randadel, kus oli vaid meie grupp. Külastasime asustamata saari, piltpostkaardi vaadetega randu ja snorgeldasime kõikjal kus isu peale tuli. Väga lahe tripp oli. See oligi nagu ühe otsa reis El Nidost Coroni - väga hea alternatiiv tavalisele paadisõidule.

http://www.elbacuitphilippines.com/

Me kasutasime seda reisikorraldajat El Nidos ning jäime väga rahule.

Minnes saime RORO peale poolel teel Sabangist Puerto Princesasse. Seetõttu kahjuks lennujaamast väljumise kohta ei oska öelda.

Pileteid ei ole minu arvates küll mõtet ette osta, sest niipalju kui ma olen bussidega reisinud, siis on alati kohti olnud. Ja kui ei ole, siis saab seisukoha seni kuni keegi maha läheb. Suure tõenäosusega pakutakse esimene vabanenud koht valgele.

Pileteid müüakse bussis. Ja mitte bussi peale minnes, vaid kunagi hiljem kui juba jupp maad sõidetud on. Ära pane imeks, kui maksad P1000 või P500 rahatähega ning konduktor su rahaga lihtsalt minema jalutab. Olin esimesel korral sellisest nahhaalsusest üsna shokeeritud. Tegelikult asjata - kui tal ei ole sulle vahetusraha tagasi anda, siis ta teeb seda hiljem, kui tal see tekib. Ja kui tal peaks ka meelest ära minema, siis lihtsalt sõbralikult tuleta meelde - mul ei ole juhust olnud et ei oleks mäletatud. Alati on meenunud :)

Eelmisele kommentaariks - ma ei ole nii pisikesi RORO busse näinudki, nagu 10 kohaline. 10-kohaline seadeldis meenutab rohkem van-i, kuhu 20 kohalikku + 10 kana ja mõned kotid riisi sisse mahub :)

Tulin mõne päeva eest Filipiinidelt. 9 päeva Palawani oli paras minu jaoks TAO ekspeditsiooni peaks küll jah ette bronnima ja Underground River on ka tavaliselt 3-4 päeva ette täis müüdud.Ise liikusin Mini Vaniga . Väga kitsas polnud aga see eest kui hotellist tellid viib sind 600 peso eest ka teise hotelli kohale(El Nido - Puerto Princessa)Kell 1 päeval startis ja kahe peatusega oli kell pool kuus Puerto Princessas(Muidugi meil vist vedas sest Van ei olnud täis hommikused on tavaliselt täis ikka). RO RO väljub bussijaamast ja sõidab ka bussijaama Mis on Puerto Princessast väljas.

El Nidost Sabangi on targem paadiga sõita kui Bort Bartonisee sest Bort Bartonist edasi Puerto Princessasse saab vaid Jeepney ga või siis Jeepny ga Bort Barton to Roxas ja sealt Ro Ro või vaniga ja see on üsna viletsa võitu ettevõtmine. Ilma kondita asjaga ei soovitaks liigelda. Jube lämmi on ikka. Ah jaa Ro RO kondiga buss kaib iga nelja tunni tagant ja on ka üsna täis alati nii et pead ilmselt minema varemalt bussijaama.