Filipiinid 2013

Kas keegi Järsku tahab 22-23 jaanuaril 2013 liituda meie 4 kärsalise seltskonnaga privaatpaadiga Sabangist El Nidosse? Tegemist oleks 2 päevalise ja 1 öölise kruiisiga, kus sees on ööbimine ja söögid ja kalapüük ka. Igatahes, kui on soovijaid, siis palun kirjutage [email protected]!

Sõitsin Puerto Princesast El Nidosse mõlemat pidi RORO bussiga. Väga mõnus. Vahepeal on pikemad peatused - saab ennast sirutada ja keha kinnitada. Sõidu pikkus võis olla umbkaudu 7 tundi.

Bussid olid väljanägemiselt väga head - uued Hiina bussid, hea jaheda konditsioneeritud õhuga.

Hind oli P500 kanti ning mina ei näe küll mitte ühtki põhjust, miks peaks kallima raha eest nagu silgud pütis vaniga sõitma.

0
0

Kas RoRo startis ka PP lennujaamast? Ja kas pilet tuleks ette osta (näiteks eelmisel päeval)? Ja kus müüakse?

0
0

Me võtsime El Nidost tuuri nn. Coroni ekspeditsioon - 2 ööd ja 3 päeva / 9000php, mis sisaldas sööke. Ööbisime telkides üksikutel randadel, kus oli vaid meie grupp. Külastasime asustamata saari, piltpostkaardi vaadetega randu ja snorgeldasime kõikjal kus isu peale tuli. Väga lahe tripp oli. See oligi nagu ühe otsa reis El Nidost Coroni - väga hea alternatiiv tavalisele paadisõidule.

http://www.elbacuitphilippines.com/

Me kasutasime seda reisikorraldajat El Nidos ning jäime väga rahule.

0
0

Minnes saime RORO peale poolel teel Sabangist Puerto Princesasse. Seetõttu kahjuks lennujaamast väljumise kohta ei oska öelda.

Pileteid ei ole minu arvates küll mõtet ette osta, sest niipalju kui ma olen bussidega reisinud, siis on alati kohti olnud. Ja kui ei ole, siis saab seisukoha seni kuni keegi maha läheb. Suure tõenäosusega pakutakse esimene vabanenud koht valgele.

Pileteid müüakse bussis. Ja mitte bussi peale minnes, vaid kunagi hiljem kui juba jupp maad sõidetud on. Ära pane imeks, kui maksad P1000 või P500 rahatähega ning konduktor su rahaga lihtsalt minema jalutab. Olin esimesel korral sellisest nahhaalsusest üsna shokeeritud. Tegelikult asjata - kui tal ei ole sulle vahetusraha tagasi anda, siis ta teeb seda hiljem, kui tal see tekib. Ja kui tal peaks ka meelest ära minema, siis lihtsalt sõbralikult tuleta meelde - mul ei ole juhust olnud et ei oleks mäletatud. Alati on meenunud :)

Eelmisele kommentaariks - ma ei ole nii pisikesi RORO busse näinudki, nagu 10 kohaline. 10-kohaline seadeldis meenutab rohkem van-i, kuhu 20 kohalikku + 10 kana ja mõned kotid riisi sisse mahub :)

0
0

Tulin mõne päeva eest Filipiinidelt. 9 päeva Palawani oli paras minu jaoks TAO ekspeditsiooni peaks küll jah ette bronnima ja Underground River on ka tavaliselt 3-4 päeva ette täis müüdud.Ise liikusin Mini Vaniga . Väga kitsas polnud aga see eest kui hotellist tellid viib sind 600 peso eest ka teise hotelli kohale(El Nido - Puerto Princessa)Kell 1 päeval startis ja kahe peatusega oli kell pool kuus Puerto Princessas(Muidugi meil vist vedas sest Van ei olnud täis hommikused on tavaliselt täis ikka). RO RO väljub bussijaamast ja sõidab ka bussijaama Mis on Puerto Princessast väljas.

El Nidost Sabangi on targem paadiga sõita kui Bort Bartonisee sest Bort Bartonist edasi Puerto Princessasse saab vaid Jeepney ga või siis Jeepny ga Bort Barton to Roxas ja sealt Ro Ro või vaniga ja see on üsna viletsa võitu ettevõtmine. Ilma kondita asjaga ei soovitaks liigelda. Jube lämmi on ikka. Ah jaa Ro RO kondiga buss kaib iga nelja tunni tagant ja on ka üsna täis alati nii et pead ilmselt minema varemalt bussijaama.

0
0

Hei Filipiinidel käinud trippijad. Oskate öelda mingi suurusjärgi, mis summaga peaks arvestama, et olla nädal Palawanil. Luksust taga ei aja, seljakotiga 2-3* majutus, natuke tripiks ja vaataks ringi.

0
0

Majutus 30eur kondiga mere aares, paev sõõk jook 20 eur paev kui hasti suua juua.

Tripid ca 15 eur paev koos lounaga. Majutus on tark kohapeal valida, valik on väga suur ja vabu tube kull.

0
0

Mina soovitaks kaasa võtta taskulambi, sest õhtuti/öösiti on täiesti kottpime ja tänavavalgustus paljudes kohtades puudub. Pole paha ka helkur külge riputada. Kohvisõbrad võivad paki oakohvi kaasa võtta, sest kohapeal pakutakse ainult lahustuvat. Ööbimisele kulus meil keskmiselt 25 eur öö, toas oli alati konditsioneer (ilma selleta on ikka kehvem magada). Tähele tasub panna, et kõikides hotellides ei ole sooja vett. Tingida ei õnnestunud seal üldse, ei hotellis, turul ega mujal. Kindlasti tasub kaasa võtta sellised jalanõud, millega ka ujuda kannatab, sest põhi on enamasti kivine ja paljudes kohtades võib näha meresiile.

Palawani saar mulle eriti sügavat muljet ei jätnud, aga Busuanga (Coron) meeldis küll väga. Kuigi piltide peal on kõikjal helesinine vesi, on rannajoon sealkandis üldiselt mudane ja vetteminekuks ei sobi, maalilisse randa jõudmiseks tuleb teha väike paadisõit lähimatele saartele. Hind terve päev kestva paadisõidu eest (mitte ei sõida kogu aeg, vaid liigutakse ühest rannast teise, väga rahulik ja chill) on umbes 25 eur nägu, selle eest saab ka väga toeka ja maitsva lõunasöögi.

Kohalikud mangod (kollast värvi kindlasti) on lihtsalt imelised, samuti väikesed banaanid. Hommikusöök maksab enamikes kohtades 3 eur, mõned pakuvad euroopalikku sööki, teised ainult kohalikku (ehk riis ja kohalik vorstike vms). Pesumajasid on iga nurga peal, hind veidi üle 2 eur kolme kilo eest (3 kg on paljdues kohtades miinimumkogus).

Kõige maitsvamad (ja samas pigem odavamad kui mujal) söögid leidsime Coroni linnast Mount Tapyas hotelli restoranist. Ja kuna hotell asub mäe otsas (ikkagi linna sees muidu) ja rstoran on katusel, on sealt väga ilusad vaated merele (eriti päikeseloojangu ajal). Nende internet töötas ka korralikult, kuigi paljudes muudes kohtades oli sellega probleeme.

Kõige ilusam saar oli minu arvates Malcapuya (sinna sai Coroni linnast), aga ka kõik teised olid elamuseks, niiet saaretuur on alati kindla peale minek.

Millest ma eemale soovitaks hoida - Calauit Safari. Teekond sinna on pikk ja kallis, parki sissepääs samuti kallis. Seal näeb küll väga lähedalt paari kaelkirjakut ja paarikümmet sebrat, kuid kõikide väikeste loomade elutingimused on pehmelt öeldes jubedad. Tillukesed puurid, maod betooni peal, metssead asfaldil.

Ilm on väga soe ööpäevaringselt, matke maha mõte kaasa vedada kampsuneid ja teksapükse, et neid õhtuti kanda. Seal ei lähe üldse jahedamaks, pidevalt vähemalt 28 kraadi.

Kohalikud inimesed on väga sõbralikud ja abivalmid, aga kõik need, kes turistidega töötavad, annavad endast kõik, et sult kogu võimalik raha koorida. Hinnad tasub endale kiiresti selgeks teha, et mitte pidevalt üle maksta.

Toitude hinnad restoranides üleliia odavad ei ole, pasta 4 eur, kalapraad 7-8. Suht sarnane Eestiga. Värske mahla shake maksab veidi üle 1 euri ja maitseb hästi, tasub proovida, poest ostetav jäätis on umbes samas hinnas, tänavalt kohalik isetehtud jäätis mitu korda odavam (aga ka mitte nii hea). Pooleliitrine vesi 40 eurosenti.

NB sealkandis on vaaraosipelgad äärmiselt levinud, neid näete igal pool. Muidu pole hullu, aga toitu ei tasu lahtiselt vedelema jätta, sipelgad leiavad sinna tee isegi siis, kui te enne ühtki sipelgat ei kohanud.

Lennujaamatasu on siselennul 20 peesot nägu, rahvusvahelisel 550 nägu. See raha tasub kõrvale panna enne ärasõitu, sest maksta saab ainult sulas.

1
0

Lisan veel, et kui siin soovitatakse majutus kohapealt vaadata, siis tegelikult pole paha natuke ette uurida ja kinni panna, sest paljud kohad on lihtsalt täis ja siis pead sama raha eest kuskil vähemmeeldivas ööbima, valikuvõimalusi eriti ei jää.

Nii Palawanil kui Coronil on teed meie mõistes üsna kehvas korras (vihmaperiood uhub need lihtsalt osaliselt minema), seega ärge planeerige pikkade vahemaade sõitmist bussiga, see võib osutuda päris väsitavaks ja higiseks ettevõtmiseks. Tasub uurida ka siselende, sest need ei tule tihtipeale palju kallimad kui bussi ja paadiga, aga säästavad kõvasti aega ja on oluliselt mugavamad.

0
0

Lisan eelnevale kommentaarile igaks juhuks ka mõned omapoolsed tähelepanekud. Olin veebruaris 23 päeva Palawani ja Busuanga saarel ning minu öömajakulud olid suuremates asulates ca 6 EUR/ööpäev ning väiksemates ca 15 EUR/ööpäev. Allahindlust sain väga vähe ja ainult siis, kui ühes kohas vähemalt nädal aega peatusin. Konditsioneeri ei kasutanud kordagi, fan-ist piisas täiesti, nii et selle arvelt saab kindlasti kokku hoida! Eelnevalt broneerida soovitaks kindlasti pühade ajal, eriti Hiina uue aasta saabumise ajal. Sattusin just tol perioodil El Nidosse ja Coronisse, ning eriti esimeses oli tegemist, et üldse mingi vaba koht leida..

Väljas süües on odavamates kohtades hinnad 1-3 EUR. Kui piirduda riisi ja lihaga, saab 1 EUR-i eest kõhu täis. Euroopalik hommikusöök on ca 2 EUR. Liitrine Coca maksab ca 50 senti. Vett tasub osta 5 liitri kaupa, maksab ca 1.5 eurot. Suur pudel kohalikku ja head Thanduay rummi maksab natuke alla 2 EUR-i.

Tsiklirent on ca 15 EUR/ööpäev. Coronis soovitan kasutada Boyet`s Motorcycle Rental teenuseid. Lähedal asuvas asulas on tal sugulane, väga mõnusa olemisega kalur, kes pakub hea hinnaga paaditrippe. Öömaja on tema juures põhimõtteliselt tasuta ning sümboolse hinna eest pakub ta ka omatehtud sööki. See variant sobib siis maksimaalselt kahele inimesele.

Ei hakkagi siin enda muudest kogemustest kirjutama, soovisin lihtsalt esile tuua, et saab läbi veel väiksema eelarvega, kui eelneva kommentaari põhjal võiks järeldada :) Ainult lennujaamatasud võivad ka kohalikel lendudel kohati suuremad kui 20 peesot olla. Kui ma ei eksi, siis paar korda maksin ka 100 peesot.

0
0

Jaanuaris plaan minna Filipiinidele. Kuna kaasas ka laps, siis pidevat rändamist ei plaani, kuid 3 ndl jooksul sooviks olla mõned päevad Manilas ja ülejäänud aja Palawanil ja Coronil. Kui ma ette broneerin ainult Manila-Palawani lennud, kas ma saan õigesti aru, et sealt kohapealt pole probleemi saada lende edasi teistele saartele (nt Coroni saarele)ja tagasi Manilasse? Mis pidi oleks üldse mõistlikum minna kas Manilast esialgu Palawanile ja sealt edasi Coroni? Kas Coroni ja Palawani vahel üldse toimub otselend või käib kõik läbi Manila? On üldse Coronil lennuliiklus? Või toimub ainult laevaliiklus Coroni ja Palawani vahel?

0
0

Kohalike lendudega küll probleemi pole. Vaata Cebu Pacific kodulehte. Minu arvates erilist vahet pole, kas lendad esmalt Palawanile ja tagasi Coronilt või vastupidi. Tee otsus hinna järgi- mina sain näiteks Cebu-Puerto Princesa ja Coron-Cebu hinna parema kui oleks olnud vastupidi liikudes. Coroni ja Palawani vahel otselende pole. Pead arvestama ca 6 tunnise bankasõiduga.

0
0

Tänan Martin! kas banka on see väike paadike, millele nii mõngi turist keeldub minemast sellise vahemaa sõiduks? (kellegi blogist lugesin) Kas Palawani ja Coroni vahet ka mõni tahedab laev/paat sõidab, millesse ei pelga istuda ja ise jääd ka kuivaks?

0
0

Eks neid bankasid on seal erineva suurusega ning selle pikema sõidu jaoks on ikka vähe merekõlbulikumad alused. Eks see on eelistuste küsimus, aga minule väga meeldis see kõikumine ja ka märjaks saamine. Samas seal oli võimalik ka kuivaks jääda, valisin lihsalt ise kõige ekstreemsema koha :) Võib-olla need paadid, mis otse El-Nido ja Coroni vahel sõidavad, on vähe toekamad. Meid sõidutati enne minivaniga ja alles siis läksime paadi peale. Nii et uuri enne erinevaid võimalusi, et pärast merel šokki ei saaks :)

0
0

Tere. Sai käidud selle aasta veebruaris Palawanil ja panin kokku väikese video El Nido piirkonna randadest kus sai käidud,Island hopingust ja Port Bartoni lähedal (1h paadiga) asuvast Secret Paradise Resordist. http://www.youtube.com/watch?v=E-N9y17nj8o

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased