Filipiinid 2014-2015

Tere,
Kas on veel mõni tore reisihuviline, kes on huvitatud Filipiinide külastusest selle aasta lõpp või tuleva aasta alguses?

Filipiinide kohta on küll ohtralt teemasid, kuid kahjuks teemad juba üsna vanad 2008-2011 ja pole enam vast kuigi adekvaatne info(mis eelkõige puudutab hindu).

On keegi hiljuti seal käinud? Kuidas reisini jõudsite ja mis maksma läks?

Kuna tegemist siiski saareriigiga, mis koosneb tuhandetest väikestest saarekestest, siis kuidas toimub nende vaheline logisika? Ehk kuidas turistil ringi liikuda on? (kui Phuketis korraldatakse väga odavalt laevareise saartele, siis kas seal on sarnasied alternatiive?)

Ühesõnaga, oodatud on värsked muljed alates lennu/reisi ostmisest kuni koju tagasi jõudmiseni.

Jään ootama,

Mari-Liis

Tere

Filipiinidele minemas ei ole aga mis hindasi puudutab siis elu on seal endiselt odav ja hinnatõus ei ole suurem kui raha väärtuse langemine Eur-i suhtes.Teistest põhilistest sihtkohtadest mida tüüpiline filipiine külastav turist kasutab kallimad on coron,el nido palawani saartel ja boracay.Natuke rohkem maksad aga nt. boracayl võimalused tunduvalt suuremad ka häid mereande leida(nt restoran-turg talipapa)
Super paadi tripid coronil ja el nidos ,hind oli umbes 10 euri ja sisaldas lõunasööki.Vaated ilusamad kui tais aga paadid ei ole nii luksuslikud,päevase tripi jooksul nägime veid paari teist paati merel .Tais neid muidugi jätkub.
Muidu osta lennud ette ,eriti kui aastavahetusel oled sealkandis siis bronni ette.

Tere
Mina elan Filipiinidel Boholi saarel. Kui kohalike kombel elada, siis on elu odav – transport on odav, samuti söök kohalike söögikohtades on väga odav. Turistipiirkondades ja suurtes linnades võib muidugi kõike leida. Majutusega samad lood – leidub väga odavaid kohti, aga nende puhul ei tasu ka mingit luksust oodata. Seega oleneb, mida oma reisilt ootad.
Saarte vahel ühiskondliku transpordiga reisides peab arvestama, et väikeste saarte vahel ei pruugi alati otseühendusi olla, st. pead võibolla mõne suurema saare kaudu minema. Samuti võib adekvaatse info saamine praamide graafikute osas osutuda keeruliseks, netis on info tihti aegunud ja kunagi ei saa 100% kindel olla, et välja kuulutatud paat ikka õigeaegselt väljub (oleneb ka ilmastikuoludest). Seega saarte vahel reisimiseks varu piisavalt aega ja püüa olla võimalikult paindlik – kõik ei pruugi alati plaanide kohaselt minna :) Üldse on ringi reisimine Filipiinidel suhteliselt aeglane sh ka maismaatransport. Kui kiirus on oluline, siis tasub lennata – siselende on piisavalt palju.

Inimesed on Filipiinidel väga sõbralikud, püüavad alati aitavad, kui oskavad. Muidugi võib kas keelebarjäärist või kultuurilisest taustast tulenevalt väikseid arusaamatusi ette tulla, neid tasub pigem huumoriga võtta :) Kindlasti soovitan reisikohana – mitmekülgne loodus, ilusad rannad, odav ja super sõbralik.

Kui Boholi osas rohkem infot soovid, kirjuta mulle otse.

Meil plaanis sellel aastal jõulud/ aastavahetus veeta Filipiinidel. Plaan on resideeruda Palawan-il ja sealt trippida. Piletid on põhimõtteliselt ostetud perioodiks 22.12.2014-23.01.2014

Aasias eelnevalt mitu korda käidud, kuid filipiinidel esmakordselt.Kas on keegi veel jõulud/ aastavahetus palawan-il puhkamas?

Meie lähme esialgu kahekesi, kuid mitmekesi oleks mõnusam saarte trippe võtta.

Tere!

Plaanime ka Filipiinidele minna, ilmselt neljakesi. Käesoleva aasta lõpus või 2015 alguses. Lennupileteid veel ära pole ostnud. Kohapealne programm pole ka veel paigas. Miamamma- mis lennufirmaga ja kuidas lendate ning kui palju piletid maksid?

Lendame Finnairiga, pilet on hetkel 970€ nägu edasitagasi Manilani. Saab ka odavamalt, kuid eelistame lendu tallinnast ja maksimaalselt 1,5h vahemaandumis ajaga :)

Meie läheme samuti järgmisel talvel Filipiinidele, käisime ka eelmisel aastal.
Seekord ootame pakkumisi Hongkongi, kuna soov oleks tagasiteel seal paar päeva peatuda. Hiljuti oli Finnairil kampaania Riiast Hongkongi, 527 eur pilet, sealt edasi ja tagasi saaks kohalike odavlennufirmadega. No selle pakkumise me suutsime maha magada, nii et ootame järgmist.

Kõik oleneb kui pikaks perioodiks minna, reeglina on need 2 nädalased lennud parema hinnaga.Meil on periood 1 kuu ja üsna tipp hooajal. Kahtlen et selleks ajaks oluliselt parema hinnaga pileteid tuleb.

Mis saartel käisite? Kas palawan on paikselt olemiseks hea saar? Mõtlen just liikumisvõimalused teistele saartele?

Ma ei julge öelda et Palawan just parim saar oleks keskseks baasiks, pigem tundus Palawani puhul olevat tegemist pigem teistest eemaloleva saarega. Kui kiiresti reisida, siis tasub lennata. Kui on soov näha mitmeid saari, siis oleks vast mõttekam valida mõni kesksema asukohaga saar.

Ise tegime eelmisel aastal 21 päeva Filipiinidel - nädal Manilast põhjapool marsruudil Manila-Banaue-Sagada-Baguio-Manila, seejärel lendasime Palawanile ja sealt läksime läbi El Nido Coronile.

Igasuguseid trippe saab teha igal pool, aga ma väga soovitaks Taod - http://www.taophilippines.com/. Tao korraldab viiepäevaseid paadireise El Nido ja Coroni vahel ja ma arvan, et see on üks kõige unikaalsemaid kogemusi mida sealkandis kogeda saab.

Üldiselt Filipiinidest võib lugeda http://maailmas.blogspot.com/2013_02_01_archive.html. Hinnad küll eelmise aasta seisuga, kuid vaevalt nad väga palju muutunud on, lisaks natuke reisiinfot.

Tao reisikogemustest võib lugeda http://maailmas.blogspot.com/2013_03_01_archive.html.

Kas keegi oskab öelda, kui raske on leida Jaanuari keskpaigas El Nidos ööbimist kohapeal? Kas peaks juba ette ära bronnima hotelli, kui tahaks saada hinnaklassis max 20 eurot öö?
Hetkel näitavad paljud ööbimiskohad agoda.comis ja tripadvisoris, et viimased kaks tuba.

PS! Võib jagada linke/numbreid, kus soovitate ööbida. :)

Tere

Jaanuari kohta ei oska öelda, kuid meie käisime märtsis. Ööbimise võtsime ette kuna olime el nidos kogu aja ja ei soovinud pendeldamist. Tavaliselt viibivad inimesed seal kuni 4 päeva meie olime nädala . Meie sealolekul oli näha, et vabu tube on saadaval küll.
Ise ööbisime siin http://anangbalayturista.com/contact.htm raha maksime pool ette(panaga kaudu). Meil oli AC-ga ruum 1300 PHP ventikaga ruum on odavam. Koht täita OK ilus puhas ja linu vahetati pidevalt(omanikul on vist veel ka pesumaja). Kuna linnas osa ajast elektrit pole, siis hommikul AC ei tööta. Omanikul oli generaator, kuid see pandi tööle juhul kui õhtul läks elekter ära. Omanik muidu abivalmis ja sebis paadiretked ka täitsa hea hinnaga, aga minu jaoks lõunamaiselt veic manijana/uimane.
Kui võimalus on , siis soovitan elamise pigem linna võtta, usun et kui võtta eemale siis on nac igav (pean silmas Corongi). Long story short - kui bookingus või agodas sobilik tuba sobiliku hinnaga , siis võta ära.