trip-krainetrip-ukraine-dark
Filmitegija vajab trippijate abi!

Tere,

vajame abi ühe lokatsiooni leidmiseks - meie režissööril on väga kindel visioon ühest kohast, kus me keegi varem olnud ei ole.

Seal peaks olema kõrb(liivaluited, kõrbevalgus) ja töötav raudtee, kus sõidavad rongid või on nad vähemalt võimalik sõitma panna.

Kas keegi teist on kunagi rongiga kõrbes sõitud?

Trans-Sahhara raudtee (nimetati vist nii).

Sõitsin Hiina Gobi kõrbes ja Kasahstanis, aga seal pole liivaluiteid.

Egiptuses Kharga oaasis on töötav raudtee ja see Liibüa poole minev kah.

Beloje solntse pustõni :)

700 km läbi kõrbe, rongi koosseisud kuni 2,5 km pikad... rohkem infot on siin: http://www.snim.com/carnet/trainEn.html

tegelikult on selline "klassikaline" liivaluidetega kõrb pigem erandlik, enamik kõrbeid on savi-kiviklibused. Klassikalise kõrbe osas on Sahara ehk kõige lähedasem, aga ka nt Namiibia oma ca 2400 km raudteevõrgu, maailma kõrgeimate düünide ning hunnitute vaadetega: http://www.desertexpress.com.na/default.htm, http://picasaweb.google.com/lh/photo/eiF4QTCz1fvLe726VW4Dnw

Kasahstan, Usbekistan, Turkmenistan on vene ajal rongiga läbi tõmmeldud. Kahjuks puuduvad seal luited.

Suur suur tänu kõikidele, teie nõuannetest on juba palju kasu olnud!

:)

Selle Mauritaania raudtee ääres käisin ise ka (vt seda pilti, auto taga raudtee). Suuri luiteid pole, väiksemaid liivakünkaid on. See pilt kaljumäega on juba tehtud Atari pool otsas kus hakkab mägiseks minema (väga lahedad mäed), ennem on lage (pilt). Teisel pool raudteed on väidetavalt miiniväli (kogu Lääne-Sahaara piiri ulatuses).

Olen sõitnud rongiga Damaskusest Ammani. Ümber oli küll kõrbemaastik, aga otseselt liivaluiteid siiski ei mäleta.

Turkmeenias Repeteki ümbruses on minu mäletamist mööda küll nii luiteid (nn Repeteki Sahaara),kui ka raudtee. Luited nii 4-5 m. kõrged. Kunagi oli seal ka kuulus Pariis-Texas õllekas. Ehk keegi mäletab veel.

Sudaan, Wadi Halfast Atbarasse/Hartumi väga tase raudtee praktiliselt puutumatuna yle-eelmisest sajandivahetusest kui inglased selle ehitasid. K6rb on seal siiski rohkem kivisem kui liivane... Kuigi ise Mauritaanias käinud pole, on seal t6enäoliselt ligipääsetavuse, filmimise ja k6rbe-scenery jaoks paremad tingimused kui Sudaanis.