Finnair ja Flybe - pagasinõuded ja ümberistumine

Kui esimest lendu opereerib Finnair ning järgmist Flybe, siis kumma pagasireeglid jäävad kehtima jätkulennul? Ikka Finnairi? Küsin, sest Finnairil on äraantav pagas kuni 23 kg aga Flybel peaks olema 20 kg.

Marsruut: München - Helsinki (opereerib Finnair), Helsinki - Tallinn (opereerib Flybe), pileti ostan Finnairi kodukalt, aga ei saagi aru, et kumma pagasinõuded jääksid kehtima?

23 kg läks Flybel ilma lisatasuta läbi. Pileti ostsin ka Finnairilt.

Sama siin, Flybe ja 23 kg; algusega Tallinnast, nii et esimene leg oli Flybe.
Kui sa checkid pagasi Münchenist otse Eestisse, siis Helsinkis seda vahepeal keegi ei kaalu nagunii.

Finnairilt ostetud piletil kehtivad alati nende pagasireeglid. Ka Tallinn-Helsingi otsal. Sama käsipagasiga juhul kui Flybe käsipagasi mõõtmed on väiksemad kui Finnairi omad (vist on).

Küsin ka samal teemal algajaliku küsimuse- kui lend on Tallinn- Helsingi Flybe ja Helsingi Antalya Finnair (piletid ostetud Finnairist), siis kas pagas läheb otse Tallinnast Antalyasse või tuleb teda Helsingis uuesti välja võtta/ ära anda. Meil on Helsingis lendude vahe 55 minutit, kas ikka jõuame?

Ma arvan, et peaks samuti minema otse Tallinnast pagas Antalyasse, nagu minul läheb Münchenist otse Tallinnasse. Helsinkis tuleb minna vaid järgmise lennu peale. Kui olen õigesti aru saanud:D

Pagas läheb ise Antalyasse välja. 55 minutit on piisav. Helsingis minge kohe värava suunas läbi passikontrolli ja vaba aeg veetke juba peale seda.

Ma lisan veel seda, et mul oli Helsingi-Tallinn ots täiesti omaette piletil ehk siis võtsin pagasi Helsingis välja ja andsin Flybe check-ini uuesti. Kuid sellegipoolest läks 23 kg kenasti läbi ilma lisatasuta. Pilet oli siiski ostetud Finnairilt.

Olen kaks korda käinud Aasias FinnAiriga ja esimene lend on olnud Flybe-ga. Kui on seotud piletid, läheb pagas lõpuni ja kaal võib olla 23 kg.

Plaan osta Finnairi lennupiletid Tallinn-Rooma, ümberistumsiega Helsingis. Kas tunniajane ümberistumise aeg on Finnairi puhul Helsingi lennujaamas teostatav? Kas Finnairi puhul tuleb lennu hilinemist tihti ette?
Kui juhtub kõige hullem, et lennuk hilineb ja ei jõua jätkulennule, kas sel juhul Finnair suunab tasuta järgmisele lennule või mis saab? Graafiku järgi on samal päeval veel lende.

Ma usun, et sa ise peaksid jõudma, sest Vantaa lennujaam pole eriti suur. Aga pagasiga võib keerulisem olla...sel juhul tuleb see järgmise lennuga tõenäoliselt järgi ja toimetatakse sulle Roomas peatumiskohta kätte lennufirma kuludega. Hilinemiste kohta ei oska ma midagi öelda...eks neid võib ikka ette tulla, aga pole nagu kusagilt kõrvu jäänd, et Finnair ja Flybe mingid meeletud hilinejad oleks.
Kui sul need lennud on ühe pileti peal ja Finnair ise sulle sellist varianti müüa pakub, siis jah on see Finnairi mure sind ikkagi Rooma toimetada, kui sa ei peaks oma jätkulennule jõudma esimese lennu hilinemise pärast. Tõenäoliselt pannakse sind jah siis järgmisele lennule.

Tänan:) Ma uurin Finnairi esindajalt ka. Lihtsalt, kui on valida ümberistumise ajaks kas 1h või siis 3h, siis eelistaks kiiret ümberistumist ja mitte 3h lennujaamas passida. Samas eelistaks ikkagi viperusteta kohale jõuda. Pagasi muret õnneks ei ole, ma reisin üldjuhul vaid käsipagasiga.

Tunniga pole mingit muret ja pagas jõuab ka normaalselt. Isegi Frankfurdi lennujaamas on tunnised ümberistumised koos pagasiga probleemideta.

mul näiteks 2 nädalat tagasi Amsterdamis ei jõudnud pagas jätkulennule, kuigi ümberistumine oli 1,5 tundi.

Üldiselt ei ole probleemi, pannakse ka pagasile lipik külge, et kiirelt vaja toimetada edasi.
Eks ebameeldivaid erandeid võib alati juhtuda, aga nendest ei pea lähtuma, olen Flybe
TLN-HEL hilinemise tõttu maha jäänud jätkulennust ja on pagas ka pikematel ümberistumistel
kuskile jäänud. Tavaliselt siiski OK, tunnist ümberistumist on sageli.