Florida ja juhiload

NB! Alates 01.01.13 on Floridas nõutav rahvusvahelise juhiloa olemasolu, kui juhil ei ole USA juhiluba. Nõue kehtib ka autot rentides!!! Rahvusvahelise juhiloa puudumisel riskite kas vangla või kohtuga. Ilmselt vangi ei panda siiski kedagi, kuid kohtusse minek on ülimalt reaalne. Ja see võtab aega, mis tekitab suuri probleeme, kui olete Floridas turistina.

http://news.tripwheels.com/2013/02/11/international-driving-permit-required-for-florida/

Oman plaani külastada Floridat nüüd lähi, või veidi kaugemas tulevikus, seega on tore kuulda sellist informatsiooni.
Oman ka rahvusvahelist juhiluba, kuid tore on siiski teadvustatud olla.
Sellise karmi nõudmise põhjust ka oskad õelda?

Ameerikapäraselt öeldes, et jumal teab, mis põhjuseks on. Reapolitseiniku koha pealt saan uuest seadusest suurepäraselt aru, sest paljude riikide juhilubadest on raske aru saada. Isegi minu 2006.a. Eestis väljastatud juhiluba on välismaise ametniku jaoks ilmselt suht arusaamatu. Samas USA-s autorentimisega pole sellega kunagi probleeme olnud.
Taustainfoks küll niipalju, et ega politsei Floridas sihilikult lube ei kontrolli. Auto peatatakse ainult põhjusega. Selleks võib küll olla ka ainult läbipõlenud pirn.
Eestis piisab rahvusvahelise loa tegemiseks ainult käigust ARKi. Vajalik PABERIL dokumendifoto, kehtiv Eesti juhiluba ja 25 millegiga eurot riigilõivuks.

Kas aasta algusest on Floridas vajalik rahvusvahelin juhiluba ?

Sain väikse paanika hoo seda siit lugedes ( ise võtan auto MIAst kolmapäeval ) hakkasin kohalikke (florida) lehti lugema ja leidsin et see seadus on peatatud kuna rikub mingit rahvusvahelist seadust, so don't worry !

Tegelikult on see natuke mõistetav ka, sest meie juhilubadel ei ole ühtegi rahvusvaheliselt mõistetavat sõna peal kirjas.
Eelmisel aastal rentisin Everglades´i rahvuspargis jalgrattad ning jätsin tagatiseks Eesti juhiload. Kui tulin tagasi, siis küsis laenutaja minu käest, et kus sellise imeliku nimega riik asub nagu Juhiluba :D

Sai just nädala eest Floridas Alamost auto renditud. Ei tehtud seal minu Eesti lubade peale teist nägugi - sobis kõigile. Politseile polnud küll naidata vaja.

Dollari onu ütles ka, et tegelikult on ikkagi oluline originaalluba. Käskis mul see rahvusvaheline papitükk kohe tagasi kotti pakkida.
Mis aga puutub politseisse, siis nägin esimest korda elus, kuidas Miami beachil laupäeva hommikul kell 9 olid mendid radariga väljas ja võtsid kiirustajaid maha.

Hea Kurimoori jutu peale läksin kaevasin oma juhiloa välja, on ikka, isegi tervelt kahes suurkeeles antakse mõista, et tegemist on juhiloaga. Muidugi formaat võib-olla on aastatega muutunud.

Minu juhilubadel on taustaks õrna roosaga erinevaid variante sõnast "juhiluba", kuid 2006 a väljaantud load on muidu täiesti eestikeelsed.

Tere!

Tundub, et tuleb siis kiiresti rahvusvaheline luba teha. Kuu pärast minek just Floridasse ja auto rentimise plaan Enterprise'ist....

Igaks juhuks võiks muidugi märtsis auto rentinu oma kogemust jagada, kas sa MIAst auto kätte või mitte.

Mul nüüd juba 2x Miamis autot rentinud viimaste nädalate jooksul ja rahvusvahelised load ei huvitanud kedagi. Pakkisin need üldmakulatuuri hulka ära, sest mis ma neist ikka lehvitan.
Rahvusvaheliste lubade tegemine võtab muidu Eestis ainult kohaleminemise aja ehk siis kui teed kodus eelnevalt riigilõivu ülekande ära ja võtad foto kaasa, siis saad koheselt load kätte ARKist.

Tere,

Minek Floridasse järgmine nädala ning tekkinud kerge paanika. Kas on ikkagi on vaja rahvusvahelist juhiluba või piisab meie lubadest, kus on ka inglise keelne tõlge?
Lugesin ka estraveli sellist artiklit - http://www.estravel.ee/uudised/2013/02/floridas-autot-rentides-on-kohustuslik-omada-rahvusvahelist-juhiluba/

Vähemasti autorendi poolt ei ole rahvusvahelised load nõutavad. Tulin eelmisel nädalal Miamiast tagasi Eestisse ja nagu ma eelnevalt kirjutasin, siis autorendi töötaja naeris mu välja, kui üritasin talle rahvusvahelisi lubasid ka näidata. Järgmisel korral ma enam ei võtnud neid lubasid väljagi. Tavaline eestikeelne juhiluba sobis täiesti. Politseiga kokkupuudet ei olnud.

Tere,
kas on kellelgi värskeid kogemusi Floridas autorendiga?
Piisab Eesti juhiubadest, või küsitakse kusagil rahvusvahelist
juhiluba?
Läheme nädala pärast ja natuke mures,
olen tänulik iga info eest.

Jaanuari lõpp - veebruari alguses ei olnud mingit muret Eesti lubadega. Ei usu, et olukord muutunud on.
Auto rentisime Alamost Miami lennuvälja autorendi keskust.

Ei ole muret. Ei olnud ei Floridas ega Arizonas kuu aega tagasi.

Kuidas sellega praegu on? On vaja rahvusvahelist juhuluba või mitte? Tänud ette.

Ise käisime veebruaris 2015 ja tegime rahvusvahelised load, sest autorent (Budget) ütles et oleks vaja.. kuna politsei kinni ei pidanud, siis näidata polnud vaja.

Olen 3-el erineval korral USA-s autot rentinud. 2-el korral Eesti juhilubadega, 1-el korral Austraalia/NSW juhilubadega ei ole mitte kunagi mitte mingit probleemi olnud. Korraliku liiklejana politseiga kokkupuuted puuduvad.

Aga miks mitte autot rentides lugeda autorendifirma tingimusi või küsida nende käest?

Ja politsei osas loeks FL kohaliku "Maanteeameti" lehekülge https://www.flhsmv.gov/driver-licenses-id-cards/visiting-florida-faqs/, mis ütleb "Visitors to Florida who wish to drive while here are required to have in their immediate possession a valid driver license issued in his or her name from their country of residence."

Käidud ja nähtud. Ei küsinud keegi rahvusvahelisi juhilubasid. Ka Budgeti lehel ei olnud märget, et oleks vaja neid.

Samuti käidud, rahvusvahelisi lube ei küsitud, Eesti lubadel kenasti inglise keeles kirjas oluline ja see oli täitsa piisav.

Jätkan teemat! Rendin NY-st auto, käin Washingtonis ja MD-s, tagastan sõiduki NY lennuväljale. Täna helistasin Tallinna USA saatkonda ja seal tehti mulle selgeks, et Eesti load ei kehti nende kõikides osariikides ning kodutööks anti aadress kust tuleb ise kõigi osariikide seadused ülesotsida ja tingimusi lugeda. Alustasin Alabamast... Rohkem ei viitsinud! Palun, kas kellegil on infot minu teekonna kohta, st NY, ilmselt NJ võib ka sisse jääda, MD ja NC kohta? Praegu jõuaks muidugi ka "rahvusvahelised load" saada, aga kas on mõtet?

Jah, on mõtet. Kuidas nii kergekäeline saab üldse olla. Kas üldse on mõtet reisikindlustust teha, kas on mõtet?

Ma ei kirjutanud reisikindlustusest!!!

Rahvusvahelised load saad ARK-is samal päeval kätte.
Ei maksa ka eriti midagi ja kehtivad viis aastat.
Igaljuhul on mõtet.

parandaks nii palju, seda 5a juttu, et kehtivad lisaks vaid nii kaua kui on juhilubade kehtivus, mille alusel need välja antakse.

Tänan "norsu". Mul kaotavad järgmine aasta load kehtivuse ja perearst asub Eesti teises otsas, auto kilometraaž ei võimalda garantiist sõltuvalt sinna reisida enne TH läbimist, mis toimub järgmine nädal. Loomulikult oleks mõtekas sellisel juhul load + rahvusvahelised korraga vormistada. Elus läheb sageli kiireks ja see USA-s käik ei ole mulle turismireis, mida kalkuleerid ja rihid pikka aega ette.

Norsu jutt õige jah.
Kui oma load kehtivad vähem kui 5 aastat, siis kehtivad ka rahvusvahelised just niikaua, kui oma tavaload.

483arr --sõidukijuhi tervisetõend on igal juhul tasuline teenus, selle järgi pole vaja Eesti teise otsa perearsti juurde sõita.
Piisavalt paljud arstikeskused väljastavad neid kõigile, kes vaid raha ära maksta jõuavad ja päris pimedad ei ole -- Ida-Tallinna Keskhaigla, Qvalitas ja paljud-paljud teised, dr. Google aitab leida sulle lähima.

Rahvusvahelised load KEHTIVAD 3 AASTAT.Sellest olenemata, et minu riigisisesed juhiload kehtivad 2010-2020. Kehtib ainult teistel territooriumitel koos riigisisese juhiloaga. Endal juba kolmas komplekt seda papilatakat. 3.5x4.5 pilt kaasa ja ARKi. Maksis 25 eur ja kohe käes.

Päike12:
Rahvusvaheliste lubade 3 aasta jutt õige.
Ajasin ise segamini. Sai alles tehtud ja kuidagi jäi meelde, et viis.
https://www.mnt.ee/et/liikleja/juhiluba-ja-juhtimisoigus/rahvusvaheline-juhiluba'

Ei ole see arstipaberi kiiresti saamine sugugi lihtne, kui omad "paljude tähtedega" professionaalseid lube, oled juba elu näinud ja haiglates koos operatsioonide tegemistega viibinud.