FlyLAL

Andke oma muljed selle lennufirma kohta

Ise lendan kolmapäeval Tallinn - Vilnius - Rooma FlyLal'iga...

Lennukid on sama vanad kui EstAiril.
Teenindus on mu arvates parem.

Kas FlyLAL-i pardal on Economy class-is toitlustamine tasuta või raha eest? Nende kodukal see suht segaselt kirjas. Ma rumal ei saa aru :)

Tallinn-Vilnius-Rooma ei ole just päris ümbermaailamlend, pole tarvis seda kallist toitu süüa nagunii.

Kui sa hommikul Roomast tuled, siis on kõht juba kas väga õõnes või saiane,et võtad heameelega selle lennukipraekese. Meil kahepeale koos jookidega läks 55LIT.

Süüa saab raha eest, aga hinnad pole lennuki kohta kallid.
Kuu aega tagasi maksid soojad eined vist 18 litti ja einevõileivad 12 litti.
25 liti eest sai sooja söögi koos veiniga.

Tulime Kreetalt ja saime tasuta süüa mõlemal suunal. Oli päris OK toit ja teenindus ka OK. Lennukid vanad...

Kas keegi on lennanud Dublin Tallinn suunal läbi Vilniuse?
Palun rääkige mõne sõnaga kuidas see lend oli? Mida tähendab 40 min vilniuses ümberistumist? St. kas vahetatakse lennukid?

40 min ümberistumist tähendab sinu jaoks seda,et sa peaksid reisima käsipagasiga, sest suur ei pruugi teise lennuki peale jõuda. Lisaks tähendab see seda et käid trepist üles kolmandale korrusele läbid turvakontrolli ja lähed teisele korrusele tagasi -passikontroll ka muidugi kui iirimaale lähed ja mõne aja pärast lähed teise lennukisse. Tallinnas tehakse check-in ka jätkulennule ära tagasitulles võib olla mitte.

Tulin FlyLAL-iga Pariisist Tallinna ümberistumisega Vilniuses. Pariisis ei antud millegipärast Vilnius-Tallinna pardakaarti, öeldi, et nendel aparaat selline, et vahest annab, vahest ei anna. Ilmselt pusserdasid ise midagi ja siis ajasid aparaadi kaela. Vilniusse lennuk hilines, Tallinna lennu check-in oli juba ammu kinni. Sellest hoolimata tehti väga abivalmilt ruttu check-in ära ja jõudsin napilt Tallinna lennuki peale. Tänud FlyLAL-le inimliku suhtumise eest!

Lähen ka FlyLAL-iga Pariisi. Minnes on ümberistumise aeg 1 tund ja 40 min. Tagasi tulles on ainult 40 min. CSA-ga on eelmisest suvest juba halb kogemus, et Roomast tagasi tulles ümber istuda ei jõudnud ja tuli päev Prahas veeta (mis iseenesest polnud probleem :), anti toidutalongid ja tehti uues piletid õhtusele lennule). Estravelist pileteid ostes aga kinnitas teenindaja, et kui lennufirma nii pileteid müüb, siis ta ka vastutab, et me edasi saaks. Väga kahtlane on ka see, et pagas jõutakse ühest lennukist teise selle ajaga toimetada. Eks tuleb ennast harjutada mõttega, et pagas jääb nagunii maha :D. Väärtuslikud asjad tuleb siis käsipagasisse võtta. Ainult käsipagasiga vist ei õnnestu minna, ei tohi ju salongi võtta isegi hambapastat.
Aga kas seoses Shengeniga ei ole ümberistumine lihtsam? Kas peab ikka turvakontrollist (mis oli vähemalt Prahas kõige aeganõudvam koht) uuesti läbi käia?

Üks hind kõik sihtkohad?Aga Istanbul,Thessaloniki neid ma nimistust ei leia?Või siiski ainult etteantud sihtkohad kodukalt:http://www.flylal.com/ee/index/flights/search,need mind aga ei huvita.

Ilmselt on need hinnad ainult otselendudele (Vilniuse mõistes). Ja kui uurida, siis näiteks Istanbuli FlyLAL ei lenda. Kui võtta alguskohaks Vilnius, siis on näha, et Istanbuli pakutakse lende läbi Amsterdami.

Olen viimase paari kuu sees kaks korda FlyLALiga Pariisis käinud, mõlemal korral hilines väljumine Pariisist üle tunni aja, kusjuures Vilniuses oli plaanijärgseks ümberistumiseks vaid 45 minutit. Oodati ära nii reisijad kui pagas (vähemalt minu oma :).

Need 1-2 lennuga nädalas liinid on ilmselt tšarterlennud.

Pariisist Tallinnasse lennates ei ole probleem, kui Pariis-Vilniuse lennuk hilineb, kuna seesama lennuk lendab hiljem (pärast puhtakskasimist ja meeskonnavahetust) Tallinnasse. Aga pagasi kaotsiminekut tasub küll karta, kuna CDG lennuväli on sel alal kõva tegija. Väärtuslikumad ja vajalikumad asjad tuleks käsipagasisse panna. Pariisis tasuks ka varakult lennujaama minna, kuna sealse check-ini töötajad on uskumatult aeglased. Vilniuses tuleb millegipärast ka transiitreisijatel turvakontroll uuesti läbida.

Aru ma ei saa kas siis neil on toitlustus piletihinna sees või ei. Kui ma veebruari algul ostsin Tln-Vilnius-Rooma-Vilnius-Tln lennu piletid (lend toimub augusti lõpus ja 4 lennu hind kokku oli u 1000 eek...ühesõnaga megaodav) siis ma sain aru, et toitlustus on kõigil lendudel hinna sees ja sain ka samasuguse vastuse aprillis Flylal-ist, kui neile teemakohase küsimuse saatsin. Samas nüüd kõik kes Flylaliga lendavad räägivad, et toit tuleb pardal ise osta.
Oskab keegi nagu kindlalt öelda, mis värk selle Flylaliga on?
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed!

E-piletitel on kirjas, et söök on pardal lisatasu eest. Ega ma eriti ei kurvasta ka, pole see turistiklassi toit mingi eriline maitseelamus, sama hästi võin oma võileivad kaasa võtta.

Käisin paar ndl tagasi FlyLAL-ga Türgis ja süüa sai nii minnes kui tulles tasuta. Teenindus väga OK minu arvates :)

To kelluke88:

Väljalennuga Vilniusest,või Tallinnast?

See oli siis ilmselt mingi tsarterlend Tallinnast kuhugi Türgi kuurortisse ma eeldan...sel puhul vähe teised reeglid ilmselt.

Hambapastad ja muud vedelikud võib ikka käsipagasiga kaasa vedada, kui on kuni 100ml tuup. Viimasel ajal lühematel reisidel ainult käsipagasiga reisinud, milleks ikka pagasi hilinemise/kadumisega riskida ja milleks üldse liiga palju asju kaasa vedada - tegelikult ei lähe ju vaja.

Need söögiga lennud on charterlennud. Ilma söögita regulaarlennud.

Minu reis Dublin-Vilnus-Tallinn. Dublinist väljalend hilines ~30-40min. Sellevõrra hilinesime Vilnusesse. Dublin-Vilnus suunal oli lennuk rahvast täis, mina sain istekoha lennuki eelviimasesse ritta. Olles Vilnuses, arvasin, et kõik sellest Tallinna lennukist jään ma maha. Aga, kui ma Dublin-Vilnuse lennukist väljusin ootasid 2 bussi, et kõik reisijad maha tuleksid ja alles siis sõitsid lennujaama. Ok, sain bussist maha, siis hakkasin oma käsipagasiga jooksma. Läbisin passikontrolli, siis uuesti turvakontrolli. Kiiruga trepsit alla, uus check-in 3min enne Vilnus-Tallinn lennuki väljumist (tahtsid passi ja äraantud pagasikleepsu näha). Paluti koheselt minna värvasse, millest maha kiiruga mööda panin, siis ikka üles leidisn. Minu järel tuli veel umbes 4-5 reisijat. Jõudsime ilusti Vilnus-Tallinn lennukisse. Lennuk oli suht tühi, ainult mingi ~10 reisijat. Normaalne!

Oskab keegi omadest kogemustest äkki rääkida, kuidas on lood Tallinn-Milano lennuga? Nimelt kavatsen selle lennuga minna juba see nädal. Ümberistumiseks Vilniuses on aega vaid 45 minutit, seda just siit minnes. Milanost tagasi tulles on juba mõistlik aeg, 1h 55min. Ühesõnaga, kas võib loota, et Vilniuses on tõesti reisisaatja ootamas, kes inimesed õigeks ajaks õigesse kohta suunab, nagu flylali koduleht kirjutab? Kas Vilniuses on vaja uuesti check-in`st läbi käia või antakse pardapilet juba Tallinnas? Ja kui mul on lisaks käsipagasile ka registreeritud pagas, kas siis selle transpordi eest Vilniuses pean ise hoolt kandma või viiakse kõik kenasti uuele lennule vastava personali poolt?

Eelmisele

Vähemalt kui mina lednasin Dublin-Vilnus-Tallinn, ei olnud lennuki juures ega ka lennujaamas kedagi, kes viiks mu isiklikult Vilnus-Tallinn lennule. Vilnuses oli mul vaja uuesti check-in teha, sest Dublinis otse Tallinnasse kahte check-in ei tehtud. Kuidas ma nüüd seletan? Check-inni teed lennujaama sees, kus on lennuväravad. (Vähemalt mul oli nii.)Mul oli ka kohver check-initud, Vilnuses küsiti selle kohvri kleepsu, mille sain Dublinis, kohver läks mul automaatselt Vilnus-Tallinn lennule ja Tallinnas sain kätte. Küsi Tallinnast järele. Head lendu.

Firma on päris OK, teenindus vahel leedulikult morn, vahel - leedulikult lõbus :)
Soovitan liituda nende kodulehel ka preemiaprogrammiga Amber Miles, nii teenid iga lennuga boonusmiile/-punkte, mille eest siis tasuta lennu vms kunagi saama peaksid.
Aeganõudev ja lennuliiklust reguleerivate dokumentide seisukohast tarbetu on tõesti Vilniuse lennujaamaas transiitreisijatele, ka Schengeni / EU lennujaamast tulnutele, korraldatav turvakontroll. (Arvesta täiendava 15-20-minutilise ajakuluga).

ok ma siis kirjutan oma kogemusest juba
lendasin Tallinn-Vilnius-Rooma...Leedus pidin ootama 2 tundi rohkem ja selleparast ei jõudnud oma teisele lennukisse Roomas, mis oli AirOne..ja pidin 5 või 6 tundi oodata uut lennukit

Tere, kuidas hetkeolukord on söökidega hetkel Fly Lal lennuki tšarterreisidel? Kas on tasuline? Mida pakutakse ning kui kallis ja maitsev see ka on? Kas pigem tasub endaga kaasa võtta, või saab lennukis enam vähem söödud?

Tšarterlende minu teada jätkatakse. Nägin alles 1. augustil TLL-s FlyLAL-i värvides aparaati rahvast peale võtmas.
Mis puutub söömisse tšarterreisi pardal, siis uuri reisibüroolt - tema on selle reisi tellinud ja määrab, mida antakse tasuta, mida raha eest ja mida ei ant aüldse.

AS FlyLAL Charter Eesti on täiesti olemas. Ilmselt lendad Antalyasse (nägin siin eelmisel nädalal postitust Alanya pesumajade küsimuses?). Igatahes sellel reisil, mis väljub hommikul kell 5:00 oli vaid väikese valikuga tasuline menüü, mis tundus ikka kallis küll. Kohv ja 0,33 cola/fantapurk olid a 31 krooni, seda mäletan täpselt, väike Geiša vist 23 jne. Kuna kohv anti pihku väikeses plastopsis ja ühe suhkrukuubiku ning kunstkoorega, siis ei usu ka söögi erilisse elamusse. Menüü on igas istmetaskus, jõuad tutvuda, teenindamine ei alga kohe. Reis ju lühike (3,5h), ja lennujaamas saab ka enne veel süüa (veel vahetult enne lennukile minekut, siis kui kõik toimetused juba tehtud). Pesu kohta võin mõne mõtte avaldada, kui oled jätkuvalt huvitatud, anna teada. P.S. Oleme ka 2 korda Gardenias olnud, usun, et Sullegi meeldib väga!

Hinnanäiteid AS FlyLAL Charter Eesti lendudel (Horizon Traveli andmetel):
Söögid: hommikueine 5 eur, soe toit + vein või mahl 8 eur, salat 4 eur, võileib 3 eur, juustuvalik veiniga eur, soolapähklid 2 eur.
Joogid: mineraalvesi (33 cl) 2 eur, apelsini,-õuna- ja tomatimahl (25 cl) 2 eur, Coca-Cola ja Fanta (33 cl) 2 eur, kohv ja tee 2 eur, õlu ja siider (33 cl) 3 eur, vein (18,7 cl) ja vahuvein (20 cl) 5 eur.
Lendasin eelmisel nädalal nendega. Suurele inimesele jäävad istmevahed kitsaks (nagu paraku tihti ainult puhkusereise teenindavate lennukite puhul). Mõned toolide seljatoed olid ka natuke väsinud ja ei jaksanud päris püsti püsida, aga lennata kannatab küll.

Tänan kõiki vastanuid, oli palju abi vastustest. Söögid võtsime siiski kaasa, kuna kaasas oli kaks last.

Fly LAL´i puhul pean märkima, et lennul Antalyasse pagasikaal oli 15 + 5 ja tagasiteel Tallinnasse 20 + 5 - meile oli oluline, kuna oli lapsekäru kaasas - järsku läheb seda infi kellelgi vaja ;)

To Kakskümmend - olime Gardenias. Teil oli õigus, meeldis väga, ja kui läheks veelkord, peatuks kindlasti seal ja tundub, et tuleb veelkord minna, olime Alanyas kaks korda ja tahan veel kolmandatki korda minna, ei tüdinenud. Ning ka türklased nüüd ei tundunud nii pealetükkivad.
:)

Fly LAL täitsa toimib ei ole ta kuskile kadunud. Kuid tasuta söök ja jook on "minevik". Kuid seda saab pardalt osta. Söök nagu lennukis ikka, ei midagi erilist.
Kahel viimasel aastal on olnud teenindajateks Leedu teenindajad, kuid sel aastal olid teenidajateks Eesti tüdrukud. Ja lend Rhodosele (4 tundi) ei olnudki nii piinarikas sest mulle tundus, et pingi vahed olid ka pisut laiemad. Kannatas lennata küll.

Alanyassse lennates oli flyLAL lennuk väike ja väga kitsas ning teenindajateks olid leedulased. Tagasi tallinna tulles oli lennukis hoopis rohkem ruumi ning vahed suuremad ja meeldivad eesti teenindajad.

Tere,
Minul siis selline küsimus, et järgmine nädal sõidame Flylal-ga Türki. Mind huvitab see, et kas saan sõita vankriga lennukini? Või annan pakihoidu ja maksan veel lisakilode eest ka? Lennujaama infos ei osatud mulle midagi konkreetset öelda.

Kas keegi kes on lennanud Flylal chartersiga viimasel ajal oskab öelda mis raha nad lennuki pardal aktsepteerivad ja kas kaarte ka ? Ja mida lennukis pakutakse, sest nagu aru sain toitlustus lennul Egiptusesse enam paketi hinna sisse ei kuulu.

Lennukis saab vabalt eesti kroonide eest osta sööki, jooki. Eurodes saab ka.Muidugi on kallis kõik. Vesi või coka või fanta on 31 eeki pudel või purk( 33 ml). Praad oli 125 eeki, kus oli valida, kas mahla või veini(valge või punane). Prae kõrval kuklike ja mingi sokolaadi maius. Lastele saab vett tasuta, ainult küsige julgelt. Nii nagu padjad ja tekid, mis tuleb küsida.
Nägin, et vankrid kiletatakse ära ja läheb koos kottidega pakihoidu. Aga lennujaamas peaks seal kohapeal olema ka midagi vankrite taolist,kuni lennukisse minemiseni.