Viimased kommentaarid

Ma enne korra vaatasin ja äpis pakkus, et osta edasi-tagasi pagas juurde. Aga minnes pole seda kindlasti vaja.

Varsti Portugali minek ja on ostetud ainult käsipagasiga lennud. 

Võib-olla oleks vaja tagasi tulles ka üks äraantav pagas juurde osta.

Teoreetiliselt peaks vist saama küll?

Kas kellelgi on reaalseid kogemusi sellega?

Tallinn-Rooma peaks avatud olema. Tallinna lennujaama info näitab, et tänagi peaks lend olema.

Ma saan aru, et kui kindel soov kusagile reisida, siis Wizz Airi lend on mõttekas valida ainul siis, kui lennud liinil juba toimuvad?

Septembris peaks Wizzil lisanduma Napoli aga ega ei julge küll vist lendu broneerida.

Kui vaadata Tallinn-Viin liini, siis see vist pidi esialgu avatama juba mais aga praegu näitab esimeseks väljalennu kuupäevaks juba 6. september. Olen aeg-ajalt seda liini vaadanud ja kogu aeg lükkub see kuupäev edasi.

Pole seda asja uurinud aga kas saan õigesti aru, et praegu peavad kõik check-in lauast läbi käima ja online check-in pole võimalik?

Terravisionil näitab praegu, et viimane buss väljub 23:45
Terravision Bus transfer results

3 aastat tagasi käies oli õhtul minu arust seal mitu bussi ootamas. Ise ei ostnud midagi ette, bussist sai pileti osta.

Mul oli Tallinn-Viin lend Laudamotioniga mai keskpaigas. Eelmine laupäev tuli kiri, et Viin-Tallinn lend on tühistatud ja võin kuupäevi muuta või raha tagasi küsida. Küsisin tagasi ja tänaseks on ka raha käes. Kui praegu lennugraafikut vaadata, siis nad on tegelikult jätnud ühe lennu nädalas, sellepärast oli ka mul teade, et ainult üks suund tühistatud. Õnneks sai siiski edasi-tagasi tühistada. Ise väga ei usu, et mais veel väga lennata saaks.

Agodaga käib suhtlus praegu hotelli raha tagasi saamise osas. Küsiti minult meile lennufirma teatega lennu tühistamise kohta ja minu lennupiletite numbrit.

Minul on Agoda kaudu ostetud mai keskpaigaks non-refundable ööbimine. Lauda tühistas Viini lennu ja selle raha sai tagasi küsida (nädala jooksul pidi tagasi saama). 

Agoda Facebooki lehel on ka pikem postitus praegusel teemal ja soovitatakse nendel, kellel on majutuseni üle 2 nädala aega, hiljem sellega tegeleda. Lõik nende postitusest: "If your travel period is more than 2 weeks away, we recommend checking back closer to the check-in date before making any changes or cancellations, as conditions change rapidly, including availability of free cancellation."
Nii et ehk tekib ka teistel tasuta tühistamise võimalus.

Kolmapäeval, 1. augustil ületasime Ukraina-Poola piiri Hrebenne juures. Kui võimalik, siis seda piiripunkti peaks vältima. Meil kulus üle saamiseks 7 tundi. Tundus, et piduriks olid poolakad, sest need kontrollisid põhjalikult kõiki autosid ja Ukraina pool ei saanud lihtsalt rohkem autosid edasi lasta.

Meil on minek autodega Rumeeniasse ja tagasiteel ka Ukraina Lvivi piirkond. Oleks huvitav teada, kas vahepeal on Rumeenias kaardimaksetega paremaks läinud? Ja kuidas Ukrainas kaardimaksetega on?

Ise küsin, ise vastan. Küsisin easyJetist järgi ja paistab, et ongi nii. Nende vastus oli selline: It may be that this is one of our Winter routes Rein and won't be back on your schedule until next Winter. You can check back here > http://bit.ly/2EvZ83b when our flight schedule is updated in mid April.

Selge, see on tavaline asi. Ma alguses arvasin, et nõutakse mõne Soome panga internetipanga olemasolu :)

Kas keegi on viimasel ajal Tjäreborgi lehelt reisi või lendu ostnud? Vaatan sealt viimase hetke lendusid ja reisi info juures on selline märkus: "Verkkopankkitunnuksilla maksettaessa Nordea, Danske Bank, OP-Pohjola, Aktia, POP Pankki, Säästöpankki ja S-Pankki. Maksukortilla maksettaessa Visa, MasterCard ja American Express. Huomioithan, että tarvitset verkkopankkitunnukset myös luottokortilla maksaessasi. Maksuvaihtoehtona myös Nettiluotto (Nordea asiakasrahoitus). Muilla maksutavoilla maksettaessa tulee matka varata myyntipalvelustamme p. 09 123 71"

Küsimus on, et kas ikka saab osta ainult krediitkaardiga? Seal on nagu kirjas, et ka krediitkaardiga makstes peab olema internetipank.

Siin teemas oli korraks vakstsiinipassi mainitud. Oskab keegi öelda, mis vaktsineerimised sinna minekuks peavad olema tehtud? Aafrika värk ikkagi.

Endal on ka soov veel sügisel kusagile soojale maale sõita. Kahjuks hetkel pole ühtegi reisikaaslast, kellega minna ja üksi eriti ei armasta reisida. Kui te kedagi kampa ei leia, siis võib arutada. Mul endal veel mingeid kindlaid plaane pole.

Okeanaarium on ka tore koht. Samuti võib sõita trammiga nr 28, mis on pikim trammiliin Lissabonis http://lisbon-portugal-guide.com/lisbon-transport/lisbon-tram-28.html

Siin on ka üks list välja toodud http://blog.tripme.eu/2012/09/lissaboni-top-10/

Kui meeldib muuseumides käia, siis Gulbenkiani muuseumis tasub ka käia.

Sai ära käidud. Meie võtsime auto firmast Goodrent http://www.goodrent.pt/ ja jäime rahule. Hind soodsam, kui teistel siin soovitatutel.

Endal ka minek kahekesi 19.-26. sept. Lissaboni. Esimesed 3 ööd oleks Lissabonis aga edasi võiks vaadata mingeid kohti linnast väljas. Kui mõeldav oleks reisimine rongiga? Näiteks Sintrasse saab rongiga aga iseenesest tundub see koht suur ja lai olevat. Et kuidas seal Sintras ilma autota hakkama saab? Või on ikka mõttekam igal juhul auto rentida? Millised linnad oleks rongiga mugavad külastada, nii et hommikul sinna ja õhtuks Lissaboni tagasi? Kas Tomaris saaks ka rongiga mugavalt ära käia?

Kas neid hästi odavaid pileteid mitte ainult Finnairiga ei paku? Ma proovisin näiteks Tallinn-London, pakkus ka kaks kõige odavamat varianti Finnairiga läbi Helsinki. Kui edasi läksin, siis oli pileti hinnaks 2£ + maksud (midagi üle 100£). Aga sealt edasi enam ei saanud, ütles, et kahjuks enam pole kohti. Järgmise hinnaga oli 4£ + maksud ja seda ka ei saanud. Kolmas variant tuli juba selline tavaline hind ja vedajaks oli CSA. Mulle tundub, et kala tuleb kusagilt Finnairi süsteemist.

Siit olen aru saanud, et Southerniga saab tunduvalt odavamalt ja umbes sama ajaga Londonisse. Visitlondon.com lehel on kirjas: Southern Railway has two trains per hour during the day between Gatwick and London Bridge. Kes on täpselt kursis, kuhu see siis sõidab, kas Victoria jaama või London Bridge jaama? Southerni lehelt saan aru, et nagu mõlemasse vist ikka. Hotell on Sussex Gardens tänaval. Sinna oleks lähemal minna London Bridge jaamast. Teadjamad, andke nõu :)

Need 1-2 lennuga nädalas liinid on ilmselt tšarterlennud.

Ilmselt on need hinnad ainult otselendudele (Vilniuse mõistes). Ja kui uurida, siis näiteks Istanbuli FlyLAL ei lenda. Kui võtta alguskohaks Vilnius, siis on näha, et Istanbuli pakutakse lende läbi Amsterdami.

Lähen ka FlyLAL-iga Pariisi. Minnes on ümberistumise aeg 1 tund ja 40 min. Tagasi tulles on ainult 40 min. CSA-ga on eelmisest suvest juba halb kogemus, et Roomast tagasi tulles ümber istuda ei jõudnud ja tuli päev Prahas veeta (mis iseenesest polnud probleem :), anti toidutalongid ja tehti uues piletid õhtusele lennule). Estravelist pileteid ostes aga kinnitas teenindaja, et kui lennufirma nii pileteid müüb, siis ta ka vastutab, et me edasi saaks. Väga kahtlane on ka see, et pagas jõutakse ühest lennukist teise selle ajaga toimetada. Eks tuleb ennast harjutada mõttega, et pagas jääb nagunii maha :D. Väärtuslikud asjad tuleb siis käsipagasisse võtta. Ainult käsipagasiga vist ei õnnestu minna, ei tohi ju salongi võtta isegi hambapastat. Aga kas seoses Shengeniga ei ole ümberistumine lihtsam? Kas peab ikka turvakontrollist (mis oli vähemalt Prahas kõige aeganõudvam koht) uuesti läbi käia?

Kas FlyLAL-i pardal on Economy class-is toitlustamine tasuta või raha eest? Nende kodukal see suht segaselt kirjas. Ma rumal ei saa aru :)