Frankfurdi lennujaama järjekorrad

Viimane ca kuu aega ülipikad järjekorrad turvakontrollis, sh äriklassi omas. Täna nt ca 2-3 tundi, kuu jooksul varem ca tund. Suur segadus, lendudest maha jäämine, personal tige ja üleolev. Väidetavalt sama transferis. Ehk kellelegi abiks..

Äkki ma mingi streik või muud sarnast? Kuu aega tagasi oli väga lühike järjekord ja probleeme polnud.

See on kestnud terve selle aasta juba, fast tracki järjekorras läheb palju aega.

Kuidas on olukord passikontrollis ? Endal tunniajane transfer Tokyosse tulekul.

B-terminalis oli rahulik.Automaatväravad kiirendavad protsessi.
Transfeeri sai kahel korral proovitud. Ühel saime Lufthansalt sõnumi oodatavate viivituste kohta, kuid saime läbi alla 10 minuti, teisel korral hoiatust ei olnud, kuid kulutasime tunnikese. Personal tegi küll kõik endast oleneva, et massi võimalikult optimaalest jagada ja kiiresti läbi suunata. Erinevalt Riiast, kus personalil on totaalne ükskõiksus ja meid paaril korral kuradile saadeti, lasti seal inimesi läbi, kellel olukord kriitiliseks hakkas minema.

PS - ei taha küll kuidagi rassistlik olla ja mõtlematuid järeldusi teha, kuid mulle näib, et mitte ainult Frankfurtis, vaid ka mujal, tekivad järjekorrad siis, kui on saabunud või väljumas lennuk Hiinast. Need turistilaadsed umbkeelsed ja "vähese kogemusega" (no kuidas sa nimetad liitrist veepudelit, mida naeratusega ihu vastu surutakse) on mulle saanud pikkade järjekordade sünonüümiks.

Minu kogemus pärineb Terminal 1A-st, mis peaks ainult Schengen olema. Terminal 2 on seni rahulik olnud. 1A-s automaatväravad viimasel ajal ei tööta ja eile oli saba ca 200 meetrit, et üldse turvakontrolli alale pääseda. 

Tere!

Olen viimasel paaril aastal enamasti läbi Frankfurdi lennujaama lennanud ja tõesti ka mitmel korral oma jätkulennust maha jäänud.
Terminal 1A on kõige halvemal juhul kui põrgu eesruum, kus järjekord ei liigu ning kelleltki abi ei saa, kui just ise teatavat nahaalsust üles ei näita.
Tulin just eelmisel nädalal läbi Frankfurdi koju ja jätsin endale sel korral 4h ümberistumisaega. Sellest rohkem kui tund möödus turvajärjekorras seismiseks ja loomulikult sai näha jälle kümnete kaupa meeleheitel inimesi, kes lendudest maha jäid.

Kadri

Just. Kusjuures nahaalsuse (pigem kohati meeleheide) peale ka lootma ei jääks, sest mass, sh mahajäämis hirmus reisijate osakaal viimasel ajal nii suur, et see ei tööta. Ees on politsei, kes trügijad järjekorra lõppu saadavad või ähvardavad üldse lennujaamast ära saata. Kõrvalt vaadates kohati päris konfliktsed olukorrad ja tegelikult potentsiaalne turva risk. 

Täna hommikul oli 25  min terminal 1 turva järjekord.

Sakslaste endi andmeil on põhjuseks personalipuudus - kandidaate pole piisavalt ning paljud ei läbi koolitust või turvaskriiningut: https://compensation2go.com/magazin/flugverspaetung/flughafen-frankfurt-versp%C3%A4tungen-und-kofferverlust-zu-ferienbeginn/ pluss tipptunni ja -päevad, näiteks automessi IAA ajal läbis lennujaama 250.000 reisijat päevas..