Funchal, Madeira

Tere,

Vaatasin varasemaid postitusi, aga ei leitnud seda infot mida soovisin.. 

S6idame kyll alles 03.06.22 madeirale nädalaks, kaasas on minu tytar, kes on reisi ajaks 6 aastane.

Kas kellegil on soovitusi mida saab lapsega kohapeal teha? Kus käia? Mingi huvitavaid kohti. Kas on veeparki näiteks? Mingi huvitav muuseum laste jaoks? 

Ja sooviks teada, kas madeiral on häid outlet poode v6i outlet kaubanduskeskusi? 

Tean, et näiteks itaalias ja pariisis on luks firmade outlet poode/kaubanduskeskusi, äkki madeiral ka on midagit taolist? 

Meie peatume Hotel Savoy palace madeira, kui sellel miskit vahet on

1
2

Soovitaks võtta kas poole või terve päeva pikkuse tuuri. Veetakse bussiga mööda saart ringi, näidatakse ära kohad, mida peaks nägema jne. Kõik tuurid üleval Getyourguide keskkonnas. 

Kaubandust Madeiral eriti olnud, pigem võtta (kui võimalik enam) lisapäevi Lisbonis, kus nii korralikke kaubanduskeskusi kui ka outlette. Võib olla liiga spetsiifiline, aga Madeira lennujaam on juba omaette vaatamisväärsus, kuna on teada tuntud kui üks kõige keerulisem lennujaam maailmas maandumiseks. Lennujaama katusel on terrass, kus väga hea vaadata maanduvaid/õhkutõusvaid lennukeid. 

PS; Ise tulin A330ga Lisbonist uduga ja saime rattad maha alles kolmandal korral,  sest oluline oli maanduda lennuraja alguses (kuna lennurada lühike, aga lennuk tavalistest sinna lendavatest suurem), kuid uduga oli see ikka korralik väljakutse pilootidele.

1
0

Sellises eas lapsele seal kahjuks väga palju meelelahutust pole. Madeira on matkajate paradiis ja see on ka üks põhilisi eesmärke, miks üldse sinna minna.  See saar pakub meeletult silmailu ja hullutavaid vaateid ja paiku, mis sellises eas lapsele võibolla sellist emotsiooni ei paku, kui täiskasvanud matkasellile/loodusenautijale. Aga ka lapsega saab kergemaid ja lühemaid matkaradu kindlasti väga eduliselt läbida.  Aga need kõige kõige vingemad rajad võivad sellises eas lapsele võibolla ikka jääda liiga raskeks.  

Aga mis võiks lapsele nt Funchalis huvipakkuv olla on kindlasti sõit köisraudteega Monte mäele, millel asub troopikaaed ja sealt edasi veel köisraudteega botaanikaaeda.  Mõlemad on väga fantastilised kohad, ka lapsele külastamiseks.  Üldse on Funchal täis imelisi parke ja botaanikaaedu. Veel on huvitav nt Cabo Cirao Skywalk vaateplatvorm, Porto Monitza looduslikud basseinid. Lapsele on arvatavasti põnev ka see, et seal on meeletult palju sisalikke, igal sammul siblib neid tegelasi seal ringi:).  Lennujaamast linna saamiseks kasuta sellist bussi: https://www.sam.pt/informacoes-aerobus.html

Vaata milline peatus jääb sinu hotellile kõige lähemale ja sõida sinna. 

Üldiselt on kindlasti soovitatav Madeiral ringi liikuda rendiautoga.  Oled oma aja peremees ja sõidad sinna kuhu tahad ja avastad ja näed kindlasti rohkem, kui muidu. Seal on väga põnevaid ja samas ka judinaid tekitavaid mägiteid, kui veab saad sõita läbi pilvede või kui ei vea, siis pead tee peal magavaid lehmi ja vasikaid peletama, et edasi sõita:). Madeira on üks suur paradiis:).

4
0

Nii see on. Madeira eripära ja erilisus on tõesti lopsakas loodus (mis meil kasvab potis, seda näeb seal vabas looduses). Ja sõna otses mõttes hea ja hapnikurikas õhk! Ehk ta on tõepoolest hea sihtkoht matkahuvilistele. Sealhulgas ka tagasihoidlikus füüsilises vormis olijatel on sobivaid kohti ja radu võimalik leida ehkki saar ise mägine. Samas päris väikestele sealsed matkarajad pigem vast ikkagi ei sobi ehkki värskes õhus liikumisvõimalusi jagub neilegi. Ja kuna aastaringselt mõnus ja hea ilm, siis on Madeira tõesti hea koht lihtsalt jalutamiseks, looduse imetlemiseks, ka kohalike puuviljade nautimiseks. Kohalik köök samuti lihtne ent maitsev. Saar pole ka ülerahvastatud. Ühesõnaga mõnus koht patareide laadimiseks, eriti ajal kui meil päikest ja soojust napib. Aga loodust kõrvale jättes midagi väga erilist tõesti pole, kuigi neile kes pole varem portugali kultuuriga kokku puutunud see hea koht  tutvumiseks.

2
0

Nõustun kahe eelkõnelejaga selles osas, et Madeira peamine vaatamisväärsus on loodus. Mulle tundub, et ega seal väga palju muud teha polegi. Samas, kuna ma ise käisin Madeiral just looduse pärast,  on võimalik, et ma ei pööranud muudele tegevustele lihtalt erilist tähelepanu (nt mäletan, et Funchalis oli akvaarium).

Samas arvan, et Madeira loodus on piisavalt võimas, et ka 6 aastasele piisav emotsioon jätta. Ja Madeira looduse avastamine ei pea tähendama selliseid matku, mis nii väiksele lapsele sobilikud pole. Meie võtsime nt 3 tuuri - selliselt sai suurem osa saarest läbi käidud, kõik peamised looduslikud vaatamisväärsused nähtud ning need tuurid olid küll ka väiksele lapsele sobilikud. Tuurid võtsin siit lehelt:https://madeira-seekers.com/  (kui rendid nt auto ja tuuri võtta ei soovi, siis võid seda lehte ikka vaadata, neil on marsruudid koos joonistega olemas ja saad ehk häid ideid).

2
0

Ma käisin viieaastase lapsega Madeiral paar aastat tagasi. Läksime hetkeemotsiooni ajel ilma sihtkohast midagi teadmata, oli lihtsalt hea pakkumine.
Lapsele väga meeldis ja nõuab siiani tagasi, ehkki me midagi erilist seal minu meelest ei teinud. 
Seiklesime peamiselt Funcalis ja lähiümbruses kohtades, kuhu pääses hop on - hop off bussiga. Võtsimegi seda kui rahulikku kulgemist, läksime erinevates peatustes maha, vaatasime ringi, käisime kohvikus ja mere ääres ning siis järgmisesse sihtkohta. 

Näiteks Camara dos Lobos oli ilus väike koht mere ääres, sealt saab väiksema bussiga edasi Cabo Girao vaateplatvormile. Kuskil mäe otsas asuvas külas - nime ei mäleta - tegime samuti stopi ühes kohvikus väikese mänguväljakuga, kus olid ilusad vaated ning lapsel tegevust. 

Lemmik oli muidugi köistaudtee sõit Monte mäele nagu siin juba ka mainiti ning igal pool rohelt liikuvaid sisalikke tekitas samuti sellises vanuses elamusi. Lõputuid tunde kulus muidugi parkides käimisele ja mere ääres kivide loopimisele (jaanuaris käies ei olnud vesi nii soe, et oleks ujuma ka saanud). Ja Funchali värvitud uksed meeldisid lapsele ka :) 

Oleneb, mis eesmärgiga te lähete. Minu eesmärk ei olnud lapsele võimalikult palju erineviad tegevusi ja külastuskohti otsida vaid veeta temaga puhkusenädal nii, et sätin oma käimised tema soovide järgi ning võtta aega maha, et lihtsalt koos olla. Kui tahtis köisraudteega sõitma, siis läksime, kui tahtis kohvikus jäätist limpsida, siis seda ka tegime.

Olles ise lugematuid kordi talvepuhkusi veetnud erinevatel Kanaari saartel, meeldis mulle Madeira oluliselt rohkem, sest vähemalt veel paar aastat tagasi jättis oluliselt autentsema mulje endast. St polnud tunnet, et kogu linna ümber keerlev elu on turistide jaoks üles ehitatud vaid pigem tundsidki end külalisena kohalike seas.

3
0

Madeira jah matkajate paradiis, seal matku igale maitsele. 

Paar aastat tagasi, kui laps oli 6a, käisime 25fountains levada raja läbi, siis üks terve päev Porto Santol rannas ja eelviinasel päeval käisime Pico Ruivo-Pico Ariero raja.  Ise tead, kui palju su laps jõuab kõndida, selle järgi saab valida matkarajal. 

Ja muidugi gondliga Monte mäele, botaanikaaiad, rannas kive loopida, saaretuurid, jne. Tegevust jagub lapsele seal küllaga.

0
0

Kui köisraudteega Monte mäele sõita, ei saa kindlasti jätta sealt alla sõitmata kelguga. See olevat Madeira vana kaubaveo traditsioon. Tänavad on nii järsu kaldega (jäätumist ju ei esine), et saabki südasuvel suure vitstest punutud saaniga mööda tänavaid mäest alla kimada. Kaks kelgujuhti sõidavad kaasa. Muidugi tasuta see nali pole.

1
0

 Käisin aastaid tagasi Madeiral.Siis oli Santana park saare põhjaosas selline koht kuhu oleksin lastega kindlasti läinud.See on nagu vabaõhumuuseum aga oli ka lastele atraktsioone.

0
0

Meie käisime 8-aastasega 25fountains levada rajal, aga ma ütleks, et see oli ka üsna miinimumvanus selle raja jaoks. Rada oli ikka päris järsaku äärel ja kitsas, nii et ka käest kinni ei saanud hoida. Lihtsalt igaks juhuks hoiatus, et kui ei ole just ülimalt sõnakuulelik ja ettevaatlik laps...

Nunnade org oli ka väga ilus matk, aga lapsega saab lähemalgi ringi vaadata- botaanikaaias ja Monte mäel. Kui on julge laps, siis ka saaniga sealt alla sõita (mina ei sõitnud kusjuures :) )

0
0

Kas Madeirale saab reisida ilma PCR või Antigen testita kui Covid passport'is on kirjas, et olen 1/1 doosi Moderna Vaktsiini? Ehk siis läbipõdenud ja ühe doosiga vaktsineeritud. 

Minek oleks siis otselennuga Helsingist ja tundub, et lennufirma ise testi ei nõua.

0
0

https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

Erinevalt mandri Portugalist (ainult läbipõdemine või test) kõlbavad Madeirale kõik 3 staatust, ehk lühidalt jah paljast läbipõdemisest 180p neile ka piisas. 

Täida kindlasti ankeet https://madeirasafe.com/, lae oma EU cert sinna üles ja oota mõned minutid kuni saad tumerohelise QR koodi. Seda nad lennujaamast väljumisel skännivad ja õnnestumise korral pakuvad .. banaani :)

ps. juhuks kui huvitab siis kohapeal on elu üldiselt mõnus, ei ahistatud mingite tõendite küsimise ega piirangutega mitte kuskil. Ainult maskiusk on seal kõva. Siseruumides eeldatakse seda ka turistilt, sest nad päriselt kardavad ja loodavad, et see päästab. Kannavad ise vabatahtlikult  ka õues, vahest isegi looduses ihuüksi liikudes. Mitte ühegi kohaliku vestluskaaslase ega teenindaja nägu ei õnnestunud hetkekski näha.

1
0

Mind ajab segadusse https://www.visitmadeira.pt/en-gb/useful-info/corona-virus-(covid-19)/information-to-visitors-(covid-19) lehel olev info. Et siseneda võivad kuni 90 päeva tagasi läbipõdenud (kui pole vaktsineeritud) ja samas on järgmine lause, et siseneda võivad kõik kehtiva EU covid sertifikaadiga inimesed?

Ja veel, et kui enne reisi pole testitud, siis nad teevad seal kohapeal tasuta. Sel juhul ma peaksin ikka kodus enne testima, et seal mitte juhuslikult positiivset tulemust saada... 

Ok, veebruari lõpuni on veel aega ja ilmselt ei tasu praegu väga lugeda neid reegleid, mis võivad veel mitu korda muutuda ja eriti, kui ma pole kindel et 100 % õigesti kõigest aru saan.

0
0

Madeira on autonoomne piirkond ja võib kehtestada oma reegleid. Hetkel on põdemisel piir 90 päeva. Kui see on möödas ja vaktsineeritud ei ole, siis on vaja antigeeni testi. See on tõesti mõtet juba Eestis ära teha.

Lisaks tuleb vaadata ka transiidi reegleid. Kui lend on Portugali kaudu, siis kehtivad automaatselt ka kõik Portugali reeglid. Isegi vaid transiidil, sest sa sisened Lissabonis riiki. Lisaks muidugi Madeira reeglid.

0
0

Minek Stockholmi kaudu, SAS-ga. Rootsis vist testi ei nõuta, kehtivast EU covid-sertifikaadist piisab mu teada.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased