Gambia

Üks seltskond plaanib minna lastega Aafrikasse Gambiasse aastavavahetuseks 2nädalat. Mis hinnaga (mis ajal oleks piletid mõistlik osta) ja mis marsruudiga oleks sinna parim lennata. Vaatasin praegu momondost u. 900e nägu.

Käisime 2005.a tšarterreisiga Londonist, 1 nädal lend+hotell läks maksma veidi üle 300 inglise naela. Vaatan, et nad ikka veel tegusad: https://www.gambia.co.uk/

Sügisest alustab tšarterlende Gambiasse Tjäreborg Helsingist,
tasub silm peal hoida.
https://www.tjareborg.fi/gambia

Tere!
Meil on ka mõttena läbi käinud aastalõpureis Gambiasse. Kas on keegi viimase aasta jooksul seal käinud - kui turvaline on Gambiasse eelkooliealiste lastega reisida? Eelkõige mõtlen just liikumist hotellialast väljaspool - linnas, turul, rannas, ekskursioonidel jne?
Kes on käinud - kas sisemaa ekskursioon lastega oleks liiga ohtlik?
Suured tänud juba ette nõuannete ning kogemuste jagamise eest!

Tere-Lastega Gambiasse!
Miks ka mitte.
Olen käinud 7 korda ja nüüd novembris taas minek.
Täielikult turvaline.
Banjuli lastega pole mõtet minna--ja pole seal ka midagi vaadata!
Turud on ka Hotellide ümbruses ja täielikult ok.Ekskursioone --siin on muidugi pikemat seletust vaja--- mis huvitab/vanad lapsed?
Rand--- selliseid randasid pole kusagil mujal maailmas näinud---20-40 km---ja puhas liiv.

Me novembris minemas. Tjäreboriga. Reiside kohta lisainff igati abiks - mida koha pealt tasub võtta? Või tuleb eelistada reisifirma pakutavat....

Ikka kohapealt ja kohalikuga!
Millal minek?
Tjäreboril ikka meeletult soodsad hinnad sellel aastal.
Kaasa kindlasti palju vanu T särke ja vanu - käidud spordijalatseid.

3.11 Helsinkist minek. Tjärebori hullud päevad :) see nädalavahetus...
Igatsugu vihjed, kuidas seal nädal huvitavalt ära sisustada on abiks.

900 hinnaks on jama mis jama. Tjarebori kahenädalane reis koos hotelli ja hommikubuffeega maksis eelmine nädal mingi pakkumisega 600 euri!
Ise käisime 2 aastat tagasi 800 € kahenädalasel reisil. Nädal tundus vähe olevat... Need eestlased kes nädalaks tulid , olid väheke õnnetud , et peale paari päeva ringi sõitmist pidid kohe ära lendama. Kõik on turvaline ja mitte eriti kallis. ilmselt siitsamast Tripist leiab Gambiat otsides ka igasugu infot ringireisimiseks . Senegal on seal külje all . Senegal isooduspiletid on praegugi Tripis ülal. seal pole vahet vist miskit muud kui see ,et Senegal on prantsusekeelne, Gambjas saab inglisega kenasti hakkama. Tjarebori hinnale lisandus hotelli trasferi maksumus ja hotelli saad ju ise valida. mõnus puhkus oli .... ja ilmtingimata minge mingi kohalikuga, kes oma teenust pakub kuskile peresse külla või külasse. Nii et näed kuidas kohalikud elavad ja mida söövad. Suhkur, riis või tee kingiks kaasa ja mõni , kes kohalike keelt räägib juhiks. Seev oligi kõige põnevam osa . Ilus ilm on garanteeritud ja mida siis veel ühest puhkusest vaja. Seega tasub minna! desovahendeid kätepuhastuseks kaasa!

Miks jama!
Kõik oleneb ju hotellist!
Kas hiljem on külmkapi eest 40 eurot targem juurde maksta!
Ja mitmes hotellis //Bungalos// pole ju ka konditsioneere!
Pole mugav magada kui 30+ sooja ja hotelli sein nagu prae ahi! Ventilaatori saad 14 päevaks 30 euroga rentida! Siis juba targem kohe siit kohvrisse pista ja hiljem edukalt turul meeldiva nänni vastu vahetada!
P.S! Raha ja arvutamine on turul kaootiline--- vanade T särkide eest saad kauba mille eest küsitakse näiteks 50-100 / eurot!
Küsitav hind tuleb muidugi kohe 3x jagada!
Kuhu minna!
Kohalikuga--Kindlast Kaameliga sõitma--15 eurot 1-2--- nii kaua kui ütled kõik keerame ümber ja läheme tagasi!
Kohalikuga- viib sind sadamasse kohale--ise ootab -jõe reis--kalastamine 20 eur sisaldab sööki ja transporti (5-6 tundi)! Jne jnejne!
Kellel küsimusi---annan nõu hea meelega!

Parem maksan 50 eurot juurde ja kõik juba olemas

Tegevustest kohapeal - Kaamel on egiptuses testitud :) rohkem ei taha ;).. Rallikaamel sattus :) :) :)
Kalareis - igati huvitav. Kas mingeid safari laadseid asju ka korraldatakse? Õhtusöök kohalikus stiilis oleks ka huvitav.
Ja muidugi n.ö. ellujäämisjuhised - kuidas rahavahetusega lood on, mis valuutat ja kui suuri kupüüre kaasa krabada, mis värk nende T-särkidega siis ikkagi on j.n.e.

P.S. Tjäreboril Gambia reisidele ikka veel korralikud aled :)

Hundu1000 mis hotelli lähete? Me samuti minemas 3.11 -Sunset Beachi. Kui olete Senegali safarile minemas siis ehk kampas tuleb soodsam?

Mul abikaasa käis eelmine detsember Gambias. Tema arvestuste kohaselt nii 300€ kaasa võtta jätkub küll ja küll kui just maratoni ei taha pidada. Kohapeal rahavahetuspunktides vahetada vastavalt vajadusele. Siiani vedeleb 25 dalasi kodus- pidi 50 senti olema :D
Tjärebörgi lehel on muidugi retkede hinnad ka toodud kuid neil oli eelmine aasta just kohalik giid võetud. Senegali Safari oli maksnud about 70€ ( ta ise jäi haigeks ja ei saanud kaasa minna) mis seal pakuti või mis tehti ei tea. Vara hommikul oli mindud ja pimedas 10 aegu tuldud. Seekord tahaks ikka kindlasti ära käia.

Raha vahetusega probleeme pole!
20-50-100 eurod ,rahavahetus punkte hotellide kõrval!
Muidugi tasub kaasa võtta 1 dollarilisi sedeleid!
Lased oma kotte kanda/viskad vahel voodile koristamise eest jne!
Bussiga polegi mõtet lennujaamast hotelli sõita--võta takso/ on siis paar või rahvast rohkem--hotelli 15 eur- hinnas lepi ennem kokku Ütled 15 ja kõik! !!!! Seal neid vahendajaid ja autole sokutajaid küll--viskad 1 dollari !
Keskeltläbi 20 min sõitu ja oled kohal---nii ka hotellist tagasi -lennujaama! Muidu tuuritad 2 tundi.

Kohalik giid?
Süsteem nagu 1980 Eestis--meenutab Viru äri !
Ümber hotelli neid nn.giide nagu murdu!
Tuleb võtta inimene kellel on auto(takso)!
Lepid temaga kõik kokku--sõidutab ja viib sinna kuhu tahad!
Lepid kokku:
Safarile 6 inimest kogu päev ja maksime 20 eur nägu--sisaldas 2 korda sööki!

Senegali Safarile 20 € nägu? Se on ikka kordades odavam kui Tj lehel :D Millal te käisite seal ?
Kohalik giid oli neil hotellist kes viis neid just sinna kus tavaturistid ei käinud ja samas oli ka nn turvakas.

Kuidas seal viisadega lood on, K.a. Senegal. Charteriga vist pole vaja?

Merle - oleme Bakotu Apartmendis. ca 200 m Sunset Beach hotellist. Senegali -Gambia piiriületusega eesti passiga probleeme ei teki? Senegal on viisavaba erinevalt Gambiast (siin tšarteri erand...) Ehk siis kas Gambiasse tagasi Senegali poolt ilma probleemideta tagasi lastakse?

mees teadis öelda et kui Gambiast Senegali minna siis piiril lüüakse passi tempel sisse ja kõik. Ei mingied muid probleeme ja kõik olid Eesti passiga.

Muidugi Senegali piiri ületamisel nad võivad Kollast vaktsiinipassi küsida! :)

Küsida võivad mida iganes.
Võtke 10 pastakat kingituseks ja kõik sujub!

P.S!
Kes telefoni kasutavad!
Võtke kohalik kaart!
Eesti operaatorite hinnad/kõne/ või sms// täielik kirves!
Saadaval hotellides või siis marketites!
Tuleb 100x odavam!

Siin teemas oli korraks vakstsiinipassi mainitud.
Oskab keegi öelda, mis vaktsineerimised sinna minekuks peavad olema tehtud?
Aafrika värk ikkagi.

Juss
Pane aga kõik piigid peesse ja neela 2kg tablette!
Siis võid vabalt kraavist vett juua ja spigindodele verd imeda lasta!

Suur tänu kõikidele kommentaaride ning kogemuste jagamise eest!
Broneerisime aastalõpu reisi Gambiasse.
Oleksime väga tänulikud, kui need kes novembris Bakotu hotelli on minemas, peale reisi hotelli kohta lühikese tagasiside annaks - kuidas oli tubade üleüldine seisukord, toidud hotellis, hotelli kaugus ookeanist, ja muud mis võiks ära märkimist väärt olla.
Samuti palun öelge, millised vaktsiinid tegite.

Värske kogemus Bakotu hotellist - eelmine nädal sealt saabunud...
Alustame meile natuke arusaamatust ärimudelist:
1. Konditsioneer on lisavarustus. Apartmentides seda pole.
2. Ventilaator on lisavarustus
Loodetavasti on nad oma WIFI korda saanud, see andis eelmise nädala keskel otsad.... Aga vahetades hotelli sissepääsu kõrval olevas rahavahetuses raha, saate suht kiire wifi parooli pealekauba. Aga samas soovitan soojalt kasutada seda aega puhkuseks ja internetivõõrutuseks.
Toad - olime apartmendis. Toad (2 + vannituba + suur rõdu) ise täista ok. Arvestades hotelli tärne - täitsa normaalsed. Apartmendis külmik ja pliit, pott ja pann ja veekann olemas. Sääsevõrgud akendel.
Ümbruskond - palju linde ja ports ahve ümber hotelli luusimas. Öösel ja hommikul on väga kõva kontsert. Hotelli juures linnuvaatlusplatvorm, mille aeg-ajalt ahvid vallutavad. Lisaks all mangroovide vahel luusib ringi igatsugu huvitav elu - krabid, mudahüpikud, monitor varaan
Söögid - kuna me võtsime ilma söökideta, siis oskan kirjeldada neid ainult välimuse poolest - vähemalt õhtusöök nägi hea välja. hotelli kõrval Boss Lady resto on ok. Ööeluks kiidetakse rannas olevat Domino baari.
Rand - rand on ca paarisaja meetri kaugusel aga... Randa minekuks kasutage Bungalo Beach hotelli. Bakotu vastas on käsitööturg, mille läbimist ujuma minekuks ei soovita. liiga kaua võtab aega :) ja liiga palju uusi sõpru saate ka. Hotelli kaudu tulles saate jalad liivast puhtaks, vajadusel ka dushi alt läbi hüpata.
Hotelli küljes on ka pood, kus hädavajalik (õlu, limonaad, vesi, pliiatsid jms) saadaval.
Reisid - ostke kohapealt. Pakkujaid palju. Päris igaühelt ei maksa pikemaid reise osta - kas siis n.ö. ametlikelt reisisaatjatelt või miks ka mitte Timo'lt - Käsitöö turu kõrval peab oma reisiäri üks värvikas kuju nimega Timo. Reisiäri nimeks Scantours. Tehke talle headmeelt ja viige talle eesti lipp ja kui kuiskilt leiate - eesti keele õpik :) Selline mille saaks väiksesesse vardasse tõmmata. Me käisime temaga kahepäevasel Georgetowni retkel ia jäime väga rahule. Tegelase soome keele oskus on kohati parem kui ta inglise keel .... päevatrippe - turule, krokodille või ahve vaatama minekuks- võib võtta igalt "reismüüjalt" kel auto olemas :), Senegali nendega aga minna ei soovita...
Nännist. kui kodus on ülejäänud riideid, mis korralikud - võtke kaasa. Kui satute minema mõnda kohalikku peret vaatama, siis teete nad üliõnnelikuks,.. Sobib kõik. Kohalik maarahvas on sageli VÄGA vaene ja iga riidehilp teeb neile rõõmu. Kui kolama ei lähe, siis jätke riidekott inglise keelse seletusega hotellituppa või viige Timo'le. Samuti võite vabalt kaasa võtta mõne töökorras, kuid kasutusest maas oleva mobiili ja sellega kellegi õnnelikuks teha. Koolilastele - harilikud pliiatsid lähevad alati täiega peale. Jalgpall.... Jalgpall on ülipopp, aga palle vähe.... See tuleks sokutada koolidirektorile või õpetajale.
Vaktsiinid - Kollapalavik on vajalik kui lähete Senegali. Kui perearst soostub seda tegema, on hea. kui mitte, siis tuleb Reisimedistiinikeskust külastada. Uue aasta paiku on malaaria risk juba väga madal, aga kindluse mõttes tuleb olla valmis Malarone't närima hakata. Seda saab ka reisitohtrilt.

Suur-suur tänu põhjaliku ülevaate ning soovituste eest :) Oleme minemas 29.12, eks siis kirjutame oma muljeid :)
Kuidas rand ja vesi oli, kas puhtad?

Rand ja vesi on puhtad, kui mitte arvestada lehti ja muud sedalaadi sodi, mis tõusu-mõõnaga edasi-tagasi loksub. Ja kui vesi loksub, siis keerutab piisavalt liiva üles. Liiv mõnus peenike ja meres tuleb veits jalutada et vesi piisavalt sügav oleks.
Randadest niipalju veel - tasub minna Bungalo Beach'ist ca 100 m paremale, seal Ninki-Nanka baar (kirjapilt on mul vale :) - seal lamamistool + vari baarist joogi ostmise hinnaga :)
P.S. Ärge siis Timole lippu unustage viia :)

Tänud veelkord põhjaliku info eest!
Võtame lipu kindlasti kaasa

Plaan ka kevadel kevadel Gambiasse minna kasutadesTJ.
Küsimus: kas AI või ainult hommikusöök s.t kuidas hotellide ümbruses söögikohtadega on? Seltskonnas on üks puberteet ja tema söögivalikud on enamasti euroopalikust köögist...

Soovitan hotelli valikut tehes Senegambia Beach Hoteli või mõnda teist selle lähedal.
Selle hotelli ümbruses on kõik valik, poed, parimad piirkonna restoranid, ööklubi, reisibürood, med.punkt, politsei jaoskond jne.
Mujal Gambias sellist ´combot´ ei leia. Euroopast tulnud inimesele on see kindlasti parim ja mugavam lahendus.
Kui pikem minek siis kindlasti võiks külastatada ka Gergetowni ja Senegali national parki.

Mina võin oma kogemustest rääkida Sunset Beach Hotellist Kotu piirkonnas. Meil oli võetud 3 peale apartement 2 tuba +eraldi kööginurgake + wc duzzinurgaga. Konditsioneer oli hinna sees ja akende ees samuti sääsevõrgud. Hotell on kohe rannaääres ja kõik rannatoolid kuuluvad hinda. Mina võiksin viriseda söögikohta. Hommikusöök oli iga hommik sama aga samas tavaline euroopalik ( puder, peekon saiad, müslid vastavalt soovile valmistati omlett, praetud muna). Hommikul sai vett tasuta võtta automaadist päeval enam ei saanud. Allincl. pidid siis ekstra tellima. Igal õhtul toimusid esinemised. Kell 11 õhtul oli juba täielik vaikus. Tõusuvesi tõi öösel rannale igasugust prahti aga hotellitöötajad koristasid hommikul hotelli piirkonnas kenasti ära.
Meie kasutasime 26 aastat Soomes elanud kohaliku Bakary - Pakarimtkat.fi kes rääkib soome keeles. Samuti oli ta meiega samas hotellis sel ajal. 20 € ei saanud küll Senegali Fathala Safarile mitte mingil juhul. Safarile minek oli omaette kogemus. Kahjuks me ei näinud ninasarviku sel Safaril ja lõvide juurde me ei hakanud enam minema kui selle eest küsiti veel eraldi lisa.
Kui perre lähete soovitan ka mõne mänguasja kotti pista. Ma viisin küll pliiatseid ja käsi pikal võeti need vastu kuid samas paberit neil pole ju.
Sai meie ja Hundu1000 kambaga väidetavalt Gambia kõige parem riis viidud külakostiks ( 1450 Dalasi) :)
Kui tagasi peaksin minema siis bronnin kindalsti Sun Beach hotelli mis on siis Cape Point piirkonnas.

Tere!
Soovisin uurida, et kellelgi ei ole üle laste Malarone tablette? Sooviks osta 16 tbl. Või oskab keegi öelda, kas neid on võimalik ka Gambias kohapeal osta? Eestis on need otsas :(
Ette tänades!

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi