Gambia

Üks seltskond plaanib minna lastega Aafrikasse Gambiasse aastavavahetuseks 2nädalat. Mis hinnaga (mis ajal oleks piletid mõistlik osta) ja mis marsruudiga oleks sinna parim lennata. Vaatasin praegu momondost u. 900e nägu.

Käisime 2005.a tšarterreisiga Londonist, 1 nädal lend+hotell läks maksma veidi üle 300 inglise naela. Vaatan, et nad ikka veel tegusad: https://www.gambia.co.uk/

0
0

Sügisest alustab tšarterlende Gambiasse Tjäreborg Helsingist, tasub silm peal hoida. https://www.tjareborg.fi/gambia

0
0

Tere! Meil on ka mõttena läbi käinud aastalõpureis Gambiasse. Kas on keegi viimase aasta jooksul seal käinud - kui turvaline on Gambiasse eelkooliealiste lastega reisida? Eelkõige mõtlen just liikumist hotellialast väljaspool - linnas, turul, rannas, ekskursioonidel jne? Kes on käinud - kas sisemaa ekskursioon lastega oleks liiga ohtlik? Suured tänud juba ette nõuannete ning kogemuste jagamise eest!

0
0

Tere-Lastega Gambiasse! Miks ka mitte. Olen käinud 7 korda ja nüüd novembris taas minek. Täielikult turvaline. Banjuli lastega pole mõtet minna--ja pole seal ka midagi vaadata! Turud on ka Hotellide ümbruses ja täielikult ok.Ekskursioone --siin on muidugi pikemat seletust vaja--- mis huvitab/vanad lapsed? Rand--- selliseid randasid pole kusagil mujal maailmas näinud---20-40 km---ja puhas liiv.

0
0

Me novembris minemas. Tjäreboriga. Reiside kohta lisainff igati abiks - mida koha pealt tasub võtta? Või tuleb eelistada reisifirma pakutavat....

0
0

Ikka kohapealt ja kohalikuga! Millal minek? Tjäreboril ikka meeletult soodsad hinnad sellel aastal. Kaasa kindlasti palju vanu T särke ja vanu - käidud spordijalatseid.

0
0

3.11 Helsinkist minek. Tjärebori hullud päevad :) see nädalavahetus... Igatsugu vihjed, kuidas seal nädal huvitavalt ära sisustada on abiks.

0
0

900 hinnaks on jama mis jama. Tjarebori kahenädalane reis koos hotelli ja hommikubuffeega maksis eelmine nädal mingi pakkumisega 600 euri! Ise käisime 2 aastat tagasi 800 € kahenädalasel reisil. Nädal tundus vähe olevat... Need eestlased kes nädalaks tulid , olid väheke õnnetud , et peale paari päeva ringi sõitmist pidid kohe ära lendama. Kõik on turvaline ja mitte eriti kallis. ilmselt siitsamast Tripist leiab Gambiat otsides ka igasugu infot ringireisimiseks . Senegal on seal külje all . Senegal isooduspiletid on praegugi Tripis ülal. seal pole vahet vist miskit muud kui see ,et Senegal on prantsusekeelne, Gambjas saab inglisega kenasti hakkama. Tjarebori hinnale lisandus hotelli trasferi maksumus ja hotelli saad ju ise valida. mõnus puhkus oli .... ja ilmtingimata minge mingi kohalikuga, kes oma teenust pakub kuskile peresse külla või külasse. Nii et näed kuidas kohalikud elavad ja mida söövad. Suhkur, riis või tee kingiks kaasa ja mõni , kes kohalike keelt räägib juhiks. Seev oligi kõige põnevam osa . Ilus ilm on garanteeritud ja mida siis veel ühest puhkusest vaja. Seega tasub minna! desovahendeid kätepuhastuseks kaasa!

0
0

Miks jama! Kõik oleneb ju hotellist! Kas hiljem on külmkapi eest 40 eurot targem juurde maksta! Ja mitmes hotellis //Bungalos// pole ju ka konditsioneere! Pole mugav magada kui 30+ sooja ja hotelli sein nagu prae ahi! Ventilaatori saad 14 päevaks 30 euroga rentida! Siis juba targem kohe siit kohvrisse pista ja hiljem edukalt turul meeldiva nänni vastu vahetada! P.S! Raha ja arvutamine on turul kaootiline--- vanade T särkide eest saad kauba mille eest küsitakse näiteks 50-100 / eurot! Küsitav hind tuleb muidugi kohe 3x jagada! Kuhu minna! Kohalikuga--Kindlast Kaameliga sõitma--15 eurot 1-2--- nii kaua kui ütled kõik keerame ümber ja läheme tagasi! Kohalikuga- viib sind sadamasse kohale--ise ootab -jõe reis--kalastamine 20 eur sisaldab sööki ja transporti (5-6 tundi)! Jne jnejne! Kellel küsimusi---annan nõu hea meelega!

Parem maksan 50 eurot juurde ja kõik juba olemas

0
0

Tegevustest kohapeal - Kaamel on egiptuses testitud :) rohkem ei taha ;).. Rallikaamel sattus :) :) :) Kalareis - igati huvitav. Kas mingeid safari laadseid asju ka korraldatakse? Õhtusöök kohalikus stiilis oleks ka huvitav. Ja muidugi n.ö. ellujäämisjuhised - kuidas rahavahetusega lood on, mis valuutat ja kui suuri kupüüre kaasa krabada, mis värk nende T-särkidega siis ikkagi on j.n.e.

P.S. Tjäreboril Gambia reisidele ikka veel korralikud aled :)

0
0

Hundu1000 mis hotelli lähete? Me samuti minemas 3.11 -Sunset Beachi. Kui olete Senegali safarile minemas siis ehk kampas tuleb soodsam?

0
0

Mul abikaasa käis eelmine detsember Gambias. Tema arvestuste kohaselt nii 300€ kaasa võtta jätkub küll ja küll kui just maratoni ei taha pidada. Kohapeal rahavahetuspunktides vahetada vastavalt vajadusele. Siiani vedeleb 25 dalasi kodus- pidi 50 senti olema :D
Tjärebörgi lehel on muidugi retkede hinnad ka toodud kuid neil oli eelmine aasta just kohalik giid võetud. Senegali Safari oli maksnud about 70€ ( ta ise jäi haigeks ja ei saanud kaasa minna) mis seal pakuti või mis tehti ei tea. Vara hommikul oli mindud ja pimedas 10 aegu tuldud. Seekord tahaks ikka kindlasti ära käia.

0
0

Raha vahetusega probleeme pole! 20-50-100 eurod ,rahavahetus punkte hotellide kõrval! Muidugi tasub kaasa võtta 1 dollarilisi sedeleid! Lased oma kotte kanda/viskad vahel voodile koristamise eest jne! Bussiga polegi mõtet lennujaamast hotelli sõita--võta takso/ on siis paar või rahvast rohkem--hotelli 15 eur- hinnas lepi ennem kokku Ütled 15 ja kõik! !!!! Seal neid vahendajaid ja autole sokutajaid küll--viskad 1 dollari ! Keskeltläbi 20 min sõitu ja oled kohal---nii ka hotellist tagasi -lennujaama! Muidu tuuritad 2 tundi.

0
0

Kohalik giid? Süsteem nagu 1980 Eestis--meenutab Viru äri ! Ümber hotelli neid nn.giide nagu murdu! Tuleb võtta inimene kellel on auto(takso)! Lepid temaga kõik kokku--sõidutab ja viib sinna kuhu tahad! Lepid kokku: Safarile 6 inimest kogu päev ja maksime 20 eur nägu--sisaldas 2 korda sööki!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased